Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Podle mě by PEGI nemělo vůbec existovat za 1. Zbytečne zdražuje hry
    2.Každý člověk by měl znát obsah a určit si věk který je podle něj přiměřený
    3.A když už to mají hry měli by to mít i knížky protože například v některých knihách které jsou nehodnocené může být to samé jako ve hře od 16 ale knížku koupěj rodiče i 11-letému dítěti.
  • cityboy: "Základní" programy, které se u nás dají volně naladit, nestojí zato se na ně vůbec dívat, snad krom čt24. Kdo má doma kabel nebo satelit, nemá potřebu se tím komerčním průjmem vůbec zabývat. Ta kvalita obsahu je úplně jinde...
    • Grandhalf
      Jasně , možná první tejden , pak zjistíš že ty tvoje super programy na kabelovce jedou brutálním způsobem všechno dokola a dokola a dokola a průměrná rychlost novýho obsahu třeba na NAT GEO Wild je jeden 50 min. pořad za tejden kterej třikrát přeruší reklamou a pak ho hustěj každej den ten samej a prokládaj to staršíma dílama a hurá ...
      • Přesně tak. Stejně byl každý kdysi hotovej z HBO, než člověk zjistil, že jeden film tam opakujou 4x týdně. *1*
    • Jo, zatímco tam běží samé nekomerční pořady. *7*
  • Corvus
    To jsou na tom dnešní rodiče skutečně tak špatně, že je neznalost PEGI systému "alarmující"? To skutečně žijí potomci jako dříví v lese? Kouknu, co si nezdárný synek koupil/bylo mu koupeno a snad jsem natolik inteligentní, že si prohlédnu krabičku a ačkoliv neznám nálepky a PEGI, tak snad slova jako: násilí/vulgární mluva/sex apod. jsou všeříkající, nebo ne? Stejně tak barevná samolepka s věkem... Podle mého názoru je to čistě a jen o (ne)zájmu rodičů... Vyrostl jsem pod dohledem rodičů a pokud nebylo něco košer (např. metalové koncerty ve věku 15+-), tak jsem nikam nejel (příklad z mnoha). Tečka. Holt dnešní výchova + povolaná uzda + nulový zájem = potomek jako zombie nasávající instantní výkřiky do tmy na xichtoknize... Můj názor je možná drobet zahořklý, ale byl jsem vychován tak, jak jsem byl vychován. A já děkuji rodičům, že mám aspoň nějaké zásady, vychování a obyčejný selský rozum.
    • Moji rodiče nikdy neřešili co hraji na počítači (protože tomu nerozumněli). Řešili jen to, abych tam nedřepěl moc dlouho a dělal něco jiného. A ano, dali mi taky nějakou výchovu a morální zásady. To na dítěti zanechá nesrovnatelně větší stopu, než když v 10ti letech 2h denně okukuje nahotiniky v Duke Nuken 3D a střílí po všem co se hne.
    • Nejlepší jsou ti rodiče, co hrají také. Nejhorší jsou ti, co si myslí o hrách, že jsou to blbosti a u potomků hry těžko trpí. V takovém případě mají minimální kontrolu a potomek tak tajně může hrát cokoli.

      Mám kamaráda, co s dcerou hraje jisté MMO. Chodí s ní dokonce i instance a dělá sní běžné pve. Pak má dobrou kontrolu nad tím, co dcera celý den dělá a samozřejmě může i limitovat její herní čas, což je třeba. Děti by určitě neměly u her sedět celý den.
    • Naprosty souhlas, nulova vychova, nezajem rodicu, povoleno takrka vse atd ... dnesni nejen mlada generace nema jiz zadne zakladni vychovani, zadnou uctu a o mravnosti se radeji ani nebudeme bavit ... proste hlavne ze jsou free

      A pak se neni cemu divit, ze ten dnesni fasistickytechnoxindl si dela co chce.
      • A ještě musí být "IN" a "COOL". Na to si zapomněl. *1*
        • Frikulíni .... *12*
  • Zayl
    "Poměr hrajících mužů a žen je 56:44."

    No a teď prosím procento u core titulů a hlavně kompetitivních her.

    Protože mi něco říká, že tam ten poměr není zdaleka takový.
    • Souhlas. Nejspíše do toho počítají i různé facebookové hry apod. U her jako CoD, Battlefield, u různých MMO onlinovek hlavního proudu atd. bych viděl poměr muži/ženy někde kolem 80/20. Aspoň taková jsou má pozorování. *4*
      • No, ked hram onlinovky (napr. WoW, TOR etc, proste mainstream), tak v kazdej guilde a raid groupe v ktorej som kedy bol je zhruba taky isty pomer girls/boys a to je 2-3 zeny z 25 clenneho raid teamu. Zaujimave je, ze zeny takmer vzdy hraju 'healerov' a tiez nikdy nie su najhorsimi hracmi (prave naopak, niekedy su dokonca najlepsi) :)

        Toto je ofc len moja osobna skusenost v priebehu rokov, ziadna statistika ani nic podobne..
        • Já jsem zpozoroval u MMORPG něco podobného,tedy to že u žen jsou častější healovací classy,než u mužů(bude to asi tím,že my,tudiž muži, chceme do všeho sekat,všechny nepřátelé rozdrtit,atp.).
        • Já jsem zpozoroval u MMORPG něco podobného,tedy to že u žen jsou častější healovací classy,než u mužů(bude to asi tím,že my,tudiž muži, chceme do všeho sekat,všechny nepřátelé rozdrtit,atp.).
        • Já jsem zpozoroval u MMORPG něco podobného,tedy to že u žen jsou častější healovací classy,než u mužů(bude to asi tím,že my,tudiž muži, chceme do všeho sekat,všechny nepřátelé rozdrtit,atp.).
        • Bez příslušných měření a dat těžko říci, jestli jsou lepší ve hraní ženy či muži. Já bych řekl muži - mají větši základnu, takže se tam logicky najde více dobrých hráčů. Jsou také více soutěživí a prokazatelně hrají častěji a cíleněji.
        • Zayl
          No tvůj vzorek je opravdu moc malý na to dělat nějaké závěry mimo vlastní guildu. Každopádně myslím že výmluvnější je stav progamingu. Ženských teamů je jako šafránu a jejich soutěže jsou oddělené od těch mužských. Kvůli čemu to asi tak bude?
  • Ono je na PEGI něco nepochopitelného ? Ikonky jako pro retardy . Jděte s ním do háje sám vím co svému dítěti koupím a nic korektního od Nintenda to tedy nebude ...
    • Opravdu si myslis ze vsichni rodice v obchode kteri na obalu hry uvidi 3+ vedi ze to nenihra urcena pro 3lete deti ale treba hra pro vsechny od 3 let? imho Pegi by krom veku prostupnosti mohlo udavat tak jak je tomu trena na stavebnicich lego i vekove rozhrani ve kterem vas hra bude bavit....
      • :) Takže je i pro tříleté děti .... a o to asi rodičům sledujícím PEGI půjde nejvíc .
        (J estli si ty jako patnáctiletý koupíš hru od 3 let věku tak se na tebe možná otec tázavě podívá , ale pochybuji že by se jinak obával že tato hra poškodí tvůj duševní vývoj .)
  • Mr.Lolendo
    Jsou i v tom statistiky ze steamu? Pochybuji
    • sleepless
      Je to pruzkum u lidi, nejsou to data od prodejcu. Takze de facto ano, zahrnuje to i uzivatelskou zkusenost se Steamem - v kategoriich, ktere jsou relevantni.
      • Mr.Lolendo
        Jestli průzkum prohýbal typu že přijdete někam kde se vás na něco zeptají, vyplníte pár věcí a odcházíte s pěti-kilem v kapsy. Tak to je stejně důvěryhodné jako když vám prostitutka řekne že vás miluje a byl jste nejlepší. *1* Pří seriózních statistikách musíte mít opěrný bod. Nějaké neochvějné fakta a nemůžete se spoléhat je na aritmetický průměr. Třeba je vtipná statistika průměrného platu v ČR kde právě použili aritmetický průměr. Vzhledem k tomu že jsou u nás už jen dvě skupiny (bohatí a chudí) tak je to irelevantní.
  • Tenhle clanek jsem nedocetl. Je mi uplne jedno kolikati jsme. Predstavil jsem si poradu hlavounu ve firme jak se rozplivaji nad daty a ted konecne muzou zautocit a vyrejzovat vic penez. Navic jsem k podobnym statistickym pruzkumum skepticky. Najde se tu aspon jeden, kterej do toho pruzkumu prispel?
  • Co presne znamena statisticka odchylka pro zkoumani nazoru ostatnich lidi? Rozumim odchylce od veliciny, ktera se pohybuje kolem urcite stredni hodnoty, ale jak se urcuje "odchylka" od otazky: hrajete na pc, xbox, ps3?
    • kukni v diskuzi uplne dole
  • jeste jsme jednicky v trolingu :D
    • no ani ne.. trolluje se snad ve všech jazycích. *3*
  • Pán z té české herní asociace dostal školení o PEGI v Německu a teď plácá nesmysle. PEGI je a bylo vždy k ničemu. Zbytečná lobby zdražující hry.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit