Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • jo to mě taky vylezly, Joker a Ashley...
  • Jo ta zachráněná základna kolektorů mě taky zajímá...asi u záhadnýho doma nebude rozebranej human reaper ale bude vcelku :D
  • no nevim ja mel teda moznosti 3 a pokud to nebylo tou silou flotil tak mozna reputaci i tak mi na Syntesis a Paragon endingu z Normandy normalne vylezli prezivsi a nekomu se jen otevreli dvere a konec.
  • Tim ze to chapu myslim to ze nekdo by mi to takhle asi rekl i tak si porad myslim ze ta moznost Normandy dostat se blize tam by byla uplne v pohode mozna.
  • Veskoslav
    Ale tak co. Ke hře se stejně zase vrátím. Chci zachránit Mirandu, přeříznout Tali, zjistit, jaký má vliv zachráněná stanice Collectorů atd..
  • Tak souhlasim jak v cem ale nektere dalsi veci me osobne nejdou do hlavy 1)me osobne neni jedno ze je o nejakyho Krogana min kdyz ej to clen posadky na kter mi zalezi stejne tka jako na osobe s kterou sem si utvoril romanci a 2)Proc teda Normandy utika? myslim si ze vsichni clenove posadky by se shodli ze radsi zemrou pri pokusu priletet blize ke Crucible a zjistit jestli je Shepard porad na zivu nez utikat a myslim si ze na to meli dost casu chvili byl se Shepardem ve spojeni i Hackett proc ne teda nekdo z posadky Normandy? v ME2 taky Joker priletel dovnitr do Kolektorske lode jen aby je zachranil i kdyz vedel ze to bylo nebezpecny a podle tve loajalnosti si to ani nemusel prezit proc to tak pdoobne neudelali i tady?Ale jasne chapu ze to treba byl zmatek a Joker zacal utikat tesne po tom co polovinu posadky treba vyzvednul.
  • A jinak lidem vadí to, že neví, jak dopadly postavy, se kterými strávili 100+ hodin během trilogie a vybudovali si k nim vztah.
  • já to udělal uplně všecko co v tý hře šlo udělat, ale mohl jsem jenom control...reapři odletěly kamsi, normandie se vysekala někde kdesi a finiš...ale je fakt že aspon překvápko, tohle sem od Bioware nečekal :D
  • Hoď si to do spoileru celé.
  • jinak ještě musim doplnit že je to super trilogie, ale ten konec mě trošku zaskočil...v průběhu těch 3 dílů je vysvětlení pro kdejakou blbost, ale to podstatný je vlastně nejasný, což mě mírně rozčarovalo..
  • kdyz mas malo effective military strenght tak mam za to ti da Catalyst jen 2 moznosti control nebo destroy
  • Může mi někdo říct jaký varianty jsou toho konce?? A proč mi ten Catalyst řiká že se musim rozhodnout co udělám?? ale můžu jenom dojít k tomu panelu a pustit ten paprsek, nic jinýho udělat nejde....tak mi to trochu uniká :D
  • Tak jsem dohrál a já osobně jsem s koncem vcelku spokojený. BioWare vsadil na otevřený konec. Ani jedna z možností neukazuje úplný výsledek, ale jen dává naději na pokračování vyspělého života v galaxii a to, jakým způsobem je toho dosaženo, je ten rozdíl a výchozí bod pro další osud celé galaxie. Bohužel pro některé je až moc nekompletní a cítí se ztraceni a odtrženi od děje.
    Osobně vidím konec tak, že Catalyst, jehož existence je v předchozím ději předznamenána, je AI vyvinuté na maximální dosažitelnou úroveň a hledá další a poslední možnost evoluce - syntézu s organickou formou života. Všechny civilizace organiků v určitém stádiu vývoje vytvoří AI, a protože jsou velmi rozdílní, neschopni plně pochopit jeden druhého (např. syntetici vidí organiky jako chaos), dochází ke konfliktům mezi nimi a vyhlazením všech organiků - na anglických fórech tento stav nazvali singularita syntetiků. AI, které zůstalo samotné v galaxii, tak má neomezené možnosti k růstu a vývoji. Je možné, že takový osud potkal i Catalysta v jiné galaxii, kde tímto způsobem zanikly veškeré organické formy života. Proto Catalyst vytvořil řešení - reapery - kteří pravidelně "sklízejí" pouze nejpokročilejší civilizace a transformují je do dalších reaperů.
    Ale Crucible, vytvořené organiky a spojené s Citadelou, změní Catalysta, rozšíří jeho možnosti a on shledá svoje řešení jako nefunkční. Crucible mu poskytne možnosti najít jiné řešení.
    Shepard pak může vložit svou důvěru v organický život a zničit/deaktivovat reapery a všechny existující AI, tedy i EDI a Gethy. Citadela a mass relays jsou sice zničeny, ale organický život v galaxii zůstane zachován a časem se může opět vyvinout. Historie se může opakovat a vzniknout jiný "Catalyst", nebo mohou dokázat, že tvrzení o eliminaci jedné formy tou druhou a o Syntéze jako nejvyšším stupni vývoje, není pravdivé a mají možnost vyvíjet se dál vlastní cestou ...
    Při zachování reaperů a mass relays je možností ještě více - současné civilizace včetně syntetických forem života mohou pokračovat ve vývoji. Ale jak ukazuje válka mezi gethy a quariany, kde chybělo velmi málo k vyhlazení celé civilizace, tak výsledek takového vývoje je dost nejistý, stejně tak jako role, jakou mohou sehrát reapeři, kontrolovaní lidskou myslí.
    Poslední možnost - Syntéze - (moje volba) odstraňuje hazardy, které plynou z koexistence současných civilizací a reaperů nebo z Catalystovy teorie o singularitě syntetiků, vytvořením nového, lepšího základu, nové formy života. Zároveň ale otevírá spoustu otázek, např. jak by takový život vypadal, jaké by měl možnosti a cíle ...
    Pokračuje scéna s Normandií unikající před energetickou vlnou. Spousta lidí má problém s tím, jak se dostal někdo z posádky na loď a jak stihli uniknout - třeba proto, že aktivace takového monstra, jakým bylo Crucible + Citadela, nebyla tak rychlá (i když to z animace není zřejmé) a byli nějakým způsobem varováni. To by zároveň mohla být odpověď na další otázku, jak by se část flotily (ono z ní stejně moc nezbylo, technologická převaha Reaperů byla daleko nad síly spojených civilizací) mohla dostat alespoň do blízkosti svých domovských světů. Někdo také měl problém s tím, proč má Catalyst podobu chlapce ze začátku. Imho vzpomínka na chlapce, který zemřel po zásahu Reaperem, představuje Shepardovu touhu něčeho dosáhnout, změnit chod událostí a zároveň i určitou bezmoc učinit tak. Catalyst tak může vidět sám sebe - chce najít lepší řešení, ale bez Crucible, díla tisíců civilizací organiků z mnoha předchozích cyklů, toho není schopen. Spousta lidí se také nemůže smířit s tím, že se nedověděli, co se stalo s konkrétními členy posádky, ale to je absolutně nedůležité. O jednoho krogana víc nebo míň je úplně jedno, když se řeší otázka zachování a formy života v celé galaxii. Ale vzhledem k tomu, jak těžké byly poslední boje (reapeři meli u Země velkou část své armády) a že před vstupem Sheparda do transportního paprsku velí spojenci k ústupu, jsou na místě obavy, že to značný počet spolubojovníků nezvládl. Tentokrát byla suicide mission asi opravdu sebevražedná.
  • Tak nevim treba uz to chteli mit z krku a proste to takhle pohnojily me nevadi primo ty konce ani to obetovani ale spousta veci kolem opravdu nedava smysl.Nebudu to vsehcno vypisovat da se to tu v diskuzi najit.
  • napsal jsi "definice ..chaosu.."? definuj chaos..
  • Spades
    Ja se tak strasne tesil jak si po dohrani zahraju speedrun vsech 3 dilu, ale po tom konci sem je zas znechucene odinstaloval... snad nekdy priste
  • Něco jsem o leaku četl, ale vůbec nevím, jak to mělo dopadnout :)
  • několik přikladů.. Lidé X Turiani,
    Rachni X "Citadela",
    Krogani X "Citadela"
    Geth X Quariani
    Geth X Heretici
    UI(EDI je to jen teorie ale kdo je inteligentní ovladá emoce jako hněv) X neopovažuju se určit..

    PS:mohl bych pokračovat dál ... Je třeba reaperů k tomu aby začal novej cyklus nebo v připadě ilusivemana k ovládnutí absolutně všeho aby nastal řád... je to jen teorie dle mě ale správná..

    PS2: REAPEŘI jsou vlastně všichni kdo byli sklizeni a povzneseni dle uryvků usuzuji že odsud pramení jejich inteligence vlastně se skládají z živých bytostí z nás(viz ME2 collector base,ME3 zaklady citadely..) vlastně stále existují jako reapeři (viz Shepyho poznámka na Rannoch k umirajicimu reaperovi) dle toho je vlastně blbost aby ochranovali slabých byli taky jednou sklizeni a povzneseni (podle toho počet reaperů) jsou aby mohli ostatní křehké civilizace ne tolik vyspěle taky zažít svuj zlatý věk..jak to dopadlo u nás u méně vyspělých zemí...? Přijeli jsmě vytěžili co se dalo zotročili nebo vyhladili... jak to bylo s američany? jak to bylo s válkou v iraku.. mysliš že by někdo nechal naše žabí přátelé salariany rozvinout se v co jsou "teď" ? Stačilo poslouchat protheanovy reakce na kdysi nevyvynuté civilizace.. budu ho parafrázovat: jsou tu aby ti lepší zesílili...
  • Aha, takze co slovo, to lez. Cim to, ze mne to u Bioware/EA uz vubec neprekvapuje? Ale jestli beres to, ze vyber 3 barev explozi na konci se rovna vlkemu vyberu, ktery zhodnoti vsechna tva rozhodnuti.... Jak by rekl mistr Joda, zajimava mysl biodrona je.
  • No ale oni uz proper ending meli na podzim. Jenze jim to leaklo, tak se podelali a vyplodili tohle. Uprimne, ukazte mi nekoho, kdo se o tu hru zajima a kdo si zkazi zazitek tim, ze se dopredu podiva, jak to dopadne. Takze fanousci se nepodivali. Pak tu mame sortu lidi, co jen vidi hezkou reklamu na take Earth back, tak to koupej a take je jim ukradene, ze uz pul roku se vi, jak to dopadne. Tak sakra kvuli komu to menili??

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit