Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Veskoslav
    Reakce na Raziel:

    Pěkná kritika, slušně napsaná. Ale jedo ti řeknu. Diablo I či II jsem vždy začínal hrát až na další obtížnosti než normal. Na normal jsme to co nejrychleji proběhli, abychom měli klid. Až na vyšší úroveň jsme teprve začali "hrát". A podle mě to bude i to samé u Diabla III. Proběhnu normal a pak se pečlivě vrhnu na další obtížnosti. Normal je pro občasné hráče a začátečníky s tímto stylem hry. Je to spíše na rozkoukání a zjištění, jak ovládat postavu, skilly atd. Hra podle mě začíná až později, na těžší úroveň.
    • přeposílám odpověď z původního vlákna- tak nějak to trochu koresponduje s tím co si napsal teď ty. A nikomu nic nevnucuju, jak od začátku píšu, jedná se jen o moje subjektivní pocity a každýmu se holt nezavděčíš no ;)
      2 Mukii ale já přeci nakousl obtížnost jako takovou pouze okrajově. Proti té nemám ve svý podstatě nic. Já se vztekám nad hernim konceptem jako takovym - SUBJEKTIVNĚ. Subjektivně píšu, že to v čem mě tenhle koncept učaroval jako malýho, mi v "dospělosti" přijde už neslanej, nemastnej.

      A ještě k obtížnosti - ano máš pravdu, hrál jsem Normal, pouze na začátek II. aktu. Ale dalších několik hodin jsem koukal, jak to mrskaj kluci v Coopu na nightmare. A hra jede pořád to samý. Zjednodušeně mění se pouze hodnoty damage-defence u avatara a potvor. Tvůrci hry vám tak obtížnost navyšujou pouze pohránim si s výstupníma statistikama a tím logickou změnou damage/defence v negativnim poměru pro vás jako pro hráče.Koncept se přeci mohl posunout dál,mohli ho víc rozpracovat.

      Teď zním jako klasickej hater, kterej piští, že sluníčko moc svítí a vítr moc fouká a nikdy nebudu spokojenej, ale čekal jsem od hry, která byla ve vývoji takovou dobu kvalitativní změnu. Na jednu stranu chápu- proč měnit něco co funguje a lidi to milujou.

      Na druhou stranu mi ta obtížnost přijde taková divně nevyvážená- no uznejte. Sedl jsem si k tomu jako k nový hře,bez žádnýho zkoušení. Za těch cca 6 hodin čistý herní doby jsem umřel jen JEDNOU a to ještě snad cíleně, protože sem chtěl vědět,co se stane pak-NIC :-D menší postih než v Diablo II, tam jste si museli alespoň doběhnout pro itemy k mrtvolce. Tady jen docasnz snížení o 10%. Pak tu máte těžší obtížnosti jako výzvu. Ale výzvu na co? Ruku na srdce, diablo nebylo, neni a pravdepodobne nikdy nebude o nejakym taktizovani.

      Hlidej si health, staminu, lahvicky, čísla 1-4 a nauč se používat vhodný ofenzivní/defenzivní kouzla na konkretní typ potvor a ber ohled na to že do nich musíš švihnout o 3x víc a sám vydržíš 5x míň-na tom je postavená celá ta větší obtížnost. Ty řeči některých, jak je Diablo HRA teprve na vyšší obtížnosti- budiž,ale mohli to pánové vymyslet trochu jinak. Obtížnost samozřejmně podobně řeší i ostatní hry. Ale třeba Baldurs Gate to nevadilo,tam nebylo kydlení až tak frekventovaný. Naproti tomu hra,která je ze 100% založená na killování-tam to mohli vymyslet míň průhledně-Unique ti na normál nevypadne. Damage,kterej s nim uděláš na Nightmare je,ale podobnej jako na tom normálu,vzhledem k o poznání větší výdrži potvor-tudíž výsledek stejnej. Diablu zdar
      • smejki
        Já ti nevím, ale já si zrovna nedávno střihnul D2 a na normal jsem poprvý chcípnul až v džungli a to jen proto, že jsem se potřeboval podrbat na nose. Ani D2 není většinu normalu žádná výzva. Leda by si člověk blbě rozjel build, což se nezkušenéhmu může stát snadno a snadno se to i stávalo. D3 je tohodle ušetřeno, i když osobně bych preferoval trochu jinší systém.
        • za co hraješ? protože ja hraju treba za monka a když mi monstra davají chain stun, fear a knockback, a do toho po me ješte nekdo strili tak je to docela problem i na normal ke konci 1. aktu.
          • smejki
            moje zkušenost s D3 je irelevantní, protože Raziel tvrdí, že D3 je celý první akt moc jednoduchý, přičemž tak trochu glorifikuje D2, čemuž já oponuji tím, že D2 je podobně jednoduché, ale budiž. hrál jsem betu za mága a šamana.
            • nejak blbe jsem to precetl
          • Za monka na normal jsem hral jen na mysi, na dva skilly a kdyz jsem umrel tak proto, ze jsem chytil poison vlnu a stun a nemohl rychle druhou rukou nahmatat klavesnici s tlacitkem na heal skill... zadny bos na normal mi nedal hp pod polovinu, nekteri nebrali viditelne vubec nic... normal je fakt lehky... pokud mas s monkem problemy, mozna zmen build...
            • Smejki ma pravdu, ze normal v D@ a D3 je stejne tezky vicemene, D2 jsem rozehral znovu po letech pred par mesici, muzu tedy srovnavat...
              Tomy, takono to chce vyzkouset ruzne buildy co ti sedne...
              Ja to hraju na primary s Way of the Hundred Fist obcas jsem to prohodil na nektere bosse na Thunder fist s teleportacni runou... secondary - Lashing Tall Kick s prvni runou
              K tomu Mystic ally, mantru na Evasion a jako passivku Transcendece...
              Matis levym, kdyz je nepratel moc hodis parkrat AoE s knockbackem pravym tlacitkem a to te jeste k tomu healne...
              Tohle na normal staci bez nejakych uber itemu, ja jedu jen s tim co najdu, aukci nepouzivam, tu beru jako cheat co kazi hru...
            • ja nemluvim o bossech ale o nekterych skupinach championu, na druhou stranu je pravda ze jsem zkousel mozna ne prilis efektivni build a vubec se nestaral o equip.
              jaky build doporucujes? jsem na lvl tuším 20 začatek 3. aktu a používam takovy atak ktery spomaluje nepratele a dela je slabšími (primarni) sekundarni takove zvony a pak heal.
      • K tý obtížnosti. Stále si nedohrál ani půlu aktu II. tak prostě nesuď podle toho, jak by to mohlo být..

        Ano, hra tu orpavdu začíná až na NIghtmare/Hell... a rozhodně není pravda že u téhle hry nemusíš taktizovat. Normální creepovej bolej a bolej ještě víc, protože jich je mraky. Ale na nich to nestojí. Největší lákadla pak jsou skupinky champion mobů, kteří na obtížnost hell mají 3-4 druhy obohacení a tam pak kolikrát člověk musí hrát jinak, než byl zvyklej.
        Hraju MOnka a kámoš Wizzarda. Když je natáhnu na sebe, vydržím víc než Mág.. ale né, že bych mohl stát na místě a čekat až je on usmaží. Stačí chvilka nepozornosti a umřeš během jedný sekundy a to mám 38 k HP, 50 % dodge atd. Bossové mi i one shootnou ... Takže skupinky který jsem zabil na normal s prstem v nose, te%d kituju po mapě třeba 3-4 minuty, aby si je mág odchytl a po jednom zničil, zatímco já pomalu kydlám ty mé natáhnuté... Hra tam rozhodně není jednoduchá a co pak teprve Inferno hm ?

        Jak říkáš ty, už tě to nechytlo jako dříve.. Mne to právě vrátilo do dob, kdy Déčko byl hit a tahle hratelnost o klikání nám všem stačila. Proti hratelnosti D3 nemůžu říct ani ň.

        BTW není tak úplně pravda, že tvůj lvl a dmg odpovídá těm, proti kterým bojuješ. Kdyby to tak bylo. .tak ta hra není těžší, ale furt stejná...
        • Mam to uplne stejne s barbarem jenom teda ve tretim aktu na hell. Jenom teda nevim kdes vzal tech 38k zivotu... ja mam s odrenejma usima 26 :D
          • 38 k HP , lvl 58. čím větší lvl máš, tím více ti se násobuje vitalita.. Původně dostáváš třeba 10 hp za 1 vitalitu.. ale časem to je už třeba 30 hp za 1 vit. Do toho mám někdy ten svůj stín, s zemní runou, která mi zvedá Hp o 10%. DO helmy dám socket kterej zase zvedá celková HP o 11 % a někde na equipu mám dalších 4 % hp.
            BTW já obětoval DMG za survivalitu, protože na tuhle obtížnost s více hráči to sám tak efektivně neumlátím, protože Monk musí používat autoatacky na spirit regen. Ale každej si udělá svůj build. Co jsem četl, tak jeden monk měl na obtížnost inferno 14 k hp a 8 k DPS... když to vemu, tak kdokoliv ho musel dát na jednu ránu... taky proto si stěžoval, že neví jak to hrát.. Já mam 38 k hp, 48 % dodge , spirit regen a 5 k DPS... mlatím pomaleji ale v coopu to neni moje úloha.

            Jinak na normal jsem s monkem neměl problémy.. tady na Hell atd je to horší.. nestačí klasická klikačka. Měním buildy podle toho na koho narazím. Už taky vím jací bosoove nejsou meele friendly. Pro monka je opravdu těžký sejmou championy kteří mají např : Fast, Ilusionist, Molten a pak si doplň co chceš... MOrtar, Arcane, frozen ... já musím pokaždý nablízko.. což je problém když dávají čím daál větší rány...

            Btw nejvíc jsem na NIghtmare wipnul na Izualovi.. pro mne jako monka to je špatnej fight.
            Musím bát furt blízko... což bolí ... když odejdu dál.. on má charge a následný "dup" , kterej mě dodělá... 20 k hp v tý době na 1,5 rány...
            • Aha no ja zatim jedu vita/dmg 50/50. Uplne malo mlatit nechci ale zase chci chvili vydrzet. Nasteti barbar ma par prijemnejch DMG redukujicich pasivu i aktivu ktere pomahaji. Ja jsem ted na 60. lvl a jedu treti akt. Zadna selanka to neni ale kdyz neni elita tak to taky neni takova katastrofa. Uvidim co bude dal. Me osobne nejvic naklada Molten, Retez a takova ta ohniva dura ktera nevim jak se jmenuje. Frozen je taky pekna mrtka :D
        • Odulin
          Jé dík, tys to tak pěkně popsal s tou obtížností, že už se mi sbíhaj sliny:) Už abych tam byl...mám taky Monka a jsem zvědavej, jak se bude dál činit.
      • Mně to z nějakýho důvodu u BG2 vadí a tady mi to vyhovuje...
      • Veskoslav
        Já to beru:)Taky jsem ti dal +:)I "nepřítel" může ocenit "nepřítele" za "výkon":)
  • Mám holku která vypadá jako Leah, jen o něco hezčí.
    • Mno vidis, tak to si nemuzes potom, jako mnozi jini po letech stezovat, ze se ti mila holka zmenila v Diabla.... tys byl aspon varovan predem...
    • fallout
      To je docela možné, ale pokud neukážeš fotku tak si stejně všichni budou myslet, že vypadá jako Louis de Funès převlečený za jeptišku... *2*
      • Tyjo ale namisto Leah bych radsi potkal Lui(e) de Funes(e), urcite by s nim v hospudce byla vetsi sranda ;-)
        • v posteli ale o dost menší než s Leah :-D
    • zabudol si dodat, ...ked zavriem oci :)
    • good for you :-)
  • 2raziel - nevim proč mi nejde reagovat primo na tebe v tom vlaknu; nicmene je kravina nekam prijit a zacit presvedcovat ostatni ze ten koncept hry je na nic. Muzes mi vysvetlit jaky je rozdil mezi souboji v diablu 3 a souboji treba v gothicu nebo elder scrolls? jediny rozdil podle me je ze tady je tech souboju vic
  • Je hezké jak všichni srovnávají obtížnost. Předtím než vyšlo D3, tak jsem si nainstaloval D2+LoD a dříve (čti 11-10 let dozadu) mi ta hra přišla těžká a dlouho mi trvalo než jsem ji dohrál. Teď po nainstalování jsem ji dohrál stejně jako D3 se šumováním každého koutu (+-20 hodin v coopu). Čím to je? Asi tím, že mi bylo 12 let a hrál jsem na PC teprve slabé 2 roky. Strýc, který začal nedávno hrát hry tak i tupý cod mu trvá 2-3x dýl jak mně. Prostě nevidí tu neviditelnou ručičku, která ho hrou vede. Nekouká na ten kompas a nevšímá si, když mu blikne něco na mapě. Nainstalujte si hry, které jste v mládí hráli desítky hodin a schválně za jak dlouho je dohrajete teď.
    • Veskoslav
      No ono je to spíše tím, že vzpomínky se rok od roku nabalují a jsou bombastičtější a lepší. Navíc kyž vyšlo D2, tak většině z nás bylo od 10 do 15 let:)
      • Hlavně jsme hry prožívali naprosto jinak. To jsem nedávno probíral s kamarádkou, jak jsem dřív miloval Duka a teď, když vyšlo DNF, tak už mě to tolik nebavilo. Hlášky už mi nepřišly tolik vtipný, ale staré DN3D si zahraju z nostalgie a ta nostalgie vytváří to, že se mi ta hra líbí a je zábavná za to DNF tohle ve mně neprobudilo. Ale D3 mě baví. 2ku jsem multi hrál až někdy na střední, ale ten coop v D3, kdy se logneš, vidíš kámoše online, tak se k nim připojíš. Nic neposíláš, prostě klikneš na join a je to. Po dlouhý době hra u který lituju, že jsem v práci a nemůžu hrát. Dlouho mě takhle nic nebavilo. Hratelnostně to je naprosto geniální pro mě osobně. Takhle jsem se nebavil ani u sacredu ani u titan questu a torchlight šel mimo mě, protože ta stylizace se mi už zdála hodně přepálená. To ani ve WoW za wotlku + cata nebylo tak šílený. U pand už je to za hranou :D
  • Trolle vydrz, boj trva!

    http://www.youtube.com/watch?v=GIfKqgWPVvk
  • "@Muuki:
    To byla reakce na "Hodnotim hry podle toho jake jsou a ne jaky muzou byt.""

    Aoyagi: Ackoli ses me snazil vypict, tak se ti to moc nepovedlo. To o cem mluvis bylo opraveno vcera dopoledne (viz. hotfix na diablo3.com), takze momentalne hodnotis hry podle toho jake byly nez je opravili?
    • Jak hry hodnotím jsem nikde nezmiňoval *3* . Jestli to bylo opraveno nevím a je mi to celkem jedno. D3 budu hodnotit až podle toho, jak se změní během roku a předpokládám, že se změní dost.
      • Ted aspon vidim jak k tomu pristupujes
        "Jestli to bylo opraveno nevím a je mi to celkem jedno. "
        -> vim o tom kulovy, ale vsude to budu psat a pouzivat to jako argumenty.

        Snazil ses hajit bugy v TQ tim, ze jsi vyjmenoval ty jiz neexistujici v D3, cg.
        • Cože? Zmiňoval jsem to poprvé a v žádném případě jsem tím nehájil TQ, to by byl celkem nesmysl. V souvislosti s TQ byla ukončená podpora.
          Je tu nějak moc lidí, kteří mají problémy pochopit psaný text, hm. Nebo v tom vidíš co chceš vidět?
  • rami.cz
    1000 lidi 1000 chuti. Hrozne me bavi cist, jak jeden opovrhuje hru a nuti opovrhovat i ostatni :D LOL *1*
    viz ten "nutitel" s obhajovou smirovani, fakt jsem se musel smat *1* *1*
    • Internet, opovrhujeme spolecne jiz od roku 1987
  • kto by uz len pouzival predavacov v hre a vyrabal gemy a pod ? v hre nazbieram prachy a vsetko vybavenie mam z burzy.
    • Treba ja... aukci nepouzivam, podle me je to jako cheat a totalne to zkazi prozitek ze hry, vsechno strasne usnadni a totalne znici radost z dropu coz je vetsi polovina hratelnosti...
      • Jenže to jsi asi nehrál na Inferno co. Tam to bez výbavy nejde... a stale dokola grindit hell a cekat ze ti neco padne , to je pak otrava.. takze proti Aukci ani ň
  • Trochu me mrzi, ze u recenze takovehle hry nezohlednujete 3D, kdyz to hra umoznuje, a diablo 3 ve 3d vypada famozne nechapu jak nekdo muze rikat, ze grafiky diabla 3 je hnusna, at si to zahraje ve 3. rozmeru a pak tvrdi ze ta hra a je hnusna, nehlede na to ze cela ta hra je 3d efekty prospikovana, to co byl avatar ve 3d pro film to je dle mne diablo ve 3d pro hry.
    • janchor
      Případná poznámka, bohužel ale nemáme po ruce žádnej 3D bazmek, abychom to vyzkoušeli. Škoda - jakožto zastánce dobře provedenýho 3D si dovedu představit, že to na hutnosti atmosféry ještě přidá.
      • Vazne doporucuju, prave ta vertikalní rozmanitost, havoc vrhající vám trosky do tváře, globální částicové efekty sníh, jiskry a další efekty tam nejsou jen na efekt ale právě kvůli tomu 3d zobrazení a i díky mensí náročnosti si to 3d můžete dovolit i na průměrným ctyřjádře rekneme s 512 grafikou při dobrých 50-60 snímcích dle mého skromného odhadu (na offic strankach nvidia ratin good). Cimz si mne blizzard jako fanouska teto technologie naprosto ziskal a kazdemu kdo si kvuli novemu diablu kupoval novy stroj tak doporucuju vyzkouset verim ze k normalni 2d verzi se uz nevrati. (samozrejme investice do 3d monitoru a brili neni mala cirka 10000 ale tak kdyz upgrade tak poradnej a 120hz monitor vyuzijete nejen ve 3d i ve 2d je to rozdil velký).
      • lukáši nevím jestli jsi to ty nicmene tahle tvoje recenze nestoji za nic.
        • Trol.diskuzni
          Myslím si, že je na jeho poměry průměrná a to především proto, že na D3 prostě není nic moc ke koukání...
          • ty jsi to ješte ani nehrál, tak jak mužes soudit? hrál si alespon betu?? nebo skus udelat jeden prispevek ktery bude mit smysl a napsat co se ti nelibi
            • Trol.diskuzni
              Mám dojem, že jsi před chvílí reagoval na mé hodnocení videorecenze...
            • Veskoslav
              Ale ty nekritizuješ jenom grafiku!!!!Lháři...
            • Trol.diskuzni
              Reakce na oba: Na to, abych posoudil herní grafiku, nepotřebuju hru hrát.
            • Veskoslav
              Si přečti, co píše za voloviny. Rozplývá se nad hrami, co ještě ani nevyšli a haní hry, co ani nehrál. Prostě se trol snažil být "normální" přispěvovatel, což mu jde ještě hůře než trolení.
  • LamacJoysticku
    Ten komentar ve videorecenzi je ctenej stejnou dikci jako tenkrat na ČT v poradu Paskvil. Dobrej flashback. Uplne stejne jako asi LP fish.
    • janchor
      Tohle si budu uzurpovat jako kompliment, protože Paskvil jsem v tomhle ohledu vždycky vnímal jako velkej vzor!
      • LamacJoysticku
        ty jo fakt jsem premyslel, jestli se mi to nezda. Mate uplne stejnej hlas a melodii reci. Zajimavy.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit