Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • S recenzi bych se i stotožnil trochu zklamání ale furt velmi dobrá hra a na PS rozhodně nejlepší auta.Hrál sem prologue zběžně a pak ten vánoční "racing" model povedený, grafika pěkná asi nejlepší vozidla na konzole. Ale asi ikdybych měl PS3 zůstanu u Forzy 3 ikdyž grafika není tak povedená tak asi sem si zvykl :-)))
  • V princupu nechapu o co jde .. hraju F3 a GT5 , jedno dobry, druhy dobry ač jsou jakoby kostky z dokonalejsiho provedeni na strane Forzy tak kupodivu Turismo me bavi jezdit a zase vzpominam na to co melo Turismo a Forza 1 ne .. Forza 3 se prosti 1 znacne zlepsila .. GT ani ne , ale jak jsem rikal na zacatku , NECHAPU , GT dobry, Forza dobra a nejak neresim co je lepsi a radsi hraju :-)
    • Konečně někdo rozumný
    • Pravda!
      Len problem je v tom ze na GT5 sa cakalo 6 rokov a jasne sa ocakavalo ze nevydaju nejaku betaverziu.Ale ono pravda je ze to ako betaverzia vyzera.Pridana hodnota "len" vylepsena grafika, nove auta ale ako zasadne zmeny nikde a ta hlupost typu odomkneme poskodenie aut az pri urcitom leveli je totalny nezmysel...akoze kto to vymyslel ?Zase nejaky marketingovy idiot?
      Kdezto forza 3 bola vyvijana okolo 2~3 rokov co je viac nez polovica casu vyvoja GT5-ky.
      Ale nech si hra kazdy svoje ja vtom problem nevidim, nech kazdy hra to co chce a mysli si ze to co prave kupil je dobra nvesticia.
      Ja som uz starsi a na taketo veci myslim , co ,kedy a za kolko.Pre mna vyhodid 60 Euro na hru ktora je stale "beta" tak dakujem nech sa nehnevaju ale na mne testovat nebudu...
      • me nedela problem prizpusobit se tomu jak to tvurce chtel .. chtel aby se poskozeni odemykalo casem .. budiz jeho volba on to tvoril ja bych to nedokazal .. tak to respektuji a pred nakupem jsem to vedel , moje volba koupit/nekoupit .. takhle nejak to mam s vetsinou her , ja jsem ke tvurcum velmi tolerantni .. me bavi to ze to vubec dokazi udelat a nersim moc co je lepsi a co je horsi .. spis pak po delsim case vzpominam na to co se mi dostane do meho TOP 10 a co treba do kamaradova TOP 10 a o tom si popovidame .. ale tyhle hadky .. ano GT 5 je velmi zvlastni hra ale taky zaroven nejlepsi GT titul co byl .. proste jak rikam i tohle je zvlastni a bestie Elise na Top Gear Test track ta me furt bavi :-)
        • Ze by bol GT5 najlepsi v serii by som vazne pouvazoval.
          Pravde je taka ze u mna ostava top GT1 a GT2.
          A to nehovorim o verzii pre PSP co ma i tak super bavila :D ako spominane dva tituly nad.
          Takze kecat tu o tom ze GT5 je najlepsi z serie je uplne ale uplne mimo...je to subjektivne.Kazdemu sa paci ine ale toto vyhlasenie je proste dost odvazne priam hrozostrasne hlavne ked si hral len GT1 a potom GT5 !?
      • Hlavne Yamamauchi 2009: "GT5 nevyjde dokud nebude zcela dokonale"
        A najednou hraci zjistuji, ze dostali nedodelany produkt, na ktery vychazeji temer obden patche. Sony z udelala voly, ale verne ovecky stejne spokojene beci.

        A co ta zalezitost se servery? Oni ocekavaji milionove prodeje a pripravi GT5 servery pro 500 000 hracu? Sony oficialne doporucovala pro SINGLE PLAYER vytrhavat net kabely z Ps3, protoze hra zamrzala. Kde to jsme? Je to rok 2010, jedna z nejvetsich elektronickych firem sveta vydava hru za 80 milionu dolaru, nebo skupina amatersky vietnamskych trhovcu 10 let zpet?
        • Forza3 má i v ultimate edici chyby, a kdy vyšla.
          No nic, užij si to tady.
          • Mozno ma chyby ale nie tohto typu.
            A podobne argumenty typu kedy vysla forza a podobne su zcela scestne...
            Bavime sa o GT5 ktorej vyvoj trval 6 rokov a nie nejake 2 roky ala Forza 3.
            Tak to sem netahaj...
            • "Turn10 dokazali za menej casu spravit ovela vymakanejsi titul."
              "Vsak aj GT5 je len arkada s "nadechem realismu"
              To jsi psal. Takže podle toho chápu, že Forza je realismus a vymakaný titul ;)
      • Vyzkoušej a pak kritizuj.
        • Dobra rada nad zlato, ze? Jak mu pomuze, ze na vlastni oci uvidi, ze AI ma mezery, 800 aut je pod uroven, stiny jsou zubate, grafika porad problikava, menu jsou na nic a polovinu casu hra porad neco nahrava? To neni o nejakem dojmu a pocitu, co jeden ma a druhy ne. Neresime realisticnost a verohodnost jizdniho modelu. Tohle jsou veci co proste vidis hned a klidne i z videi, proc to zkouset na vlastni kuzi, na sve PS3 a za sve penize?
          • můžu tě ujistit že v závodě proti kterýmukoli z těch 800 standart aut, je budeš brat jenom jako nějaký "křoví nebo nutný zlo", který se ti motá do cesty. Nějaký textur si ani nevšimneš. A když už to budeš zkoumat, tak přijdeš na to, že to až taková hrůza, jak tady všichni popisují není. Menu naprd? Nemám s ním nejmenší problém. Všechno co potřebuju mám na jedné obrazovce. Blikající textury opravil patch, polovinu času mi nic nikde nenahrává, nevím kde jsi na tom byl. Pocit musíš řešit. vyzkoušej, pokud možno na volantu a uvidíš. Jezdil jsem toho už hodně, a tohle se řadí mezi ty nejlepší závodní hry co kdy vyšly.
            • Reknu vam to takhle: hral jsem jen GT:P a extra nadseny jsem z toho teda nebyl. Na GT5 si jeste pockam, ale ono je to i lepsi, s koncem roku neni na nic cas a patche vychazeji skutecne snad dva do tydne.

              Robotron3: Pokud je to herne/zabavnostne/hratelnostne/navykove/skvele jako GT:P (a jak vsude ctu, velky posun vpred GT5 neprodelalo) tak bych o tom i pochyboval. Protoze uz jen problikavani stinu v aute mi hrani pokazi. Stejne jako stupdni AI, snazici se me stale vytlacit z idealni stopy a priserna menu, kde se od zavodu vracim do garaze, potazmo k prodejcum, abych si koupil neco, s cim ten zavod vubec muzu jet a nejak konkurovat.

              Egg: Jasne, s tim bych i souhlasil a vim jak je to mysleno. I to jak to myslel Robotron. GT5 bych hral kvuli zavodeni. Nebudu zkoumat mysleni AI, kudy jezdi ani jak se umi vyhnout. Zrovna tak nebudu pitvat grafiku. Ze stromecky jsou jen sprity, stiny jsou zubate a obcas nekde probliknou. Na druhou stranu, vsechno tohle je i dost do oci bijici. Nemusim to extra hledat, vidim to hned a obtezuje to. AI si dela co chce a pyka za to hrac. On je penalizovan. Stiny obtezuji, i kdyz se na ne nesoustredim. A otravuji, i kdyz si chci vychutnat grafiku a zaznam sve jizdy v replayi. Menu mne stvou uz dlouho a nahravani dat taktez. U serie GT i u jinych PS3 her. Vsechno trva vazne dlouho, i po instalaci, cekal jsem vetsi komfort a vyvoj od dob PS2. Dnes uz maji konzole bezne HDD, ale jakoby nemely, stejne porad cekame. A uplne na zaver, GT:P jsem jezdil na G25 a jak uz jsem psal, zadne velke nadseni. Krome PS3 mam i PC a tam jsem s G25 nadseny mnohem vic. U rFactoru, RBR, LFS, GTR a GTL, i u toho Shiftu... Toz tak.
          • Protoze GT5 se skvele hraje? Je to zabava? Hratelnost je az navykova? A proste je to skevla hra?
  • Mám jen jeden dotaz: Do jakého levelu to pan recenzant dohrál?
    • Nejprve do 12., pak zásek konzole a poškození save. Takže znova a tentokrát do 23. Tuto hru skutečně nelze za prá dní "dojet". Nicméně plánuji se ke hře ještě vrátit v lednu, až nám ji opraví a až se skutečně dostanu na ten legendární 40. level.
  • Musim rict, ze AI v GT5 me pekne s*re. To ze vedete a pocita do vas z niceho nic napali, cimz vas hodi do smyku a zavod je v pr... je vazne hruza. A nez me zacne nekdo obvinovat, mam PS3, na GT5 jsem se tesil, ale vubec me to nepresvedcilo. Nechapu, co na tom vyvoji trvalo 5 let. A od doby prologu se to spis zhorsilo. To ze chybi auta z poslednich let je docela smutny, oproti GT4, kde bylo spousta aktualnich modelu se situace zhorsila. Radsi bych vic aut a to klidne ve standard baleni (ale ne jako import z GT2). Osobne i jako fanda serie bych dal diky omezenim v hratelnosti tak maximalne 7.5.
    • Tenhle aspekt, kdy jsem jel ideal lajnu a AI mě prostě hrnula před sebou jako bagr jsem zažíval už na PS2 a je přinejmenším smutný že to je pořád to samé. Nejspíš celé GT5 je jen původní koncept který se pořád updatuje, přetexturovává atd, jinak si to vysvětlit nedokážu..
      Jinak mám tady perličku jak se ti co tvrdí že "WE LOVE CARS" a "GT5 nevyjde dokud nebude dokonalé" činili v oblasti zvuků aut, které jsou zjevně jen detailem (pro mě zásadní záležitost pro navození reálného pocitu z jizdy) - http://www.youtube.com/watch?v=xD9kNk1OULw
      I hloupě arkádové NFS má o 100% lepší a autentičtější zvuky aut než GT5 a to na tom makali rok... HROZNĚ SMUTNÝ, mě to ale spíš příjde jako výsměch fandům do ksichtu. Ty auta zní jako nějaký angličáky... Nějvíc mě pobavil koment u videa na youtube, kde zaritej fanda obhajuje to že krom totálně nereálnýho zvuku motoru nemá na ozvučení žádnej vliv jestli jste v tunelu nebo ne reagoval větou "Ano, ten v GT ma pravdepodobne steny oblepene tlumicim materialem, aby nedochazelo k zadne ozvene." :D:D:D:D:D:D:D:D Nemám co k těmhle maličkostem který se asi budou řešit patchem (blbost jsou to základní věci které když neudělali pořádně v plné verzi napravoat nebudou) dodat.
      Takže spíše než flamování zarytých fandů tady co jsme za tupce když tuhle hru kritizujeme se zamyslete jestli si z vás někdo nedělal několik let jen srandu, to je totiž mnohem postatnější, než nesmyslně obhajovat zmetek.
      • malickosti, ktore ta tu tak vzrusuju su zvuky auta / zvuky auta v tunely... na NFS s popici "cool" zvukmi si nemozes upravit rozsah stupnov prevodovky ani differencial AYC/LSD ani uhly kolies ani rozsah strun ani kompressiu/expanziu tlmicov ani distribuciu krutiaceho momentu ani rozsah turba, uz len koli tymto prvkom sa GT radi do inej skupiny ako sa radi NFS
    • + pribyvaji k te "dokonale hre" co ji mohli uz pred rokem a pul vydat kazdy tyden patche. Pricemz ten aktualni maze hracum savy. http://www.eurogamer.cz/articles/gt-5-nove-s-mechanickym-poskozenim
      Good stuff PD
    • Přesně tak. Ta AI je příšerná. Zpětně je nutno se omluvit AI ze Shiftu.
  • Jinak ta koncentrace hloupych nactiletych xbotu v techhle diskusich je az k placi
    • na PS3 se da hrat pouze od 18let a musis mit IQ 150 abys dokazal v ruce udrzet pad od Sony? On funguje uplne na jinem pricipu, nez ten co mas u Xboxu? *2* Mohl bys napsat jeste nejake dalsi vtipne trapacke vykriky, abych se zasmal prosim? *1*
  • Mam doma xbox360,forzu3 hraju na volantu a ze začátku jsem byl uchvácen z grafiky,zvuku i z fyziky.super je i tuning,který se u nĕkterých aut,převážnĕ japonců podobá NFS:Underground2.Doufal jsem,že u GT5 budu uchvácen ještě víc,ale jak to pozoruji,tak forzu3 překoná jen forza 4.
    • To máš pravdu. F3 překoná až F4. Jenže GT5 nemělo ambice překonat F3. GT5 je prostě jiná hra. Oproti F3 má motokáry, počasí, enní dobu, NASCAR, Rally, lepší nasvícení, Challenges atd.
      Tyto dvě hry spolu nemohou soupeřit. A GT5 překoná až GT6.
      • A každý auto je úplně jiný. Jedno je hezký, druhý ošklivý, jedno má destrukci malou, jiný velkou. Destrukce je tam celkově nějak na heslo. Jedna trať vypadá skvěle a další jak z jiný hry. Kdo o takovou hru stojí? Raději si zahraju "horší" hru, která jako celek dává smysl a ne nějaký bastl, který má být lepší jak realita a mít 1000 aut.
  • Neviem recenzia mi pride divna...ak by to bolo z hladiska zabavy pre hraca akeho je to urcene bolo by to 10/10. To ze hra neni simulator atd ....GT ma odjakziva v podpise to Real Driving Simulator od 1997 ci 98 neviem co som hraval jak blazon. Tato hra je umna no.1 v zabave a to mam X360, PC. PS3 a tam vseliake zavodne tituly. Nikdy som tolko nebol pred Obrazovkou jak u zavodov jak u GT5 !
    • Přesně tak. Co na tom, že jsou stíny hranatý, kašlu na stíny. Stíny jsou podstatný u horror adventur nebo fps, ale tady je to jen šmouha, na kterou není prostě čas koukat. Ja to momentálně mydlím jak divej. A jsem rád, že to jede ve stejným duchu jako první díl. U S licencí jsem si zase pořádně zanadával *8* *1* .GT byla pro mě vždycky srdcovka a ty chyby co spousta haterů vytýká, nebo nenaplněné sliby - chyby, no a co, žijeme holt v uspěchaný době, važte si každý minuty hraní, bude hůř. V dnešní době se koukám vývojáři nezavděčí nikomu. Každej kdo se rád po práci odreaguje třískáním ať už do klávesnice nebo joypadu se nekouká na nějaký nedostatky, který se už dnes dají řešit záplatama.
      Peace *5*
      • "žijeme holt v uspěchaný době" heh? tím mi chceš říct, že 6 let na vývoj GT5 bylo uspěchaných? :) ta hra má chyby, které si na takhle dlouhý vývoj nezaslouží... ale hra je to dobrá, jen (můj názor) trh nabízí v dnešní době i lepší tituly :)
        • Možná ti to tak vyznělo, ale nemělo, moje chyba. Uspěchanou dobou jsem myslel to, že prostě nemám moc času si zahrát, a když pak utahanej z práce přijdu domů, jediný co chci je si dát porci adrenalinu a zábavy. Jsem rád, že to vůbec vyšlo před vánocema. No a k tomu trhu, to máš pravdu, ale pokud se jedná o GT, neznám bratra , mám rád ten styl, ten tuning, systém závodů, atd. *4* no hra si nzaslouží po tolika letech vypadat takhle, ale budem doufat, že aspoň ty do oka bijící chyby dají dokupy.
      • Rozumím tomu dobře, že v podstatě každá hra by teda měla dostat 10/10, protože na chyby se při hraní nehledí? Přece nikdo neříká, že GT5 není dobrá hra. To ona je. Ale asi se shodneme na tom, že chyby má. Absolutní hodnocení kvůli chybám dostat nemůže, to je snad jasné.
    • Pro mne No. 1 rFactor, přesto jsem natolik příčetný, že bych mu nikdy 10/10 nedal, protože vím o jeho chybách a nedokonalostech. Autor této recenze asi také měl dojem, že GT5 z nějakého důvodu není dokonalý a tudíž mu nedal absolutních 10/10.
  • Ta recenzia od "ctenare" je tiez dobrym dokazom fanatizmu...
    Ako fakt ta hra si nezasluzi viac ako 7 a to tiez len kvoli tomu spracovaniu "exkluzivnych" aut.Nic proti ale Turn10 dokazali za menej casu spravit ovela vymakanejsi titul.A to hovorim o tyme ktory robia zavodne hry len par rokov.Nie ako tito Japonci , ktory to robia uz hodne dlho.Velmi zla hra a cakacia doba 6 rokov proste uplne mimo...patche nevyriesia vsetko.A sum tam zasadne vady.Toto je proste vadny produkt a to aj zarity fandovia uvidia coskoro...ked ta stupidna AI zacne robit cudesne veci...uz sa pise rok 2010 a nie 98 kedy to bolo ok.Strasna hra , maximalne sklamanie a idem si skocit racej na Forzu :D
    Dufam ze toto sa nezopakuje s Duke Nukem : Forever !
    • "Turn10 dokazali za menej casu spravit ovela vymakanejsi titul"... proboha!!!! Nemá náhodou Forza omezení 8 vozů na trať?
      • Konzole víc nevytáhnou, pokud nechceš omezit grafiku jako u GT5. Lepší 8 aut s hezkou grafikou než 16 s osekanou na viditelných místech. Pořád jsou Turn10 spíše nováčci a GT5 jen překonvertovaná GT4 s věcma navíc, co nefungujou stejně dobře.
        • Osobně se mi grafika z GT5 líbí daleko víc než ta ve Forze 3 a to nehledě na počet aut na trati ;-)
          • Grafika je zaleztitost ktora zaujme na prvy pohlad.
            My sa tu bavime o hre samotnej.
            Kazdy vie ze grafika tych ktorych aut je skvela.
            Ale graficke chyby typu priesvytne textury nepridavaju na vierohodnosti.
            Zalezitost druha je "jizdni" model ktory je priam arkadovy v GT5 , a fakt len "nadechem simulace"...takze tak to ze ta to bavi ti neberem uzi si to.
            Kupil si betu za 60 Euro...skvele len tak dalej a dufam ze GT6 bude trvat 10 rokov cely vyvoj a zase vysypu na nas takyto "nedodelek" a potom bude takychto ludi ako ty million co su zaslepeny a aj tak si to kupia...nech sa dari teda!
      • To nikoho netrapi hlavne ze je to lepsi titul v kazdom smere....
        Ako sorry ale 6 rokov vyvoja a on then pilot na F430 hadze rychlosti "saltpakou" ktora tam v skutocnosti ani nie je...ha

        http://www.youtube.com/watch?v=-1KVKSIVdK8&feature=player_embedded
        • No mě by to celkem vadilo
        • Není nic jednodušího než vytasit nějaké video co ukáže chybu, že?
          Nápodobně http://www.youtube.com/watch?v=tpewurgIikY&feature=related
          • :D "Forze 3 demo". Jestli jsem mel nejake pochybnosti o tom, ze jsi schopny normalni diskuze, tak ted se rozplynuly. Ty jsi klasicky GT5"12/10" hc fan a zoufalec.
            • Musím se ho trochu zastat. Forza 3 demo používá stejný engine jako plná verze a tato chyba se skutečně občas projeví i poslední verzi jméněm "ultimate edition". Ale GT5 s těmi čelními střety na tom není o moc lépe. Taky je to jeden velký nesmysl.
            • Tak dobře já to na sebe prásknu Forzu 3 mám doma, dokonce ve stejný den jako měl například Ursus. To jen kdyby mi někdo nevěřil, Mám totiž tu "smůlu", že se ke mě dostane snad každá hra.
          • To video neukazuje chybu "kamarade" ale porovnava 2 hry profesionalmi z SimRacing-u ak vies vobec co to je...
            Ukazuje len to co ktora hra ponuka a porovnava tieto dva titule kedze su si konkurenciou na konkurencnych konzolach.
            Forza ponuka omnoho viac zabavy ako GT5.
            To si radsej zahram GT2 na PS2 ako tento 6 rocny kvaseny humus...
            • To video jsem tam dal kvůli právě té chyby, jako reakci na tvé video. Můj příspěvek níže ;)
        • a to este nehovorim o priesvytnych texturach ked kukam na replaye, a z dialky vidim cez blatniky akoze v ktorom roku sa to nachadzame ?
          1991 ?
  • Ta recenze vypadá jako kdyby jí někdo opsal z manuálu na nějaký spotřebič.
    • a kde si prosim ta videl manual tohto typu ?
      Na aky spotrebic?

      Podla mna necitas manualy ani recenziu si necital iba flamujes...
      • Napsal jsem že tak pouze vypadá to snad neni tak těžký na pochopení ne? Výstižnější by bylo jako manuál ke hře. Tohle má do skutečné recenze hodně daleko.
  • omg co mate za pripominky mame tu nejlepsi herni simulator vsech dob neni co resit a nechapu jak nekdo muze hrat forzu xD ta nesaha gran turismu ani po paty
    • Pokud je GT5 simulator co je pak LFS?
      • Hardcore simulator ;]
    • Nechápu, jak někdo může hrát World of Warcraft, anebo Mafia Wars na Facebooku, když je tu super duper dokonala božská ultimátní GT5!!!! --- A teď bez brutální ironie: každému se líbí něco jiného. Tak to prostě akceptujte.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit