Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Super nápad! Elite sice nehraju (ale časem si hru na toulání se vesmírem možná pořídim), ale Okna vesmíru jsem coby dítě sledoval, p.Grygara si vážím a tohle je fajn způsob, jak rozšířit znalosti o vesmíru i těch, co třeba Elite hrají, ale zas tak do hloubky se o vesmír nezajímají :). A původní úvodní hudební znělka mě poslala asi tak o 30 let zpátky :D.
  • C-BEAM
    zaujalo mě co mluvil o energetických výdajích vyspělých civilizací, že bychom prý museli vidět jejich stopy v podobě infrared záření, tady bych trochu polemizoval, práveže predikce celosvětové spotřeby energie směřují spíše k rovnovážnému stavu který bychom mohli dosáhnout v průběhu dvou století, odhady také hovoří o tom, že v roce 2100 by mohla populace Země začít dokonce klesat, proto si nemyslím, že budou energetické nároky vyspělých civlizácií růst do tak absurdní míry že budou využívat veškerou energii v jejich soustavě, možná pouze při nějakých exotických krátkodobých experimentech které si nikdy nevšimneme a populace těchto civilizací bude spíše mimořádně nízká, udržovaná v konstantním stavu a namísto soustředění energie na jednom místě budou spíše upřednostňovat kolonizaci sousedních hvězdných soustav, čímž se jejich energetické stopy vpodstate vyhladí. Ale kdo ví, možná všechny vyspělé civilizace už žijí pouze virtualne nebo po nějaké době ztratí zájem o jakoukoliv formu žití a jednoduše zaniknou.
    • taky si myslim, ze jeden ze znaku vyspely civizilace bude, ze se nebudou mnozit a sirit jako kobylky
      • každá vyspelá civilizácia sa šírila pokiaľ na to mala podmienky, navyše to, že sa nebude šíriť neznamená, že nebude používať veľké množstvo energie. obzvlášť ak by používali kozmické lode na medzihviezdne lety, tak tam by potrebolvali extrémne množstvá energie.
        • C-BEAM
          šířit se bude to však neznamená nárůst populace vrámci jednoho místa / planety / soustavy. Časem se možná stanový přesná hranice populace která bude nejefektivnější vzhledem k veškeré myslitelné parametry a danou planetu. Tento stav bude následně udržován v dokonalé rovnováze. Zkušenosti z našeho světa a vývoje civilizací ukazují, že čím vyspělejší země tím rychleji klesá porodnost a tím se i zvyšuje riziko jejího zániku. Výhodu oproti minulosti máme dnes v tom, že díky technologiím budeme mít šanci tento stav zastabilizovat.
  • vyborne, mate pochvalu
  • Nejlpší Gamesplay co byl na Games.cz i když koukat se jak Grygar mladší líta bylo trošku utrpení :D
  • perfektny napad. velmi dakujem!
  • parada diky
  • Dobrý nápad, určitě zkouknu i když Elite nehraju.
  • Pana Grygara jsem si vážil do té doby než jsem se dozvěděl že stojí za zrušení pořadu Detektor. *9*
    • Blue.Shark
      Před několika lety mi to taky pilo krev. Dnes už však chápu, proč se za to pan Grygar zasadil a upřímně se tomu nadále nedivím. Zkus se podívat na starší vydání pořadu Máte slovo, kde členové klubu Sysifos, do něhož patří i pan Grygar, zametají s "pavědátory" ( odkaz ). Když si poslechneš, čemu tak vehementně věří, určitě tě přejde smích.

      Detektor by dle mého názoru nebyl zas tak špatný, pokud by bylo jasně poznat, že se jedná o nepodložené informace. Poslouchat mrazivé historky o experimentu Philadelphia je sice fajn, ale jakmile se taková věc začne bez důkazů prezentovat jako fakt, je to problém. Hezky je to řečeno na wiki stránce Detektoru, kde jsou odkazy na další zdroje.
      • Paulcz
        ale způsob jakým Sysifos prezentuje své názory je někde na úrovni astro***** (viz. čárymáryfuck :)), pojídačů světla a lidí co mají doma zařízení na čerpání volné energie či perpetuum mobile (smyčka na prodlužovačce) :)
    • Detektor byl škvár.
      • škvár možná ale rozhodovat má TV a ne nějakej moula
        • Takový pořady patří na Primu nebo na youtube. Máš tam kompletní sérii Vetřelců dávnověku. Je to asi tak milion dílů, tak nesmutni a běž to zkouknout. *3*
  • R-BLOG
    Genové dispozice těchto dvou osob splnují všechny potřebné předpoklady pro můj genetický program.

    Leto II božský imperátor
  • jednim slovem PARADA !!!! dekuji

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit