Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Výborně vytvořené prostředí, skvěle propojené hádanky. Old school. Dvojka rozhodně nezklamala. Baví mě to.
  • No, nevěřil bych tomu, ale Grimrock II je podle mě nejlepší RPG roku 2014 (a pochybuju, že na tom Dragon Age : Inquisition něco změní).
    Larian (Divinity : OS), InXile (Wasteland 2) i Limbic (M&M : Legacy) prominou, ale je to tak.
    Tolik zábavy za nějakých 17 Éček, to je prostě paráda.
    Jak to shrnula jedna recenze v zahraničí - Pure RPG magic !

    Jděte do toho !
    • solomon.short
      LOG2 neni rpg... je to dungeon
      • "dungeon" je termin, ktery se v CR vzil, zacaly ho pouzivat tehdejsi redaktori Excliburu. Ale v zahranicnich casopisech v te dobe se "dungoen" nepouzival. Samozrejme to RPG je :)
        • Luke
          V zahraničí je vžitý výraz "dungeon crawler".
          • ano, ale rekl bych az o dost pozdeji. Kdyz se projdes cisly casopisu CGW v 80.letech casto pisi o hack&slash, i kdyz to rpg je treba na tahy :) Tusim, ze treba prvnihi dilu Wizardry to Scorpia takto bezne pouzivala, to same i u prvnich dilu Might&Magic.
    • já zase pochybuju, že se to s DA Inquisition může vůbec poměřovat. Ale to jsou subjektivní názory. Jsou to trochu jiné žánry. Zatímco jeden je prolézání kobec, souboje a řešení hádanek, tak druhá staví na příběhu a vývoji postav a interakcích mezi těmi postavami. Jsou to prostě jiné subžánry RPG a já mám ten příběhový radši. Tu stejnou výtku mám třeba i k Dungeon Masterovi. Bylo to sice zábavné prolézání dungeonu, ale o nějakém příběhu se nedalo mluvit. Naopak Lands of Lore mělo příběh dost dobrý.
      • Tak jasně jakýkoliv pohled na cokoliv je subjektivní - proto píšu"podle mě".. *3*
  • Naprosto vynikající hra. Tuna zábavy za pár korun.
    • Přesněji řečeno zdarma.
      • joo...na piratebay.org je vsechno zdarma )))
        • Ja osobne jsem si hru koupil v predprodeji protoze jsem proste vedel ze bude dobra a rad podporim male studio, ktere dela veci co se mi libi. Zdarma se da sehnat urcite take ale temhle klukum bych to neudelal :-)
          • Souhlas. Pokud na to máte, rozhodně si tu hru kupte a podpořte tyhle vývojáře.
          • solomon.short
            do kamene tesat :)

            dekuju:)
  • Jednička Grimrocku byla pro mě jako rána z čistého nebe.... Po tolika letech kdy jsem hrál věci typu Dungeon master, Might and magic VI/VII, Brány Skeldalu, konečně zase něco takového. Dvojku si určitě taky zahraji
  • Kluci z Almost Human opět odvedli kus poctivé práce a vytvořili hru, která s přehledem strčí do kapsy i takové M&M: Legacy, za kterým stojí mnohem větší moloch. Inu pořád platí, že nejlepší výsledek se dostaví, když člověk do své práce vloží nejen um, ale i srdce. A tihle pánové mají obojího na rozdávání. Moc jim přeju komerční úspěch a jsem zvědavý na jejich další dílo.
  • Jak vidím, tak určitá část vývojářů si uvědomila, že na trhu je mezera v podobě poptávky po starých titulech (skákací dungeony, Wasteland atd). Při hodnocení těchto her je otázka, kolik z toho je jen nostalgie starých dědků, co vzpomínají na hry, co hráli před 20-ti lety, a kolik skutečná kvalita her. Taky ještě vzpomínám, jak jsem kdysi hrát Lands of Lore a byl unešen z na tu dobu úchvatné grafiky a pak jsem byl ještě víc uchvácen z Ultima Underworld II, která byla celá ve 3D :-)

    Možná bych si měl skusit jednu z těch her zahrát a posoudit sám. Která z těchto 3 her je podle vás nejlepší - LOG1, LOG2 nebo Might&Magic X ?
    • Dungeon Master *1* hra která dala tomuto žánru jméno
    • "Která z těchto 3 her je podle vás nejlepší - LOG1, LOG2 nebo Might&Magic X ? "

      IMO velmi zbytocna otazka, hrat treba vsetky tri:) MMX je farebnejsia, viac zamerana na suboje a pribeh, LoG mi dojde ako dungeon puzzle. Inac tam extra rozdiel neni. Akurat MMX treba brat ako samostatnu hru a neporovnavat so zvyskom serie - je to podla mna dobra hra, ale na MM3-8 nema..
      • Ishar je spíše kombinace adventury. Ale ve velmi krásném provedení. A tím boduje.
        • hm jestli je Ishar adventura tak ja sem z marsu.
          obcas si jeste nekdy zahraji 2 hý díl ( pro mě srdcovka). Samozrejme amiga verzi elulovanou na winuae protoze pc verze stala za prd a ty zvuky , to byla ohavnost.
          • Taky me to sokovalo, Ishar a adventura :)
    • Osobne Lands of Lore povazuji za jeden z nejlepsich dungeonu (subjektivni dojem), asi i diky pribehu a mixovani dungeonu s exteriery. Zpracovani bylo vazne hezke. (samozrejme tu byli i ostatni Wizardry 7, DM1 a 2, Ishar 1-3 atd.
      Ultima Underworld II byla uzasna spolu se zacatkem Elder Scrolls, jako byla Arena.

      Co se tyce doporuceni. Tak LoG 2 je urcite lepsi jak LoG 1, tam je videt zasadni posun a je videt, ze poslouchali komunitu. MMX je trochu neco jineho i kdyz je to na zpusobu Dungeon Crawleru.
      • můj osobní subjektivní názor je taky, že to byl nejlepší dungeon té doby. Ale nehrál jsem zdaleka všechny. Pamatuju jen Dungeon Mastera a Eye of the Beholder 1 (Ishary jsem nikdy nehrál)
    • 1. LOG2
      2. LOG1
      Might&Magic X těžko zařadit, je to trochu jiná hra než LOG, ale kdybych měl, tak asi někam mezi LOG1 a 2...
      • hral sem vse, best je LOG2 dle mě
        • solomon.short
          MM:X je sice krapet odlisny, ale take velmi povedeny (alespon pro me). LOG2 je ale lepsi, to musim uznat :)
          • a hele, Tom Driscoll, i po těch letech jsem ho poznal :-)
            • solomon.short
              @Mantor - ja bych byl jeste radikalnejsi. Pro me osobne jde totiz o nejlepsi hru co jsem kdy hral *4*
            • Jsem rad ze ten herni poklad jeste nekdo pozna :)
            • Aj tvoja? ;-) Jedna z najlepsich hier svojej dobry.
            • solomon.short
              nojo, srdcovka :) co dodat... :)
      • ogami
        MMX je z meho pohledu jina jen souboji na tahy, jinak se jedna take o klasicky dungeon na ctvereckach.
  • Keyz
    Super hra. Borci udělali pokrok, a vydali hru která vypadá pěkně a funguje jak má. Žádná veřejná alfa verze za prachy a další věci jak to dělá mnoho menších tvůrců her.

    Ten pokrok je oproti prvnímu dílu neskutečný. Mění se den/noc lokace jsou různé, je tam více bossů, jsou tam jiné skilly a člověk se i více zapotí během bojů. Tedy tak mi to zatím připadá. A pak, že to je lehké protože jde protivníka nekonečně obcházet a on nestihne reagovat.. Jo, to by se do toho nesměl plést terén, různé dovednosti protivníků, početní převaha a nervozita :)

    Navíc jak jsem psal. Grimrock vypadá graficky na úrovni a jednotlivá monstra jsou kvalitně provedena. U mnoho her by člověk *11* když to vidí. Zde to je velice dobré.
    • ja si to hodil na hard (protoze jednicku jsem i na hard projel jak nuz maslem), no a ty souboje se podstatne stizily, obchazeni plati jen na starsi typy nepratel, vetsina tech novych ma nejaky triky, rychlost, skoky atp. ktery souboje dost stezujou, predevsim, kdyz se nekde zaklapnou dvere a clovek jich musi resit vic najednou + treba boss s musketou *5*
      • S mušketou? Nemyslíš toho krysáka s kanónem? Ten byl docela v pohodě, jakmile se mi je povedlo namanévrovat tak, abych nejřív zabil všechny obyčejný krysáky a boss zůstal jako poslední. *3*
        • mas pravdu, ja k nemu akorat vecer dosel, a pak jsem to vypnul a sel se podivat sem

          tam v ty tme mi to pripadalo jako musketa, tady na obrazku vidim, ze to je kanon *5*
          • rofl, uplně to samý
  • Skvělá hra, ideální pro hráče odkojenè Call Of Duty, kteří za vrchol RPG považují Skyrim a nejsložitější hádankou je přesun z místa A do místa B.
    • milujem ked si "hardcore" hraci myslia akí su nadludia lebo nehraju codko :D...potom si zapnu battlefield
      • Tak to pozor, já nejsem hardcore hráč a Call Of Duty jsem odehrál v singleplayeru všechny díly :-) Ale Grimrock 2 je pro mě prostě to pravé, stejně tak jsem si užil Might and Magic X.
        • Might and Magic Legacy A grimrock 2 obe super hry jeste ze takove jsou
    • já pamatuju období her z 90. let, kdy hádanky byly v každé hře. A upřímně, většina těch tzv. hádanek byla naprosto stupidních. Tím nemyslím jednoduchých vyřešit, ale nelogických takovým způsobem, že to vedlo k zákysům. Upřímně obidivuju toho, kdo dokázal dohrát Wizardry 7 bez toho, aniž musel hledat návod. Na jedné straně obrovsky rozsáhlý svět, na druhou stranu předměty poschované ve všech koutech toho světa, které se musely zcela nelogicky použít na opačných koncích toho světa. Naprostý nedostatek hintů, neexistence mapy... Jo, hardcore

      Na druhou stranu velice dobré hádanky měla hra Dark Heart of Uukrul. Tato hra v ČR není/nebyla moc známá. Já jsem ji hrát asi s desetiletým zpožděním díky recenzích z anglického webu, které tu hru vychvalovaly do nebes. A musím říct že oprávněně :-)
      • solomon.short
        diky za tip! priznam se ze jsem neznal, ale vypada to velmi dobre

        http://crpgaddict.blogspot.cz/2012/11/dark-heart-of-uukrul-final-rating_17.html
    • hrál jsem jedničku a tam byly hadanky na jedno brdo. to bylo dano hlavne technickou omezenosti hry
  • KIMCID
    jsem rád že hra dopadla tak dobře
  • Přestože nepatřím mezi nejmladší hráče navštěvující tyto stránky, tak chci jen poděkovat autorovi recenze za hezky napsanou recenzi, pobavila mě a udělala mi radost a teď bych jen vyjádřil své pocity ze hry...JO! GRIMROCK 2 JE TU! A je super, mega hyper a taky cool! Konečně, dungeon orgie mohou zase začít! Tak...teď se uklidním a jdu pařit *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit