Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Předem díky za článek, takové reálné zhodnocení by nemělo chybět u žádné recenze, ať už je to port z konzolí nebo ne. Dále bych chtěl místní debatéry poslat řádně do p*dele, protože se tu hádáte jak malý děti. Tohle klasické srovnávání reality a hry je naprosto směšné. Dále srovnání K+M vs gamepad. Co to má jako být? Každýmu prostě sedí to, co má rád a vyhovuje mu. Buďme rádi, že je tu možnost volby pro každého, nehledě ne platformu. Stejně nikdy nepřesvědčíte ty druhé o své pravdě, a stejně naopak. Poděkujte autorovy článku za věcné zhodnocení a technické detaily a podělte se o zážitek ze hry samotné, vaše honění ega je k smíchu.
    • Myslím, si, že rozdíl mezi klávesnící a gamepadem jasně popsal autor v tomto článku viz snáze headshotů. Dále uvedl i to, že je možné ovldání nastavit na míru. Některé příspěvky (jako všude jinde), jsou skutečně jen štěky, a pokud nemají pádné argumenty, dělají autorům spíše ostutu, navíc poukazují na jejich hloupost a naivitu.

      Jinak super článek. Rise of TR je fakt parádní hra. Restart Lary s lukem se vybarvil a to velmi dobře. Mě například na rozdíl od Uncharted u této hry těší, že poměr střílení a objevování je více vyvážen, navíc hra netrpí rakovinou typu krok vlna nepřátel, pak druhá vlna, pak třetí vlna, pak zase krok a totéž znovů. Takhle by měla vypadat správná akčně laděná adventura. Takže za tuto hru Crystalákům díky a teď už jen doufat, že ochrana DENUVO hru dostatečně ochrání před warezáky.
      • nightborne
        Hanz to taky vystihl vcelku přesně, a hlavně nepřekvapivě - s analogem se líp běhá, s myší líp míří, to opravdu není světem třesoucí objevná novinka =).

        Já třeba skáču na gamepadu a při přestřelkách chytím pravačkou myš, zatímco levačkou běhám pořád analogem, a hraje se mi tak příjemně =).
    • Takže slepě poděkujem a názor si necháme. Přesně od toho jsou diskuze :)
  • Rozjedu nějakým způsobem nový TR, když jsem předochzí hrál na high/1080p/40-50fps?
    • Spades
      No asi tak jako já. Na 720p@30FPS :D
      Ale vlasy už nežerou tolik
    • Je několik internetových strábek, které se tímto zabývají. Jedna z nich je game-debate, kde, pokud znáš svůj hardware, tak ho jednoduše nastrkáš a stránka ti pak vyhodí výsledek s tím, jak by ti hra měla na tvé sestavě jet.
  • Gordar
    Jako ovládat plynule pohyb postavy na analogu JE prostě objektivně lepší, at si každý kafrá co chce. Tohle zpochybní jen zaslepenec. Ještě navíc pokud se jedná o 3rd person záležitost..
    • Pohyb postavy a rychly a prehladnejsi pristup k roznym schopnostiam je na gamepade lepsi. Ovladanie kamery a mierenie, je vzdy lepsie pomocou mysi. bodka.
      • prehladnejsi pristup k roznym schopnostiam

        Jakoze radial menu, kde musim scrolovat je lepsi, nez kdyz jednou maximálně dvakrát kliknu? Lol...
    • Otáčeni postavy a kamery JE objektivně LEPŠÍ na myši, jelikož má větší rozsah, co se týká pohybu dopředu a dozadu, tam to má logicky smysl jen u her, kde se postava neopohybuje kobstantní rychlostí no a když už hraješ tak hc závody co nejdou hrát na klávesnici tak stejně takový závodní fanda bude mít volant, jelikož na padu se sice rozjedeš, ale rozsah v zatáčkách je katastrofa
    • Blbost vždycky záleží na zvyku. Já jsem nikdy do ruky ten kacířský ovladač nevzal a všechny hry si užívám bez problémů s krásně plynulým pohybem a perfektním zaměřováním. Dokonce hraju Fifu na klávesnici už několik let a vyhrál jsem i nejvyšší divizi v onlnie sezónách. Prostě je to o zvyku nic víc, nic míň.
      • Spades
        Ona to není blbost. Prostě analogové ovldání na ovladači existuje, a na klávesnici ne.
        Někde to potřeba je (třeba závody), někde ne (třeba Tomb Raider, kde stačí pomalý pohyb pomocí Ctrl)
        Bylo by zajímavé skloubit myš s půlkou gamepadu.
        • Ano a proto máš k té klávesnici ještě myš, která funkci analogové páčky nejen supluje, ale i ve všem překonává
          • Spades
            Ale já myslel tu druhou páčku... Samozřejmě že myš je na pohled lepší, ale zatáčet auto, nebo letadlo na šipkách je opruz. Tak samo myš se nehodí na ovládání stíhačky, protože se potřebujes analogově otáčet (směr + rychlost), což na myši lze simulovat, ale pak musíš ručně pohnout myší, aby si zastavil (narozdíl od puštění páčky)

            U toho analogového pohybu, skoro nikde jsem to nevyužil, ale takový splinter cell 1, kde na rychlosti pohybu opravdu záleželo to šlo poznat, i když na PC to šibalsky obešli kolečkem myši :D

            Prostě na něco je lepší KBM, na něco Gamepad. Důležité je vědět ty rozdíly.
            • Spades
              Hmm zatáčení na myši. To by mě v životě nenapadlo, ale u přesných závodů to dává smysl. Moc bych se nedivil, kdyby tak někdo hrál TrackMania.
            • asi dost záleží na míře realističnosti té dané hry, třeba takový War Thunder se v arcade modu hraje na myši o dost snáz než na joysticku, ale když přepneš do Simulator modu, tak je to naopak a na myši je to skoro nehratelné, pak jsem hrával FSX a tam zase potřebuješ jak joystick na samotné ovládání letadla (spíš u těch menších, Boeing jede stejně celou cestu na autopilot a joy k tomu ani skoro nepotřebuješ) a myš na ovládání navigace, rádia a dalších prvků v kokpitu, jeden čas jsem hodně hrál Live for Speed závody, které byly v té době považovány za skutečne HC automobilový simulátor a většina borců s nejlepšími časy to mastila na myši místo volantu, jenže na volantu zas dáš třeba mnohem líp kontra když ti auto v zatáčce začne ustřelovat u simulátorů
        • Jasně *1* závody na analogu *1*
    • Cosi
      To přeci článek nijak nepopírá. Jen se v něm píše, že se hra ovládá o na klávesnici dobře a zaměřování při střelbě je přesnější.
  • Pan Olejnik by mal aj auto ovladať gamepadom, bude mu to sympaticke...čo blby volant ...
  • Souhlasím s Honzou Olejníkem. Já osobně si už neumím představit hrát hry z třetí osoby(Batman,Lara) na K+M a to jsem tak kdysi hrával. Ale každý ať si samozřejmě hraje, jak si uzná sám za vhodné.
    • Zrovna Batman a aj Lara, je tiez pre mna na gamepade lepsie ovladatelna, ako na K+M. No zaroven viem,ze som tie hry hraval aj na K+M uplne luxusne a ked som to mal hrat gamepadom, tak som ho radsej okamzite odlozil. Je to len zvyk, ale stale plati,ze urcite veci su lepsie gamepadom a ine zas K+M.
  • Spades
    Koupil jsem to na Windows Store a koukám po 4 hodinách mi to smazalo savy *16*
    Co už, tak odznova *7*
  • ono je opravdu snadne se trefit, tak proč nejdete na olympiádu?

    https://www.youtube.com/watch?v=D-0kvLnfW1I
    • Veskoslav
      Lara Croft je zcela ralistická postava, jejichž pevné prsa dokonalé velikosti se naprosto "nepoškodí" při tom lezení po skalách, přežije pády i ze 20 metrů, pobodána, postřelena atd. stále žije bez větší ztráty krve, ale hehe bude řešit střelbu z luku? Doufám, že u Uncharted pak budeš brečet, protože podle ukázek, to bude skvělé sci-fi s nesmrtelným hrdinou, co se týče reality.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit