Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Vlastní jazyk tvoří identitu národa. Tím že ho zrušíte a nahradíte jiným, národ poškozujete. Souhlasím s tím, že by bylo dobré, kdyby lidi uměli více jazyků. Nicméně v populaci je jisté množství lidí, kteří toho prostě nejsou schopni. Budete je tedy trestat za to, že na to nemají buňky?

    Pokud někdo chce vyjádřit svůj názor bojkotem, pak opět nemáte jakékliv právo ho v tom omezovat. A nemáte právo ho ani veřejně za to ponižovat. Svoboda není anarchie a vy nemáte více práv, než kdokoliv jiíný v této diskuzi.
  • Lokalizace ME2 vám byla vnucena? Stačilo při instalaci si vybrat angličtinu.

    A to co tu popisujete, je drobná chyba, kterou bohužel nestačil testing vychytat. Kdybyste si postěžoval hned po vydání hry, tak mohla být opravena v prvním patchi, který spravuje i ty nešťastné kredity/autory.
  • TheGGG
    No já si hru samozřejmě do AJ přepnu, jenže to nic nezmění na faktu že jako stát budeme se znalostmi cizích jazyků absolutně na dně. Navíc proč hned nosit svastiky a srpy s kladivem, spousta států nemá vlastní jazyk a je to pro ně jen výhoda. Čím víc cizých jazyků člověk umí tím líp, (a todle není motto nějakého doučovatele angličtiny) ale fakt. Jako nic proti lidem co překládají hry do češtiny, když je někomu 50 let a neumí žádný cizí jazyk tak mu to zřejmě pomůže. Mě jen pobavil ten hate na EA a jakási snaha o bojkot hry, to vážně překračuje všechny meze.
  • Zrušíme češtinu, zavedeme povinnou němčinu a všichni budou nosit pásky se svastikou. Nebo zavedeme povinnou ruštinu a všichni budou nosit znak kladiva se srpem. Jste bohužel příliš mladý na to, abyste pochopil, proč je čeština krásná a proč je dobré ji používat i jinde, než na formulářích ke sčítání lidu.

    Pokud se vám lokalizované hry nelíbí, hrajte je v originále. Ale neomezujte svobodu jiných a nediktujte jim, co mají dělat. Svoboda jedince končí tam, kde začíná svoboda jiného.
  • Re: MrSanta - Vaše řešení je bohužel nevhodné, protože do kodexu zase tolik ze začátku hry nelozí a část hry by tedy měli jakési Rkjxhd (což je přesně ten chaos znaků, který vidí člověk, který neumí anglicky). Bohužel tohle je v lokalizaci pro anglicky nemluvící nepřijatelné. Překlad Smrtonoši je podle mě na stejné úrovni se Smrťáky. Veřte, že v dobách překladu ME1 jsme nad tímto hodně diskutovali a výsledek je kompromisní řešení. Ponechat originál nebylo možné kvůli lidí, kteří neumí anglicky. Ti si mohou hru zahrát v originále. Jak ME1 tak i ME2 umožňovalo si hru nainstalovat v angličtině.
  • MrSanta
    Mohli to nechat a jenom do kodexu hodit závorku ve smyslu (Reaper - smrťák). Tohle je taky jeden z důvodů, proč češtinu nepoužívám. Spousta výrazů na mě působí divně. Tady bych to asi přeložil jako 'smrtonoš'. Přijde mi to takové 'drsnější'. Když slyším/čtu smrtka nebo smrťák tak se mi vybaví ta baba s kosou z 'Honza málem králem' nebo Svěrák jako smrtka a jeho 'to bude jiný sekář, ten se nezakecá'. Veškerá obava z hlavních záporáků žádná.
  • MrSanta
    Proč se něco nezaplatilo? Protože náklady na výrobu byly vyšší než výnosy z prodeje.
  • Pokud mě zrak nešálí, tak on v souvislosti se žalobami píše o BF4. A stačí si zadat do googlu např. "battlefield 4 legal action" *7*
  • Někdo podal žalobu na DAII? Máte odkaz?
  • TheGGG
    nepřekládat vůbec a hru vydat jen v angličtině, jednoduchý jak facka.
  • Cosi
    Jak bys je přeložil ty? Překlad je pro lidi neznalé angličtiny musí stejně jako pro angličtináře k něčemu odkazovat. V tomto případě ke Grim Reaper, tedy Smtce. Takový chytráky mám vážně rád. *7*
  • Marek Tvrdý: určitě. Hlavně že teda víte, co já nevím. A co nesmíte zveřejnit. Přitom proč se něco nezaplatilo, na tom obecně nic tajného není. Ale aspoň vidím, co jste zač.
  • TheGGG
    a proč? mi co s angličtinou nemáme problém si hru koupíme. Vy si dělejte co uznáte za vhodné.
  • Electronic Arts je multimiliardová firma která vydělává v herním byznysu. Nejde o sdružení milovníků her kteří to dělají pro dobrý pocit. Absence lokalizace u velkých RPG je něco s čím se budeme muset smířit. Jsou prostě příliš drahé a upřímně podpora prodeje lokalizací není zas tak zásadní.
    Ale upřímně. Mělo by to vadit? Electronic Arts vydává čím dál tím horší hry. To je prostý fakt. DA2 + BF4 atd atd. Vše jsou to hry od kterých mnoho lidí dost čekalo a v posledním případě (BF4) jsou podávány žaloby protože byli nekvalitní a Electronic Arts lhalo světu.
    Dragon Age 3 může být dobrá hra. Ale s ohledem na zkušenosti posledních let. Nevěřím tomu. A faktem je že pokud se díky absenci lokalizace u nás bude DA3 prodávat hůř než Zaklínač 3 (kterého považuji za hlavního konkurenta té hry) je to jen dobře.
    Zvyšuje se možnost že díky tomu vyjdou další velmi kvalitní hry.
    Tedy díky Electronic Arts. Podporujete vývoj kvalitních RPG, byť ne vlastních.
  • Tilwaen
    Thanks, Captain!
  • Vrook
    Ježiš ty jsi tak velkej Čech a vlastenec a patriot, že tak zarputile bojuješ proti tomu, aby se národ učil cizím jazykům. Nikdy jsem neviděl větší akt patriotizmu, fakt že ne. *7*
  • Vrook
    Proč jako? Protože se nechcete učit anglicky? Proto by se měli lidi, co nejsou líný se angličtinu učit, omezit a nehrát hru, na kterou se třeba těšej? Ty jsi vážně hrdina.. *7*
  • Ano, vozí. Já jsem třeba velký fanda krabicových her, průvodců, figurek a triček. T o vše se vozí.
  • On ma evidentne problem s jakymkoliv cizim jazykem a v jeho veku se prece nebude ucit ani slovensky.
  • Ze jsi jen liny a doufej, ze nikdy nebudes hledat zamestnani v nejake firme obchodujici se zahranicim.
    P.S. Memu otci je 72 a na stara kolena se tu anglictinu uci, protoze veci, co hleda na netu mu nikdo neprelozi.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit