Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Zkusim se zeptat zde. Co znamena v multiplayeru N7 ''cislo'' u kazde postavy? Myslel jsme ze jde o pocet dokoncenych misi,ale bud to spatne pocita,nebo to znamena neco jineho.
    • N7 is a vocational code in the Systems Alliance military. The "N" designates special forces and the "7" refers to the highest level of proficiency. It applies to marines who have graduated from the Interplanetary Combatives Training (ICT) program.
    • mam pocit ze je to soucet lvl vsech tvych postav...vypiluj si kazdy povolani na 20ku a budes mit taky triciferny cisilko ;)
    • Dik panove za snahu,ale ve skutecnosti jste mi nic nerekli:)
      Opravdu nikdo nevi co to cislo znamena a pripadne jak priblizne je pocitano? Me se uz cca tyden nehnulo z 29 a to hraji denne nekolik zapasu. Kdyz vidim ty trojciferna cisla u jinych,tak si marne hlavu lamu o co jde.
    • Pokud dobře počítám u mne to koreluje se součtem levelů všech založených MP postav ale možná je to náhoda...
    • claymen
      Nevím jak v MP, ale obecně v mass effectu by to mělo byt označení nejvyšší "lidské" šarže (nejlepší speciálové), pokud si dobře vzpomínám
      • tušim že písmeno "specializace" (N - speciální jednotky) a číslo 1 až 7 uroveň schopností
  • Mě ta hra vůbec nebere, myslím ME obecně... nevím proč.. nepopírám, že to má bezesporu silný příběh atd, ale přestože doomovky miluju, tohle je divné ..
    • Silny pribeh? Hmm. Pro me nejvetsi slabina hry. Navic Bioware nikdy nebyli dobri scenariste. Jen to umi dobre podat.
      A posledni tvoje veta jen dokazuje upadek Bioware a RPG her vubec. Dnesni RPG podle megastudii je akcni hra s minimalnim vyvojem postavy.
      • Cahir
        Koncept není úpadek, úpadek je provedení. Mass Effect je výborná hra - výborná v tom, co chce být. Stejně jako je Diablo perfektní ve svém žánru a Baldur's Gate zase ve svém. Všechno jsou to odlišné žánry, přestože jsou zastoupeny ve vágní množině RPG - pojem, který mi ještě nikdo nedokázal pořádně vysvětlit. A asi to ani nelze.

        Pokud se někomu nezamlouvá už samotný koncept hry, sebelepší provedení pravděpodobně jeho názor stejně nezmění...
        • Me se nezamlouva fakt,ze kazdy dil sagy je vice akcnejsi. Prvni dil bylo solidni RPG. Clovek to ceka i od druheho a tretiho dilu. To same Dragon Age. Zacina se s rpg,konci se s akcni slataninou.
          A nevykladej mi ze je vyborna v tom co chce byt. jeji jediny cil je byt co nejprodavanejsi a tomu vyvojari podrizuji naprosto vse.
          Kde je ve trtim dilu slibovany navrat k jednicce?
          • Cahir
            Jednička nebyla solidní RPG. Dohrál jsem ji před měsícem a má ten samý koncept, jako zbývající dva díly. Je to akční střílečka s dobrým příběhem a volbami. Rozdíly: Více dovedností. Ano, každé povolání má spoustu schopností, ale faktem je, že 90% schopností jsou naprosto TOTOŽNÉ. Je sice fajn, že adept, sentinel a vanguard mají spoustu biotických schopností, ale jsou stejné. Spousta těch postav prostě splývá. Navíc máš ve výsledku na konci stejně 3/4 všech schopností, tak kde je ona volba? Ve dvojce sice ubyly schopnosti, ale lépe se vyprofilovala povolání. Rozdíly mezi nimi jsou markantnější, povolání jsou charakterističtější a odlišnější. Moje jediná výtka je, že tento podle mého správný záměr (tedy udělat povolání odlišnější mezi sebou) vyústil v dost málo schopností. Ale faktem je, že používáš všechny. Taktická složka dvojky je na vyšší úrovni než jednička a to proto, že určitou schopnost lze použít jen v případě určitého typu obrany u protivníka (hraješ-li na insanity) - biotiku nemůžeš použít, dokud nepřítele nezbavíš štítu, což lze udělat overloadem nebo nemůžeš použít push/throw, dokud ho nezbavíš zbroje např. warpem atd. V jedničce jsi to mohl házet jak se ti zachtělo. Navíc přibylo mnohem více cross-class komb - v jedničce jsi měl akorát lift + throw kombo. Tady jich máš plno a doplňují strategickou sehranost mezi jednotlivými členy týmu. Co tam máme dál? Ano, absenci inventáře. Za sebe tvrdím, že pro mě RPG není primárně o gearu, ale chápu rozhořčení. Faktem ale je, že ten v prvním ME byl příšerný a milion předmětů lišících se pouze barvou také není úplně košér. Ve výsledku jsi stejně měl 2-3 dobré zbroje/zbraně, které jsi navíc musel trapně hledat, protože veškerý gear jak na bojišti, tak u obchodníků se náhodně generoval. No prostě opruz, ve dvojce mi to vůbec nechybí. Trojku mám teď rozehranou a její vývojový strom mi přijde naprosto nejlepší ze všech dílů: zachovala se odlišnost povolání z dvojky a přibyla větší rozmanitost dovedností z jedničky. Zlatá střední cesta podle mě.

            A ano, stojím si za tím, že je dobrá v tom, co chce být. Je to akční TPS střílečka se slušným příběhem a možnostmi volby a s tím související možností vytvořit avatara podle svého gusta. A to platí pro všechny tři díly. Absence inventáře či méně schopností tohle prostě nezmění. Tím chci říct, že podle mě jsou rozdíly mezi jedničkou a dvojku menší, než se na první pohled zdá. Izometrický pohled, 20 voleb v dialogu, tabulka s tunou dovedností a milion gearu ti prostě dobrou hru neudělá. Záleží na tom, jak to zpracuješ a jak absenci/výskyt něčeho odůvodníš. Tohle je jenom koncept, kterému predikát dobrý/špatný prostě zatím nepřísluší. A ME tenhle koncept prostě nemá. Z malé části ho měl ME1, ale výše jsem ukázal, že byl do velké míry zprasený. ME1 byla ukázkou toho, jak lze s některými prvky takového konceptu špatně naložit. ME má prostě jiný herní koncept.
            • Súhlas vo všetkom. Neviem prečo sa niektorí tvária ako by 1ka bola pomaly hardcore RPG zo starej školy. Ten inventár tam bol otrasný a fakt radšej žiadny ako taký. Ešte jedna vec mi prekážala a toto sa vyskytuje (ale pomaly je to už tiež minulosť) vo viacerých RPG. A to, že si nutne musel mať v parte technika kvôli hackovaniu tak sa ti výrazne znížili možnosti ako zložiť partu a nakoniec ťa dotlačili k tomu že si viac menej chodil stále s tými istými (podobne v DA:O). V 2,3 postavy striedam podľa potreby a hlavne v 2ke si niektorých MUSEL zobrať čo hráča aspoň dokopalo k tomu aby si vyskúšal aj iných parťákov.
            • s vacsinou suhlasim, len s jednou vecou mam problem, to inventory, keby bolo klasicke mysoidne s ikonkami a veci by sli kumulovat, nebol by to vobec problem, ale to co v jednotke bolo, bol konzolovy patvar,bohuzial
          • Možnost modifikovat zbraně, víc schopností postav, víc RPG prvků.
      • Ticho redhead
        • To je dneska nejaka nova cool hlaska?? Docela traparna.
      • Silný příběh usuzuju z videí, PR keců a co tak pochytím, jak říkám nehraju to tak nevím.... je to takový divný styl celá ta hra mi přijde.. to prostředí jak je graficky zobrazeno , systém soubojů, celkově mi to nesedí nevim ... radši zahraju něco jiného. Ale nechci to hanit těm kterým se to líbí.
        • Kinet1c
          kto ma rad scifi tak pribeh je fakt skvely (mozno reciklovany, pobranych par veci z tade a tade, ale aj napriek tomu) a asi v tomto jednom sa PR kecam verit da
      • jestli pro tebe neni v mass effect silny pribeh, tak pak bych chtel znat tvou predstavu silneho pribehu !
        • Treba neco min klisoviteho? Ma predstava? Opravdu silny pribeh mela treba Syberia. Hledani sebe sama melo stokrat silnejsi naboj nez tyhle blaboly o hrdinovi co zachranuje galaxii pred vetrelci.
          • Kinet1c
            Syberia, to nemyslis vazne, vecsiu nudu som nehral uz neviem odkedy a to hram hry uz peknych hm 10tky rokov, takze asi nemas predstavu o pribehu, pribeh ma vyvolat emocie a nie len sa zamysliet nad sebou, syberia vo mne vyvolala spanok, tuzbu po spanku, tak som tu vec odinstaloval rychlo, nic proti adventuram, nech si ich hra kto chce, ale osobne si myslim, ze este aj medzi nimi sa najdu kvalitnejsie kusky, co sa tyka pribehu ME, je skvely, pre mna kazdopadne, milujem scifi aj fantasy, a tak BG a ME seria su kralovkske, NIE ani nie oni su BOZSKE (az na ten koniec ME3), BG je zatial jedina hra ktora my vliala slzu do oka, zatial sa to nepodarilo ziadnej hre, skoro sa to mohlo podarit ME, ale dosrali koniec
        • SW ? :)
          • Spades
            No tak SW sice miluju, ale pokud vezmeš jen první trilogii, nebo budiž hexalogii, tak to na Mass Effect vážně nemá...

            Pokud bereš celej Expanded Universe (hry, knihy, komiksy), tak to si ještě počkej, co Mass Effect dokáže
    • "Doomovky"?!!! :D

      To sis asi trochu spletl hřiště, protože tohle je úplně jinej sport...
      • Chtěl jsem napsat střílečky a pak mi myšlenka sjela na doomovky, to je snad "detail" jestli první nebo 3tí osoba ... to nic nemění na podstatě.
  • Lidi já chápu, že chcete být rýpaví ale výslovnost Kerberus s velkým pěkným "K" jako Kateřina je SPRÁVNÁ. Pro ty co to náhodou nevědí tak Kerberos je trojhlavý pes střežící bránu do podsvětí z řeckých pověstí.
    • Catherine česky vyslovuješ teda jak, Kateřina nebo Katerine?

      Buď to vyslovuj česky nebo anglicky. Tyhle hybridy působí dost trapně.
      • Naprosto prázdný argument. Zde je totiž možné říci jak Katerine tak Kateřina, záleží na situaci. Podobný příklad: Říkáš [Alájnc] nebo [Aliance]?

        Jinak rozdíl mezi Kerberosem a Cerberusem je asi takový jako mezi Héraklesem a Herculesem. Tedy pouze ve formě a v cizojazyčné recenzi jej lze bez ostychu nahradit.
        • Cože, v jake situaci je možne řici Katerine i Kateřina?
          Říkám to buď anglicky "ketrin" nebo česky "kateřina".
          Stejně jako buď říkám anglicky "əlajenc" nebo česky "aliance".
          Česky psany i vyslovovany Kerberos je anglicky Cerberus "sɜrbərəs".

          Mimochodem Herakles je řecký název a Herkules je římský název pro tu samou osobu, stejně jako Jupiter a Zeus, ikdyž o tom se vůbec nebavíme. Jde o to, že češi mají tendenci vytvářet hybridy, kombinovat celá slova nebo částečně počešťovat jejich výslovnost, což přesně udělal Pavel Dobrovský v jeho recenzi.

          Buď to vyslovím anglicky "sɜrbərəs", česky "kerberos", resp. nikomu nevadí když to česky přečtu přesně jak je to napsané "cerberus"... ale "kerberus" je trapný hybrid.
          • uplna pravda, sem na začatku recenze zrovna pil a vyprskl sem až mi ostala cela televize mokra :D KERBERUS :D vite ale v čem je supr mit forum? když nekdo udela nejakou hovadinu muže si v klidku vymyslet nejakou hovadinu čim to na forku akože obhaji. a pak lide reagujou a vysvetlujou a vysvetlujou, čest neco malo obhajobam ktere maji pojintu, tenhle KERBEROS byl važne hustej teda :D
        • konečně někdo správně
      • Psychotic
        Jak je to podle tebe správně?
        Podle mě jakékoli správně vyslovené anglické slovo v českém textu zní divně. Catherine bych vyslovil [ketrin], tedy bez vyslovování "th" a anglického "r" ve stylu houkého buambouu. Tedy vyslovil bych každé cizí slovo co nejpodobněji originálu, ale za použití pouze hlásek, které čeština zná.
        • Nevysvetlujes ale preco je to Kerberus a nie Serberus *3*
    • Veskoslav
      Ono v češtině, ale není počeštění po Cerberus, ale pro Cerberos (Kerberos česky). Sice významově je Cerberus a Cerberos tatáž osoba (v tomto případě tříhlavý pes), ale v tomto případě je Kerberus špatné, protože by to musel být Cerberos, aby mohlo být K na začátku v češtině:)
    • Psychotic
      viz o 4 vlákna níže.
  • Trocha zamyšlení. Mnoho lidí si myslí že ME1 je nejlepší díl, ale proč? ME1 vlastně objevujete celé univerzum hry. Každá rasa tam má svoji historii a kulturu. Objevovat pak souvislosti mezi ostatním je zábavné a unikátní. U ME2 a 3 už tohle odpadá a zůstává nám pouze ( v uvozovkách ) příběh a vztahy mezi členy, ale rozhodně to není u tyhle hry málo.Mě osobně se mi taky nelíbí zakončení trilogie jakou autoři zvolili.Ale asi praví důvod bude asi ten že to dobrodružství skončilo bez nějaké naděje na pokračování. Jo kdy MS měla dílů jako Final fantasy tak by to zakončení bylo daleko stravitelnější *7*
    • Osobně Preferuju dvojku před jedničkou. Ve dvojce je víc příležitostí to pod*lat a o to větší je pak radost že sem to nepod*lal. *1*
      • Jo a v obou pokračováních mi silně chybí MAKO a jízdy vejtahem s parťákama.
  • Recenzent se zas posral *10* a hru asi nedohrál protože jinak by nemohl mluvit o znovuhratelnosti a monumentálnosti ti příběhu, protože oboje je v posledních 15 minutách tohodle dílu naprosto zabilo. Miloval jsem Liaru, Garuse a další, ale už nikdy hru nerozehraji od prvního dílu ani od jiného, abych zas mohl vidět 3 konce, lišící se barvou flashe vyslaného do vesmíru. Bioware nám akorát ukazuje jak srazit trilogii vaz v naprostém konci vyprávění. Navíc konec je naprosto nelogický!!! *10*
  • Propracovaný a předem promyšlený příběhový oblouk? Nesmysl, vždyť hlavní linka kolem reaperů vypadá jako by ji vymýšleli za běhu.
    • Však ji taky za běhu vymejšleli:). Ten konec byl udělanej pár měsíců před dokončením ME3, původní konec měl bejt jinej.
  • Prosím, prosím, proc nas opet po dlouhe dobe zkousite amaterskym hlasem videorecenze...? Slova jako "pacl", spatna intonace, spatne obraty atd. sem nepatri. Asi jsme moc rozmazleni...
  • jindra.veliky
    nikdy jsem Mass Effect nehral ale az v tyhle videorecenzi jsem si vsiml ze to ma chvilema stejne hnusne kreslenou grafiku jako Bordelands....to je to jako fakt tak animovany? hruza! *11* *10*
    • Svět bez takových nanodicků, jako si ty, s fotkou princátka, by byl o dost lepší :)
    • Veskoslav
      Zahrej si CoD, na to tvá inteligence stačí;)
    • Měl bys začít uvažovat o výměně monitoru nebo zajít na oční ;)
      • Možná obojí
  • No trošičku lepší videorecenze jak minule, ale jen o chlup, dávám 4/10 videorecenzi...
    Jinak domnívám se že ten Shepard Neandrtálský je vlastně pan Dobrovský osobně, ale to je jen domněnka nepodložená fakty...

    Každopádně skutečný Shepard, je tentp Shepard...
    http://cdn.roumen.cz/kecy/Guy_Shepard_27-03-2012.jpg

    A dupla do hospy...
  • Tady je to samí expert na scénář. Mluvíte, jako by jste sežrali všechnu moudrost světa děti...Hezky jsi to zhodnotil Pavliku.
    • scénář?! jak napsal HairyAss, je to jenom VYKRADENÍ několika sci-fi knížek do jednoh vesmíru. Proč ne, když to lidi baví, ale honit si triko tim, že jsem použil práci jiných je ubohý. Nedavno jsem si projížděl Fantasy shop, projížděl sci-fi a narazil na tematický knížky, z kterejch ME vychází.
      • Cahir
        Scénář se nerovná pouze zápletka. Všechny detaily, vedlejší příběhy, postavy atd. atd. Bioware poctivě vytvořilo, nikoliv vykradlo. Dobrý námět ještě úctyhodná díla nedělá. dobrý námět nedělá ani hluboká díla.
      • To,ze zapletka neni zrovna originalni nemusi prece jeste nutne znamenat spatnou zapletku ne?Pokud je pribeh dobre podan,tak v tom zas takovy problem nevidim.
        Ostatne vice jak pulka sci-fi filmu,knih a her originalni nejsou ani nahodou a presto se mezi nimi najde plno fajn del.
      • Veskoslav
        Tak v podstatě všechno ze všeho vyzhází. Ty knížky, ze kterých vychází ME, určitě vycházejí z jiné séri sci-fi či se ji inspirovali. ME je tak úspěšný, protože za 1. nabídl kvalitní sci-fi RPG, které v té době nebylo, nabídl i zajímavý vesmír a týkalo se to přímo nás, lidí. A nebyli tam klasičtí "roboti".
        • ano tímto odkazováním by jsme se mohli dopracovat až k Isaacu Asamovi a Julesi Vernemu *5* ... narážím jen na slovo "vykrádání"

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit