Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tak ještě jednou pro všechny retardy co hodnotí podle počtu pixelů nebo budgetu hry.

    martin.mares.984 :
    Myslim, ze kazdy rozumny clovek pochopi, ze tahle hra je indie a tedy v kategorii indie her ma hodnoceni 8 a urcite to nebude nikdo srovnavat s hodnocenim 8 v ramci stupnice pro AAA tituly... je snad jasne, ze 8 pro Nidhogg neni srovnatelna s 8 treba prop Hitmana apod.
    • No kdyby byla dvě měřítka na AAA a indie zvlášť, nikdo by myslím nemusel vyšilovat. Bohužel dvě měřítka tu nejsou, je jen jedno společné pro všechno.
      • martin.mares.984
        Myslim, ze podle tagu pod clankem se da hned zjistit, ze jde o recenzi na indie hru...
        viz. Nidhogg:
        Tagy: akční, bizár, indie, masakr
        • to pseudoelf
          .... to jako když třeba nemáš rád čočku, tak se jí cpeš třikrát deně aby si snad někdo nemyslel, že jseš slaboch co utíká před luštěninami ?
          • Asi neznám jazyk tvého kmene. Ale když si u jídla, dejme tomu že jsem Pepa z depa a budu chodit do závodní jídelny kde solidně vaří, kdy mám na výběr vždy ze dvou jídel a každej tejden alespoň 2x 3x čočka (kterou mám v reálu mimochodem moc rád). Tu čočku si dává málo lidí a jen vedoucí Tonda s Vencou do mě neustále hustí jak je téměř pokaždé úžasná a jak ta česká klasika většinou stojí za zlámanej groš (rozuměj mainstream) a banda přitakávačů ze skladu kejvá hlavou jako že jo, aniž by jí kdy ochutnali. Co udělám? Mám vpodstatě 3 možnosti. Furt ber v potaz že nesnášim čočku. 1. Nebudu dělat nic, přeci mám na výběr, tak se holt spokojím s neustálým tlacháním o úžasné čočce. 2. "Najdu si jinou práci, kde budou vařit třeba daleko hůř nebo v mnohem horšim případě postupně víc a víc čočky" - tvoje slabošské doporučení. 3. Dám najevo vedoucím, že nestojím o to, aby mi pokaždé když si dají čočku, vykládali jak je skvělá. Protože na talíři povětšinou vidim jen převařenou kašovitou hmotu nebo možná v tomhle pixel případě spíše jen nabobtnalou nijak tepelně upravenou čočku.
          • Ne, třikrát denně budeš přemýšlet, jak ji připravit, aby ti chutnala (bo je to super potravina).
            • fajn, přemýšlej, ale nepruď že čočka není rýže na fóru o vaření...
      • A kolik těch měřítek bys musel mít ?, jak chceš porovnávat plošinovku a MMO, nebo RTS a třeba Dear Esther ?
        • Ono by stačilo jedno, bez čísel. Pouze graficky vyjádřená forma toho, jak moc redakce/recenzent doporučuje koupi.
          • A co takhle nekoukat na číslo, a přečíst si jen recenzi, no a pokud ti i ty recenze příjdou nevyvážené tak změnit server.
            • Klasické slabošské smýšlení, s něčím nejsem spokojen tak budu utíkat? Přesto že celek je jakž takž furt na 6/10 (web).
            • Ale milánku, mě je úplně buřt, jaké tu hra dostala hodnocení a co se týče recenzí, to je morálním vlastnictvím autora. S tím jde na trh, kde ho buď vynesou do nebe, nebo roztrhají na kusy. Hodnotit kvality recenze mi nepřísluší. Nemám doktorát z češtiny, nevystudoval jsem novinařinu. Mě se může recenze líbit, či nelíbit. Toť vše.
          • janchor
            A v čem je problém, že je totéž vyjádřeno číselně?
            • No právě to zprůměrování vypíchne ty opravdu dobré hry výše. I logická hra může mít super grafiku a prima herní mechanismy, střílečka dobrej příběh. Takto mi to prostě přijde více vypovídající, než subjektivní hodnocení "v kontextu".
            • janchor
              Ale ty mluvíš o jejich zprůměrování, který není spravedlivý ani trochu. To jediný smysluplný řešení je prostě uvědomit si, že výsledný hodnotící číslo neexistuje ve vakuu a nelze tedy vzít jabko a hrušku a hádat se, že hruška má víc a jestli to teda znamená, že je i jabkovitější - ne, znamená to jenom a pouze, že je to výborná hruška a výborný ovoce.
            • Proto je tam více kategorií, aby to výsledku (k ostatním hrám) bylo spravedlivější.
            • janchor
              Problém je v tom, že zábava, grafika, inovace, hudba.. to všechno může mít celou řadu podob, který se navzájem ovlivňujou a zároveň hrajou různě odstupňovanou roli. V adventuře může mít zásadní roli příběh, v arkádě vůbec. Ve střílečce grafika, v puzzle hře ani za mák. V RPGčku herní mechaniky, ve snovým výletu žádný nebudou. Zprůměrováním kategorií bez kontextu nedostaneš zhola nic.
            • Problém je v tom, že všechno, třeba ty auta má spoustu aspektů, jejichž průměrem by mělo být výsledné číslo hodnocení.Když doplníš hodnocení do kategorií Zábavnost,Grafika,Hratelnost,Znovuhratelnost,Inovace,Hudba(a daly by se vymyslet další) určitě bude průměrem 8 ?
            • V tom že číslo jsi vyjádřil ty, řekl bych dle příspěvků.
          • anarchisto
      • janchor
        Když automobilovej server ohodnotí nějakej sporťák nízkou známkou, protože je to mizernej sporťák, zatímco rodinnej kombík dostane známku vysokou, protože je to výbornej rodinnej kombík, taky jde o důvod vyšilovat, že se známkuje společnejma známkama?
        • davidBray
          super přirovnání a to jako fakt! ale stejně to nechápou, a víš proč? protože nechtějí aby mohli pindat *12*
        • No tak to je pěkně hovadské přirovnání. Každopádně ty a indie hry, pod 7 to nejde řekl bych - samej skvost, co?
          • janchor
            Vzhledem k tomu, že "indie" věcí do roka zrecenzuju jen pár z toho kvanta, co vychází, je celkem logický, že natrefím spíš na lepší kusy. Hodnotím každopádně to, jaká hra je - ne to, jak vznikla. A už vůbec ne to, jak někomu přijde od letmýho pohledu.
            • Vždyť nikde netvrdim že jsi je všechny recenzoval? A samozřejmě že vyjímky se asi najdou.
            • janchor
              Což je právě to chybný uvažování. "Každej" pixelovej rozmar jsem nerecenzoval. Nehledě na to, že pixelový zpracování ještě automaticky neznačí "rozmar".
            • Však jak hodnotíš a co je čistě tvoje věc. Jen nejsem ochotnej sežrat to, že každej tenhle pixelovej rozmar je nadprůměrná hra, jak by se mohlo z recenzí tady zdát.
        • Pseudoargument, zkus něco lepšího. A dej odkaz na autoserver, co takhle známkuje všechno dohromady.
  • Hra má však super soundtrack třeba Nidhogg OST - Castle http://www.youtube.com/watch?v=oQHqgaupbJw http://www.youtube.com/watch?v=oxLI5Mjs_Wk Je to takový hudební syndrom neklidných nohou.
  • MidnighT91
    Už 10 minut sleduju gameplay a čekám, kdy se konečně objeví ta osmičková část...
    Šermovací hra kde vaše nejlepší varianta je zahodit meč.

    Někdy si musím pro drogy zajet do Prahy, protože to co máme tady musí bejt evidentně totální shi*...
    • janchor
      To víš, sledovat a hrát, nota bene s dalším živým hráčem, jsou dvě různý věci.
      • MidnighT91
        Jo tak ve více lidech to může bejt sranda. Tak hodinu, než vám někdo ze zůčasněnejch rozbije klávesnici o hlavu...
        • janchor
          Jak píšu v textu, ve více lidech je to - a to mluvím z vlastní i převzatý zkušenosti - sranda velice příbuzná hrám typu Worms nebo Mashed. Tedy sranda, která vydržela nikoli hodiny, ale léta.
  • ale tak jo, LEVEL to muže dát jako plnou hru k časopisu *15* *15* *15*
    • davidBray
      tak to bych si ho koupil, kvůli plné hře !! *5*
    • Přesně, hra je výborná, akorát ta cena je trochu přestřelená.
  • Mart9
    Ta hra je zadarmo, nebo za to chce někdo peníze?
    • 15... zatracenejch... babek...!
      • Mart9
        Tak při vší úctě k možným kvalitám hry, tolik bych za to nikdy nedal. Maximálně 50 Kč.
        • davidBray
          pokud vím, tak tě nikdo nenutí, nebo jo?
  • Next-gen PC zábava. A co teprve, až budou nový grafiky... JK
  • maros.goc
    Max tak 5/10... Hra ponúka 4 obrazovky prostredí, nepriateľov rozdielnych len farbou a celkom obyčajný súbojovy system
    • Briskně řečeno!
  • martin.mares.984
    Tahle je hra je nahodou vyborna zabava a neni vubec jednoducha - napriklad AI nepratel na jednotlivych obrazovkach je mnohdy na lepsi urovni nez v kdejake soucasne mainstreamove hre a to nemluvim o napaditem leveldesignu. Ta vizualni stylizace je dost originalni a navic to ma i svoje opodstatneny vuci hratelnosti te hry - v pozdejsich fazich to slouzi treba ke kamuflazi stejne barevneho nepritele v tomtez prostredi.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit