Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • The more you play, the more aggressive you become: A long-term experimental
    study of cumulative violent video game effects on hostile expectations and
    aggressive behavior - https://www.dhi.ac.uk/san/waysofbeing/data/data-crone-hasan-2013.pdf .. následuící je podle mě stěžejní: *When people expect others to behave aggressively, they are more likely to behave aggressively themselves* .. společnost v USA je, na rozdíl od naší, poměrně násilná. viruální násilí, stejně tak jako skutečné v TV shows jako Cops atd., tak může přispívat k domění, že společnost je poměrně agresivní a násilná, což může zpětně vést k agresivitě a násilí těch co si takový obraz o společnosti v hlavě utvoří.
  • Snaha omezovat a zakazovat ostatnim lidem je humus. *3*
  • Kompost
    ale prd. kazdy predsa vie ze batolata uz davno presli z hier na crack. petrolejky sem ani radsej netahaj, cierna magia v nich je, diablov vynalez. ohen ma byt uprostred zemljanky a ma ho udrziavat zena!
  • jamar28
    Mimochodem kdy se začne mluvit o zákazu knih? Mnoho z nich přece svádí lidi (co lidi, celé davy lidí!) k násilí, v první řadě bychom se mohli zaměřit třeba na Bibli a Korán...
  • jamar28
    Tak možná nesuď ostatní podle sebe. Já třeba hrál od útlých dětských let DOOM nebo GTA, brutalita ve hrách či filmech se mi líbí, ale násilí v reálu (i drobné, jako třeba šikana nebo tak) se mi přitom hnusí na té nejhlubší úrovni. Že mi přijde vtipné někomu ve Falloutu udělat z hlavy marmeládu přece probůh neznamená, že bych to chtěl udělat ve skutečnosti.
  • Hanzales
    No vidíš. Já hrál a hrál, od předpuberty Wolfem prvním začínal jsem, z těch her na videu jsem hrál většinu. Někdy jsou scénky krásně vytrženy z kontextu. U Wolfa to byla dokonce vtipná scénka, nemluvě o rozprsknutí hlavy SSákovi z alternativní historie. Postřílení civilistů v COD byla kontroverzní ptákovina (stejně jako povinné mučení v GTA5) a rozumný člověk to nechá odehrát kamaráda, který si to umí nevzít osobně, koukajíc na pixely. Tak jako tak jsem od malička zůstal pacifista a i dnes pokud by jsi třeba úmyslně zašlápl pavoučka, přes hubu bych ti nedal, ale vyřval bych do tebe díru ;o) Stejně tak se těším až si brzo zastřílím na střelnici (jejda, málem jsem napsal na celnici), ale střelil bych maximálně do obrovského medvěda, který by si nechtěl nechat vysvětlit, že mu nechci ublížit a že už zase půjdu (chtěl by mě sníst i s kulovnicí).
    PS: Docela by mně zajímalo, kdyby se takhle od doby co jsou hry sestříhaly všechny unikátní scény z her a filmů (headshoty v MP nepočítat), jak by bylo co dlouhé a nechutné ;) Nehledě na to že i hry i filmy mají rating a blbě hlídaný prcek se dostane k obojímu. Takže je to hodně i o rodičích.
    No a u těch pár exemplářů, kterým ruplo v bedně, někoho postříleli a náhodou hráli i brutální hry je to i o mnohem více faktorech. Ta hra mohla být spouštěč, stejně jako cokoli jiného. Kdyby dotyčný nehrál nějakou tu hru a viděl před tím zkratem už stejně vyzkratovaného mozku třeba Texasský masakr motorovou pilou, vzal by si do školy motorovou pilu a to by nebylo dobré.
  • Mas pravdu, podelal jsem to. *9*
  • Me znepokojuje, kdyz nekdo chce zakazovat ostatnim hry.
  • Já k tomu mám přímo odpor, proto se násilí vyhýbám i ve filmech, sportu, atd. Zbraně do ruk zásadně neberu, neboj, ale znepokojuje mě, že jiní lidé ve společnosti mají tu míru snesitelnosti o hodně jinde.
  • já nejsem schopen praštit psa, když zlobí, přitom jsem si násílí v The Evil Within užíval, takže tak..
  • Právě takový zbraně do ruky nepatří a jak píše, tak je ani nehrál. Tedy s tím vůbec nesouvisí.
  • MickeyMutant
    Ve skutečnosti se to má s tou schůzkou v Bílém domě tak, že jedna strana potřebuje prodat hry co největšímu počtu lidí, pokud možno i batolatům, druhá si zas dělá vočko u svejch voličů, kteří by nejradši nabrali na vidle každýho, kdo má doma elektriku místo poctivejch petrolejovejch lamp. Vyberte si favorita a fanděte.
  • jamar28
    Viď, zlaté devadesátky, lezli jsme po stromech (bez helem a chráničů a bez jištění!!!), celé dny lítali po venku (bez mobilů a bez rodičovské kontroly!!!!!) a GTA mastili 10 let před dosažením legálního věku. *1* Jaká monstra z nás vyrostla a ke kolika masakrům denně v ČR dochází. *15*
  • jamar28
    "Kdo někdy držel v ruce zbraň, ví jak se v tu chvíli cítí mocný. Slabý pohyb prstu může vzít někomu život." - Jestli se ti tohle honí hlavou, když vezmeš do ruky zbraň, neměl bys to nějak řešit?
  • ucho
    jinak receno, problem nehledej u filmu a u her, problem hledej u spolecnosti. kazdy clovek by dokazal nekoho zabit, tohle v sobe mame kazdy. ale jsou tu jiste veci, ktere nam v tom brani.
    kdyz si projdes pripady seriovych vrahu, u velke vetsiny z nich najdes problemy v detstvi, a i to povestne ublizovani zviratum. a u toho to zacina. kdyz je nekdo schopny bezduvodne (nebo pro poteseni) ublizit zivemu tvoru, dokaze to udelat i u cloveka. zivot ostatnich (casto i jeho) pro nej nema zadnou cenu, chybi mu empatie. hledat problem u nasilnych her je blbost a nepochopeni problematiky.
  • ucho
    to tve prirovnani k filmu trochu kulha, tam je totiz jiny problem. neni to o otupeni vuci nasili. lidi jednoduse nechteji videt to samo stale dokola. to se tyka i obycejne love story. uz je nebere x-ta variace neceho, chteji to posunout dal, videt v tom neco originalniho. to neni o nasili, to se tyka vseho. kdyz vysel film matrix, z nekterych triku lidem spadla celist. dnes uz to tak ojedinela vec neni. plati to proste o vsem.
    s otupenim to castecne souvisi, ale neni to o nasili. je to o emocnim odpoutani, kdy pro tebe nema cenu jinych lidi zadnou cenu, nedokazes s nimi citit. tohle muzes videt i na internetu v diskuzich, kdy lide u nejake tragedie dokazou psat posmesne komentare. to je otupeni. a ne, za tohle nemuze nasili ve filmech ani nasili ve hrach ;)
  • To video je fakt hnus. Ani jednu z těch her jsem nehrál právě kvůli tomu zobrazování násilí. Nepřijde mi na nich nic zábavného. To neznamená, že se vyhýbám všem násilným hrám, hrál jsem mafii, skyrim, zaklínače, mount and blade... , ale u těchto her je to zabíjení natolik stylizované, že se mi neprolíná s realitou. Ono zmáčknout spoušť je v reálu, když ti rupne v bedně, strašně jednoduché. Kdo někdy držel v ruce zbraň, ví jak se v tu chvíli cítí mocný. Slabý pohyb prstu může vzít někomu život. A pokud je člověk otupělý vůči násilí, tak jako o tom psal již dříve jejdásek, pak nemá sebemenší zábrany.
  • Statisticky významná korelace mezi hraním her a násilnými činy není. Je však vysoká korelace mezi sledováním Fox News a mírou retardace amerického prezidenta. Vzhledem k tomu, že si může dovolit vlastnit ty nejfajnovější zbraně hromadného ničení, je z něj daleko větší hrozba pro nevinné lidské životy než nějaký blbeček s ušmudlanou pistolkou.
    Na něco se "no scientific evidence" hodí a na něco ne, že Trumpíku?
  • Teď jsem teprve shlédnul to video. Ještě, že tam nezařadili fatality a x-ray útoky z nových Mortal Combatů :-D uznávám, že dětem takový obsah do ruky nepatří, ale je jen na rodičích, co dětem (ne)dovolí.
  • *15* Tvoje babička není na to zvyklá a další víkend ti dá k obědu králíka, kterýho zabila na zahradě a stáhla z kůže. *3*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit