Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • kubi-wan
    Nerad bych tu hnidopíchal, ale ten popis "akční adventura", kdysi trochu zcestně vymyšlenej pro Tomb Raidera a jemu podobný (dodnes si pamatuju, jak všichni v časácích psali "dyť to nemá s adventurou nic společnýho"), je tady významově už hodně ohýbanej.
    Jako Horizon, Zelda i Asasín fajn, to mi do tý kategorie zapadá. ale Maria bych osobně označil jednoznačnou plošinovkou (nebo se tenhle název pro 3D plošinovky už nenosí? Mimochodem, letos jich vyšlo k mýmu překvapení celkem dost, ať už nových, nebo remasterů) a Prey bych zařadil do FPSek (je to First Person a Střílí se tam...). Sice jsem ji nehrál, ale rozhodně to neni hra, kterou bych od pohledu označil "akční adventurou".

    Sorry za ty moje výžblepty tady, je to vaše hodnocení, který si můžete dělat jak chcete...
    Jen mě to zaskočilo.
    • Věc je, že to není zcestné označení, jenom řádně nepřesný překlad.
      Adventure Game, což byly v mnohém více detektivní a puzzle hry, se do češtiny přeložilo jako Adventura.
      Následně "Action Adventure" bylo logicky přeloženo jako "akční adventura", přestože doslovný překlad by tady dával větší smysl = "akční dobrodružství"... což v mnohém sedí právě na takové hry jako Tomb Raider (inspirované akčními dobrodružnými filmy jako Indiana Jones apod.).

      Jinak ve výběru mi chybí Nier: Automata, což je pro mě osobně GOTY 2017... *5*
      • kdo ví, třeba Nier:Automata považují za RPG *1*

        Jinak souhlasím, Nier pokládám za GOTY
    • smajdal
      Samozřejmě, že si můžou dělat co chcou, ale je snad moc po nich chtít nějakou dávku profesionality a hlavně znalosti o nejhranějších hrách na VŠECH platformách, nejen pc hipsteřiny? Teď ani nemám na mysli tuhle kategorii, ale vůbec obecně mě už pár let vadí, že "pilíře" redakce jsou lidi, kteří snad hrají ročně jen pár her a hustě si myslí, jak jsou nad věcí.
  • Akční adventura - byvalo to oznaceni pro hry typu Uncharted. Dneska uz tu ani Uncharted nenajdeme. Ale dali misto nej FPS Prey, plosinovku s Mariem, Zeldu a nejake otevrene svety. Njn, svet se zmenil. :D
    • maros.goc
      Zelda bola vždy akčná adventúra, a narozdiel od Uncharted tento žáner aj definovala a Uncharted si bral inšpiráciu z Tomb Raider a Tomb Raider zase zo Zeldy
      • Jj, k vyrazu akcni adventura mi odjakziva tak nejak pasuje (a patri) pohled treti osoby, muzeme resit, ze Zelda by sla napasovat i pod RPG, ze pred Uncharted se spis nez akcni adventura pouzival vyraz tombraiderovka ;) ovsem... Prey a Mario, to je fakt ulet. Ale uvidime, s cim se redakce vytasi u strilecek, samostatnou kategorii plosinovek asi cekat nemuzeme, ta podle nich zda se uz davno neexistuje.
        • maros.goc
          jj tak mozeme o Zelde debatovat, hoci to by bolo skutocne fakt na hrane, ale fakt ....no veru, Prey a Mario to totalne zaklincovali a mam pocit ze nikto nečakal, že sa tie hry v tejto kategorii objavia :D :D

          ale neviem prečo plošinovky uplne ignorovali, však tohto roku vyšiel okrem Super Mario Odyssey, Shovel Knight: Treasure Trove, Cuphead, The Mummy Demastered, Sonic Mania, Sonic Force, SteamWorld Dig 2 alebo LocoRoco ...skutočne by bolo z čoho vyberať, hmm....
  • přesně, "přijde plošinovka, akční hra, akční adventura a fps do hospody a barman povídá.."
  • v predošlej audiovizuálnej kategórii bol nátresk, ale toto je pretlak... zodpovedne som hral len prey, takže nemôžem hodnotiť, ale myslím, že nech by bol na prvej priečke ktokoľvek, je to jedno. zaslúži si to každá z týchto hier.
    a ešte sa pripojím k davu s otázkou - čo tu robí mário?
  • "Potká se Zelda, Assassin a Prey v jedné kategorii..." aneb humor k pláči v podání games.cz
    • bukrr
      Je to docela sranda no ne? *1* Prey je klasická FPS, prostě chodíš a střílíš, nepřátelé padají po stovkách. A Assassin byl chválen hlavně za posun v sérii, ale vlastně je to pořád ta stejná hra jako v roce v 2007. Ty Gamesy jsou fakt úplně padlý na hlavu tvl *1*
      • Prey vůbec není klasická FPS, jak tvrdíte.
        Ta hra má více způsobů, jak řešit "problémy" a některé z nich se rozhodně za "klasickou FPS" nedají označit. Je to multižánrová hra.
        Sice se shodneme, že kategorie "akční dobrodružství" nebyla asi nejštastnější volba, ale nějaký ty prvky v té hře jsou, takže to není úplně mimo mísu.
        • bukrr
          Je to ironie. Vidím to stejně
  • No zrovna Zeldu hraju, takže souhlasím... rozhodne si to zaslouží. Ale tady z těch her si popravdě zaslouží každá. Horizon byl na začátku roku jak zjevení a dlouho jsem nehrál hru kde bych se tak pěkné zžil s postavou v navíc unikátním světě. Prey (i když o dost jinaci než Prey *5* ) mělo pěknou atmosféru a velmi slušný konec příběhu. Mário je jasný ten si drží laťku pořád. Assasina jsem nehrál, ale dal jsem ho bráchovi k narozkam a nemůže si ho vynachválit. Letos byl holt podařený herní rok *3*
    • Nejlepší herní rok od dob PS2 renesance...
      • Zajímavý názor...
  • mikezz
    Všetky hry v tejto kategórii mi prídu úplne super. Nehral som ani jednu a keby mám viac času na hranie a ponorenie sa do týchto obrovských svetov, nevedel by som si vybrať, do ktorého z nich si zájdem najskôr. "Akčné adventúry" boli za rok 2017 TOP! Možno mi trochu príde ľúto Uncharted The Lost Legacy, na ňu sa dosť pri bilancovaní zabúda, tiež to vyzerá dosť dobre.
  • Adventura je hra kde se reší hádanky, pomocí interakce s prostredím a NPC. Na to byjsme nemeli zapomínat. Kde jsou tyto prvky v AC nebo Horizontu? Typickým príkladem adventury budiž Sherlock Holmes nebo LA Noir. Akční adventury Prince of Persia.
    • Proto zvznikl žánr "akční advetura"... stačí dát slovo akční před název žánru a napasuješ tam cokoliv, stejně jako akční rpg, to je dneska pomalu cokoliv...
      • Nenapasuju, pokud to současne není i adventura.
        • maros.goc
          ak je niečo adventúra, nemôže to byť akcia ...preto ak hra obsahuje ako prvky adventury, tak akcie, tak je to akčná adventúra...čo to nevieš pochopiť?
          • Vždyť o tom mluvím, hra musí obsahovat i prvky adventury aby to mohla být akční adventura. A to Assassins Creed neobsahuje.
            • maros.goc
              veru veru, ASO je skor action/stealth .....ale tak aby to nebolo az tak rozkuskovane, tak to hodili do akcnych adventur ..aj ked mario a prey tu nemaju co robit
  • palacinka
    zda se mi to, nebo se to tu zas promazava? *1*
  • bukrr
    Všechny ty hry mají větší rozsah, všechny mají aspoň trochu k akční adventuře . Většina lidí si prostě zaškatulkuje série do jednoho žánru a posun v nich ignorují. Taky by bylo fajn popřemýšlet nad tím, že to všechno hodit do jedný kategorie eliminuje dalších 40 "best of" kategorií.

    Ale co, každý kdo bere Prey jako střílečku je evidentně úplně nikde jinde *4*
    • Prey mělo dost velkou volnost, jak řešit problémy ve hře. Jsem si jistý, že opravdu spousta lidí to hrálo jako střílečku a proto jsou teď zmatení *3*
      • bukrr
        To je fakt, je to dost subjektivní. Osobně mi nepřijde, že je v Prey dost volnosti na to, abys tam běhal a střílel *4*
        • maros.goc
          Prey je klon Deus Ex, Deus Ex je mixom FPS/RPG/stealth, Prey je teda tiez FPS/RPG/stealth ...samozrejme najblizsie ma k FPS, preto by Prey malo byt v FPS a nie preboha v akcnej adventure...
          • bukrr
            Počkal bych si, co bude dál. FPS kategorie se nemusím třeba vůbec dočkat....
      • System shock a Deus Ex boli odjakziva brane ako strielacky, neexistuje dovod preco by Prey mal by brany inak
        • Nebyly, protože Deus Ex a System Shock nejsou střílečky. Hra, kde záleží víc na equipu, statech a skillech, než na aimu a kde se střílí minimálně, fakt není FPS. To bych za FPS mohl označit i Skyrim. Střílíš tam kouzla a šípy v fps pohledu...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit