Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Funky diskuze. Chumbaba +1 za velmi kvalitní názor. Ten ví odkud vítr vane ve světovým herním žurnalismu. Přerod stránek jako Rock, Paper, Shotgun v Cis, Gender, Shotgun není nic šťastného. A Kotaku už ani nemá smysl komentovat.

    Lukáš Grygar pobavil. *4*

    Jinak Rogue Galaxy je dobrá hra. Nevím jestli na 9 dobrá, ale je dobrá. Dal bych výtku, že asi každý nepřítel je ve hře nejmíň 3x v přebarvený/mírně zvětšených variantách. Ne, že by typů nepřátel bylo málo, ale když je každej 3x, tak to začne být zarážejíci.
  • Peppa
    Lidi, vám to ještě nedošlo, Indie je nový mainstream a hráči COD začínají nasazovat brýle s tlustými obroučkami! Přirozený koloběh života. Jediná stálice je Nintendo *14* .
    • Nintendroni maji stolici?
  • Tato hra sa jednoducho neda prestat hrat. Mozno po par hodinach som sa prinutil, ale nasledne zase zapol. Viem preco je to hodnotene ako je, je to fakt najtvrdsia navykovka tohto roku. A ten pocit drzi fakt dlho.
  • hm ring runner, rogue legacy...pomalu prestavam recenzentum games.cz rozumet. Spise bych cekal, ze se budete snazit devalvaci hodnoceni zpomalit nez ji takhle rozjizdet.

    znamka punku fakt neni davat indie hram devitky...
    • GlaDOS
      Odkdy se nesmí dávat dobrým hrám vysoká hodnocení?
      • to je prave ten problem, ze se davaji vysoka hodnoceni hram, ktere jsou pouze dobre...abych neslovickaril, jak chces potom hodnotit hry jako BG2, Fallout ? Planescape T. System shock a spostu dalsich.....Uznavam, ze kazdy ma jiny zebricek hodnot, ale i pri minimalni snaze o objektivni pohled jsou to hry jine kategorie. Potom takove hodnoceni ztraci vyznam.
        • Pethulla
          kdyby byl internet v době, kdy vyšel dejme tomu F2 nebo BG2 tak rozšířený jako dneska, tak počítej s tím, že by se taky našlo spousta lidí, kteří s vysokým hodnocením budou nesouhlasit. Ono totiž ani tehdy nebyly graficky na vrcholu, což někomu zkrátka stačí...
        • to s tebou souhlasim. V minulosti ani legendy nedosáhly plného hodnocení a dneska má 9 každá "dobrá" hra. Pokud je hra hodnocena průměrně (50%) díváme se na ni, jako na plebs...
        • no kdyby opravdu recenzenti byli zastydli v minulosti, tak cody dostavaj 2/10 (za grafiku), creedy 3/10 (drobet zabavnejsi nez cody) a tohle by dostalo 6/10 (dobra, ale malo inovativni hra), ale holt se prizpusobili onem "modernim" trendum
        • GlaDOS
          Proč ne stejné hodnocení? U Planescape Torment jsem se bavil stejně dobře jako u Rogue Legacy. U obou her jsem nelitoval strávený čas. PT má navíc i filozofický přesah, což klidně ospravedlní absolutní hodnocení a 9 u RL. Stejně jde ale jen o blbé číslo. Je to jen velmi všeobecná informace o tom, jestli má cenu s titulem ztrácet čas nebo ne.
          • nektere z tech her co jsem vyjmenoval se hraji i po 13 letech, nektere ne jen z toho duvodu, ze jsou technologicky zastarale. Jak dlouho potrva nez se na RL zapomene a hraci si pusti dalsi takovou zabavnou hru ? OK redaktori se mozna chytli do sve vlastni pasti neustaleho nadhodnocovani soucasnych her. Jenze ta pyramida uz moc moznosti nema kam by rostla....uz jsme u 9tek a verim, ze prijdou ve vsech smerech lepsi hry nez treba RL a zacneme tapetovat desitkama.
            • sleepless
              Hry se ale hodnoti v dane chvili, ne na navzdycky, ne na dalsích 20 let dopredu. Nikdo z nas jaksi neni Libuse, aby ze sklenene gule vyvestil univerzalne platne hodnoceni. Ja vim, je to az k neuvereni, ale Planescape Torment byla ve sve dobe take normalni hra. Jestli se o Rogue Legacy bude hovorit za 20 let, to nikdo z nas nevi, stejne jako to nevedel v dobe vydani PLT. Ale tak to asi kazdemu dojde :)
  • Ja na tehle hre nic objevného a zásadního nevidim, aby to ospravedlnilo hodnoceni 9/10.
    Kdysi takových her byli mraky, v dobach amigy, segy a nintenda. Souboje s bossy a celkova obtiznost mi asi nejvic pripomina amigackou klasiku Turrican. Tyhle hry byli zabavne, tezke a vzhledove to tenkrat byla spicka. Mam je nekde všechny, na nejakych emulátorech a podobne, ale ze bych je ještě nekdy hral? Asi ne. Vzdycky když zkusim nejakou tuhle objevnou a originalni indie hru, která vykrada hry co frcely před lety, tak me velmi rychle prestane bavit, pocit navratu do praveku a dejavu je dost silny. Ale chápu ze mladsi hraci muzou tyhle hry zbožňovat, ja uz holt ne.
    • Alespon ti mladší, kteří SEGU nezažili, mají možnost alternativ teď. Osobně bych byl taky raději, kdyby na mě Indie scéna vrhala hry jako byl KingPin, Blood II, Max_Payne, Deus_Ex. Třeba se časem dočkáme.

      Jinak k tomu hernímu času. Pěkně namíchlo, když jsem celý dopoledne proseděl s Ježkem Sonicem a zdechnul jsem v předposlednim levelu, nebo vůbec u posledního bosse. Prsty s puchejřema a mapu jsme běhávali po paměti. Byly to skvělý časy.
    • GlaDOS
      V tom případě si ale žádná hra neospravedlní vysoká hodnocení, pokud je podmínkou originialita. Protože ve hrách se nic revolučního vymyslet nedá. Každý žánr se inspiruje předešlými tituly. S tím vykrádáním bych byl opatrný. Vykrádat != nechat se inspirovat. Nevšiml jsem si, že by Rogue Legacy z jiného titulu vykradla hudbu nebo grafické assety.
      • Levoluce (ne jen mrakodrap napr zatopeni pri protrhnuti prehrady, vyrazeni generatoru a tim vypadek proudu - tma), propracovany Spectrator mode s kopou ficur. Neni to moc ale stale vice nez zbytek her.
    • Vidim to stejne. Mam jeste nekde CD Sega Collection, tam je takovahle hra kazda druha a aspon 10 z nich neuklada pozice - mate 3 zivoty a nazdar. Z prvniho levelu k final bossovi to trva 12+hodin na zatah kdyz uz to mate nacvicene. Nechapu cim si neoriginalni kopie zasluhuje 9/10. Asi neci potreba to "natrit" tem inovativnejsim AAA titulum od EA.
      • Keyz
        K tomu hodnocení asi přispělo to, že podobné hry dnes moc nejsou. Kdybys byly běžné to je pravda.
  • Agonyforme
    Pane Grygar. Tvém, obyčejného, nízký. Prosím, alespoň ve psaném projevu se toho zkuste vyvarovat. Bolí mne z toho oči.
    • Nechci nějak rýpat nebo tak, ale ve svém psaném projevu bys mohl vědět, že oslovujeme pátým pádem tedy "pane Grygare". To se učí už někde na základní škole.
    • co blbneš, to je normální hovorová čeština, žádný hrubky :)

      ale dobrá:

      Milý pane Agonyforme (nebo Agonyformo, nejsem si jist skloňováním), zatímco například v recenzích bych Vaši připomínku bral jako oprávněnou, zde, v diskusních fórech, kde se takříkajíc baví lidé se „svými“, bych panu Grygarovi použití hovorového jazyka odpustil. Vás žádám o totéž.

      už cajk? :)
      • Agonyforme
        Neblbnu čéče. :D

        Ale dobrá:

        Nejsem z Prahy, tudíž mi tento psaný dialekt opravdu trhá oči. O nic nejde. Pouze mě osobně to strašně vadí. Nejsem zastáncem toho, že by všichni lidé měli psát v diskuzích spisovně - přesně. (i když nebylo by to na škodu. Postupně se z lidí stávají robůtci bez mozku. Začne to ignorací a nepotřebou psát pěkně spisovně, obrušováním hran.)

        Ale i tak je to psaný veřejný projev. Já osobně si na soukromých klientech také s kamarády píšu dost šíleným způsobem. Tam na pravopis nedbám a také si dovolím komfort nedodržování pravopisu, interpunkce atd. Jen nechápu, jak může člověk dialekt promítnout i do psaného slova? To snad není MožnÝÝÝ hele. Podle mne je to úmysl pana Grygara. Myslím to zcela vážne pane Grygar. Zamyslete se nad tím alespoň trochu. Zkuste si uvědomit, že svým způsobem něco prezentujete. Tak nebuďte blbej a zkuste se sebou něco dělat hele, nebo to bude pěkný voser.
        • nizk-y je nakej moravskej dialekt, ze z toho kdysi naky obrozenci udelali spisovnou formu (nizk-ej se jim asi nezdalo dost cool), je vec jina *6*
        • Tak bacha, máš tam malé i v závorce, upal se. Ne, toto mi připadá už vážně jako zbytečná buzerace; dokud člověk píše jako člověk, nedělá otřesné hrubky a nepoužívá extrémní prvky nářečí (jako říkajó, že králiky só tátoj), tak je to pro mě v pohodě, a to su Moravák.
          Mnohem více mi trhají oči tečky před smajly, vykání na netu, nebo oficiální tvary typu Brňan, které jsem v životě neslyšel :D
          (Samozřejmě mluvím o diskuzi na netu, což je taková analogie hospodského kecání :D)
          • Agonyforme
            Petře jsi úplně mimo mísu. Já netvrdím, že je potřeba psát spisovně. Ani já nepíšu přesně a v podstatě se o to ani nesnažím, ani to nevyžaduji. Znova si přečti vlákno a pak se upal.
            • Jej, mě vůbec nenapadlo, že bys to upálení bral vážně, omlouvám se, jestli tě to nějakým způsobem nakrklo; jen se mi to "i" zdálo úsměvné vzhedem ke zbytku komentářů :)
              Upřímně netuším, v čem jsem tak strašně mimo mísu, když Janchora žádáš, ať se zamyslí nad svým veřejným projevem, a já na to reaguji, že podle mě nejsou tebou zmíněné hovorové prvky nic, co by se mělo řešit, a přidávám, co naopak vadí v rámci diskuzí mně. Ale tak to nemusíme už dále rozvádět; tuplem, když už to více vzdálené od hry být snad už nemohlo :)
        • já osobně teda píšu spisovně, jen když dělám nějakej byznys nebo píšu někomu, komu bych jinak vykal - ve všech ostatních případech mi přijde přirozený psát hovorově (což neznamená nespisovně!)

          navíc tohle není žádnej dialekt, normální hovorová čeština... samozřejmě chápu, že když se člověk blíží Moravě a Slovensku, tam hovorová čeština vůbec není běžná (pak ostatním třeba přijde zvláštní, že takovej člověk i ve skupině kamarádů mluví spisovně) - takže bych opravdu tohle neřešil, právo jest rozhodně na straně pana Grygara
        • Blue.Shark
          Já bych to nedotahoval do takových extrémů - spisovně to je. Moje zkušenost mi napovídá, že většina lidí, kteří píšou dialektem, je schopna psát i bez něho. Pokud někde vidím problém, je to hlavně v tom, že spousta lidí nečte knihy, ze kterých by se naučili správnou větnou stavbu atd. Číst pak od dvacetiletého člověka větu o devíti slovech, ve které je sedm chyb, tomu říkám utrpení.
          • Agonyforme
            Přesně. Nechtěl jsem to tady rozvádět. Velká část je o čtení. Takže to spěje víte kam. :D
  • Keyz
    Navíc se hra skvěle ovládá. Dost to eliminuje nasranost navíc.
  • up_er
    Krasna recenze, Karel to proste umi a me to od nej bavi :)
  • Fajn, dalsi clovek ktery procitnul a pochopil, ze u her jde v prvni rade o hratelnost. Pak se jevi vsechny reci o vykonu platformy jako nesmyslne.
  • Nevím, jestli Karel už také propadl znudeně/vyhořelému/intelektuálskému splínu, který panuje na Games v posledních letech, nebo jestli je hra fakt tak dobrá. Ale na rozdíl od jiných indie nesmyslů, tuhle hru určitě vyzkouším, protože Karel je pro mě pořád herní autorita (viz jeho výklad o MMO v nedávném fight clubu). A ostatně i úvod recenze ukazuje, že Karel si je ohrožení herního světa indie eidemií dobře vědom.

    Ale stejně si budu od teďka dávat velký pozor na to, jestli Karel náhodou nezačne brojit za práva žen ve hrách a vychvalovat hry jen proto, že jsou krátké nebo z kickstarteru (další klasické příznaky indie nákazy). Zvrhnutí herního redaktora v indie hipstera je tragický proces a zpravidla v takovém případě zbývá jen jediné řešení, známé dobře ze zombie příběhů.
    • GlaDOS
      Epidemie? To, že máš na výběr si zahrát něco jiného než desáté COD a patnácté NFS a devátý AC je epidemie? Tak to se rád nechám nakazit svobodou výběru.
      • A kdo říká ze ho zajima COD,NFS nebo AC.Pouzivas provarene diskuzni herni sragorky k argumentaci. Co když třeba hraje Civilizaci,Deus Ex,Dark Souls..třeba..myslim ze v AAA hrach je volba vyberu dost velika a clovek se v pohode bez indie obejde.Delas jako by indie byla nejaka spasa před rakovinou AAA her, nebo ja nevim, přitom plno tech her je super..
        • GlaDOS
          Fajn. Řeknu to jinak. Chci si čas od času zahrát kvalitní plošinovku (Fez, Rogue Legacy). Chci si čas od času zahrát nějakou netradiční hru (Botanicula, Journey). Chci si zahrát kvalitní horor (Penumbra, Amesia, Routine). To že se ty bez indie obejdeš neznamená, že globálně mluvíš za všechny. Prodeje těchto her dokazují, že je o ně zájem. Budu se opakovat, ale "svoboda výběru".
    • Souhlas s Chumbabou:) kazdopadne na tom něco je, protože když jsem nedavno napsal u jedne indie hry..jen....další indie poklad.....cekal me ban na par dnu.
      • ales.smutny
        Zajímavé...rovnou na pár dnů? Ale my nebanujeme na několik dnů za jeden příspěvek. Obvykle platí, že jeden příspěvek přes čáru se rovná jednomu dnu. Takže, buď lžeš o několika dnech a nebo jsi někde propadl pod jiným nickem nějakému záchvatu, který tu čáru překročil několikrát...
        • je to mozny, vy to vite lip..
        • to se opravdu hodláte hádat kvůli zcela regulérnímu názoru tímhle způsobem? ježiši...
    • janchor
      Na tvým místě bych si dával pozor spíš na podsouvání keců o nákazách a nesmyslech.

      Že oblibu toho či onoho nepobíráš (ať už na základě zcela obyčejnýho vkusu nebo spíš skrze neschopnost vidět zábavu i tam, kudy neteče střední proud), je v první řadě tvůj boj a házet ho na imaginární vyhoření a splíny je velmi nízkej způsob, jak se z vlastní omezenosti vykroutit.
      • smajdal
        Ujasněme si to. Vypadáte jako hipsteři, mluvíte jako hipsteři, chováte se jako oni. Jste znudění a vyhořelí, často trapně vtipkujete jako zastydlí puboši a sebereflexe je luxus, který si nemůžete dovolit. Kdyby to nebyla pravda, tak veskrze slušný příspěvek kolegy s nadhledem ignorujete :)
      • ales.smutny
        Pokaždé když nakrmíš trolla, bůh zabije koťátko!
        • smajdal
          Nesouhlasím s někým = je troll? *7*
          • ales.smutny
            Ono jde spíše o formu, kombinaci urážek, generalizace a přehánění ad absurdum. Dle metodiky Dr. Frye jsem vybral z dvou možností tu s trollem.

            Pěkný den :)
            • janchor
              Pipine, můžu jen konstatovat, že chci hrát hry všelijaký, ale především výborný. A třeba takovej Starseed Pilgrim má navrch hloubky, že se z toho točí hlava.

              Toliko se vám, co házíte "jednoduše" vypadající hry do jednoho pytle, snažíme vysvětlit, že ty hry do jednoho pytle nepatří, a že je nikdo z nás neadoruje pro nějaký povrchní zalíbení v jejich retro pojetí.
            • ucho
              pipin: když má někdo na hry jiný názor než ty, je vyhořelý? já ti nevím, ale něco na téhle logice smrdí...
              a mimochodem s herní dobou nemluvíš pravdu, řada indie titulů je na tom s časem lépe, než některé AAA tituly. ale herní doba je relativní pojem...
            • Chumbabův příspěvek je pěkným tnutím do živého, však se taky ozvali hned dva Gamesáci, kdo z nás to má? Rovnou předesílám, že s Chumbabou naprosto souhlasím.
              Tak nejprve k příspěvkům oněch výše zmíněných Gamesáků - pánové, Chumbabův příspěvěk vůbec není urážlivý. Je zjevné, že se nese v odlehčeném duchu Drdovy recenze, kde se autor sám podivuje nad tím, že ho oldschoolová plošinovka tak baví. Je to psáno s nadhledem a vtipem a je to z toho příspěvklu zjevné (dere se mi na klávesnici něco o potrefencích, ale dál to rozvádět nebudu).
              Rozvedu ale, byť jen za sebe, to s tím splínem a autoritami. Hry hraju bezmála třicet let, takže už jsem v nich ledacos zažil a nenechám si jen tak někým stran doporučování her věšet bulíky na nos. Přesto mě ale celkem zajímají názory většiny osazenstva Games.cz na hry. Nemusíme se shodnout, ale názor a argumenty mohou být zajímavé. Ale trend posledních pár let spočívající v adoraci indie her - tedy her zhusta extrémně krátkých, s "retro" grafikou (přičemž oboje je prezentováno jako plus, neboli z nouze se dělá ctnost), stojících často na ječdiném, byť na první pohled originálním, nápadu, který záhy vyčpí...to je trend, který mě děsí. Čert vem číslená hodnocení, byť je bizarní, že Hotline Miami dostane víc než nový Bioshock; ale nekritickým vychvalováním těchto her dáváte jasný signál vývojářům - tohle jsou hry, které chceme hrát. Vykašlete se na zajímavý příběh, myšlenkovou hloubku, rozlehlý svět. My chceme hrát Flower, Journey, Hotline Miami, Starseed pilgrim.

              Přestáváte být autoritami a stáváte se...čím? Vyhořelými, možná. Jen tak bych pochopil, že vás omámí pozlátko originality či "originality" krátkých a nudných indie her. Čest vyjímkám.
        • Trolla? Vždyť má pravdu. Trochu sebereflexe by nezaškodilo
        • A proto bůh dal každému koťátku 9 životů.
      • tak nejak... at si kdo chce co chce rika, indie je temer jedina mozna cesta z sedi dokola prevarenyho mainstreamu plnyho zombie a autohealu *6*
    • teď jsem málem spadl pod stůl díky za pobavení tahle po ránu *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit