Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • By mě zajímalo, jak tenhle neskutečnej, pořád se opakující odpad jednou skončí. Střelba ve vesmíru? Really? Neskutečně zastarale vypadající, téměř bez inovací, díl co díl horší scénář a pořád se drží na špičce v prodejnosti. Některým stačí opravdu málo. Zlatý MW.
  • Jinak 1,57s to snad byl záběr z battlefieldu s tou padající stíhačkou z lodi ne ? :D
    • Jinak tady to je :D http://goo.gl/Cr52ZX
  • zlata reklama na europu, tohleto je hruza *11* (ta nova reklama, ne call of duty, to vypada suprove)
  • Přestřelka ve vesmíru :D :D Ty už fakt neví co dál :D a opravdu si myslí že jde puškou střílet ve vesmíru nebo dělají z hráčů blbce :D
    • BookerDeWitt
      Střílet ve vesmíru by rozhodně šlo.

      Ano, oheň přece nemůže hořet v bezkyslíkatém vakuu, ale zbraní střílet můžeš. Moderní munice obsahuje vlastní okysličovadlo, chemickou látku, která vyvolá výbuch střelného prachu, a tak palba kulkou, ať jste kdekoli ve vesmíru, je možná. ŽÁDNÝ atmosférický kyslík není potřeba.

      Jediný rozdíl mezi střelbou na Zemi a ve vesmíru je tvar výsledné expanze kouře po střelbě do vakuu. Ve vesmíru, "by to bylo něco jako zvětšující se chumáč kouře od špičky sudu."

      Zajímavý je, že pokud by si tak učinil, tak kulka by teoreticky letěla vakuuem na vždy, protože vesmír expanduje rychleji než daná kulka, která by tak nikdy nemohla "dohnat" jakékoliv množství hmoty.
      • Ta poslední věta nedává smysl. Ano, teoreticky by měla kulka v absolutním vakuu letět nekonečně, ale nemá to nic společného s rozpínáním vesmíru. Navíc nebereš v potaz Hubbleovu konstantu *3*
        • Nejsem žádnej..tohlencto, jen jako čistě laik..to smysl dává, pokud by do ničeho nevrazila, letěla by nekonečně, protože..pokud se vesmír rozpíná (a to nemám páru jakou rychlostí), tak by..teoreticky..neměla konec vesmíru ani dohnat.
          Prosím, když mě opravíš faktama, budu rád, moc rád si to totiž přečtu a zajímá mě to..jen jsem k tomu dal..pohled znalostmi vesmíru nepolíbený, jeslti mi rozumíš.
          • Ciste prakticky za 5, fyzika ZS. Zjisti si neco o kosmickych(unikovych) rychlostech. Aby kulka vubec opustila gravitacni pole zeme, musel bys ji vystrelit nikoli v metrech, ale kilometrech za vterinu. Aby se trebas (z obezny drahy) dostala mimo slunecni soustavu, musel bys ji vystrelit rychlosti 17km/s. Takovej kanon budes muset teprve vymyslet ... ;D a to porad nestaci na opusteni galaxie.

            Uvedom si, ze ustova rychlost je trebas jeden z nejpodstantejsich parametru AP strelby ... a nejlepsi kanony maj nekde kolem 2km/s. Bezny zbrane se pohybujou komel 300-600m/s.
            • BookerDeWitt
              Pokud sis nevšiml, já se bavil o střelbě "ve vesmíru do vesmíru", ne o střelbě z oběžné dráhy do vesmíru či ze Země (v gravitačním poli) do vesmíru. Je to všechno debata na čistě teoretické bázi, kdyby na kulku nepůsobily ony vlivy ostatních těles a konstatních funkcí. O astrofyziku se zajímám již nějaký ten pátek, abych věděl jak funguje a co je možné a co nikoli, tak mi prosím sem nemotej tvojí fyziku ZŠ a příště si prosím 2x přečti na co přesně reaguji ty "kanóne".
            • No ale zapoměl si na skládání rychlosti ta stanice kolem země se pohybuje taky nějakou rychlostí, samozřejmě že by to pořád nestačilo když kulka letí jen cca rychlostí zvuku.
          • Jasně, ale pouze teoreticky, za předpokladu, že vyrušíš veškerou hmotu, která by let kulky ovlivňovala, tzn, hvězdy, planety, mezihvězdnou hmotu, temnou hmotu....atd. V důsledku čehož by jaksi termín Vesmír nemohl být uplatněn a hlavně by podle fyzikálních zákonů nemohl expandovat.... *4*
            • BookerDeWitt: Tak ono se hlavně pořád neví proč vlastně náš Vesmír expanduje resp. proč se rozpínání pořád zrychluje, když podle viditelné hmoty by se mělo zpomalovat. Proto se do modelů přidává temná hmota a temná energie, o kterých ale nevíme skoro nic. *4*
            • BookerDeWitt
              S tím co popisuješ úzce souvisí klasický astronomický paradox, známým jako Olbersův paradox. Noční obloha je temná – zatímco ve statickém nekonečném vesmíru by "teoreticky" noční obloha musela být jasná. Toto pozorování je jedním z důkazů pro některý ze současných modelů dynamického vesmíru, jako je třeba model velkého třesku. Tudíž, fyzikání zákony nezákony. Vesmír se rozpíná/expanduje.
            • No vesmír je docela prázdný místo, snad by ani nebyl takovej problém bezcílně putovat po..teoretické nekonečno!
        • BookerDeWitt
          V tom případě se mýlí i renomovaný astronom:

          "Once shot, the bullet will keep going, quite literally, forever. "The bullet will never stop, because the universe is expanding faster than the bullet can catch up with any serious amount of mass" to slow it down, said Matija Cuk, an astronomer with joint appointments at Harvard University and the SETI Institute. (If the universe weren't expanding, then the one or two atoms per cubic centimeter encountered by the bullet in the near-vacuum of space would bring it to a standstill after 10 million light-years.)"
      • Kulka by hlavně nedosáhla únikové rychlosti.
      • Teď ještě jedna otázkam kdyby si ve vesmíru vystřelil bez opory zpětný ráz by tě poslal pryč ??
        • BookerDeWitt
          Ano, ale jen nepatrně.

          Uvedu příklad: Pokud kulka opoustí hlaveň za 1000 metrů za sekundu, vy - protože jste mnohem masivnější, než kulka - zamíříte na druhou stranu, v pouhých několika centimetrů za sekundu.
          • Masivnější? Ve vákuu je nějaká gravitace která na proporce bere ohledy jo?
    • Ale ono ve vesmíru střílet z pušky jde,tak nevím čemu se divíte.
      • Hmm tak jsem si to zjišťoval a očividně máte pravdu *1* jsem se ztrapnil no :D očividně nové zbraně nevyužívají kyslík z okolního prostředí ale přím je okysličovadlo obsaženo v nábojnici.
  • Magister_Peditum
    Pes, výbuchy, drsně tvářící se ksichty v kvalitě her 5 let zpátky, výbuchy, pes...
    • vtipné by bylo, kdyby byl hlavní záporňák taky pes, nebo ještě lépe kočka
      • Dobrý večer pane Čokle, já jsem Mr. EvilCat.....očekával jsem Vás *1* *1* *1* *1*
    • GOTY *1*
  • Kdyby herní doba singlu byla min. 15h tak bych CoD bral jako plnohodnotný titul který stojí za koupi, ale 1000kč za 5 hodin hraní? nejdražší zábava co znám. Jinak trailer povedený.
    • CoD se stahuje, kupuje se BF. *3*
      • Máš 13GB a z toho jen 4 hodiny zábavy. Vyplatí se to vůbec stahovat? *7*
        • Stáhne jeden na kolejích, rozdělí se po kamarádech. Flashka 16 GB za 3 stovky a není problém. *3*
  • promitac
    dufam ze dalsi diel sa bude odohravat na povrchu slnka a zahrnie aj cestovanie casom...

    ouyeah call of modafuking duty
    • A kdyby někdo přece jen chtěl argumentovat o realismu přistávání na slunko, tak vysvětlení tady - http://youtu.be/kLr21r7_2ec?t=4m33s
  • předpokládám že raketoplán je plný zombíků, ale komisař Rex to nakonec zachrání
  • xnire
    Náhodou trailer není vůbec špatný, dobrý střih a dobrá hudba.
    • Whoossain
      To by už byl vrchol diletantství, kdyby po těch letech nezvládli udělat aspoň trailer...
  • V IW už všem muselo totálně jebnout v kebulích.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit