Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Keyz
    To bude doufám pravda. Rozhodnutí budou na těch kdo dělají a vydávají hry.

    Budou mít možnost snadněji to předělat na PC anebo na Konzoli a to je dobré. I když pochybuji, že tím končí hovadské ovládání her na PC od šílenců z Japonska...

    Ale jinde kde se snaží by to mělo pomoc. Několikrát se ukázalo, že tvůrci měli problém hru předělat a proto tam něco bylo jinak apod. Tohle by mělo odpadnou.
  • BookerDeWitt
    "Obě dvě nové konzole přiznaně staví na tradiční PC architektuře - od pamětí, přes CPU až po grafickou jednotku. Z toho plyne, že nejnovější PC hardware bude za rok papírově výkonnější než ten konzolový už z podstaty věci. Ruku v ruce s tím ovšem jde na zkušenostech postavený závěr, že to nutně nemusí na PC přinést lepší a hezčí hry."

    Tady se krásně potvrzuje to co už říkám delší dobu. Hry na next-gen budou vypadat líp díky...
    Za A) Optimalizace na jeden jediný hardware jako takový, je vždycky snažší a lepší.
    Za B) vývojáři budou optimalizovat hry speciálně na míru AMD grafikám, které budou, jak jinak v nové generaci konzolí.

    A teď mě umínusujte, rudoši :D
    • Hry na PC budou vypadat minimálně stejně dobře jako hry na konzoli. Ii takové Watch Dogs bude na PC hezčí. Já hlavně doufám, že se zlepší optimalizace na vícejádrové procesory. Není možné aby některé hry stále využívali jen dvě jádra.
    • XorxoxTalarius
      Ty si taky dobrej ... (hlavne za tu posledni vetu), optimalizace je sice krasna vec, ale ta ti moc nepomuze, jelikoz optimalizovat nemuzes do nekonecna, navic to ze ta hra vypada lip na horsim HW je spusobeno tim ze bezi na daleko horsim rozliseni nez jake pouziva vetsina PC hracu. Vem si ze pokud hrajes na 720p nebo 1080p je dost velky rozdil co se tyka naroku na vykon.
      • BookerDeWitt
        Hry na nové konzole pojedou ve FullHD rozlišení s 60 FPS, což mi příjde dostačující. Já hraju na televizi s úhlopříčkou 138 cm, od které sedím cca 2 metry na gauči. Víc nepotřebuji . *2*
        • XorxoxTalarius
          No mam obavy ze budes zklamany :)
          • BookerDeWitt
            Tak prodám konzoli a koupím si PC. To je to, co chce většina z vás slyšet? :)
        • 138" ? tak to jsi frajer
          • BookerDeWitt
            Jsem v tom rozrušení napsal pěknou koninu (138"). Opraveno *2*
        • Tak uvidíme jak ti pojedou hry na konzoli při FullHD při 60FPS za 2-3 roky *15*
          • Když se kouknu na nové GTA tak bych chtěl vidět těch tvým 30FPS. Jistě že +- jedou 30FPS jako na začátku, kam by si asi tak chtěl jít na 15 *15*? Tím že mám 60FPS, můžu ubírat na plynulosti, místo toho aby mi hra vypadala jako z roku 2010.
          • BookerDeWitt
            Tak tak, uvidíme. *3*
            • BookerDeWitt
              Mně zas logika říká: "Hry na Xbox 360 a PS3 jely ve 30 FPS už do začátku a ke konci jejich éry tomu není jinak. Na nové generaci konzolí pojedou hry v 60 FPS už od začátku a ke konci jejich éry tomu nebude jinak."
            • Člověk nemusí mít křišťálovou kouli, stačí logicky uvažovat. Když už teď musí někteří ořezávat a grafika je horší než na PC tak asi těžko bude za 3 roky konzole stejně výkonná jako počítač. Tudíž začnou ořezávat a samozřejmě že to nakonec pocítíš na té tvé plynulosti, při nejlepším.
            • BookerDeWitt
              Aaaaaaha, někdo si tu koupil křišťálovou kouli z výprodeje a snaží se z ní věštit. Pověz mi, co dalšího tam vidíš?
            • no neuvidime .. pac nepojedou ;)
        • Nove konzole maji pouze podporu 720p akorát jsou upskillovaný (dopočítavají to trapně na fullHD)
          • upskillovaný, dafuq is that ?:D když už se chceš bavit o odborných názvech tak je to "Upscaling" ;)
    • Doufam, ze brzo vznikne i konzole na pousteni filmu, aby se lepe optimalizovali :) Stado si to koupi... (ironie)

      Jinak z casti mas pravdu, ze se lepe optimalizuje na jeden HW, ale na druhou stranu tim dost mizi konkurenceschopnost a snaha se zlepsovat. Vicemene diky PC a jeho pestrosti existuji dalsi linie vyvoje, at uz spatne nebo dobre. Porad se posouvas dal. A spousta veci je pak o tom, zda si vytvoris nejaky standard a pracujes s nim, coz urcitym zpusobem konzole evokuji.

      Pro me konzole jsou a budou PC pro massy lidi se zamerenim na hry, ale pokud ocekavas neco lepsiho, nebo se nechces zamerit pouze a jen na hry (pripadne filmy nebo jina multimedia) tak je jasna volba PC, zatim neexistuje varianta, ktera by PC nahradila. Konzole jsou a budou pouze alternativou k PC nez se vymysli nejaka dalsi univerzalni platforma.

      PS: Nedavno jsem videl jak se urcita firma honosila napadem skladani vlastniho mobilu podle toho, co tam chcete a jak vykonne (z jednotlivych kosticek), pisi je proste o tom sestavovani si techto jednotlivych kosticek do sebe).
      • BookerDeWitt
        Ale to je přece jasné, že PC bude vždy lepší alternativa. O tom bez pochyby. Jen mi připadá vhodnější a logičtější se tu bavit HLAVNĚ A JEN O HRÁCH a s tím spojené ostatní prvky. Jsme přece na diskuzi, která se točí kolem her a ničeho jiného (možná tak, sem tam se tu objeví komerční sdělení k novinkám v oblasti PC komponentů, ale to je vše). Já prostě neberu jako argument, to že, na PC můžeš dělat jiný věci, jako je editování videa, skládání hudby, tvoření nových programů apod. Tohle mě jakožto fanouška videoher nemusí vůbec zajímat.
        • Já osobně bych si konzoli nekoupil. Stále je to víceméně jednoúčelové zařízení (i když se nová generace snaží o něco víc), stále PC potřebuju tak jako tak.
          Jo kdybych to PC toliko nepotřeboval na tu práci, konzole by byly jasná volba (pohodlné jednoduché rychlé, na zábavu dostačující zařízení). Další věcí je myš+kláveska ve většině hrách co hraju sou nepostradatelné (s gamepadem mám pár let zkušeností a celkově mi nesedí krom Sportovních a Závodních her na vůbec nic).
          Toť mé důvody :)
          Každý si vybere co mu vyhovuje nejvíc, je tak ?:)
    • NE nebudou na míru AMD grafikám. Vývojáři když dělají hru tak je dělají na nVidia kartách. (Nehledě bylo to vidět i na E3 kde xbox ONE hry běželi na GTX780) Možná budou lépe optimalizované na APU od AMD to je ale asi tak vše...
      • BookerDeWitt
        Citace z článku:

        Někteří objevili Ameriku? Skoro to tak vypadá. Na několika herních serverech se ve vášnivých diskusích rozebírá oficiálně potvrzený fakt, že nové hry nové generace budou všechny primárně optimalizovány na AMD hardware. Mezi hlavní hráče na tomto poli patří EA, které to s AMD táhne už delší dobu. Primárně pro něj budou od teď optimalizovány všechny hry na novém Frostbite 3 engine, který bude pohánět kromě Battlefield 4 i hromadu dalších her od EA. Podobně na tom budou i hry na CryEngine, což je další výstavní technologie vydavatelského domu EA a již dříve oznámená spolupráce. Podobné úzké spolupráce oznamují i další vydavatelské domy u svých nových her a nových engine.
        • Opravdu se nebojím toho, že se nVidia nechá zahanbit *1* Sice je hezký, že na to mají přímo optimalizaci od vývojářu ale to je jen důkaž, že AMD jsou lemplové a neumí to sami. Nvidia vydává už léta skvělé BoooST drivery a i nadále hráči s nVidiou nepoznají rozdíl ...
          • no zrovna ovladace ma nVidia trochu naprd :) .. kartu od AMD jsem nikdy nemel tak nevim jak fachaji ovladace u nich, ale situace, kdy je vyhodnejsi pouzivat pulroku stare ovladace protoze nVidia neni schopna v dlasich 10-15 verzich opravit chyby, ktere mezi tim stihla vytvorit neni uplne cool ... na druhou stranu, kdyz si clovek najde ty svoje drivery, ktere mu sedi (u me 311.06 a 314.22) tak nema problem :)
            • Okes: cele je to o nVidia ovladacich .. a ty pouzivam od doby co zahodil S3 Trio (dlouho) ..
            • "kartu od AMD jsem nikdy nemel" - napsáním tohohle ztrácí tvůj argument veškerou váhu, nevíš ? nepiš ;)
  • tak urcite, kdyz to ted bude uz jenom jedna platforma (teda hw), uz se jen zbavit pout rozdilnych softwarovych platforem a nechat vyniknout odkaz proroka R.Stallmana, go, Valve, go *5*
  • Nvidia si bude vzdy hajit PC trh, ma tam svoj biznis. Je sice pekne spustit si hru s vysokym rozlisenim a roznymi efektmi, ale to neznamena, ze bude tak optimalizovana pc verzia ako konzolova, vdaka otvorenej platforme a nekonecnom mnozstve pc konfiguracii hardverovych aj softverovych - ovladace. Takze PC verzie budu len emulatormi multiplatforiem :)
  • Rhulad
    Exkluzivity stejně zůstanou na konzolích čili tyhle články jsou totálně k ničemu. nVidia je stranu, tak se snaží na sebe trochu upozornit.
    • Robotron3
      Klidně bych si tipnul, že se bude nyní uvažovat i o tak velkých značkách jako Metal Gear, nebo Final Fantasy, že by mohly být na PC.
      • Rhulad
        Sni dál. PC tlouštíci MGS nedostanou.
        • nekromant33
          Už ho budou mít tlouštíci na xboxu, takže je to jedno, rising bude na PC. Možná bys měl vylízt za rámeček toho svýho obrázkovýho světa a rozhlídnout se... nebo aspoň od toho comfy "nejpoužívanějšího-argumentu-pc-vs-konzole" gauče.
          .
          .
          .
          Špekoune
          • Rhulad
            Hmm atleta neurazíš. Každý den cvičím s PS move a chodím na hodiny jógy čili mám tělo jako Hercules.
            • Tohle normální chlap nemůže myslet vážně. Tak si buď děláš pchdel (za to palec hore), nebo seš teplej..
        • Robotron3
          Metal Gear Solid 1 a 2 byl i na PC. Čím byl ale vývoj náročnější, tím se soustředili už jen na konzole. Když teď bude vývoj zase víc univerzálnější i společně s PC, tak je uplně logické, že by se ty značky zase mohly na PC vrátit.
          • Se ti divim ze na podobne vykriky do tmy vubec reagujes, ignorovat a ona je ta samomluva casem omrzi. *5*
          • Rhulad
            Logické je, že budete mít zase ho*no. *3* PC je mrtvá platforma, se podívej na prodeje GTA. A jak přispěla PC verze? 0!
            • Rhulad
              Protože PC verze by byla pro vývojáře jen osina v zadku čili to to potvrzuje fakt, že pc je umírající herní platforma a herní sféru ovládne jediná vyvolená platforma a to PS4.
            • Robotron3
              PC verze přispěla tak, že nebýt PC, žádná verze GTA by nevznikla.
        • PC tlouštíci? Ty máš asi dobrý mindrák *1*
  • kdyz si nekdo koupi nejvykonnejsi motherboard, nejrychlejsi procak, nejrychlejsi ramku a nejrychlejsi grafiku jak to muze byt pomalejsi nez pocitac kterej ma mene vykonne komponenty. nechapu. prosim vysvetlit.
  • Jseš moc moc fajn kluk:-)
    • ja vim *5*
  • Takže GTA 5 už v zimě v parádní kvalitě?
  • Najlepsie by bolo keby s portovanych hier odstranili ten blby "gamepad" feeling ktory celu hru len drbe. vid priklad: X-Com
  • Pokud nekdo veri v lepsi zitrky na PC a lepsi chovani vydavatelu k teto platforme, tak je hodne naivni.Naopak budou na herni PC s.at jeste vice, konzole vydelavaji a vladnou vsemu, vse se podridi prave konzolim a to co nejvice.
    • jj, PC je uz tak asi 30let mrtvy ... nikdo ne nich nehraje ... a proto steam vlasne uz mel asi tak pred 20ti lety krachnout.
      • )))
    • XorxoxTalarius
      Mas pravdu, podle vsech vydavatelu je PC uz par let mrtva platforma ... wait what? *8*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit