Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ty jo, nech toho... :-)
    Proto jsem taky psal, že moderní střely v poslední fázi útočí zezhora. Představ si to z pohledu rakety, jak z výšky kouká na tvého 12x6x6m Maraudera. V lese za tebou bude pěkný průsek a ve městě budeš jak křeček v bludišti. Pro zaměřovací systém střely se pohybuješ jak ve zpomaleném filmu, a dost možná díky heatsinkům svítíš v termo spektru jako vánoční stromeček. Těžký cíl...
  • Jn melee není attack ale move, nebo jump (tady se jedná o DFA - Death From Above, kde robot provede melee tím že "skočí" na nepřátelského mecha - musí mít jump jety). Po melee útoků je možno ještě střílet z "malých" zbraní, jako je small laser, machine gun, flamethrower.
  • XorxoxTalarius
    Za strom ne, ale mezi stromy, raketa neproklickuje, obvzlaste pri takove rychlosti a teoreticky by jsi mel byt schopen odpalit palkou *1*
  • XorxoxTalarius
    Jak pisu nize, atomove zbrane se nepouzivaji jelikoz jsou zakazane
  • Jsou jak knihy příběhové, tak knihy s pravidly, přehledem mechů atd. V češtině vyšla pouze trilogie "Legie šedé smrti".

    Letadla, helikoptéry, lodě, ponorky, vozidla, vznášedla, pěchota atd. to vše v univerzu BattleTech existuje. V této hře se ovšem většina těchto prostředků nevyskytuje. Všechny prostředky používají shodné zbraňové typy co v univerzu jsou. Tzn. že i letectvem můžeš ničit mechy.

    Atomové zbraně se nepoužívají, protože v minulosti jejich užívání vedlo ke ztrátě cenných technologií a proto jsou mechové ap. tak vzácní.
  • To že má tak hodně nahráno v betě mu nepomůže, protože v betě bylo jen PvP a skirmish, nebyla tam kampaň :)

    Loadout: já to nikde nenašel
    Pojemenování Mecha: mechabay -> detail mecha -> vlevo nahoře klikni na jméno a přejmenuj.
  • Nebo dnes atomovku. To by zřejmě i ty roboty zničilo.
  • Battletech svět má i knihy které vypráví příběh i historii nebo to je pouze souhrn pravidel? A stojí ty knihy za něco / jejich český překlad zda je.

    Je zvláštní, jak si ten svět autoři představují. Mechové jako ultimátní zbraň, kde ale je pilot a čumí okénkem = logicky by to byla zranitelná část. Spíše bych čekal, že to budou ovládat na dálku. Do toho jak píše diskutující, tam nejsou moc letadla. Technologie na megaroboty mají ale na letadla co by je ničila řízenýma střelama ne :)
  • Hrál jsem to zatím 2 hodiny:
    Hra má dlouhé načítání i na SSD. To by ale měli řešit v patchi. Někomu padá nebo hodně vytěžuje HW. To jsem nepozoroval.

    Za mě ten tutoriál není moc dobrý a moc toho neřekne, doporučuji si přečíst manuál nebo vše ve hře proklikat.
    Jinak to vypadá dobře a dost takticky. Jsem rád, že to není moc easy.
  • Tak ještě mechcommader a bude to. Tohle je dobré ale tahové souboje jsou omezující.
  • No jo, to je fakt schováš se za strom, to mě nenapadlo. :-)))
  • XorxoxTalarius
    Schovat se muzes podle terenu, pokud jsi na volnem prostrenstvi, pak musis pouzivat stit, pokud v lese, muzes se schovat mezi stromy, pokud ve meste, muzes behat mezi budovama. Ona raketa letici 3600 Km/h nema moc moznosti korekce, nehlede na to ze muzes mecha vybavit automatickym kanonen ktery tu raketu sestreli.
  • Kdyz mas tak nahrano tak bys mi mohl poradit... da se nejak ukladat konfigurace abych nemusel pri zmene loadoutu pokazdy jak blbec predelavat vsechno po jednom a doufat ze si vzpomenu jak jsem to mel udelany? A jeste jedna dulezitejsi vec... da se nekde pojmenovat individualne Mech? :D
  • yup, vcera uz jsem vypozoroval jak to melee funguje... pletla mne akce "attack" pac z toho nebylo uplne jasne ze tam dojde a majzne ho, mel jsem pocit ze furt chce strilet (pac z nekterych zbrani pri tom opravdu i strili)

    Cervenej indikator mi dosel relativne rychle... zlutej mi dosel o neco pozdeji... no a taky jsem narazil na nejake hinty u posadky na palube dropshipu... takze principielne uz jsem ze hry chytil asi vetsinu :)

    Kazdopadne za manual dik, par veci si jeste budu potrebovat ujasnit :)
  • Já vím, že je to čistě akademická debata :-D, ale prokrista, když na tvého mecha zaútočí ta raketa z horní polosféry, kam se schováš s 10m mechem?? Do baráku?? :-D
    Protiletadlová raketa dokáže sledovat cíl, který se pohybuje zhruba stejnou rychlostí, co teprve mecha co se plouží šedesátkou.
    Podívej na ten komplikovaný tvar Maraudera, ten opravdu nebude mít homogenní 2m pancíř. A poškodit ty jeho exponované klouby asi moc práce nedá, ani je nebudeš muset prostřelit. Stejně tak ty dlouhé útlé ruce, strukturální integrita nula. ;-)
    PVO je sice pro letadla nebezpečná, ale ne nutně fatální. Vyhledej si Wild Weasel Squadron, lovci PVO.
  • Hraje se to nádherně.
    Hrál jsem už 3 měsíce betu multiplayer a to už mi stačilo.
    Kdo nehrál a jenom blbě kecá tak je to jeho smůla..........
    Prostě super......zábava na strašně dlouho........dlouhý příběh + multiplayer PvP
    A vývojáři slíbily hru zlepšovat,přidávat nový obsah,
    A do budoucna nás čeká rozšířený příběh + Multiplayer PvP ligy něco na způsob Starcraft 2 ligy.
    Vřele doporučuji všem
    kdo má rád strategické tahovky jasná volba
  • XorxoxTalarius
    To Mezek:
    Zmenit smer v behu v plne rychlosti ti zabere par vterin, realne v plne rychlosti behu, a zapominas ze rakety i bombardovani maji nejakou dobu nez se dostanou k cili a dnes jsi schopen, soudobou technikou raketu odhalit ve vzdalenosti 100 Km, takze mas celou minutu a pul na to aby jsi podnikl nejaky manevr, to znamena, schoval se nekam kde ma strela smulu. Stejne tak pokud na nej budes chtit hodit pumu, tak bude proste muset byt cil stacionarni.
    To Duncan66:
    Jenze vetsi a silnejsi strely by znamely vetsi, silnejsi a tezsi kanon, ktery bude mit malo munice (jelikoz bude tezka), takze nez stavet super tezky tank s obrim kanonem, ktery bude mit nizkou mobilitu, uz mas jednodussi postavit taky mecha.
    A moderni letadla jsou skrze PVO skoro nepouzitelna, jelikoz vetsina moderni PVO pokryje obri oblast, takze pokud neznicis PVO, tak se v okruhu 400 Km nemuzes objevit s letadlem.

    Asi si zalozim Startovac na jednu miliardu korun a postavim mecha abych potrvdil svou teorii *15*
  • Melee může dávat libovolný mech s libovolným pilotem, podmínka je, že ten mech musí být schopen dojít k nepřátelskému mechu. Indikátory v boji jsou rozepsané, když na daného mecha klikneš pravým tlačítkem a pak si na potřebné indikátory najedeš myší. Jinak červená čára u mecha je indikace teploty a pod tím je indikace stability (takové oranžové cihličky).

    Jinak tady je manuál k betě snad ti to trochu pomůže https://s3.amazonaws.com/www.harebrained-schemes.com/backer-beta/manual.pdf
  • To sk:
    No ano, samozřejmě máš pravdu. Kdyby to Xorxox vystavil takhle, tak by se debata ubírala úplně jiným směrem. Ale on operuje s myšlenkou, že mech, jehož TTD nastavil zhruba na 10m výšky, 2m pancíř a rychlost cca 65km/h, je komplet nezničitelný soudobou technikou. Jednak, že neexistuje zbraň co dokázala pancíř prorazit, druhak že by dokázal uhnout řízené a obecně jakékoliv střele a utéct bombám, protože jeho rychlost je přeci 65km/h.
    To mimochodem je zhruba rychlost, kterou dokáže vyvinout tebou zmíněná letadlová loď. A taky asi neřekneš díky tomu uhne bombám a raketám.
  • Jack1947
    To už zní možná lépe pak ještě to Left behind nebo jak se jmenuje.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit