Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • poradíte pls někdo jak projít branou v jeskyni na začátku hry...jak tam jsou 3 kola(motýl, sova a medvěd)?? Artefakt (takovej ten klíč) samozřejmě mám. Dík!
    • koukni se na dlan toho zlateho zparu *3* (v inventu na dlani to mas jak to tam mas dat *3* )
    • ze spodu na artefaktu mas obrazky,tak podle nich to poskladej.
  • Prave se mi pres steam updateoval skyrim...cekal jsem tak dlouho nez se to updateovalo, a kdyz jsem to zapl(behem updatovani to neslo zapnout), tak byl , a je, v anglictine. Pls nevite jak tam znova dat tu cestinu??? Diky za odpoved....
  • Hanzales
    Já jsem po odehrání asi 40 hodin spokojen velmi. Těžko to vše popsat a recenzentovi jeho úlohu nezávidím ;o) Dostal jsem se sotva na lvl 25, nasbíral asi 9 řevů a naplnil je dušema draků, získal Azuru a konečně našel kouzlo soultrap, takže se jdou hledat silné duše a výbava na enchant. Taky jsem našel meč, který má při východu obou měsíců v noci slušný bonus, takže vždy vyhlížím oblohu. Úkolů stále přibývá. Když jsem měl vedlejší už jen tři a hlavních 7, po jednom odpolendi bylo vedlejších 15 a hlavních 10. Člověk udělá tři a cestou mu jich přybyde pět :) Questy jsou dost zábavné i pokud jde o ty menší. Souboje jsou přinejmenším zase vylepšeny a možnost kombinovat zbraně a kouzla je kapitola sama pro sebe. S hodně silným healem už člověk useká druhou rukou i skupinku silnějších protivníků. S bonusem do dvou mečů (pokud jsou oba silné) to jde taky rychle a jindy je třeba vzít štít, nebo obouručák a hrát na šikovnost a čas. Občas narazíte na místo, odkud velmi rychle utečete (3 "individuální" duchové s armádou), ale po 5-6 levelech se tam vrátíte a s nějakým tím svitkem, řevem a lepší výbavou je udoláte (hráno na prostřední obtížnost). Level scaling je citelně tak nějak opraven a celkově mám ze hry pocit spíše jako z Morrowindu, než z Oblivionu a to v tom nejlepším slova smyslu. Výšlap na tu horu je jen jedna z mála krásných momentů ve hře a grafika podle mně hodně slušná na open world rpg. Dungeony ke všemu opravdu povedené, každý jiný a i designově se dost liší, což je hlavní. Navíc tak za 2 měsíce z toho lidi udělají ještě krásnější a detailnější podívanou. Ale i v základu to je myslím hodně slušné:
    http://steamcommunity.com/id/Hanzales/screenshots
    Jediné co je na tom "zkonzolovatělé je inventář. Spousta lidí kvůli inventáři a chybějícím detailnějším stats dokážou rychle odsoudit celou hru jako celek. Mně po chvíli přišel hodně užitečný, i díky visuálu předmětů, nutno používat favorites, quickeys a netahat sebou milión prkotin. Ty můžete prodat, zužitkovat, nebo naskládat do vašeho baráku. Jestli se připojíte k nějakému spolku a kolik úkolů jste pro ně splnili se objěví ve stats až poté, co se k nim připojíte. Pořádně se to rozjede právě až tak od toho 15-20 levelu. I to levelování mi přijde takové vychytané. Je to od Morrowindu a těch prvních RPG sice dost zjednodušené, ale místy mi to přijde zase účelnější. Navíc celý ten levelovací systém se od toho Morrowindu zase tolik neliší. Pro mně hra roku minimálně a 95 bych tomu dal. Pokud už jsem na bug narazil, dalo se to pořešit a jít dál a zatím bych takových momentů na jedné ruce nespočítal.
    • Ja mam už 46 lvl :D kolem 15 řevů a hlavně skillim plížení a lukostřelbu :D mam krásnej barák v samotě a v bílym průsmyku :D
    • Naprosto souhlasim. Doufám, že ten inventář dokáže nějakej mod vylepšit, takhle to tý parádní hře docela narušuje celkový dojem, někdy to vážně strašně zdržuje.
      Mám nahráno asi 45 hodin ale podařilo se mi narazit už na dva nesplnitelný questy - pravděpodobně způsobené tím, že jsem v dungeonech zabil šéfa ještě dřív, než jsem dostal ten quest - tohle by podle mě mělo být v takový hře jako je skyrim ošetřený líp.
      • co se týče toho inventáře ta už na to je mod ktery z toho udela takovy seznam s podrobnostmi a muzete filtrovat podle vahy dmg apod. takze hledet ;)
        *5*
  • Doufám,že co nejdříve bude nějaká úprava mapy.Nevím jak pro vás pro mně je pěkná,ale nepraktická.Nevím co jsem již prošel textura je pořád stejná.To by zas tak nevadilo kdyby šly zapisovat poznámky do mapy.Takto abych si člověk pamatoval co kde viděl co si odložil na pozdější zkoumání :(
    Nevím někdo jestli vás hlavní děj provede všemi městy?
    • chtel jsem napsat neprobehnuty ma cernou, sorry
    • a nestaci, ze se meni ikonky? probehnuty dungeon ma ikonu cernou, ostatni, jiz objevene ikony jsou bile. navic pokud das kurzor nad objeveny dungeon, tak ti napise, jestli jsi ho cely vycistil.

      jinak souhlasim, mapa je delana hlavne na efekt, neni moc prehledna, chtelo by to lepsi zoom a podobne...
      • Me mapa a hlavne questy pripadaj naprosto neprehledny. Potreboval bych u kazdyho questu zaznam celyho rozhovoru, protoze z te kratke vety co tam je neni poznat vubec nic.
        Ve chvili kdy ma clovek 50 zapsanych questu se v tom neda vyznat.
  • Skyrim je super, důstojnej nástupce Morrowindu. Oblivion mě nebavil, Skyrim je ovšem v mnoha aspektech tam, kde do týhle chvíle bylo nejlepší TES.. Počkejte si na mody, pokud vás na hře něco štve, mě nutnost používat klávesnici v menu neva a hodně rychle jsem si zvykl udělat si favorites a používat Q.. Grafika venkovního prostředí nádherná, auto balance ustoupil systému F3, spousta unikátních dungů, zbraní, parádní animace a ač trochu přestřelená, tak fungující fyzika. Jo - je to konzoloidní, ale co dneska není? Tohle je na rozdíl od jiných opravdu dobrá hra a nebál bych se jít k 90%

    Btw komu vaděj statický stromy, určitě se dočkáte patche/modu, to není problém..
  • nevíte někdo, kdy tu bude recenze?
  • Zatím mne přijde,že mág musí tahat summona.Bez něj se nepřátelé nahrnu a pak následná likvidace stoji moc many.Summon často naláká a ještě něco zabije.Když ale nechci summona je to horší.Sice jsou kouzla co přidají armor atd. ale to neřeší problém s manou.Celkem zajímavé je možnost mít ty summony napořád.Obzvláště napořád oživlé spolubojovniky.
    -Jestě dotaz.
    Když zničím věc co dává +50 mana abych se neučil ten efek.Tak abych si mohl dát +50 do jiného hadru tak musím mít odpovídající plný Soul Gem?Zatím mne to nechce dát +50 ale +6 :(
    • MrSanta
      Záleží na úrovni enchantingu, jednotlivých percích, které dávají další bonusy do síly a pak taky na šutru, kterej do toho narveš. Myslím, že při výrobě ti to automaticky přiřazuje nejsilnější šutrák co máš u sebe. Učíš se akorát samotný efekt, jako třeba fortify mana. Aspoň tak mi to zatím příšlo. Enchantingu jsem se ale zatím tolik nevěnoval, takže se taky můžu mýlit.
  • mimochodem, co rikate na enchanting a alchymii? u enchantingu se nedaji pouzivat kouzla tak, jako driv, ale je treba nejdriv rozbit vec, ktera podobnou vec umi... podle mne docela na prd, nektere typy enchantu za celou hru nepotkate a kdyz uz je mate, tak zase nemate moc potrebu predmety nicit a delat je znovu... u alchymije je zase hloupe, ze ani s vysokou znalosti neznate automaticky vlastnosti reagentu - je treba zkouset porad dokola a nicit pri pokusech drahe suroviny... sice by slo najit seznam nekde na netu, ale to neni ono...
    • MrSanta
      Enchanting mi přijde v pohodě, konečně můžu enchantit, aniž bych musel být prskavka. Jediné co se hodí, je kouzlo soul-trap, aby člověk nemusel kupovat naplněné soulšutráky. Za pár hodin hraní už znám spoustu enchantů. Co mi zatím schází je nějaký enchant na přidání zdraví / staminy a jejich regeneraci. Ale zase mám nahráno akorát cca 19 hodin, takže zatím jsem v klidu.
      U alchymie můžeš koupit / najít recepty přímo ve hře. První vlastnost zjistíš ochutnáním, další když trefíš kombinaci při výrobě nápoje naslepo. Navíc, když testuješ nápoje naslepo, tak ti to šedivě znázorní ingredience, které už jsi zkoušel. Já to dělám tak, že čeho mám hodně, otestuju s dalšími atd. Už dokonce umím nápoj na fortify two-handed *1*.
      Navíc mám pocit, že i zkaženej nápoj ti alchymii trochu zvedne, ale tím si nejsem jistej. Teď to nemůžu otestovat. Ale lockpicking tak funguje - schopnost se vylepšuje, i když zlomíš paklíč.
      Mě se nový systém docela zamlouvá. Hlavně jsem rád za nový lockpicking. V Oblivionu jsem do systému páčení zámků nepronikl ani za 80 hodin hraní *7*.
      Zatím jsem za zhruba 18 hodin nenarazil na nějaké větší problémy nebo bugy. Hra mi nespadla ani jednou a běží velmi plynule. Jediné výtky bych měl k tomu, že nemám znázorněno ikonkou na hlavní obrazovce jakou mám vybranou zbraň či shout. Taky se mi hra semo tamo na cca 3 vteřiny zastaví když běhám po venku. Asi dočítání. Nevím, jestli to je sestavou, ale děje se to jenom venku a jenom někdy. Snížení rozlišení a kvality nemá vliv. FPS je jinak velmi stabilní a nahrávání při vlezu do domů apod je rychlé.
      Grafika se mi zamlouvá a jsem s ní spokojen. Hudba je se mi taky líbí. Škoda, že hraje jenom někdy. Některé scenérie jsou velmi pěkné. Když jsem vlezl do první jeskyně, tak jsem se chvilku jenom kochal. A výstup na High Hrotghar byl nezapometulný. Nádherná hudba a dokonalý výhled. Akorát ten ice troll cestou mi krapet zkazil náladu *1*.
      Zatím jsem velmi spokojen a těším se na další toulky po Skyrimu dnes večer po šichtě.
  • Ta hra je cisty fallout v ovladani len v inej dobe bez strelnych zbrani :) grafika je velmi pekna,hlavne neni farebna ale taka temnejsia napr ked pada dazd,jedine co ma zamrzelo je ze vsetky veci nieco vazia i knizky,male prstene a tak,hned nazbieram maximalnu vahu ani neviem ako :)
    • MrSanta
      Nic ve zlém. Jenom mě pobavilo, když jsem si vzpomenul, jak se o Falloutu 3 říkalo že je to Oblivion s pistolema. Teď se říká, že Skyrim je Fallout 3 bez pistolí *1*
      • Ja jsem FO3 nehral a tak rikam: "Je to proste novej Oblivion" *4*
      • jde o to, ze tady to bije do oci o mnoho vic... a nejen prostredim, ale i ostatnimi principy. zatimco v oblivionu jsem porad enchantoval veci a menil zbrane, tady jsem od asi pateho do patnacteho levelu nosil stejnou zbroj a mec
    • Jj, souhlas - je ta fallout, a je to jen dobre ;-) taky jsem vzpominal, jak jsem se plizival postapokalyptickou krajinou... a stejnym zpusobem i tady jako tam - priplizit na dohled a nekolika presnymi vystrely z dalky potichu vymlatit veskere hlidky ;-) hmotnosti jsou hodne neprijemne, i kdyz chapu duvod (precejen odnaset z boje 10 brneni a 15 zbrani neni uplne realne). pamatuju se, ze muj hrdina v oblivionu mel problem unes komplet daedric zbroj a mec. co bych dal za nejaky mod, ktery by to upravil
  • Nevím proč tak všichni nadáváte. Jsem z hry nadšenej. Ovládání jsem zezačátku taky nějak nepobíral, ale během 15 minut jsem si zvykl tak, že mě to vůbec neomezuje a všechno mám vyřízené hned :). Pokuď tuhle hru odvrhnete jen kvůli myši a zdlouhavému ovládání myši tak přicházíte o skvělou hru :), ale je to vaše rozhodnutí. *1*
    • souhlas... nastesti na tu konzoloidnost clovek narazi jen v menu, kam nemusi tak casto chodit... samotna hra je bez problemu a dobre se hraje. v tuto chvili jsem asi 17lvl a spadlo mi to jen jednou, kdyz zonealarm vyhodil nejakou trapnou reklamu a mne to odstrelilo hru...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit