Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • A to je normální, že je nějaká louka s listnatými stromy a najednou zničeho nic začíná jehličnatý les?
    • Radioaktivni_surikata
      Si představ, že je. Zrovna mně stačí vylízt před chatu na zahrádku a jednu takovou scenérii vidím *3* Mimochodem les na pozadí smíšenej je, stačí se líp dívat. V tomhle rozlišení to není až tak poznat, ale já tam několik listnáčů vidím.
      • Mě nejde o to, jestli je smíšený nebo ne, to nadhodil Amaroun, který je o stránku dál v zelených číslech :) . Prostě mi to přijde nepřirozené (a patrně nejsem sám) a to s kombinací s tím, že nám na základní škole říkali, že jehličnaté lesy byly dřív skoro jen ve vyšších polohách (ale nevím jak moc dřív) a tohle nevypadá moc ... horsky. Navíc je místní obrázek ostřižený o podle mě nejhezčí část vpravo. Sice je tam vidět, že se úplně přestala vykreslovat tráva, ale ty stromy jsou pěkný.
        Ale jak říkám, z herního hlediska mi to je úplně jedno, jen mi přijde správné nenechávat si podobné připomínky pro sebe, když autor kritizoval nereálnost/nepravděpodobnost klenby.
        • Nas zase ucily ze monokulturni lesy prakticky neexistovali v nizsichpolohach a vsude byli smisene.
        • Rikam, takovou scenérii mám přímo před chatou. Vylezu ven, koukám na louku s pár listnatejma stromama (nejsou to nejaky ovocny vysazeny) a na pozadi temer vyhradne jehlicnatej les. Je to totiz normalni, zda se ti to nerealny blbe. A co se tyce Danovi kritiky klenby, tak ta ve Skyrimu totiz neexistuje. To neni zrovna moc rejpani, to je proste ostuda, ze v Bethesde nejenom ze nevi, jak kamenej strop vypada, ale jdou proti zakladnim fyzikalnim zakonum. Lidi si z toho jeho clanku vybiraji par absurdit, ale v drtivy vetsine bodu mel pravdu a spousta veci byly docela velky kiksy a to nepocitam nejzavaznejsi chyby designovyho charakteru, jako ze nej gear mate do par hodin, ve hre, ktera ma potencial vice jak 100 hodin. Zbytecne Danovi zatapite. Je to sice dost sebestredna osoba, ale uvazuje racionalne a neboji se rikat, co si mysli. Proto si myslim, ze i kdyby byl nekomu nesympatickej, jeho hra uz ne, pokud tedy dotycni jedinci dokazou odlozit hate stranou.
          • Ano, je to normální. To ovšem neznamená, že to vždycky normální bylo a nikdo mě zatím nepřesvědčil o opaku, jen samé "podívej se ven". Jo. Ale na to, abych dál hledal nebo se dokonce sháněl po vzdělaných lidech, tak tolik mě to nezajímá.
            Jinak samozřejmě, že v tom slavném článku o Skyrimu bylo dost bodů, které je dobré vypíchnout, ale z docela podstatné části to je nitpicking (pardon, čeština tohle slovo prostě nemá, "rýpání" není úplně to samé), takže s tím pan kreativní ředitel patrně problém nemá. Co se týká Vávrova charakteru, ten s hrou jako takovou moc nesouvisí. Každopádně po přečtení pár článků, tweetů a shlédnutí videí na mě zanechal kladný dojem jen ten o Falloutu :) .

            No nic, už se to stáčí zase někam mimo. Radši se jdu vztekat u FTL.

            (Edit: Kdyby to tak náhodou vyznívalo, tak tě nechci urážet nebo něco. Jen aby bylo jasno ^^ )
            • Radioaktivni_surikata
              Tak znalost o zalesnění Čech z husitský doby nemám, ale i kdyby to historicky nesedělo, tak mi to bude šumák, protože narozdíl od polonahejch osob běhajících po zasněženejch vrcholcích Skyrimu to nebije do očí. Což mě přivádí k faktu, že se opět a asi už trapně oháním Skyrimem, ale Bethesdí hry obecně se k tomu vysloveně vybízej *1* A stejnak je hraju všechny. Člověk holt zápory nevnímá moc objektivně. Dobrý vlastnosti vytvářej takovou prima harmonii, ze který člověka i jedna pitomá chyba dokáže na nějakou dobu vykolejit. A je jedno, že na každou z nich tam je deset super věcí. Nevděčný vytvářet videohry, ještě, že se tím neživím *1*
    • celoush
      No ten jehličnatý les mě taky zaujal... dal jsem i dotaz na blogu, tak uvidíme zda někdo zareaguje... beru to jen jako tech demo obrázek.
      • Tak samozřejmě, podle obrázku nebudu posuzovat kvality hry, zvlášť když mě lpění na realitě zas tak netrápí. :)
        Každopádně dík za zeptání se tam, já si s Disqusem moc nerozumím.
    • Jediná věc, která není normální jsou ty monokulturní lesy, který v době Husitské nebyly v takové míře jako je na screenshotu. Až později byly vysazovány kvůli dřevu. Pro ČR jsou typické smíšené lesy.
      • no snad uz nejakeho vydavatele nasli a podepsali smlouvu, tohle jak si nekdo z EA precte zacne pochybovat
    • Není, to sou jen výtvory naší fantazie, renderujeme si jen tak pro radost přírodu podle sebe v naší mysli, přitom stojíme na pusté pláni ani o tom nevíme. Nejspíš to kluci z WarHorse okoukali z mojich představ, hajzli! Tady jeden z rendrů mojí fantazie http://www.utok.cz/gallery2/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=5559&g2_serialNumber=2

      Welcome to the real world!
    • ucho
      mrkni někdy ven
      • Mrkám, žádné husity nevidím :) . A nevím, jestli bylo v patnáctém století lesnictví vyvinuté jako dneska, informace o tom nevidno.
        • mě chvíli trvalo najít husitu i na tom obrázku, ale nakonec jsem ho objevil, za borovicí v levé části
          • to neni husita, to je Chuck Testa! *1*
    • :-D
    • Ty stromy nezačínají z ničeho nic, ale jsou vidět v dálce a ano, je to normální.
    • u vas v japonsku mozna rostou jehlicnaty nalevo a vsechny listnaty napravo, ale tady v cechach se to obcas micha ;)
      je to vyrazne videt na podzim kdyz se listnaty zabarvujou.
  • no pokud se velky vydavatel nenajde, tak by to Bakala mohl zafinancovat a vydat komplet ne ?
    • no či sa bude Bakalovi chcieť riskovať 500+ mega, aby hra mala nádej na kvalitu a zároveň na predajnosť neviem...
      • no kolik stal zaklinac 2 ? kolem 250M ne? to by mohl zvladnout, kdyz je ochotny financovat takove zrejme propadaky jako gamescape
        • 3ka už bude stáť údajne 660 - neviem či v nákladoch 2ky je aj finančne veľmi správny port na XBOX 360 (údajne 650 tisíc predaných kusov oproti 1,1 mega na PC - ale to v podstate rok po vydaní - stačí porovnať napr. Mass Effect 2 na X a PS)

          ak má toto RPG mať šancu na úspech, bolo by dobré aby vyšlo na viacerých platformách, ideálne ešte aj na "staré konzoly" čo sa ale sotva stihne aj keby sa chcelo (to je imho vhodné tak do 2 rokov po nástupe nových, keď ešte user base nie je tak veľká a vývojari ešte nevyužili potenciál nového železa naplno, takže rozdiel v grafike nie je tak dramatický - Vávra tuším ale vravel, že to chce len na nové - potom to buď vznikne tak 2016, alebo ak skôr narazí to na menší trh)

          500 mega je IMHO minimum aby to nejako vyzeralo a malo aj kvalitnú optimalizáciu, scenár, hudbu a pod. - to značí milión predaných kusov je MUST - neviem či si môžu dovoliť ako Witcher pred rokmi postupne priberať rozsah a platformy - skôr do toho musi vletieť priamo
          • Viktor_H
            Marketing je pro hru z české kotliny naprosto stěžejní a žádný vydavatel ho nebude řešit někdy "potom". Zaklínač tudíž nestál 15m, ale 40m... Nevím, kolik má Warhorse ze hry hotovo, ale dejme tomu, že pro zamýšlené dokončení a distribuci bude potřeba minimálně tak 30m. To je 600 miliónů korun...
          • Zaklinac 2 stal i s konzolovou verzi cca 15M $, takze do 300M se podle me hra delana v cesku muze vejit a to vcetne zachovani kvality. Samozrejme nevyhoda je, ze velky vydavatel by to bez problemu dostal na podstatne trhy na druhou stranu zase riskujes, ze ti do toho bude hodne kecat.
      • kdyz se mu chtelo riskovat s NWR... :D
  • Vypadá to naprosto úžasně, vím že je to jen blbá louka, ale to zpracování je famózní. Kdybych se na chatě podíval z okna, tak uvidím přesně tohle *1*

    btw ten obrázek tam nemáte celý, na pravé straně je uřízlej.
    • Tikov
      Kdybych se na chatě podíval z okna a viděl tohle, tak si skočím na oční. Rozložení krajiny je fajn, ale ty stromy vypadají prostě nějak divně- asi ta divoká různobarevnost/ stíny. Na hru je to pěkné, ale nesrovnával bych to s realitou.
    • frag.ment
      Podobných a i daleko lepších obrázku je z CryEnginu plnej internet, nečekám od toho zatím nic. Možná je to tím, že se každej den před spaním nemodlím ke svatému Vávrovi.
      • frag.ment
        A už to jede. Vávrovi nohsledi a patolízalové začali mínuskovat jak o život :-D Jo a řeknu to na rovinu - Vávru znám jen z podcastů a z jeho článků a nemám ho rád. Mafii 1 sem nehrál, Mafia 2 se mi líbila. Tím samozřejmě nechci říct, že z jeho týmu nemůže vyjít něco kvalitního, naopak jim držím pěsti, ale k nějaké finalní podobě bude asi ještě několikaletá cesta..
        • Nerd rage z mínusek? Who cares...
          • frag.ment
            Ty neumíš česky?
            • Neumím no, sorry fot that bro, doma mě učili jen taliánsky.
        • Mám stejný názor. A hezká, uvěřitelná grafika ještě nezaručuje dobrou hratelnost, takže podobné obrázky mě nechávají v klidu.
    • Miserius
      Ja kdybych se podival v chate z okna tak to tam vypadá hůř *1* *13*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit