Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Podle mě by PEGI nemělo vůbec existovat za 1. Zbytečne zdražuje hry
    2.Každý člověk by měl znát obsah a určit si věk který je podle něj přiměřený
    3.A když už to mají hry měli by to mít i knížky protože například v některých knihách které jsou nehodnocené může být to samé jako ve hře od 16 ale knížku koupěj rodiče i 11-letému dítěti.
  • Viktor_H
    Matematizovat člověka mi stejně vždy přišlo hrozně perverzní. Už samotná podmínka ceteris peribus je podle mého nepřípustná.
  • Tys ještě Ameriku neviděl co?
  • Já jsem zpozoroval u MMORPG něco podobného,tedy to že u žen jsou častější healovací classy,než u mužů(bude to asi tím,že my,tudiž muži, chceme do všeho sekat,všechny nepřátelé rozdrtit,atp.).
  • Já jsem zpozoroval u MMORPG něco podobného,tedy to že u žen jsou častější healovací classy,než u mužů(bude to asi tím,že my,tudiž muži, chceme do všeho sekat,všechny nepřátelé rozdrtit,atp.).
  • Já jsem zpozoroval u MMORPG něco podobného,tedy to že u žen jsou častější healovací classy,než u mužů(bude to asi tím,že my,tudiž muži, chceme do všeho sekat,všechny nepřátelé rozdrtit,atp.).
  • XorxoxTalarius
    Jenom? :D
  • Frikulíni .... *12*
  • :) Takže je i pro tříleté děti .... a o to asi rodičům sledujícím PEGI půjde nejvíc .
    (J estli si ty jako patnáctiletý koupíš hru od 3 let věku tak se na tebe možná otec tázavě podívá , ale pochybuji že by se jinak obával že tato hra poškodí tvůj duševní vývoj .)
  • Ja si zase vzpomnel na Ala Bundu :D
  • V Česku? Nevěřím. Ledaže by ten obchod vedl někdo hloupý, kdo se nedovede orientovat v zákonech a raději solil. Nebo za tím bylo i něco jiného.
  • Moji rodiče nikdy neřešili co hraji na počítači (protože tomu nerozumněli). Řešili jen to, abych tam nedřepěl moc dlouho a dělal něco jiného. A ano, dali mi taky nějakou výchovu a morální zásady. To na dítěti zanechá nesrovnatelně větší stopu, než když v 10ti letech 2h denně okukuje nahotiniky v Duke Nuken 3D a střílí po všem co se hne.
  • Bez příslušných měření a dat těžko říci, jestli jsou lepší ve hraní ženy či muži. Já bych řekl muži - mají větši základnu, takže se tam logicky najde více dobrých hráčů. Jsou také více soutěživí a prokazatelně hrají častěji a cíleněji.
  • Nejlepší jsou ti rodiče, co hrají také. Nejhorší jsou ti, co si myslí o hrách, že jsou to blbosti a u potomků hry těžko trpí. V takovém případě mají minimální kontrolu a potomek tak tajně může hrát cokoli.

    Mám kamaráda, co s dcerou hraje jisté MMO. Chodí s ní dokonce i instance a dělá sní běžné pve. Pak má dobrou kontrolu nad tím, co dcera celý den dělá a samozřejmě může i limitovat její herní čas, což je třeba. Děti by určitě neměly u her sedět celý den.
  • Opravdu si myslis ze vsichni rodice v obchode kteri na obalu hry uvidi 3+ vedi ze to nenihra urcena pro 3lete deti ale treba hra pro vsechny od 3 let? imho Pegi by krom veku prostupnosti mohlo udavat tak jak je tomu trena na stavebnicich lego i vekove rozhrani ve kterem vas hra bude bavit....
  • Mr.Lolendo
    Jestli průzkum prohýbal typu že přijdete někam kde se vás na něco zeptají, vyplníte pár věcí a odcházíte s pěti-kilem v kapsy. Tak to je stejně důvěryhodné jako když vám prostitutka řekne že vás miluje a byl jste nejlepší. *1* Pří seriózních statistikách musíte mít opěrný bod. Nějaké neochvějné fakta a nemůžete se spoléhat je na aritmetický průměr. Třeba je vtipná statistika průměrného platu v ČR kde právě použili aritmetický průměr. Vzhledem k tomu že jsou u nás už jen dvě skupiny (bohatí a chudí) tak je to irelevantní.
  • Zayl
    No tvůj vzorek je opravdu moc malý na to dělat nějaké závěry mimo vlastní guildu. Každopádně myslím že výmluvnější je stav progamingu. Ženských teamů je jako šafránu a jejich soutěže jsou oddělené od těch mužských. Kvůli čemu to asi tak bude?
  • A ještě musí být "IN" a "COOL". Na to si zapomněl. *1*
  • Přesně tak. Stejně byl každý kdysi hotovej z HBO, než člověk zjistil, že jeden film tam opakujou 4x týdně. *1*
  • No, ked hram onlinovky (napr. WoW, TOR etc, proste mainstream), tak v kazdej guilde a raid groupe v ktorej som kedy bol je zhruba taky isty pomer girls/boys a to je 2-3 zeny z 25 clenneho raid teamu. Zaujimave je, ze zeny takmer vzdy hraju 'healerov' a tiez nikdy nie su najhorsimi hracmi (prave naopak, niekedy su dokonca najlepsi) :)

    Toto je ofc len moja osobna skusenost v priebehu rokov, ziadna statistika ani nic podobne..

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit