Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jak si někdo může kazit hru vytvořením tak šerednýho Sheparda?? *8* a tu větu s monumentálním koncem jsi mohl Pavle vynechat.Dobře víš že tomu tak není...
  • Stejny zklamani jako DA2.

    Zadny promakany vetveni dialogu, vzdy 2 moznosti na vyber.
    Neuveritelne hloupy Sheprdovy fraze porad dokola - zvitezime, zachranime, bla bla bla
    Samej uzkej koridor, kratky mapy.
    Mel sem pocit ze vic koukam na cut sceny nez hraju.
    Mass effect 1 byl super, dvojka me taky bavila, ale tohle me strasne zklamalo. Vubec me to nevtahlo do hry, jako predchozi dily.
    Oproti dvojce ta hra nema skoro vubec zadny inovace, novy postavy, mechanizmy.
    Je to odflakly (asi spis makaly na SWToRu) a ten konec... Pro me je Bioware mrtvy.
    • Kinet1c
      a najhorsie je, ze na toto vsetko si musel cakat taky cas a potom ti naserviruju toto :)
  • Ohledne konce asi takto :http://www.videacesky.cz/ostatni-zabavna-videa/proc-nenavidime-konce-mass-effectu-3
    • Kinet1c
      ako by my zduse prehovoril tento chlapik, vsetko co povedal, tak nad tym vsetkym, mozno kus v mensom mnozstve som uvazoval a premyslal aj ja a myslim si, ze aj mnohych ostatnych, on to vsetko vykecal do sveta
  • Ako všetka česť recenzentovi, ale z akého dôvodu neboli spomenuté také chyby ako napr miestami odfláknuté textury, občas podivné AI A HLAVNE ten zasr**ý záver hry??? Do budúcna, treba spomenúť obe strany mince a nie sa sústrediť na klady a ako jediné negatívum spomenúť tú jednu "prebytočnú" miestnosť na lodi *3* Osobne si myslím, že tak 8ka by bola zaslúžená.
    • Cahir
      Strašně se mi "líbí", jak na jedné straně v podstatě implicitně hovoříš o objektivním hodnocení hry a chvíli na to použiješ termín "osobně si myslím". A to je právě ono. Závěr nikdo objektivně za špatný neprohlásil. Někomu se líbí, někomu ne, existují argumenty i protiargumenty. Ale ještě nikdo ten spor nevyhrál. A je úplně jedno, jak hlasitě se křičí, že byl špatný, jestli se protistrana překřičí, jestli se napíšou petice a já nevím, co ještě - nic z toho pravdu ještě nedělá. Na druhou stranu špatné textury lze zhodnotit jednoznačně.

      Takže abych odpověděl na tvojí otázku: Pavel si pravděpodobně nemyslí, že je tato část hry zprasená.
      No flame again, pls!
      • Před dávnými časy recenze nebyly jen extatickým adorováním s výstřikem nakonec.
        • Cahir
          U výborných pecek byly. *3*
          • Jenže se neplýtvalo semenem na takysexy knihomolky s povislýma kozama.
      • MikeKing
        Konec poměrně ostře kritizoval i Patrick Weekes, což je jeden ze scénáristů Bioware. To už asi něco znamená.
        • Cahir
          To jistě ano, jeho jméno a postavení už něco znamená. Ve výsledku je to ale jeden argument mezi mnoha. Terry Gilliam tvrdohlavě odmítal závěr 12 opic tak, jak ho známe dnes. Producenti mu ho proti jeho vůli vnutili. No a on nakonec s odstupem uznal, že byl lepší...

          Čas ukáže, jak se bude konec vnímat. Až budou argumenty utříděny, až se bude na hru možné podívat s odstupem.
          • konečně někdo, kdo používá mozek a neni subjektivní. tady to je samej hate...každej ho**o dokázal a chtěl by pomník
    • Konec bych v recenzích určitě nehodnotil i kdyby byl sebehorší. Nechtěl bych si přečíst v recenzi na hru, kterou bych si rád zahrál, jakej je konec. :)
  • trolo
    kurw4 co to je??? preco nemozem pretocit video a furt mi to dava odzaciatku?? kde to sme dpc.... a to som aj skusal nacitat full video a furt sa neda. nonsens.


    "az do monumentalniho konce" fakt monumentalny. ale chybala mi tam ruzova.
  • Cahir
    Bez urážky Pavle, ale tohle je snad nejhnusnější Shepard, jakého jsem měl tu čest poznat. *1*
    • sleepless
      Shepard neni Pavluv, ale muj, tocil jsem zabery pro videorezenzi. A divnej je, protoze ve trojce je nejhur udelana tvorba postavy ze vsech dilu. Ani jizvu jsem mu nemohl dat...
      • Piggsy
        Jizvy nešly dát ani ve dvojce. Udělaly se mu samy po nehodě s Normandií a potom mu buď mizely nebo se rozšiřovaly, podle toho, jestli byl Shepard hodný či zlý (a ošklivý). *4*
        • sleepless
          Jako voják, co přežil jako jediný smrtelnou misi, jsem byl rád, že si jizvy v jedničce můžu dát už od začátku. Ale to je fuk, se svým neandrtálcem jsem byl spokojený, jen si říkám, že jsem ho měl udělat ještě víc do tmava.
    • smejki
      pche. Tos neviděl mojeho Homera Simpsona *2*
    • Piggsy
      Cahire, tak to jsi ještě neviděl mojeho Sheparda. *2* Kdyžtak mrkni ta tuto stránku: http://www.hodnoceniher.cz/forum/viewtopic.php?pid=8392#p8392 *1*
      • CRYPT
        zabilo xDDDD
      • Cahir
        Tak ten je krutej! *1* Umělecké dílo.
        • http://s3-ec.buzzfed.com/static/imagebuzz/web02/2010/2/3/9/samuel-l-shepard-18031-1265208267-23.jpg
          • Cahir
            Samuel L. Shepard je naprostej přísňák! Výborný! *1*
    • BoB.2
      Vypadá trochu jako neandrtálec, já hrál s originálem.
    • CRYPT
      ja tady uprimne videl vetsi shity. A uprimne pro mne jedinej a opravdovej Shep byl default a ta baba Shepardova byl fail. Nemuzu si pomoci, ale preci jen (bez urazky mile zeny) byt ukol zachranit galaxii na bedrech velitelky Shpardove je moc i na mne. Takze Shep je pouze a byl jeden a to default, btw ty paskvily co meli nekteri hraci, toto je oproti tomu jeste zlaty...
  • Lol kdo vytvářel toho xichta xD ..... takové prasátko xD
  • Mě ta hra vůbec nebere, myslím ME obecně... nevím proč.. nepopírám, že to má bezesporu silný příběh atd, ale přestože doomovky miluju, tohle je divné ..
    • Silny pribeh? Hmm. Pro me nejvetsi slabina hry. Navic Bioware nikdy nebyli dobri scenariste. Jen to umi dobre podat.
      A posledni tvoje veta jen dokazuje upadek Bioware a RPG her vubec. Dnesni RPG podle megastudii je akcni hra s minimalnim vyvojem postavy.
      • Cahir
        Koncept není úpadek, úpadek je provedení. Mass Effect je výborná hra - výborná v tom, co chce být. Stejně jako je Diablo perfektní ve svém žánru a Baldur's Gate zase ve svém. Všechno jsou to odlišné žánry, přestože jsou zastoupeny ve vágní množině RPG - pojem, který mi ještě nikdo nedokázal pořádně vysvětlit. A asi to ani nelze.

        Pokud se někomu nezamlouvá už samotný koncept hry, sebelepší provedení pravděpodobně jeho názor stejně nezmění...
        • Me se nezamlouva fakt,ze kazdy dil sagy je vice akcnejsi. Prvni dil bylo solidni RPG. Clovek to ceka i od druheho a tretiho dilu. To same Dragon Age. Zacina se s rpg,konci se s akcni slataninou.
          A nevykladej mi ze je vyborna v tom co chce byt. jeji jediny cil je byt co nejprodavanejsi a tomu vyvojari podrizuji naprosto vse.
          Kde je ve trtim dilu slibovany navrat k jednicce?
          • Cahir
            Jednička nebyla solidní RPG. Dohrál jsem ji před měsícem a má ten samý koncept, jako zbývající dva díly. Je to akční střílečka s dobrým příběhem a volbami. Rozdíly: Více dovedností. Ano, každé povolání má spoustu schopností, ale faktem je, že 90% schopností jsou naprosto TOTOŽNÉ. Je sice fajn, že adept, sentinel a vanguard mají spoustu biotických schopností, ale jsou stejné. Spousta těch postav prostě splývá. Navíc máš ve výsledku na konci stejně 3/4 všech schopností, tak kde je ona volba? Ve dvojce sice ubyly schopnosti, ale lépe se vyprofilovala povolání. Rozdíly mezi nimi jsou markantnější, povolání jsou charakterističtější a odlišnější. Moje jediná výtka je, že tento podle mého správný záměr (tedy udělat povolání odlišnější mezi sebou) vyústil v dost málo schopností. Ale faktem je, že používáš všechny. Taktická složka dvojky je na vyšší úrovni než jednička a to proto, že určitou schopnost lze použít jen v případě určitého typu obrany u protivníka (hraješ-li na insanity) - biotiku nemůžeš použít, dokud nepřítele nezbavíš štítu, což lze udělat overloadem nebo nemůžeš použít push/throw, dokud ho nezbavíš zbroje např. warpem atd. V jedničce jsi to mohl házet jak se ti zachtělo. Navíc přibylo mnohem více cross-class komb - v jedničce jsi měl akorát lift + throw kombo. Tady jich máš plno a doplňují strategickou sehranost mezi jednotlivými členy týmu. Co tam máme dál? Ano, absenci inventáře. Za sebe tvrdím, že pro mě RPG není primárně o gearu, ale chápu rozhořčení. Faktem ale je, že ten v prvním ME byl příšerný a milion předmětů lišících se pouze barvou také není úplně košér. Ve výsledku jsi stejně měl 2-3 dobré zbroje/zbraně, které jsi navíc musel trapně hledat, protože veškerý gear jak na bojišti, tak u obchodníků se náhodně generoval. No prostě opruz, ve dvojce mi to vůbec nechybí. Trojku mám teď rozehranou a její vývojový strom mi přijde naprosto nejlepší ze všech dílů: zachovala se odlišnost povolání z dvojky a přibyla větší rozmanitost dovedností z jedničky. Zlatá střední cesta podle mě.

            A ano, stojím si za tím, že je dobrá v tom, co chce být. Je to akční TPS střílečka se slušným příběhem a možnostmi volby a s tím související možností vytvořit avatara podle svého gusta. A to platí pro všechny tři díly. Absence inventáře či méně schopností tohle prostě nezmění. Tím chci říct, že podle mě jsou rozdíly mezi jedničkou a dvojku menší, než se na první pohled zdá. Izometrický pohled, 20 voleb v dialogu, tabulka s tunou dovedností a milion gearu ti prostě dobrou hru neudělá. Záleží na tom, jak to zpracuješ a jak absenci/výskyt něčeho odůvodníš. Tohle je jenom koncept, kterému predikát dobrý/špatný prostě zatím nepřísluší. A ME tenhle koncept prostě nemá. Z malé části ho měl ME1, ale výše jsem ukázal, že byl do velké míry zprasený. ME1 byla ukázkou toho, jak lze s některými prvky takového konceptu špatně naložit. ME má prostě jiný herní koncept.
            • Súhlas vo všetkom. Neviem prečo sa niektorí tvária ako by 1ka bola pomaly hardcore RPG zo starej školy. Ten inventár tam bol otrasný a fakt radšej žiadny ako taký. Ešte jedna vec mi prekážala a toto sa vyskytuje (ale pomaly je to už tiež minulosť) vo viacerých RPG. A to, že si nutne musel mať v parte technika kvôli hackovaniu tak sa ti výrazne znížili možnosti ako zložiť partu a nakoniec ťa dotlačili k tomu že si viac menej chodil stále s tými istými (podobne v DA:O). V 2,3 postavy striedam podľa potreby a hlavne v 2ke si niektorých MUSEL zobrať čo hráča aspoň dokopalo k tomu aby si vyskúšal aj iných parťákov.
            • s vacsinou suhlasim, len s jednou vecou mam problem, to inventory, keby bolo klasicke mysoidne s ikonkami a veci by sli kumulovat, nebol by to vobec problem, ale to co v jednotke bolo, bol konzolovy patvar,bohuzial
          • Možnost modifikovat zbraně, víc schopností postav, víc RPG prvků.
      • Ticho redhead
        • To je dneska nejaka nova cool hlaska?? Docela traparna.
      • Silný příběh usuzuju z videí, PR keců a co tak pochytím, jak říkám nehraju to tak nevím.... je to takový divný styl celá ta hra mi přijde.. to prostředí jak je graficky zobrazeno , systém soubojů, celkově mi to nesedí nevim ... radši zahraju něco jiného. Ale nechci to hanit těm kterým se to líbí.
        • Kinet1c
          kto ma rad scifi tak pribeh je fakt skvely (mozno reciklovany, pobranych par veci z tade a tade, ale aj napriek tomu) a asi v tomto jednom sa PR kecam verit da
      • jestli pro tebe neni v mass effect silny pribeh, tak pak bych chtel znat tvou predstavu silneho pribehu !
        • Treba neco min klisoviteho? Ma predstava? Opravdu silny pribeh mela treba Syberia. Hledani sebe sama melo stokrat silnejsi naboj nez tyhle blaboly o hrdinovi co zachranuje galaxii pred vetrelci.
          • Kinet1c
            Syberia, to nemyslis vazne, vecsiu nudu som nehral uz neviem odkedy a to hram hry uz peknych hm 10tky rokov, takze asi nemas predstavu o pribehu, pribeh ma vyvolat emocie a nie len sa zamysliet nad sebou, syberia vo mne vyvolala spanok, tuzbu po spanku, tak som tu vec odinstaloval rychlo, nic proti adventuram, nech si ich hra kto chce, ale osobne si myslim, ze este aj medzi nimi sa najdu kvalitnejsie kusky, co sa tyka pribehu ME, je skvely, pre mna kazdopadne, milujem scifi aj fantasy, a tak BG a ME seria su kralovkske, NIE ani nie oni su BOZSKE (az na ten koniec ME3), BG je zatial jedina hra ktora my vliala slzu do oka, zatial sa to nepodarilo ziadnej hre, skoro sa to mohlo podarit ME, ale dosrali koniec
        • SW ? :)
          • Spades
            No tak SW sice miluju, ale pokud vezmeš jen první trilogii, nebo budiž hexalogii, tak to na Mass Effect vážně nemá...

            Pokud bereš celej Expanded Universe (hry, knihy, komiksy), tak to si ještě počkej, co Mass Effect dokáže
    • "Doomovky"?!!! :D

      To sis asi trochu spletl hřiště, protože tohle je úplně jinej sport...
      • Chtěl jsem napsat střílečky a pak mi myšlenka sjela na doomovky, to je snad "detail" jestli první nebo 3tí osoba ... to nic nemění na podstatě.
  • Zkusim se zeptat zde. Co znamena v multiplayeru N7 ''cislo'' u kazde postavy? Myslel jsme ze jde o pocet dokoncenych misi,ale bud to spatne pocita,nebo to znamena neco jineho.
    • N7 is a vocational code in the Systems Alliance military. The "N" designates special forces and the "7" refers to the highest level of proficiency. It applies to marines who have graduated from the Interplanetary Combatives Training (ICT) program.
    • mam pocit ze je to soucet lvl vsech tvych postav...vypiluj si kazdy povolani na 20ku a budes mit taky triciferny cisilko ;)
    • Dik panove za snahu,ale ve skutecnosti jste mi nic nerekli:)
      Opravdu nikdo nevi co to cislo znamena a pripadne jak priblizne je pocitano? Me se uz cca tyden nehnulo z 29 a to hraji denne nekolik zapasu. Kdyz vidim ty trojciferna cisla u jinych,tak si marne hlavu lamu o co jde.
    • Pokud dobře počítám u mne to koreluje se součtem levelů všech založených MP postav ale možná je to náhoda...
    • claymen
      Nevím jak v MP, ale obecně v mass effectu by to mělo byt označení nejvyšší "lidské" šarže (nejlepší speciálové), pokud si dobře vzpomínám
      • tušim že písmeno "specializace" (N - speciální jednotky) a číslo 1 až 7 uroveň schopností
  • Už se nemůžu dočkat, až uslyším Kerberus a Šepárd! *1* *1* *1*
    • Furt lepší než Še-prd...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit