Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Mr.Lolendo
    Jsou i v tom statistiky ze steamu? Pochybuji
  • Mr.Lolendo
    PEGI to je nějaká značka pro psí žrádlo?! *1* *1* *1*
  • Zapomněl jsem dodat, že její žaloba se opírala právě o hodnocení PEGI což je dost důležitá informace.
  • Kdysi jsem brigádně pracoval v jednom "elektro" obchodu kde se mimo jiné prodávali i hry. Jakmile s dítětem nebyl rodič, nebylo možné to díteti prodat. Ačkoli je to pouhé doporučení povedlo se jedné pání vytáhnout z onoho nejmenovaného obchodu dost peněz za to, že prodal jejímu 9-ti letému synovi San Andreas. Ačkoli se nejednalo o tak absurdní částky, které jsou schopné vytřískat v Emerice, byla to dosti zajímavá kauza.
  • Tenhle clanek jsem nedocetl. Je mi uplne jedno kolikati jsme. Predstavil jsem si poradu hlavounu ve firme jak se rozplivaji nad daty a ted konecne muzou zautocit a vyrejzovat vic penez. Navic jsem k podobnym statistickym pruzkumum skepticky. Najde se tu aspon jeden, kterej do toho pruzkumu prispel?
  • sleepless
    PEGI je pouze orientačni značení, respektovat ho nikdo nemusí. Nějak nechápu, co je špatné na tom, když ti někdo pomocí ikon naznačí, jestli je rámcově hra pro tvého potomka vhodná, nebo není....
  • sleepless
    Čili to jen potvrzuje, že je třeba PEGI pořádně lidem vysvětlit.
  • kukni v diskuzi uplne dole
  • Co presne znamena statisticka odchylka pro zkoumani nazoru ostatnich lidi? Rozumim odchylce od veliciny, ktera se pohybuje kolem urcite stredni hodnoty, ale jak se urcuje "odchylka" od otazky: hrajete na pc, xbox, ps3?
  • jeste jsme jednicky v trolingu :D
  • Tvoje starosti by som chcel mať *7*
  • z vlastní zkušenostu můžu říct, že k nám na prodejnu chodí v podstatě 2 skupiny lidí:
    1) ti co vůbec netuší že nějaký PEGI existuje a nebo to nijak neřeší, a když je náhodou upozorníme že ta hra kterou chcou svýmu 8letýmu dítku koupit je doporučená až od 18 z toho a toho důvodu tak sou překvapení (jedni tím že je hra násilná, druzí tím že by to kvuli tomu nemělo hrát malý děcko)
    2) ti co si PEGI hodnocení na krabičce všimnou, ale považujou to za maximální vhodnej věk, pokud je dítě třeba o rok starší, tak už by ho to nebavilo protože je ta hra určitě moc dětinská. A takoví nám většinou ani nevěří když se jim to snažíme vysvětlit.
  • To Pegi je spíš pojistka pro distributory, aby mohli říct, že oni za to, že dítě z té hry zblblo nemůžou, ale že za to můžou ty děti, nebo jejich rodiče, protože nerespektovali Pegi. A peníze do toho cpou právě proto, aby mohli mít PR, že bojujou za "bezpečné" hry. No a každej ňouma, kterej věří zprávám typu "postřílel spolužáky kvůli tomu, že hrál CS" jim na to naletí, a bude si myslet, že oni jsou ti hodní co bojujou proti prodeji nevhodných her.

    Cca taková asi bude logika jejich uvažování. Podle mě je Pegi blbost už jen z toho důvodu, že stejně jako naše zákony tvrdí, že sex je mnohem nebezpečnější pro vývoj člověka, než násilí.
  • Pán z té české herní asociace dostal školení o PEGI v Německu a teď plácá nesmysle. PEGI je a bylo vždy k ničemu. Zbytečná lobby zdražující hry.
  • Pegi tak jak je ted je nesmysl. V současné moderní společnosti, která naštěstí už tolik neřeší každý morální aspekt sebemenší blbosti,když naše děti ohrožují úplně jiné věci, bych ho navrhoval zjednodušit pouze na jedno označení, a to na hry, které by byly určeny pro hráče starší 15 let /15+/, a to pouze u her, které obsahují extrémní násilí, drogy, sex apod.. Bylo by reálné, že by si na to možná rodiče zvykli a respektovali by ho. JInak mohu říct své zkušenosti s PEGI ze svého okolí a od lidí co pracují v retailu: Rating 3+ spoustu nepoučených lidí ODRAZUJE od koupě, myslí si, že je to pro jejich např. šestileté dítě příliš dětské nebo jedoduché. Ostatní ratingy 7+12+16+ nikoho nezajímají. Rating 18+ často značí atraktivní hru, kterou hrají celé kolektivy ve čvrté třídě základní školy. Jedná se tedy kolikrát o VELMI atraktivní a chtěný dárek, kdo by svým dětem toho Assassina nedopřál, že? a nic na tom nezmění ani fakt, že AHP rozešle za peníze EA, Sony a Microsoftu tisíce letáků do škol. Btw, co znám české distributory, tak když se prodá, je jim úplně šumák, že to bude dětem, takže ted trochu nechápu tu jejich pozu že to najednou řeší a utrácí za to prachy - možná tohle jde z nějakých hlav ze zahraničí? Jinak si to neumím vysvětlit.
  • a kde su slovaci? to im je zatazko spravit poriandy prieskum v kazdej krajine EU?
  • mě třeba ten údaj o užívanejch platformách přinde celkem zajímavej, je to sice zcela očekávaná, přesto zajímavá věc
  • Trisska
    PEGI je jen pro smích!
  • Cesi vedou v pivu, huleni, hraní, pojídaní koblih, bliti na veřejnosti, malování sprostých obrázků po zdech, skákání na jedné noze, v počtu vlasů na osobu a kdo ví s čím ještě tyhle velmi užitečné průzkumy přijdou. Těm kdo na podobných kravinách pracuje bych za tu práci nedal ani korunu, ale beztak za to mají zaplaceno 5x víc jak český politik. *12* *12* *12* *12* ale jinak asi dream job.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit