Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jelikož Nintenďácké hry moc nemusím, tak ze zbylých herbych to určitě dal hře Prey. Ta hra mne opravdu nadchla a jsem rád, že z této znčky vznikl vlastně takový Bioshock/Dishonored ve vesmíru místo původního záměru. Kdo nehrál, tak rozhodně oporučuji.
    • maros.goc
      Prey je super, keby prisiel tak pred 15 rokmi, dnes by to bola legenda
  • taky jsem nevěděl, že nejlepší akční adventura všech dob je Half Life 2, ale tak proč ne *4*
    • Jak už někdo poukázal dřív, problém je ve stupidním překládání do češtiny.

      Máme tady první žánr detektivních her a puzzlů "Adventure game", které se přeložilo jako "adventura".

      Potom je tady druhý žánr "Action Adventure", které znamená "akční dobrodružství", ale díky skvělému(debilnímu) překladu z toho máme "akční adventura", což lidi mate.
      • kubi-wan
        Ale nic to nemění na faktu, že Mario prostě JE plošinovka a Prey škatulku FPSka taky víc než naplňuje.
  • Horizon ne RPG, Mario plosinovka a Prey strielacka, takze zostala Zelda a Assassin. Inak Zelda sa ako dohrat zakratko? Po 40 hodinach co som hlavne cistil shriny a boostoval si zdravie som prisiel k finalnemu bossovi a prva jeho chobotnica ma dala jednou ranou..mal som vobec problem od nich prejst na kilometer. Zelda bola super a v konecnom dosledku som u nej casom nemal vobec pocit progresu ale len nudy, klackov pod nohy, otrvavneho zdlhaveho cestovania a prazdneho sveta. Nejaky RPG system a poriadne questy by tej hre len pomohli. Zase klasicky strasne prehypovana hra ako vacsina od Nintenda. Kludne si viem predstavit ludi ktorych ta hra vobec nezaujme pre absenciu pribehu ci chybajuce rpg mechaniky.
    • maros.goc
      tak vieš, ono je sa trebalo zamerať aj na crafting, zbieranie surovín, vylepšovanie tvojho oblečenia a tak :) ....ale tak to hlupacikovi odchovanom na Uncharted tazko vysvetlit, ze hra umoznuje aj ine cinnosti nez len skakanie a strielanie :) .....no keby si skusil robit aj skvele vedlajsie ulohy, a ine cinnosti, co ta hra ponuka, tak by si o Zelde inak vravel :) :) ...RPG mechaniky by hru len skazili, BOTW je nadhernym prikladom cistej akcnej adventury bez zbytocnych "RPG" blbosti, ktore napr tak kazia moderne Tomb Raidery či Far Cry ....

      je inak troška sranda vidieť ako kritizuješ BOTW kvoli absencii pribehu, ked ta hra pojala pribeh presne tak ako tebou neskutocne vyzdvihovane Demons Souls aleo Dark Souls, cize level designom...ale absolutne rovnaky system to je.. plus dokonca mas v hre rozne flashbacky, ktore ten pribeh priblizuju excelentnym sposobom...
      • Souhlas, Breath of the Wild je Dark Souls v otevřeném světě ve stylu Nintenda. Souhlas tedy až na lore a příběh, tam je Zelda prostinká oproti třeba třeba Bloodborne, kde je ten svět neskutečně promyšlený a bohatý na informace..

        Na Zelde je právě super, že tam nejsou ty RPG prvky, které cpou do každého OW...
        • maros.goc
          no ano, tie dizajnove zalezitosti posuvajuce pribeh nie su v BOTW az tak prepracovane ako v BB napr ale v BOTW su zase flashbacky cize hovorit o ziadnom pribehu je traposina
          • Já jsem s příběhem v Zeldě spokojen, nepotřebuji pořád custcény, které ředí hratelnost.
            • maros.goc
              presne tak :) tie cutscény si môžeš v hre vlastne spustiť sám (nájdenie flashbackov), čiže aj v tomto je hra super
  • BTW kde bude Nier? To je bezesporu hra roku se Zeldou. Nacpou to do RPG?
    • maros.goc
      podľa mňa najlepšia športová hra
    • když nacpali Maria do akčních adventur, už je možné všecko *4*
      • právě proto se divím, že se Games.cz do toho pouští, když na to nemají. Nechci znít kriticky, ale ti hoši hodně melou pantem a málo hrají. Jestli by nebylo lepší zmírnit tuhle každoroční agonii prostě něčím pro ně snazším ala Top Hry Roku 2017 a pod to se trošku rozepsat, co je zaujalo, jaké příběhy je zaujaly atd. Ne dělat milion kategorií, kterým nerozumí.
  • maros.goc
    inak, ja som sa bal aby games nehodilo Zeldu do RPG, nakoľko v redakcii velmi radi (a velmi mylne) tu seriu ako RPG aj oznacuju .......Zeldu nastastie do RPG nehodili, no zas SMO a Prey do akcnych adventur :D to je snad este horsie ako keby Zelda bola v RPG
  • Tak tohle měla Zelda jistý :D A já to podepisuju. Skvělá hra.

    Ale když se podívám na seznam nominací (hrál sem z něj všechno), tak vidím jak nabušenej ten minulej rok vlastně byl.
  • Tiez sa mi to nepaci, ale upozornil by som ze napriklad aj na The Game Awards boli HZD, ACO a Mario v jednej kategorii, ktora sa tiez volala Action Adventure. Akurat ten Prey bol teda v FPSkach. Takze to nie je nic omedzene na games.cz - pravdepodobne je za tym snaha obmedzit mnozstvo kategorii.
    • Uz pred lety jsem videl v nejake svetove herni ankete (mozna to byl Zlaty joystick? kazdopadne neco velkyho a desne svetovyho) kategorii, kde michali RPG a strategie. Protoze... asi proc ne, jelikoz me tohle spojeni fakt unika. Podobne nechapu, proc a od ktery doby se k sobe michaji hry sportovni, zavodni a jeste k tomu casto mrsknou bojovky ala Tekken.

      Tim chci jen rict, ze kdyz to takhle zmatlaji nejaci svetovi joudove ze sveta, neni to jeste duvod, abysme to tady doma delali taky tak. ;D
  • tady snad nikdo nemůže pochybovat o vítězí, tohle trefí i kluci z Games, kteří netrefí skoro nic...
    • jen dodám, že netrefí ani žánr hry, která tu dostala 10/10(Mario)

      So Sad...
  • Preed
    Switch nemám a zo zvyšku asi Prey, celkom ma fascinuje, že z hry s ktorou sa roky vliekol ten bountyhunterský trailer urobili najlepšieho nástupcu system shocku (čo som hral) aký kedy vyšiel a napríklad deadspace (ktorý mám celkom rád) tak sa mu vôbec nevyrovná. Tá hra okrem samotného strielania, ktoré skutočne nie je na úrovni nejakého wolfa napríklad má užasné snáď všetko. Level desing, RPG systém, morálne ambivalentný príbeh, dobre vyvážená obtiažnosť, hudba, vizuál.
  • maros.goc
    akože čo robí v rebríčku akčná adventúra 2017 Prey, čo je FPS/RPG a Super Mario Odyssey, čo je plošinovka?.....Zelda zaslúžene vyhrala, no som zvedavý, aké hry dáte do plošinovka 2017, že by Destiny 2 a WWE 2K18?

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit