Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Veľmi dobre napísaná recenzia. Dobre sa to čítalo. Palec hore. Presne takto som si vždy predstavoval hru o Alienoch. Viac survival a menej strielačka.
  • Je to určitě zajímavá hra, ale příjde mi, že asi i trošku přehodnocená. Je sice super, že v dnešní době, kdy je trh zaplaven bezduchými střílečkami, se objeví něco takového, ale zase to podle mě není až takový zázrak.
    Budovat strach v hráči tím, že začne hrát napínavá hudba (i když se nic neděje) nebo tím, že se pořád někde ozývají nějaké rány (ačkoliv se taky nic neděje), mi prostě příjde tak nějak laciné. U prvního počítačového AvP měl hráč za mariňáka rovněž naděláno v kalhotách a to měl prosím celý arzenál zbraní a nebyla do toho žádná hudba, ani žádné lekací momenty.¨
    Stejně tak mně příjde divné hrát si s vetřelcem na schovávanou, ve filmech to totiž bylo přesně opačně - on byl schovaný a on byl VŽDY krok napřed. Tady jste krok napřed vy a on vás pořád jen dohání a občas je to fakt komické sledovat ho, jak vás hledá. Než Vetřelce mi to spíš připomíná scénu z Jurského Parku s dvěma raptory v jídelně. Na druhou stranu si zas nedokážu představit, jak by hra fungovala, kdyby byl vetřelec stejně inteligentní jako ve filmu...
    Ale abych jen nekritizoval - uchvátil mě vizuální design, který se dokonale přesně drží prvního filmu (jde vidět, že si s tím dal někdo pořádnou práci) a Goldsmithova hudba taky velmi potěšila.
    • to se s jednim vetrelcem asi jinak udelat ani nedá, imo lepší namet na hru by byl remake AvP nebo Vetrelci od camerona - tohle tu sice uz bylo ale nedopadlo moc dobre
    • Hudbu som si vypol hned na zaciatku, ale s tym alienom je to pravda, chodi tam ako dochodca s plnymi plienkami a zaboha si nevie spomenut kde nechal tie okuliare. A keby to bolo uplne ako vo filme do 2 hodin by ta roztrhal a bolo by po hre. Co sa ale rata je atmosfera, a hier ktore ju fakt maju naplno spocitas na jednej/ dvoch rukach. Tento kusok rozhodne patri medzi ne.
      • Hele, to s tím důchodcem jsi popsal naprosto přesně. Místo, aby ve mě vetřelec budil strach, tak jsem se smál tomu, jak hloupě tam pořád pochoduje. I můj pes, kterému se schovávám, je lepší pátrač, než tento "dokonalý organismus"
        • Není to vetřelec jako z prvního filmu, ale je to verze vetřelce typu "Dron", který se takto chová a chodí hlavně po dvou.
          • Resp. to není ten z druhého dílu (Aliens) :-)
        • Ses dobre mimo, libi se me jak si nekteri lidi predstavuji a idealizuji svuj pohled na hry, problem je ze kdyby se jejich pohled realizoval, vznikla by totalne nezabavna slatanina.
        • Taronyu
          A čo má robiť keď ťa hľadá? Lietať vo vzduchu? Akonáhle ťa zbadá, tak nemáš šancu. Už len to je obrovský pokrok oproti iným hrám.
          • C-BEAM
            mne nevadí, že hráča hľadá (i keď AI v Isolation vie vždy kde hráč je) mne osobne vadí to, že sa nechová ako predátor. Keď je ktorékoľvek zviera na love chová sa veľmi špecificky, presúva sa rýchlo a opatrne z jedného bodu do druhého, vyhľadáva tiene a drží sa pri zemi, skúma prostredie. Toto AI v isolation nerobí, iba pochoduje ako znudený dôchodca z miestnosti cez chodbu do inej miestnosti. Chýba mi v tam ten pocit, že alien je žijúci organizmus. Samozrejme od momentu keď ťa vidí a začne útočiť tak to je všetko vporiadku.
            • To s tím omezením pohybu na světle je docela dobrý nápad. Dle všeho hádám, že tohle v potaz ta AI nebere. Na druhou stranu tam zjevně figuruje nějaký rozhodovací mechanismus, který určuje, zda se dál vydá šachtou, nebo jen nějakým koridorem. Pokud to není jen prosté "teď to zkusím o dvě místnosti vedle a tam se nejrychleji dostanu touhle větračkou", je docela možné, že tam nějaká procentuální fuzzy logika funguje.

              Pro mě coby programátora by bylo docela zajímavé vidět, jak je ta AI koncipovaná a co všechno se míchá do toho rozhodovacího procesu. *4*
            • C-BEAM
              nerád by som sa moc rozkecal :) ale hlavne by som zmenil jedno - pre mňa ako fanúšika aliena nie je nič horšie ako pozerať sa na šmatlajúceho sa aliena v osvetlenej chodbe, je to dehonestujúce. Tomuto sa každý rozumný režisér v Alien filmoch vyhýbal ako sa dalo a veľmi dobre vedeli prečo. Na mieste vývojárov by som to urobil tak, že by sa alien zo 70% pohyboval šachtami 25% veľmi tmavými chodbami a interiérmi a iba 5% osvetlenými časťami lode kde by sa presúval rýchlo napr. keby sa chcel dostať do inej šachty, takže by si napríklad išiel osvetlenou chodbou odrazu by sa ozval motion tracker - alien by bol niekde v šachte, tak by si sa niekde rýchlo schoval a o chvílu by si videl aliena iba na 2-3 sekundy rýchlo prebehnúť napr. zo šachty do nejakej tmavej miestnosti a odtial zase do šachty. A motion trackeru by som dal väčší dosah aby mal hráč čas reagovať.

              Ide hlavne o to aby alien nebol tak ČASTO a DĹHO na očiach - aby stretnutí bolo menej ale o to intenzívnejšie a desivejšie by boli... pozerám, že aj tak som sa rozkecal, sorry :)
            • Zajímavý pohled, ale težko říct, jak by to fungovalo v praxi. Můžeš ještě trochu rozvést ten předpokládaný způsob pohybu Vetřelce, když je -- jak ty říkáš -- na lovu? Myslím, že už takhle ve tmě není moc vidět ani když chodí vzpřímeně, natož když by se neustále někde krčil a rychle se přemísťoval.

              My hráči máme často dojem, že něco není tak, jak by to ve skutečnosti být mělo, ale už nám nedochází, že kdyby tomu tak opravdu bylo, naopak bychom si stěžovali, že je to moc těžké, nedá se to hrát a zkrátka to není zábava. A o to jde u her především.

              Souhlasím s tím, že vidět ho promenádovat se po chodbách mu nedává zrovna punc nejagresivnějšího známého organismu ve vesmíru, ale ruku na srdce -- kdyby byl pořád někde skrčený a jednou za pár minut na tebe vystartoval ze zálohy, aniž bys vůbec tušil odkud, fakt by tě to bavilo těch 20 hodin, co trvá ta hlavní příběhová linie?

              Pokud to bude pro tebe/vás jednodušší, berte to tak, že takhle se chová predátor, který o sobě ví, že nemá přemožitele a nepotřebuje se schovávat. (I to je rozdíl oproti predátorům ve zvířecí říši -- ti nejsou nesmrtelní a musejí vyvažovat pro i proti svých útoků.)
            • Taronyu
              Ale veď on to robí. Zapni si detektor keď je v šachte a uvidíš ako rýchlo sa pohybuje. Ak by sa takou rýchlosťou pohyboval aj po chodbách, tak hráč nemá žiadnu šancu. Treba si uvedomiť, že autori museli spraviť nejaký rozumný kompromis, aby sa ta hra dala hrať. Mne tam vadí skôr jeho hlučnosť. Keď zlieza zo šachty, tak hneď viem že je dole a že si musím dávať pozor. Mohli tam pridať ešte jednu obtiažnosť, kde by to hráč nevedel tak ľahko rozpoznať.
            • Do puntíku souhlasím. Ovšem místní fanboys tě za to ukamenují a pak počůrají tvou mrtvolu za to, že ses odvážil upozornit na takové chyby...
          • Až na to, že filmový vetřelec tě hledat nemusí. On totiž přesně ví, kde jsi a kam máš namířeno - tam si na tebe pak počká. Než tuhle trapnou hru na schovku bych raději viděl, že mě on bude někde načapávat - např. otevřu šachtu a tam na mě bafne a pokud správně nezareaguju, tak mě zabije. Sice by to hru od základu změnilo, ale aspoň by to nevypadalo tak hloupě.
            • Kdyby se choval jako ve filmu, tak se obávám, že si nezahraješ. A předpokládám, že by jsi byl první, který by psal že se to nedá hrát a "AI" podvádí *3* .
            • Taronyu
              Vie kam idem? On má krištáľovú guľu? Si ho nejak moc idealizuješ *1* A tu správnu reakciu si ako predstavuješ? Dáš mu po nose? Sorry, ale toto je najväčší bullshit čo som tu čítal :D
  • Tak jsem to hrál asi 8 hodin. Vůbec mne to nebavilo, žádná akce, pořád se jen plížit, furt něco sbírat. Nechápu jak to někoho může bavit. Čekal jsem, až budu mít zbraně, že akce vypukne. To je velký omyl, zbraně nestačí ani na androidy, jednou vystřelím z koltu a je u mne vetřelec.Proti vetřelci nemá člověk žádnou šanci. Na tu hru jsem se moc těšil, ale tohle?? To je lepší jít v normální realitě jít na houby do lesa. Si aspoň udělám smaženici.
    • hraj COD to je hra pro tebe
    • Kdyby jste četl, tak se dozvíte, že je hra podle filmu vetřelec, konkrétně ten první původní film. Vetřelce není čím zabít, tak to bylo i ve filmu.
    • Taronyu
      https://www.youtube.com/watch?v=s2xY9bR0Sqs
  • Skvělá hra...ano to umírání občas může být trochu frustrující, ale pro mě jako fanouška filmového vetřelce a hlavně prvního dílu je to jedna z nejlepších her co vyšla na PC :-) Krásně provedená hra na schovávanou. A to jsem ještě nehrál DLC, kde by měli být postavy z prvního dílu..to si nechávám úplně na konec jako třešničku na dortu. Je jasný, že to nesedne každýmu, ale pro ty co maj rádi vetřelce je tahle hra nutností :-) Tady přidávám svůj gameplay ( nekecal jsem do toho). Po hodině mě ten šmejd stejně dostal...a pak ještě dvacetkrát po sobě...ale já mám výzvy rád a graficky to vypadá parádně :-) https://www.youtube.com/watch?v=bEQI281N9h4
  • podle těch gameplay videí to vypadá dost o ničem, tak o čem je ten hype? Grafika na dnešní dobu podprůměrná (pořád ty samé úzké koridory, na kterých asi moc práce graficky nebylo), celé je to moc světlé, pořád čumění na nějaký blikající zelený senzor a bloudění lodí bez cíle. Má to alespoň nějaký příběh nebo je to jen hra na kočku a myš proti vetřelci s AI tykve? Giger se dle videí taky moc neuplatnil. Staré zlaté AvP2
    • C-BEAM
      "Grafika na dnešní dobu podprůměrná (pořád ty samé úzké koridory, na kterých asi moc práce graficky nebylo)"

      tejto hre môžeš vyčítať veľa vecí ale, "slabú grafiku s ktorou nemali grafici prácu" ani omylom.
      • Atmosfera a ztvarneni lodi je proste super, fakt ma clovek pocit ze chodi po vesmirne lodi. Z me je Alien hra roku, ano sem fanboy *1*
    • Nehrals to tak mlc prosimte! Dlouho sem nevidel tak povedenou AI jak vetrelce, tak i androidi na tom nejsou vubec spatne. Vetrelec te kolikrat odhali i ve skrini pod stolem, staci udelat pohyb, pouzit detektor pohybu a ses jasne, takze nevim o jake AI tykve to mluvis. Grafika neni spicka, ale je uplne v pohode, hraju na high s vyplim AA.
    • Pokud jste viděl film Vetřelec, myslím ten úplně první, je to věrně zpracované. Vetřelec nešel zabít, loď vypadá vizuálně stejně.
  • teď jsem něco viděl, ta atmosféra, jsem zmlsaný a většina nových her mě nebaví,ale tohle je teda zjevení,kupuju


    https://www.youtube.com/watch?v=7EWe69vP1pA
  • U takových her bych očekával dokonalou "filmovou" grafiku. Nejen proto, že jsem rozmazlený, ale hlavně proto, aby mě to prostředí co nejvíc vtáhlo do děje. Sakra už je rok 2014 a i modovaný dědeček Crysis 1 vypadá o několik tříd lépe.....
    • Můžete mě mínuskovat jak chcete, ale to, že hra vypadá jak malinko upravený Doom 3 se popřít nedá.
      • DOOM 3 vypa porad dobre, ale tohle samozrejme mnohem lip, je to naprosto verny filmovy zazitek ala Alien 1, tak konec trolovani a spinkat.
  • Kéž by tohle studio pracovalo i na Colonial Marines... *4*
  • Strašně mi u téhle hry zrní obraz. Nevite čím to může být?
    • Je to filmovy efekt, aby to evokovalo puvodni film z roku 1979. Vypnout, nebo zmirnit, lze tento efekt v nastaveni.
      • Děkuju. Divné, že jsem si toho nevšiml
  • podporuje to 3D ? :-)
    • Je to možné pustiť v režime na oculus rift. Na tom bude zážitok ešte lepší.
    • Bohužel ne, je to celé jen 2D.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit