Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jedine co me bavilo je Horizon, ale ten me za to bavil hodne. Je to nejlepsi hra od dob Dark Soul.
  • Persona 5 for me.
  • Tiez sa mi to nepaci, ale upozornil by som ze napriklad aj na The Game Awards boli HZD, ACO a Mario v jednej kategorii, ktora sa tiez volala Action Adventure. Akurat ten Prey bol teda v FPSkach. Takze to nie je nic omedzene na games.cz - pravdepodobne je za tym snaha obmedzit mnozstvo kategorii.
    • Uz pred lety jsem videl v nejake svetove herni ankete (mozna to byl Zlaty joystick? kazdopadne neco velkyho a desne svetovyho) kategorii, kde michali RPG a strategie. Protoze... asi proc ne, jelikoz me tohle spojeni fakt unika. Podobne nechapu, proc a od ktery doby se k sobe michaji hry sportovni, zavodni a jeste k tomu casto mrsknou bojovky ala Tekken.

      Tim chci jen rict, ze kdyz to takhle zmatlaji nejaci svetovi joudove ze sveta, neni to jeste duvod, abysme to tady doma delali taky tak. ;D
  • Preed
    Switch nemám a zo zvyšku asi Prey, celkom ma fascinuje, že z hry s ktorou sa roky vliekol ten bountyhunterský trailer urobili najlepšieho nástupcu system shocku (čo som hral) aký kedy vyšiel a napríklad deadspace (ktorý mám celkom rád) tak sa mu vôbec nevyrovná. Tá hra okrem samotného strielania, ktoré skutočne nie je na úrovni nejakého wolfa napríklad má užasné snáď všetko. Level desing, RPG systém, morálne ambivalentný príbeh, dobre vyvážená obtiažnosť, hudba, vizuál.
  • TheGGG
    hrozný výběr... naprosto nechápu co se lidem tak líbí na těch hrách od nintenda? Má snad zelda tak dobrý souboják, grafiku, postavy, design nebo příběh? NE. HZD je taky dost overrated a prejt jsem vypnul po půl hodině a už nehrál. AC:O se tak jeví jako jediná přijatelná volba, i když bych to do top 5 tohoto roku taky nezařadil. Shadow of war, mě rozhodně bavil víc.
    • zaty
      Jak dlouho jsi Zeldu hrál, že víš tak přesně, že nemá nic z toho, co jsi vyjmenoval?
      • TheGGG
        věci jako špatný design, grafiku, souboják, příběh a dialogy člověk pozná i z YT.... hru jsem osobně zkusil na 10 minut u kámoše, přišlo mě to jako naprosto průměrná záležitost a nic, s čeho by se mělo dělat nějaké halo... nevidím, v čem to je lepší jak nový AC:O
        • AC:O jsi taky hrál 10 minut u kámoše? :D
          • TheGGG
            to jsem hrál celé a doma, kvalitní hra a velice podařená záležitost... pořád čekám až mě někdo vysvětlí, v čem je zelda lepší... v grafice, postavách, soubojích, story, dialozích to nebude... *15* *15*
            • jamar28: Jde o maličkosti, kterých je hra plná.
              Třeba, že šípy na vodě plavou a kámen se do vody ponoří nebo, že tráva se otáčí na tu stranu, kam zrovna fouká, lést po skalách klouže, když prší.
              Je toho spousta a jsou to blbosti, ale díky tomu působí svět mnohem živěji, než třeba Horizon. AC Origins jsem nehrál, takže nedokáže posoudit.
              Ještě bych chtěl podotknout, že jinak barevní nepřátelé nemají jenom víc nebo míň hp, ale taky mají rozdílný inteligence.
            • TheGGG
              uzavřít můžeš co chceš... ale pořád ještě nevím, v čem je zelda tak úžasná, že je všude označována za hru roku. Já vím, že AC má své chyby a nikdy bych ho na hru roku nenominoval.. ani nikde nevyřvávám, jak je to perfektní hra bez chyb. Ovšem já už jednoznačné klady AC:O vyjmenoval, vy fandové nintenda jen opakujete PR fráze... to přesně se ti na scénáři v AC nezdá a kde jsou ty fakta o zeldě... ? Zatím jen mlžíš. AC má rozhodně lepší story než zelda a přesto fanoušci AC nikdy nevyřvávají jaká je to hra roku
            • No a teď sis vlastně sám odpověděl a potvrdil můj předešlej komentář :D

              Tak bych to asi nějak uzavřel, protože jak vidíš, opravdu to nemá cenu...
            • TheGGG
              kvalita dabingu byla skvělá, přízvuky atd. mě rozhodně nevadily (to takový wildlands měl dost mizerný dabing), story mě taky bavilo, samozřejmě člověk to nesmí brát jako historickou hru, ale jako takové scifi, ostatně celá série je zasazena po celou dobu do současnosti a do minulosti se "dostáváme" pouze skrze rekonstrukce vzpomínek v DNA a virtuální realitě. Takže ne, nevadí mě nadpřirozené bytosti ve starověkém egyptě a celá dějová linka v AC sérii mě baví... zdaleka né moje top série, ale je do vždy zábava. Zelda mě odpuzuje už svým vzhledem a story rozhodně nijak komplexně nevypadalo. Navíc furt netuším, co je na té zeldě tak super... a souboják v novým AC s cákanci krve a extrémně rychlými pohyby a údery (ala 300) byl slovy naších pradědů cool af...
            • Tak dohraj i Zeldu a třeba tě to trkne. Věř mi stojí to za to.

              10 minut opravdu nestačí. Akorát si tu ze sebe tímhle prohlášením udělal blbce a tak se nediv, že se ani nikdo moc nechce obtěžovat s tebou komunikovat, protože je to předem zbytečný. Každému je totiž jasné, jak by ta komunikace probíhala - někdo by ti napsal fakta a ty by si je začal zpochybňovat a tak pořád dokola...

              Mě by třeba spíš zajímal tvůj názor na poslední AC a třeba kvalitu jeho dabingu, propracovanost scénáře a taky co třeba říkáš na různé dialogy? Tady by mě zajímalo jak umíš být nestranej :)
            • TheGGG
              to je prohlášení jak ze zadní strany krabičky s hrou... pořád ale čekám na ta velká plus a pozitiva...
            • jamar28
              Ještě jedna věc je na Zeldě zvláštní - všichni mluví o tom, jak je úžasná, ale málokdo ti vysvětlí proč. Přitom když je nějaká hra pecka, tak přece není problém tu její úchvatnost vystihnout na pár řádcích, ne? Já si nakonec přečetl pár recenzí a většina se tak nějak shoduje na tom, že má Zelda úžasný otevřený svět plný možností a obrovskou hráčskou svobodu, možnosti objevování stále nových a nových herních mechanik atd. Ale nezkoušel jsem to.
    • maros.goc
      má to všetko, čo si vymenoval :)
      • TheGGG
        ve skutečnosti ani jedno... grafika je děs vedle např. witchera 3, design monster je směšný vedle např. dark souls, story naprosto banální, souboják nuda vedle obdobných her a prokreslení charakterů a dialogy jsou nic, vedle např. takového GTA V.
        • maros.goc
          Zelda je hra na Nintendo Switch, čiže grafické orgie Zaklínača 3 asi čakať nebolo treba, navyše Zelda boduje krásnym artštýlom pripomínajúcom maľbu ........dizajn monštier vychádza z univerza The Legend of Zelda a je náhodou veľmi pekný, prečo by mal hráč od Zeldy čakať monštrá v štýle Dark Souls? príbehy v Zelde boli vždy jednoduché, nakoľko prvoradá bola hrateľnosť, BOTW v príbehu pridal a zaobalil ho do level designu a flashbackov, ...postavy a dialogy vychadzaju z toho o com Zelda je, a teda hlavne o hratelnosti a prieskume, nez o velkych pribehoch a postavach, ktore sa vyvijaju ...tym nechcem povedat, ze by Zelda nemohla mat lepsie postavy a pribehy, len takto sa seria sprava uz odjakziva, to ako keby si chcel aby sa Dark Souls zrazu pojal príbeh ako Call of Duty Modern Warfare 2....proste niekomu to sadne, niekomu nie, a to neznamena, ze jeden ma pravdu, a druhy nie ....subojovy system je skvely, netaha za rucicku ako taky Assassins Creed
          • TheGGG
            no takže to možná je dobrá hra, ale není ve všem geniální jak to majitelé switche všude propagujou... a combat v AC: O umí být taky docela HC, na těžší obtížnost, navíc je pořádně brutální a krvaví... škoda, nintendo by mělo vydat nějakou hru i pro nás chlapáky a obecně drsný týpky... pak bych měl zájem. Sorry jako, ale toto na mě působí jak zábava pro dědu a jeho 13 letýho vnuka
            • TheGGG
              copak blobe, chceš se snad hádat, že grafika, nebo úroveň dialogů, nejde poznat z YT... to si klidně můžeš udělat 40 sceenů, pokud to potřebuješ... to ovšem není to samé, jako sledovat letsplayery a pak kritizovat aspekty hry, které od pohledu poznat nejdou. Navíc jsem tak cca 10 minut zeldu hrál a bylo to meh... *5*
              EDIT: reagoval jsem na boba a jeho koment zmizel, takže to teď tady takhle samo působí blbě... klidně to můžete smazat *1*
            • TheGGG
              Jak jsem psal, řadu věcí člověk pozná i podle videa na YouTube ale hru jsem zkoušel na deset minut a fakt nic extra... Spíš tak pro rodinu s dětmi
            • Klasika...takze jsito nehral a jenom si neco cucas s prstu.... kup si nebo nekde pujc switch a vyzkousej si to... o no se dost tezko vysvetluje proc je to tak dobre.
            • To víš, že to je přehypovaná hra, stejně jako Mario...
            • TheGGG
              na animáky nekoukám, leda na anime, když to je drsný a badass... každopádně jsou snad ty vedlejšáky nějak originální po příběhové stránce, nebo je tam tak promakaná destrukce prostředí... to co jsi napsal mě zní jak nějaké PR... fakt potřebuji vědět, co je na tom tak awesome, když to 95 % recenzentů a webů označí za hru roku... to by pak přeci mělo bavit každého už jen od pohledu...?
            • maros.goc
              nie je to dokonala hra, ale co sa tyka geniality, BOTW skutocne predvadza to najlepsie vyuzitie otvoreneho sveta, hadanok, tony tajomstiev, skvelych vedlajsakov, vlastne svoj zaner hra posuva vpred tak ako svojho casu A Link to the Past a Ocarina of Time ....skutocne to nie je prehypovana hra, ani nahodou..preco sorry? vsak ok, na teba to moze tak posobit a hrat to nebudes, ostatným takáto štylizácia nevadí (prečo by aj mala, koniec koncov, animované filmy od Pixaru pozerávame všetci) si užijú jednu z najlepších hier všetkých čias :)
  • Akční adventura - byvalo to oznaceni pro hry typu Uncharted. Dneska uz tu ani Uncharted nenajdeme. Ale dali misto nej FPS Prey, plosinovku s Mariem, Zeldu a nejake otevrene svety. Njn, svet se zmenil. :D
    • maros.goc
      Zelda bola vždy akčná adventúra, a narozdiel od Uncharted tento žáner aj definovala a Uncharted si bral inšpiráciu z Tomb Raider a Tomb Raider zase zo Zeldy
      • Jj, k vyrazu akcni adventura mi odjakziva tak nejak pasuje (a patri) pohled treti osoby, muzeme resit, ze Zelda by sla napasovat i pod RPG, ze pred Uncharted se spis nez akcni adventura pouzival vyraz tombraiderovka ;) ovsem... Prey a Mario, to je fakt ulet. Ale uvidime, s cim se redakce vytasi u strilecek, samostatnou kategorii plosinovek asi cekat nemuzeme, ta podle nich zda se uz davno neexistuje.
        • maros.goc
          jj tak mozeme o Zelde debatovat, hoci to by bolo skutocne fakt na hrane, ale fakt ....no veru, Prey a Mario to totalne zaklincovali a mam pocit ze nikto nečakal, že sa tie hry v tejto kategorii objavia :D :D

          ale neviem prečo plošinovky uplne ignorovali, však tohto roku vyšiel okrem Super Mario Odyssey, Shovel Knight: Treasure Trove, Cuphead, The Mummy Demastered, Sonic Mania, Sonic Force, SteamWorld Dig 2 alebo LocoRoco ...skutočne by bolo z čoho vyberať, hmm....
  • Adventura je hra kde se reší hádanky, pomocí interakce s prostredím a NPC. Na to byjsme nemeli zapomínat. Kde jsou tyto prvky v AC nebo Horizontu? Typickým príkladem adventury budiž Sherlock Holmes nebo LA Noir. Akční adventury Prince of Persia.
    • Proto zvznikl žánr "akční advetura"... stačí dát slovo akční před název žánru a napasuješ tam cokoliv, stejně jako akční rpg, to je dneska pomalu cokoliv...
      • Nenapasuju, pokud to současne není i adventura.
        • maros.goc
          ak je niečo adventúra, nemôže to byť akcia ...preto ak hra obsahuje ako prvky adventury, tak akcie, tak je to akčná adventúra...čo to nevieš pochopiť?
          • Vždyť o tom mluvím, hra musí obsahovat i prvky adventury aby to mohla být akční adventura. A to Assassins Creed neobsahuje.
            • maros.goc
              veru veru, ASO je skor action/stealth .....ale tak aby to nebolo az tak rozkuskovane, tak to hodili do akcnych adventur ..aj ked mario a prey tu nemaju co robit
  • maros.goc
    aj ked som tvrdil nizsie ze Horizon Zero Dawn ma do RPG daleko, predsa len obsahuje hutnejsie RPG prvky nez taka Zelda ....na druhej strane, tie RPG prvky su skor takeho stylu ako v Tomb Raider či Far Cry, cize len take "light RPG" elementy ....čiže asi by som ani nemal problém, keby sa tá hra objavila v kolonke akčné RPG, nakoľko je to taký hybrid medzi akčnou adventúrou a akčným RPG
  • Lidičky jaký je vlastně Observer? Bliží se trochu alespoň SOMě? Atmosféra Blade Runner paráda, jen se bojím, že to bude podobný sh*t jako Layers of Fear...
    • MsRepulsive
      Já si Observer neuvěřitelně užila a jsem z něj do teď unešená tak, že nevím zda by se nedostal do mých top 3 her za rok 2017 - konkuruje Prey, RE7 a The Evil Within 2. Layers of Fear pro mě sh*t sice nebyl, ale byla to koridorovka jak sviňa s moc pěkným vizuálem a hudbou. Observer je rozhodně minimálně o jeden LEVEL výš, svět je krásně detailní, propracovaný a nabízí daleko větší svobodu. SOMu si sice šetřím na tento rok, ale dle známých je atmosféra opravdu hodně podobná, tísnivá a myšlenka Observeru je vynikající. Jestli jste nadšenec do hororovek, Observer by vám určitě neměl proklouznout :).
  • jindra.veliky
    tak to je mazec...horizon jako akcni adventura, lol...uz par let je tady to vyhlasovani nej strasne divny a tohle je tresnicka na dortu
    • Horizon je oficiálně "akční RPG", což je jakýsi hybrid mezi "action adventure" a "rpg". Máte pravdu v tom, že to má blíž k RPG... ale s přivřenýma očima se to dá překousnout.

      Nicméně je to fakt divné, když kvůli hodně laxnímu posuzování žánrů her, v jedné kategorii spolu bojuje Horizon:ZD, Prey a Mario *1*
      • maros.goc
        jj tak ako píšeš, Horizon by sa dalo vziať aj ako akčná adventúra a aj akčné RPG ...no čo robí v jednej kategórii s Prey a Mariom je veľká záhada :D
    • No tak do RPG to ma fakt daleko

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit