Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Kein
    Tak na tohle se opravdu těším. Jsem zvědav jak by hry vypadaly bez zásahů velkých investorů. Potvrdí se zdali je to jen fáma, nebo fakt.
  • skvela prace, nikdo tu hru nehral, nikdo nevi o co jde ale abyste ji v članku priblizili o co vlastne pujde tak to ne...
    jinak me zaujala zminka o tom ze utratili sto tisic dolaru za neco co mohli mit hotovo za dva tydny, kdo vydela sto tisic dolaru za dva tydny tihle kluci neumeji hospodarit a cely projekt pujde ke dnu tak to vidim ja
    • ales.smutny
      Uznávám, těch článků není dost na knihu, případně i chápu, že neschopnost dvakrát kliknout byla diagnostikována jako vážná nemoc zabraňující zisku informací :)

      http://games.tiscali.cz/wasteland-2-14849/clanky
    • myslim ze to bylo spatne receno/pochpone a melo to byt asi takhle "to co bys jinak vyrabel 14dni mas v tomto pripade za den" a nejedna se o vsechny modely ale treba scenu nebo sadu modelu nebo taky jeden model
      za 100K nakoupis opravdu dost modelu a za 14dni je rozhodne nevyrobis
  • Vznikl mi jeden problém. Těším se na to, co předvedou. A většinou se mé tužby změní ve zklamání. Doufám, opravdu doufám, že se jim podaří něco podobného, jako se podařilo SE s Deus Exem. Fingers crossed!
  • Kozy
    Výborně Báro!
  • Robotron3
    Jsem na tu hru hodně zvědavý. Věřim, že bude skvělá, ale zároveň se trochu bojim, že jako pokračování Wastelandu řada lidí nepochopí, jak ta hra bude vypadat, a co bude jejím obsahem, protože si budou myslet, že to má být jako Fallout. Ale uvidíme.
    • Cahir
      "Věřim, že bude skvělá, ale zároveň se trochu bojim, že jako pokračování Wastelandu řada lidí nepochopí, jak ta hra bude vypadat, a co bude jejím obsahem, protože si budou myslet, že to má být jako Fallout." - Jestli se někdo postaví k Wastelandu negativně, protože to není Fallout, tak je to předpojatej idi*t. Jednoduše proto, že tohle prostě není Fallout.
    • V jakých věcech se lišil Fallout (mám na mysli staré Fallouty) od Wastelandu? Fallouty zbožňuju, Wasteland jsem nikdy nehrál, takže nevim co mám přesně očekávat.
      • Robotron3
        Taky jsem původní Wasteland nehrál, tehdejšími kanály se mi to na disketách nějak vyhnulo :) Ale co jsem si o tom zjišťoval, Wasteland mi přijde takový rozjuchanější, graficky i obsahem a zkrátka ten "feeling" asi bude jiný, než u Falloutu. Ale kdyby se našel pamětník, co tu hru hrál, mile rád bych si přečetl jeho názor na tohle téma.
        • Z falloutu byl wastelandu blize pry spis druhy dil a hlavne Old World Blues DLC k New Vegas
  • Fargo super. Na rozhovoru se mi nelíbilo, že mu tykáte. Navíc tam to tykání bylo v podstatě implantované bez jeho vědomí. Jinak hezky udělané, i Vader pobavil.
    • kotty
      Jak vis, ze to bylo implantovane bez jeho vedomi (napr. za kamerou)? Navic si myslim, ze je to Fargovi uplne putna (i kdyby tomu ciste hypoteticky rozumnel) a to i treba z toho duvodu, ze je zvykly diskutovat primo s hraci. Musim rict, ze uz dlouho jsem necetl podivnejsi "kritiku".
    • V Amerike by s tym tykanim (keby o tom Fargo aj vedel) boli vsetci spokojni. Momentalne pracujem v jednej z najvacsich Americkych "IT" (aj ked skor teda vyrobcovia HW nez IT) firme a ked nahodou komunikujes s niekym slovensky, je vyzadovane aby si vsetci zamestnanci tykali - od poslednej upratovacky az po najvacsieho manazera.
      • Generalizuješ. Amerika nejde zúžit na firemní kulturu jedné konkrétní korporace, navíc patrně nadnárodní. Navíc pro Američany je český koncept tykání něco, co neznají. Z pohledu Čecha je nařízené tykání skoro až totalitní záležitost. Je snad věcí každého člověka, komu důvěřuje natolik, že mu toto privilegium poskytne. Myslím zkrátka, že to tak jednoduché není. Já měl ale hlavně na mysli českou část rozhovoru. Nemůžu si pomoct, ale tykání mi tam nesedí. S odkazem "Američanům je to jedno" by se takto vlastně mělo tykat všem, i významným osobnostem, státníkům, profesorům,...? To se prostě v češtině nedělá. Proto ten argument nemůžu přijmout.
        • Je to jenom o zvyku. Kralovske "my" zmizelo, nemecke "oni jsou osel" tez a v budoucnu se decka budou divit ze se jeden clovek oslovoval jako skupina lidi. Bohuzel u nas tykani zdiskreditovali komanci, tak asi bude chvili trvat nez na to lidi zapomenou.
    • Stejně je ale zajímavé, kam až se diskuse může dostat. Já jsem psal jen to, že se mi to nelíbí, protože mi to "neštymuje" s tím, na co jsem zvyklý při jednání s ostatními lidmi. Argumenty typu "jsme jedna velká hráčská obec" přitom vcelku beru, akorát když si sečtu všechna pro a proti, v češtině bych (já) vykal. A hle, už jsme u korporátní kultury, formálních oslovení a thou, thee, thy. *4*
      • ucho
        ano, to je ve zdejších diskuzích normální, že lidé začnou reagovat na něco, na co jsi přímo nenarážel a udělají z toho jinou záležitost a prostě převedou problematiku jinam :) 95 % lidí netuší, na co jsi narážel a začnou ti vysvětlovat něco, co chápeš a kolikrát máš podobný názor...
        s tím neštymováním máš pravdu, tykání by tam být správně nemělo, ale mně osobně nevím proč v tomhle případě nevadilo :)
        • Kein
          Hlavně, že tobě je vše jasné, na co druzí myslí a na co narážejí, ty rozumbrado.
          • ucho
            možná to souvisí i s tím, že nejsem hloupej lhář :D tfuj, snížil jsem se k tomu, že na tebe reaguju, zloději...
    • Robotron3
      Jak to? Copak v angličtině existuje vykání?
      • smejki
        ano, je to jediná dnes užívaná forma. tykání (thy/thou atd.) vyšlo před dlouhými staletími z módy, neboť nabylo na neuctivém významu.
      • V angličtině striktně vzato existuje _jenom_ vykání, protože tykání vyšlo z užívání. Fakticky vzato neexistuje ani jedno, prostě to nerozlišují a respekt/rozdíl postavení vyjadřují jinými prostředky. Já měl ale na mysli české otázky - viz "implantované".
        • V anglictine existuje i vykani (oslovoval bys ho Mr. Fargo), pri tykani oslovujes krestnim jmenem. To vykani bych dal pokud chces byt extremne formalni ,a urcite ne s nekym jako je Brian. V takove pohodove atmosfere by se to bralo spis jako ze si z nej utahujes ;-)
          • No tak Mr. Fargo už by bylo superformální, to s tebou souhlasím. Ale mezi oslovováním křestním jménem a tím, co je ekvivalentem tykání mezi Čechy je ještě sakra velký kus cesty. Jak píše Marty, v zaměstnání je úplně běžné, že šéfa oslovuješ křestním jménem, a nabídne (či spíš sdělí) ti to hned první den v práci. Ale tykačka to není ani náhodou.
        • Avatara používáš taky bez vědomí David Hewletta.
          Tak se tím netrap.
          • Marty: Jak už jsem psal, dneska to v angličtině nemá moc smysl rozlišovat, protože oni už ekvivalent tykání nemají. Mají jen různé stupně formálnosti, resp. důvěrnosti, které se vyjadřují různými způsoby. Oslovování křestními jmény ve firmě ale bez dalšího žádnou velkou důvěrnost neznamená. Zajímavé je, že já jsem psal o češtině, kdy překlad by měl respektovat české zvyklosti a normy (svého času byla otázka přechodu na tykání při překladu jednoho seriálu velmi bouřlivě diskutovanou v našem týmu, a přísně se hodnotily právě ty další znaky, jako jak dlouho se znají, jaké další neformální/důvěrné výrazy vůči sobě používají, jestli spolu sdílejí i intimnější oblasti života apod.). Jak je tomu na Games.cz zvykem, problém si začal žít vlastním životem. *4*
          • Tady se někdo nedovede smířit s tím, že ta diskuse je over. S tím ti ale nepomůžu, zkus ledovou vodu. *4*
            • Sorry ale v anglictine je tykani normalni. Kdyz sem pracoval v mezinarodni firme, tykal sem kazdemu vcetne vysokych manazeru. Na konferencnich hovorech se zakaznikem se tykalo tez, je to prirozene a doufam ze vykani v cestine brzo skonci stejne jako skoncilo onikani. Treba ve spanelstine se tez vyka jenom velmi starym lidem a mozna tak prezidentovi pokud jsi extremne slusny ;-)
            • Zzz: When you rest, you are a king surveying your estate. Look at the woodland, the peacocks on the lawn. Be the king of your own calm kingdom. *4*
            • Vzhledem k faktu, že tu taháš nějakou udajně nevyřešenou diskuzi z jiné newsky tak ten problém máš zřejmě ty :)
              A to zoufalství v angličtině, které pravidelně předvádíš i jinde, tě fakt nezachrání. :)
              Ale bojuj dál a napiš zase něco hezkéhoa VTIPNÉHO :)
            • Zzz: No tak očividně máš nějaký nevyřešený problém stran diskuse o pirátství. Take a deep breath... and let go. *4*
            • Číst tvé komentáře...paráda *1*
    • Fakt jo mu tykali.A já myslel, že "you" neznamená jen "ty" ale i "vy"
      *1*
  • Cosi
    Na konci článku, je odkaz na: "druhý video rozhovor". Není to ten první videorozhovor?
  • zase výborný
  • kotty
    Je videt, ze Fargo to ma v hlave srovnane. Fakt jeden z mala titulu, na ktere se tesim, spolu se Zaklinacem 3 a Cyberpunkem od CD Projektu. Zvedavy jsem i na to slavne RPG od Vavry. Skoda, ze jsou vsechny tituly teprve na zacatku vyvoje :(
    • Keyz
      No,ale vypadá to zajímavě.Hned několik velkých her je ve vývoji a navíc si to tvůrci dělají tak jak chtějí.Že by nastávali pomalu lepší časy? :)

      -Navíc jestli uspějí snad se přidají další.
  • holec89
    skoda, ze rozhovor nebyl delsi :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit