Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • S tím otupěním máš pravdu.
    Ale jinak to s agresivitou nemá nic společného.
  • Podle mě to není tak jednoduché. Říkáš, že lidé otupí vůči násilí. Ale já třeba na sobě pozoruji, že jde spíš o to, že jsem si víc vědom toho, že "jeto jen film a je to jen trik". Máš naprostou pravdu, že když by mi někdo pustil horor typu saw nebo hru plnou střev, tak mě to vůbec nerozhodí a ani nemrknu. Ale zároveń bych se nezvládl podívat na jakýkoliv snuff film, kde je to v reálu. A i válečené fotografie mi dělají problémy. Vůči násilí se vůbec necítím otupělí. Jen člověk vidí velký rozdíl mezí reálným násilím a cgi, kde se vlastně nikomu nic neděje.
  • No nezávidím dnešním dětem. Nejen, že si už pomalu ani nemohou hrát venku, jelikož všichni hrají doma hry, ale už si ani nebudou moci zahrát v 7-8 letech Nightmare Creatures, Silent Hill, Residet Evil, Syphon Filter apod., jako já. *9* Nepamatuji nic tak dobře, jak jsem si po jednom kamarády vodil dom a nechal je hrát Nightmare Creatures a jen čekal, jak se leknout té první větší příšery, když prorazí vrata na začátku první mise. *1*
  • Hry totiž mohou úplně za všechno. Za válečné konflitky, hladomor v Africe, Trumpa i Zemana jako hlavy států, nebo třeba globální oteplování. V USA hledají všechny možné vyníky nedávných masakrů a tak místo omezení zbraní, omezí násilné hry. A co takhle omezit násilné filmy nebo násilné knihy? V zemi, kde se dá koupit zbraň stejně lehce jako u nás zmrzlina, se není čemu divit, že je kriminalita i úmrtnost na tak vysoké úrovni.
  • Po přečtení diskuse zjišťuji, že se tu objevují primitivní argumenty typu, hrál jsem hru xxx a nezačal jsem nikoho zabíjet. Takhle jednoduše to nefunguje. Sledování násilí, ať reálného nebo virtuálního, nezpůsobuje vražedné choutky, ale otupění vůči násilí. To se dá krásně doložit dějinami filmu. Scény, které dříve děsily jsou dnes úsměvné. Filmy musí být stále krutější a syrovější, aby vyvolaly příslušné emoce.

    Jsem si jist, že scény ve zde uvedeném videu mnohé z vás nechají klidnými, mojí babičce by se z té surovosti zvednul kufr, není na to zvyklá. Schválně si to vyzkoušejte na těch svých, kdo je má ještě z předválečné generace.

    Otupění vůči násilí je společenský problém, protože vede ke zvýšení agresivity ve společnosti se všemi negativními důsledky, které to sebou nese.
  • Krescz
    nevím, kdy jel metal? 80-90?
  • Podle koukolika počet psychopatů a násilí ve společnosti vzrůstá. Násilí v médiích tomu může významně napomáhat.
  • Ono stačí už to vědomí, že je to trestné. A nejen pro prodejce, ale i pro ridiče a hodně by se změnilo. CoD dnes hrají děti pod deset let.
  • Tak jestli vážně argumentuješ tím, že jsi hrál GA a nešel jsi potom sekat spolužáky sekerou, tak bych řekl, že nejsi dobrou ukázkou toho, že násilné hry nemají na lidi negativní vliv.
  • Tak to video je skutsčně agresivní humus, který dětem do rukou nepatří.
  • Prosim Tě, kdy byl metal někoho obětní beránek?
  • http :// memepoliceman . com/list-of-mass-shootings-stopped-by-armed-civilians/

    Samozřejmě, nejdřív bráním sebe, pak osoby se mnou, pak ostatní.
  • "doufám, že v případě průseru mě jeden z nich ochrání."
    Doufat můžeš. Ale on je každý hrdina na internetu, když sedí s kafíčkem nad diskusí. To se pak hezky spekuluje nad tím, jak každý držitel zbraně hrdinně zastaví teroristu. Ale i ti lidi se zbraní chtějí primárně přežít a první co udělj íje schovají se / zdrhnou.
  • elwiscomeback
    Tak evidentně každá perioda potřebuje mít nějakého obětního beránka, dřív to byl metal, teď videohry.
  • Že bych se v USA cítil nebezpečně říct nemůžu a to v ČR nosím, tam jsem ji neměl a jediné místo kde jsem se cítil blbě bylo v Houstone, TX když jsem ve 23:00 hledal levný hotel v jedný zaplivaný čtvrti.
    Na Texas state university, San Marcos, TX se mě na Kampuse ptala jedna mladá, nadějná novinářka zda se necítím nebezpečně, když lidi kolem mě můžou mít zbraň, řekl jsem, že naopak, cítím se bezpečněj, jelikož jako cizinec zbraň mít nemůžu, doufám, že v případě průseru mě jeden z nich ochrání.

    Ale hlavní je nadávat na ty zlé AR-15, žejo. Ještěže ta má, je zamknuta v trezoru aby náhodou někoho nepokousala.
  • To me pripomina takovyto "Zakazte chleba, je vedecky prokazano ze 99% strelcu melo alespon tyden pred strelbou chleba a to i Hitler!"
  • KrPa
    tak at to hodi na knihy a ctenare, tech je nejmene
  • Bozell has been accused of making racially insensitive statements: on December 22, 2011, he appeared on Fox News and stated that President Barack Obama looks like a "skinny ghetto crackhead,"

    Tenhle mozek chce regulovat hry *15* *15*
  • Tohle je dlouhodobě zažitý omyl, který byl několika studiemi vyvrácen. Voda v tomto případě žádnou negativní roli nesehrává a jediný viník násilných trestných činů je chleba. Více než 95% odsouzených, dotazovaných ve studiích, shodně uvedlo, že nanejvýš týden před spácháním trestného činu, požili chleba.

    P.S. Této problematice se věnuji již řadu let.
  • "Jsem si ale jistý, že spousta teroristických útoků byla inspirována konkrétními náboženstvími"
    Tak tady je hlavně problém, že pokud útok není inspirovaný jedním konkrétním nábožensvím, tak není označen za teroristický a nedělá se kolem toho taková věda. Ale fakt je, že těch útoků je (minimálně v USA) nábožensky inspirováno minimum. A děje se to tam na denním pořádku. Jenže když u toho někřičí nic o aláhovi, tak se o tom ani nedozvíš.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit