Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • pařím elite a u toho poslouchám pana Grygara :) .. parada, děkuji *9*
  • Minule som natrafil na článok o emDrive - http://en.wikipedia.org/wiki/EmDrive

    Z toho čo som pochopil, tak tento pohon vytvára za sebou istú priestorovú vlnu ktorá ho tlačí vpred. Aj keď samotná loď necestuje rýchlosťou blížiacej sa rýchlosti svetla, cesta k Alfe Centauri by mala trvať dva týždne, namiesto 4 rokov.

    Takže snáď jedného dňa... *7*
    • Magister_Peditum
      Za 4 roky bys u AC byl možná tou rychlostí světla (když bys musel samozřejmě zrychlovat a následně zpomalovat tím 1G). Za dva týdny těžko.
    • C-BEAM
      EmDrive je zajímavý tím, že nepotřebuješ palivo jako u konvenčních raketových nebo iontových motorů a stačí ti elektrická energie, co jsem ale viděl testy také z tohoto roku tak výkon takového motoru je zatím někde na úrovni iontových motorů, i když časem ho bude možné zvýšit možná až na 5-6 násobek nejlepších iontových motorů které mají tah kolem 40-50 μN / Watt. Je to rozhodně úžasná technologie ale cestování k Alfa Centauri za 2 týdny? :) Zapomeň.
  • Keyz
    Dobrý.

    Tak snad někdy bude něco podobného i u jiného simulátoru. Je to zase další úhel pohledu, když se simulace konfrontuje s realitou a člověk se dozví i něco z vědy.

    Do nějakého bojového simulátoru dotáhněte Vávru v maskáčích (z běhaní po lese s puškou na barevné kuličky, má zkušenosti :) ). Do simulátoru o jídle Karla, do simulátoru o autech nějakého závodníka a ke stíhačkám nějakého pilota. Určitě máte známého který léta ve stíhačce že? *5*
  • proč má mladej grygar fialový rty? To si maluje nebo je nemocnej?
    • probleskuje tam špatné klíčování toho pozadí za nimi, je to vidět i jinde... 2:35 na krku třeba
  • Parádní!! Díky moc.
  • Máte u mě velké PLUS! Grygar je borec!
  • Krasne!
    Hádat můžeš celkem třikrát co bude mým svatebním darem
    seznámím tě děvče mé, s Jiřím Grygarem s Jiřím Grygarem! *14* *14*
  • Diky moc za tento Let's Play.Astronomie mi vubec nic nerika, ale posouchat pana Grygara bylo hodne zajimave a rozhodne jsem se ani trosku behem tech 2. hodin nenudil.
    Kez by bylo vic takovych videi plne zajimavych informaci.
  • drasta
    Ja opravdu doufam ze treba jednou bude jeste jeden takovy let's play s Kerbal Space Program...
    • Keyz
      To spíše nějakého technika který staví rakety. O tom ta hra je.
      • drasta
        No prislo mi ze mluvil docela zapalene o soucasny raketovy technice a o tom kam a jak se po nasi soustave cestuje ale asi mate recht. Kdyz ja ho tak rad posloucham. Sice jsem se nic noveho nedozvedel ale i tak bych pana Jiriho Grygara dokazal plouchat porad :D
    • To by bylo možná trochu plýtvání potenciálem pana Grygara, asi jako kdyby si do pořadu o formách nachlazení pozvali kardiochirurga.
      Ale také mám takový vlhký a těžko realizovatelný sen, ve kterém by se Jiří Grygar vyslovil u retro games playe Sid Meier's Alpha Centauri k tomu co bylo nakousnuto už včera, k osidlování vesmíru lidstvem, ke všemožným překážkám a paradoxům. Navíc SMAC řeší některé otázky a technologie celkem podrobně a tak by bylo zajímavé se zeptat na to co si o nich myslí :)
  • Mam uctu a obdiv ke staremu Grygarovi, ze rozdychal, co se sebou udelal mlady Grygar. Myslim ze to chtelo velkou davku sebezapreni. Doufam, ze me to nepotka :-).
    • eh? mit ze syna jednoho z nejlepsich herni novinaru, a kdyz ted navic dela na te jejich vedecke strance vlastne take popularizaci... myslim, ze grygar senior muze byt na juniora velmi pysny naopak. a pravem.
      • To je jen jedna stranka veci na kterou zrovna nenarazim. On svet neni cernobily.
        • Já myslím, že Jiří Grygar je tak akorát rád, že z jeho syna není True Jejdasek nebo GGG nebo jinej xenofóbní internetovej mudrc...
          • TheGGG
            lol, teď jsem i xenofob? To jako nemám rád alieny? Nikdo mě nemůže obviňovat z nepřátelství k ostatním rasám, na japonský školačky nedám dopustit *3* If you know what I mean
        • a na co tedy, pane tajemny? *15* proste trollis...
          • Nikoliv, vyjadruji obdiv jeho otci.
    • Býti pokérovaným herním žurnalistou, alternativcem a kavárenským dobroserem přece není to nejhorší co může člověka v životě potkat *4*
      • TheGGG
        ne, ještě pořád by mohl být hypsterský feminista a multikulti milovník, to by bylo horší. Oh wait *8*
      • Ja proti nemu naprosto nic nemam ani si nemyslim ze dopadl nejak spatne. Ale stejne by me to u mych deti mrzelo.
      • to sice né ale že by to bylo nějáký terno ?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit