Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • P.S.
    Za povšimnutí ale stojí že vetšina tech her jsou exkluzivity a majitel jedne platformy si nezahraje. Napr. když máte jen PC tak máte smolíka.
    • Proč se divíte? Většina platforem má své plusy a mínusy a proto taky spousta TOP her je jenom na určitých platformách.
      Např: Majitelé PC mají většinou rádi komplikované hry (strategie, RPG, atd.), stejně tak konzolisti mají v oblibě jednodušší hry na ovládání (sportovní NHL a FIFA, arkády, atd.)

      Pokusy dělat ty hry cross-platformní většinou nevychází (když se hra chce zalíbit úplně všem, tak se zjistí, že prakticky v ničem nevyniká a je z ní takový sluníčkový guláš). Takže pokud vývojář chce udělat opravdu vyjímečnou hru, tak se většinou soustředí na určitou platformu, určitý žánr. Proto taky ty TOP hry roku jsou většinou zaměřené na něco konkrétního.
      • Zapomněl si zmínit kompetitivní mp hry.
      • Potom se podíváš na prodeje na PC a válcuje to GTA V a Skyrim, tak se prober, tohle škatulkovaní je mimo, navíc opravdu nevím, co je třeba těžkého na RPG hrách...
        • to slovní pojetí "těžší hry" bylo jenom takový příklad. Nic to nemění na tom, že RPG spíš frčí na PC (stejně jako strategie, MMORPG, atd. atd. )
    • Mart9
      Ano, a proto tady v diskusích nějaký LV42 opakovaně brečel, že to byl špatný rok a odmítá si připustit, že kvalitní hry vycházejí jinde než na PC.
  • TheGGG
    hrozný výběr... naprosto nechápu co se lidem tak líbí na těch hrách od nintenda? Má snad zelda tak dobrý souboják, grafiku, postavy, design nebo příběh? NE. HZD je taky dost overrated a prejt jsem vypnul po půl hodině a už nehrál. AC:O se tak jeví jako jediná přijatelná volba, i když bych to do top 5 tohoto roku taky nezařadil. Shadow of war, mě rozhodně bavil víc.
    • zaty
      Jak dlouho jsi Zeldu hrál, že víš tak přesně, že nemá nic z toho, co jsi vyjmenoval?
      • TheGGG
        věci jako špatný design, grafiku, souboják, příběh a dialogy člověk pozná i z YT.... hru jsem osobně zkusil na 10 minut u kámoše, přišlo mě to jako naprosto průměrná záležitost a nic, s čeho by se mělo dělat nějaké halo... nevidím, v čem to je lepší jak nový AC:O
        • AC:O jsi taky hrál 10 minut u kámoše? :D
          • TheGGG
            to jsem hrál celé a doma, kvalitní hra a velice podařená záležitost... pořád čekám až mě někdo vysvětlí, v čem je zelda lepší... v grafice, postavách, soubojích, story, dialozích to nebude... *15* *15*
            • jamar28: Jde o maličkosti, kterých je hra plná.
              Třeba, že šípy na vodě plavou a kámen se do vody ponoří nebo, že tráva se otáčí na tu stranu, kam zrovna fouká, lést po skalách klouže, když prší.
              Je toho spousta a jsou to blbosti, ale díky tomu působí svět mnohem živěji, než třeba Horizon. AC Origins jsem nehrál, takže nedokáže posoudit.
              Ještě bych chtěl podotknout, že jinak barevní nepřátelé nemají jenom víc nebo míň hp, ale taky mají rozdílný inteligence.
            • TheGGG
              uzavřít můžeš co chceš... ale pořád ještě nevím, v čem je zelda tak úžasná, že je všude označována za hru roku. Já vím, že AC má své chyby a nikdy bych ho na hru roku nenominoval.. ani nikde nevyřvávám, jak je to perfektní hra bez chyb. Ovšem já už jednoznačné klady AC:O vyjmenoval, vy fandové nintenda jen opakujete PR fráze... to přesně se ti na scénáři v AC nezdá a kde jsou ty fakta o zeldě... ? Zatím jen mlžíš. AC má rozhodně lepší story než zelda a přesto fanoušci AC nikdy nevyřvávají jaká je to hra roku
            • No a teď sis vlastně sám odpověděl a potvrdil můj předešlej komentář :D

              Tak bych to asi nějak uzavřel, protože jak vidíš, opravdu to nemá cenu...
            • TheGGG
              kvalita dabingu byla skvělá, přízvuky atd. mě rozhodně nevadily (to takový wildlands měl dost mizerný dabing), story mě taky bavilo, samozřejmě člověk to nesmí brát jako historickou hru, ale jako takové scifi, ostatně celá série je zasazena po celou dobu do současnosti a do minulosti se "dostáváme" pouze skrze rekonstrukce vzpomínek v DNA a virtuální realitě. Takže ne, nevadí mě nadpřirozené bytosti ve starověkém egyptě a celá dějová linka v AC sérii mě baví... zdaleka né moje top série, ale je do vždy zábava. Zelda mě odpuzuje už svým vzhledem a story rozhodně nijak komplexně nevypadalo. Navíc furt netuším, co je na té zeldě tak super... a souboják v novým AC s cákanci krve a extrémně rychlými pohyby a údery (ala 300) byl slovy naších pradědů cool af...
            • Tak dohraj i Zeldu a třeba tě to trkne. Věř mi stojí to za to.

              10 minut opravdu nestačí. Akorát si tu ze sebe tímhle prohlášením udělal blbce a tak se nediv, že se ani nikdo moc nechce obtěžovat s tebou komunikovat, protože je to předem zbytečný. Každému je totiž jasné, jak by ta komunikace probíhala - někdo by ti napsal fakta a ty by si je začal zpochybňovat a tak pořád dokola...

              Mě by třeba spíš zajímal tvůj názor na poslední AC a třeba kvalitu jeho dabingu, propracovanost scénáře a taky co třeba říkáš na různé dialogy? Tady by mě zajímalo jak umíš být nestranej :)
            • TheGGG
              to je prohlášení jak ze zadní strany krabičky s hrou... pořád ale čekám na ta velká plus a pozitiva...
            • jamar28
              Ještě jedna věc je na Zeldě zvláštní - všichni mluví o tom, jak je úžasná, ale málokdo ti vysvětlí proč. Přitom když je nějaká hra pecka, tak přece není problém tu její úchvatnost vystihnout na pár řádcích, ne? Já si nakonec přečetl pár recenzí a většina se tak nějak shoduje na tom, že má Zelda úžasný otevřený svět plný možností a obrovskou hráčskou svobodu, možnosti objevování stále nových a nových herních mechanik atd. Ale nezkoušel jsem to.
    • maros.goc
      má to všetko, čo si vymenoval :)
      • TheGGG
        ve skutečnosti ani jedno... grafika je děs vedle např. witchera 3, design monster je směšný vedle např. dark souls, story naprosto banální, souboják nuda vedle obdobných her a prokreslení charakterů a dialogy jsou nic, vedle např. takového GTA V.
        • maros.goc
          Zelda je hra na Nintendo Switch, čiže grafické orgie Zaklínača 3 asi čakať nebolo treba, navyše Zelda boduje krásnym artštýlom pripomínajúcom maľbu ........dizajn monštier vychádza z univerza The Legend of Zelda a je náhodou veľmi pekný, prečo by mal hráč od Zeldy čakať monštrá v štýle Dark Souls? príbehy v Zelde boli vždy jednoduché, nakoľko prvoradá bola hrateľnosť, BOTW v príbehu pridal a zaobalil ho do level designu a flashbackov, ...postavy a dialogy vychadzaju z toho o com Zelda je, a teda hlavne o hratelnosti a prieskume, nez o velkych pribehoch a postavach, ktore sa vyvijaju ...tym nechcem povedat, ze by Zelda nemohla mat lepsie postavy a pribehy, len takto sa seria sprava uz odjakziva, to ako keby si chcel aby sa Dark Souls zrazu pojal príbeh ako Call of Duty Modern Warfare 2....proste niekomu to sadne, niekomu nie, a to neznamena, ze jeden ma pravdu, a druhy nie ....subojovy system je skvely, netaha za rucicku ako taky Assassins Creed
          • TheGGG
            no takže to možná je dobrá hra, ale není ve všem geniální jak to majitelé switche všude propagujou... a combat v AC: O umí být taky docela HC, na těžší obtížnost, navíc je pořádně brutální a krvaví... škoda, nintendo by mělo vydat nějakou hru i pro nás chlapáky a obecně drsný týpky... pak bych měl zájem. Sorry jako, ale toto na mě působí jak zábava pro dědu a jeho 13 letýho vnuka
            • TheGGG
              copak blobe, chceš se snad hádat, že grafika, nebo úroveň dialogů, nejde poznat z YT... to si klidně můžeš udělat 40 sceenů, pokud to potřebuješ... to ovšem není to samé, jako sledovat letsplayery a pak kritizovat aspekty hry, které od pohledu poznat nejdou. Navíc jsem tak cca 10 minut zeldu hrál a bylo to meh... *5*
              EDIT: reagoval jsem na boba a jeho koment zmizel, takže to teď tady takhle samo působí blbě... klidně to můžete smazat *1*
            • TheGGG
              Jak jsem psal, řadu věcí člověk pozná i podle videa na YouTube ale hru jsem zkoušel na deset minut a fakt nic extra... Spíš tak pro rodinu s dětmi
            • Klasika...takze jsito nehral a jenom si neco cucas s prstu.... kup si nebo nekde pujc switch a vyzkousej si to... o no se dost tezko vysvetluje proc je to tak dobre.
            • To víš, že to je přehypovaná hra, stejně jako Mario...
            • TheGGG
              na animáky nekoukám, leda na anime, když to je drsný a badass... každopádně jsou snad ty vedlejšáky nějak originální po příběhové stránce, nebo je tam tak promakaná destrukce prostředí... to co jsi napsal mě zní jak nějaké PR... fakt potřebuji vědět, co je na tom tak awesome, když to 95 % recenzentů a webů označí za hru roku... to by pak přeci mělo bavit každého už jen od pohledu...?
            • maros.goc
              nie je to dokonala hra, ale co sa tyka geniality, BOTW skutocne predvadza to najlepsie vyuzitie otvoreneho sveta, hadanok, tony tajomstiev, skvelych vedlajsakov, vlastne svoj zaner hra posuva vpred tak ako svojho casu A Link to the Past a Ocarina of Time ....skutocne to nie je prehypovana hra, ani nahodou..preco sorry? vsak ok, na teba to moze tak posobit a hrat to nebudes, ostatným takáto štylizácia nevadí (prečo by aj mala, koniec koncov, animované filmy od Pixaru pozerávame všetci) si užijú jednu z najlepších hier všetkých čias :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit