Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Kluci z Almost Human opět odvedli kus poctivé práce a vytvořili hru, která s přehledem strčí do kapsy i takové M&M: Legacy, za kterým stojí mnohem větší moloch. Inu pořád platí, že nejlepší výsledek se dostaví, když člověk do své práce vloží nejen um, ale i srdce. A tihle pánové mají obojího na rozdávání. Moc jim přeju komerční úspěch a jsem zvědavý na jejich další dílo.
  • Mam petilety notebook. Dvoujadro a grafiku amd 3430. Pujde to hrat? Jednicka mi jde docela dobre.
    • solomon.short
      ja bych se toho nebal. rok stary macbook, fici to fajn
    • mi to jede jak jednicka, akorat na par mistech se mi to trochu cuklo (ale ja u toho mam jeste vetsinou neco pusteny na pozadi, yt nebo telku core2duo/m9800gt/3g ram)
      • no jsou tam i místa, kdy to můj 3 roky starý notebook s dělenou grafikou a Core I3 dá se říci slušně "nestíhá", ale naštěstí je to krokovací dungeon :)
  • Diky za peknou recenzi i za pripomenuti dneska asi uz zapomenutych klenotu jako jsou Black Crypt, Knightmare ci naprosto fantatasticky Amberstar, ktery jsem dohral pred par lety s obrovskym nadesnim. Grimrock jednicka sice byla povedena, ale vadila mi nalestena a nablyskana grafika, z obrazku dvojky se zda to uz byt trochu lepsi :) Az dojedu Betrayal at Krondor, do LoG2 se urcite pustim :)
  • Este som to ani nehral ale pohlad na obrazky podporovane vysokou znamkou mi stacil. TOHLE je ten "old school" panove!
  • No, nevěřil bych tomu, ale Grimrock II je podle mě nejlepší RPG roku 2014 (a pochybuju, že na tom Dragon Age : Inquisition něco změní).
    Larian (Divinity : OS), InXile (Wasteland 2) i Limbic (M&M : Legacy) prominou, ale je to tak.
    Tolik zábavy za nějakých 17 Éček, to je prostě paráda.
    Jak to shrnula jedna recenze v zahraničí - Pure RPG magic !

    Jděte do toho !
    • solomon.short
      LOG2 neni rpg... je to dungeon
      • "dungeon" je termin, ktery se v CR vzil, zacaly ho pouzivat tehdejsi redaktori Excliburu. Ale v zahranicnich casopisech v te dobe se "dungoen" nepouzival. Samozrejme to RPG je :)
        • Luke
          V zahraničí je vžitý výraz "dungeon crawler".
          • ano, ale rekl bych az o dost pozdeji. Kdyz se projdes cisly casopisu CGW v 80.letech casto pisi o hack&slash, i kdyz to rpg je treba na tahy :) Tusim, ze treba prvnihi dilu Wizardry to Scorpia takto bezne pouzivala, to same i u prvnich dilu Might&Magic.
    • já zase pochybuju, že se to s DA Inquisition může vůbec poměřovat. Ale to jsou subjektivní názory. Jsou to trochu jiné žánry. Zatímco jeden je prolézání kobec, souboje a řešení hádanek, tak druhá staví na příběhu a vývoji postav a interakcích mezi těmi postavami. Jsou to prostě jiné subžánry RPG a já mám ten příběhový radši. Tu stejnou výtku mám třeba i k Dungeon Masterovi. Bylo to sice zábavné prolézání dungeonu, ale o nějakém příběhu se nedalo mluvit. Naopak Lands of Lore mělo příběh dost dobrý.
      • Tak jasně jakýkoliv pohled na cokoliv je subjektivní - proto píšu"podle mě".. *3*
  • Naprosto vynikající hra. Tuna zábavy za pár korun.
    • Přesněji řečeno zdarma.
      • joo...na piratebay.org je vsechno zdarma )))
        • Ja osobne jsem si hru koupil v predprodeji protoze jsem proste vedel ze bude dobra a rad podporim male studio, ktere dela veci co se mi libi. Zdarma se da sehnat urcite take ale temhle klukum bych to neudelal :-)
          • Souhlas. Pokud na to máte, rozhodně si tu hru kupte a podpořte tyhle vývojáře.
          • solomon.short
            do kamene tesat :)

            dekuju:)
  • Přestože nepatřím mezi nejmladší hráče navštěvující tyto stránky, tak chci jen poděkovat autorovi recenze za hezky napsanou recenzi, pobavila mě a udělala mi radost a teď bych jen vyjádřil své pocity ze hry...JO! GRIMROCK 2 JE TU! A je super, mega hyper a taky cool! Konečně, dungeon orgie mohou zase začít! Tak...teď se uklidním a jdu pařit *1*
  • flash789
    Krokovani nebylo něco co by tvurci starsich her chteli, kdyby to tenkrat slo jinak tak se nekrokuje, ale diky technickym omezenim to jinak udelat neslo. Herni hardcore prvek ze stare skoly z toho vzniknul jaksi jako vedlejsi produkt:)
    • schválně si na youtube zadejte historie 3d her PC a zjistíte, že to prověst šlo. Ale vypadalo by to nepoměrně hůř než krokováním. Grimrock dva je esteticky krásná hra, právě i díky systému krokování.
    • To je hodne odvazne tvrzeni, ze to jinak udelat neslo. Mozna slo, ale tehdejsi tvurci to neumeli. Nebo ani nechteli, protoze role playing hry byly krokovaci i pred videoherni erou. A krokovaci hry (tj hry kde se pohybujes po polich) se delaji dodnes i kdyz je hardware neomezuje.
      • No jejda, Jejdásek přišel *15*
  • fallanga
    Vyrůstal jsem na Might and Magic a o Grimrock jsem se nikdy nezajímal, takže se ptám, jako obrovský fanoušek MM: "Má to pro mě cenu?"
    • Amen, bratře.
      Might and Magic 6 a 7. Nejlepsi!!! *14*
      • fallanga
        7 jsem nehrál, ale MM6 je naprostá legenda. Je jen velmi málo her, které to překonají.
    • Zalezi jestli te na Might and Magic bavil ten pribeh a nebo ten zpusob jakym byla hra vytvorena. Co ja vim, tak chozeni po ctvercich i u MM bylo jen u nejakeho dilu do nejakeho dilu. A ted az ta nova MMX.

      Jinak LoG ma asi bliz k Dungeon Masterovi nez k MM nebo k Wizardry 7. Ale to uzjsou takove rozdily, ktere pro nektere nejsou patrne :D
      • fallanga
        Čtverce byly do pátého dílu, potom se to změnilo na real time, s možností tahových soubojů.
        • Ano o tom mluvim, navic tam to bylo i vic o pribehu. Ne ze by nejaky pribeh Grimrock nemel, ale je to vic o tom neznamu, hadankach a pribeh trochu jde stranou (teoreticky si jakoby pribeh vytvaris prochazenim, zda umres nebo ne :)).
          • fallanga
            Příběh je u mě dost důležitý, ale MM nikdy neměl nějaký skvostný příběh, takže se obejdu i bez toho. Mě hlavně zajímá, jestli je ten krokovací systém podobný MMX nebo třeba Bránám Skeldalu. Protože systém v MMX se mi vůbec nelíbil.
  • Pro Izmael - Ty ses magor!
    • U každého příspěvku máš v pravém dolním rohu "reagovat", čímž na daného diskutéra můžeš zareagovat. Víš?
      • fallanga
        Přemýšlel jsem jak ti napsat, že jsi mě rozesmál aniž by to znělo divně nebo jako klišé. Nic mě nenapadlo, tak napíšu tohle: *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit