Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • TheGGG
    Jediný co jsem chtěl je wargame z moderní doby a s trochu lepší kampaní. No a oni místo toho začnou dělat takovoudle "retro" nesmyslnost s plastovými tančíky a stu*idními frakcemi. Hlavně že maj na artech bloncku se samopalem. To se nikdy nedočkám wargame hry ze současnosti, s nějakou tou pořádnou III. světovou? Klidně by mohli aj trochu zafantazírovat a přidat nějaké lehce futuristické hračičky, na kterých se v reálu už pracuje. Hlavně né zase 90. letá a prastarý obludy ala t-55 (kterých je tam pořád jak nasr*tejch).
    • vzdyt wargame je ze současnosti, a je tam současna technika nebo se pletu?
      ja bych rad taky 3. svetovou, ale valcilo by se tam doopravdy i s jadrovymi hlavicemi, dalekonosnymi strelami, pruzkumnymi satelity, strategickymi bombardery a pod. a valcilo by se na mape velkeho meritka
      do toho nejak naroubovat ekonomiku a staveni, to by se mi líbilo
      • TheGGG
        no bohužel úplně ze současnosti to není. Wargame red dragon, který je posledním dílem série a odehrává se nejblíže současnosti je z počátku 90. let. Tzn. žádné drony, dost zastaralá pěchota, mnoho techniky ještě z 70-80 let. Mé mílované A-10 už tam např jsou, ale jinak půlka stíhaček už je dnes na vrakovišti. Mnohé tanky jsou taky extrémě zaostalé, ale hlavně teda u pěchoty, už je v porovnání s moderními armádami vidět krutá zaostalost. Pokud jde o tanky: např. u číňanů bych rád viděl Type 99 tank, ale ve hře maj eště starý ZTZ-85-III (v té době pravda to byla novinka). Rusové tam maj snad nejvíc high- tech tank nějakou verzi T-80, přičemž už by si vývojáři v novým wargame dílu (pokud by vyšel) mohli pohrávat aj s novou T-14 (u rusů číslování pravda nedává smysl). Ve hře ještě ale není ani T-90. Nejvíc, je to ale vidět u pěchoty. Ta zestárla jak sviňa.
        • dembrilot
          Jen doplnim ze vcera jsem uplnou nahodou hral red dragon a zjistil jsem, ze je tam nejaka nova kampan, 2. korejska valka, a tam uz T-90 jsou :) Prezentuji je jako obrovskou hrozbu a opravdu, jejich vyrazeni na bojisti je prvorady cil
          • TheGGG
            vážně? tak to musím čeknout
            • TheGGG
              to je možný o ruskou techniku se tolik nezajímám, ale faktem je, že od 90. let určitě došlo k nějaké modernizaci. Ve hře jsou taky abramsi, ale jsou tam braný za high- tech novinku a stejně se hlavně bojuje staršími modely. Navíc tanky zřejmě nemají APS, což je taky docela naprd.
            • T-72BU je T-90, když máš tak rád moderní techniku tak tohle bys moh vědět *7* .
        • ale nasazeni nove techniky by taktiku na bojišti zasadne nezmenilo, alespon myslim, takže ta tvoje hra by se hrála uplne stejne.
          Co rikas na ten muj napad strilet mezikontinentální strely s jadrovými hlavicemi? takovy hodne propracovanejší defcon
          • TheGGG
            tobě je možná jedno jestli jezdíš s T-80, nebo T-90, ale já mám tudle moderní techniku rád. No a ano, zakomponovat jaderný hlavice by mohli, ale zas by to muselo být jen v tý tahový části a nějak super opatrně, aby to nerozvrátilo celej mechanizmus. Každopádně by byla sranda, kdybych v kampani porážel Ivana a najednou začal blikat defcon 1 level a vše by šlo do kytek.
  • supreme commander opet neprekonan :)
  • Kde jsou ty časy Mechcommandera a Ground Control *9*
  • Magister_Peditum
    Nějak nerozumím té výtce, že pěchota umírá rychleji než tanky. A že autor zrovna vytahuje jako příklad, jak by to mělo vypadat, CoH? Vždyť tam je až vtipné, jak toho pěchota vydrží moc. Pak tam na sebe tank s pěšákem na sebe střílí 5min z pěti metrů a nakonec to skoční odklopýtáním pěšáka na bázi. To je to, jak má vypadat strategie? *15* Ano, u předchůdce CoH, Dawn of War, to nevadilo, protože tam jste hráli za Adeptus Astartes, kteří toho opravdu mají vydržet jako tank! *15*
    • Keyz
      Ani nevíš jak často jsme vytočil u COH, když jsem s nějakým vozidlem potkal pěchotu.

      Tank přijel a začal střílet dělem a kulometem. Pěchota měla zelený štít a = skoro nesmrtelná. To, že klečí za cihlovou zdí proti tanku se neřeší....Pak z pěchoty vyběl borec a začal mířit bazukou. Tank se prostě nemohl trefit. Tedy kulometem je asi 2 škrábl. Borec se trefil a bylo po tanku *16*

      A pak potkat s pěchotou pěchotu. To je na dlouho. Nebo někam postavit kulomet! To jsem myslel, jak to bude kosit vojáky a ono nic *15* . Pouze je to donutí zalehnou a stejně to někdy projdou a hodí tam granát...Men of war a kulomet? To byl kulomet...

      Jako, když to někoho baví tak proč ne. Prostě to je jiný styl strategie. Ale tohle je zase jiný styl RTS. Navíc zde prostě BVP zničí pěchotu s puškou jako prd. Zase pěchota s puškou bere prd BVP. Což se tak nějak asi dalo čekat. Když ale zalezou vojáci do budovy, tak BVP jen tak nezničí pěchotu, protože tam je zalezlá o něco si prodlouží život. Voják s raketometem to zase může řešit...Normálka.
      • Zdarec, tohle me taky docela prudilo, kazdopadne to resi blitzkrieg mod:)
      • Nejhorší je, že to spáchaly až patche a ten mini datadisk. V původních verzích COD byly kulomety dost smrtící a pěchota v krytu toho tolik nevydržela...
        • Jack1947
          Pěknej překlep, "COD" *1* jo tam je šecko smrtící hlavně ai nepřátel *2* Já měl pocit že to bylo až ve druhém díle to bylo pomalu vysílující...
          • Sorry, únava. COH.
      • Jack1947
        Přesně za zdí sou vojáci nesmrtelní wtf... OMG.
    • autor reší hratelnost a ne realitu, opravdu je tak težke to pochopit?
      • ty jsi proste ...... .... .....
      • Veskoslav
        Proč "lidé" jako ty mají neustálou potřebu ze sebe dělat idiota.
        • ty jsi podprumerne inteligentní arogantní odpad. jestli se takhle chovaš i vrealu lide se na tobe musí hodne bavit; jdi cucat tatuv kkt cucáku
          • Veskoslav
            MAxíčku, chápu, že jsi mozek nechal v půjčovně, ale zkus si ho někdy vyzvednout.
      • Magister_Peditum
        Vždyť o tom také mluvím.
        • tak potom si odporuješ protože dawn of war i CoH 1 (dvojku jsem nehrál) se hrálo dobre a pechota nebyla nesmrtelna. i když je pravda že jsem zkoušel chvíli demo CoH 2 a tam se mi zdálo že pechotu značne posílili
        • ja tvuj prispevek nečetl
          • proboha ty jsi blb
  • ALHAZRED
    Generals ma nejako obišli, som fanušik SC, ale velmi sa mi pačil World in Conflict !!
    Neviete či bude nejake pokračovanie z tohto sudku ??
    • TheGGG
      wargame je dost jiný, kampaň není tak dobrá jak ve WiC, ale mechanizmy jsou na mnohem vyšším levlu.
    • World In Conflict 2 asi jen tak nebude, co vím tak autoři dělají pro Ubi The Division... Ono to moc peněz nevydělalo. Wargame je tomu dost blízko, ale je víc hard core a s pomalejším tempem. Super je ale v mp a Red Dragon je jak katalog vojenské techniky.
    • PreidaQ
      World in Conflict bohužel zřejmě nadosmrti zůstane v propadlišti dějin. http://games.tiscali.cz/tema/hledani-zatraceneho-casu-zapomenuty-world-in-conflict-62840
      • ALHAZRED
        Ano prave som čital, diky...pretiahnuť FPSkarov na RTS je hovadina a potom sa ani RTSkarom nevyhovie, pani su urazeny že CoD strategia...aaale mne sa to vemi pačilo ŠKODA...
    • zkus wargame to je z podobnyho soudku
      • Keyz
        Tam cheatuje AI. Vidí pohyb tvých jednotek...Vždy na mapě najedou tam kde jsi.
        • ALHAZRED
          Ma dobry pruskum :-D
          • Ne fakt čítuje. Jeho jednotky jedou neomylně po Tvém velení. V kampaních to tolik nevynikne, v Skirmishi už jo.
      • ALHAZRED
        Hral si to a pačilo sa ?
        • ne ale slyšel jsem jen chválu
  • Veskoslav
    Pěchota co nevydrží jako tank? A v SC II si budete stěžovat, že Carrieru sundá skupina Mariňáků i když je ve "skutečnosti" 300 metrů dlouhá? *7*
    • spiš je divny že sundaj nějakym radoby kulometem Carrier kterej je někde na orbitě *1*
    • budeš se divit ale nekteri lide si na to stežují, protože to proste vypada divne. I když ne zrovna kvuli jejich delce. Nekdo se na to kouká jako na hru a na abstraktní jednotku, ale když už si ta hra bere jako predlohu realitu, tak by se i ty jednotky meli chovat tak nejak logicky a predvidatelne. (je to sci fi ale ani ve sci fi se od vojaka neočekáva že sestreli vesmirnou lod)
      • ALHAZRED
        Tak SC2 sa ešte stale balancuje a asi sa bude balancovať, čo sa tyka MP, samozrejme že je komicke, ked hrstka mariňakov zostreli Cruiser, ktory ma 300m, ale potom by všetci hned urobili jeden a iši by čistiť mapu, on nie je až taky drahy ...vela manikov použiva taktiku mass Cruiser, tak ako za protossa mass voids, ale to skôr v nižšich ligach, od platiny vyžšie sa to už neoplati *2*
  • Podla mna momentalne najlepsia RTS tohto druhu hned po SC1 je Planetary Annihilation:TITANS. Ak nieco od Eugen Systems, tak len Wargame seriu.
    • SC je trochu matoucí skratka protože se používa i pro starcraft i supcom; ale jo na titans jsem četl vetšinou pozitivni ohlasy; ale radši počkam na recenzi a reakce mistnich odborniku
  • Veľké nádeje som si robil z tejto hry a po zrušení pokračovania generals som tak v kútiku duše čakal, že to bude aspoň troška podobné a rovnako dobré ako generals, ale po prečítaní recenzie ma prešla chuť, plus som si pozrel zopár videí na jewtube a ani z grafického hľadiska to nie je nič svetoborné a ešte k tomu to má obrovské problémy s optimalizáciou....škoda no.
    • Zase tak černě bych to neviděl. Toto není nejlepší recenze a graficky to není tak špatný. A pokud znaš Act of War tak to má s touto hrou dost společného. *3* A lepší recenze najdeš (třeba ve zmíněné adrese: http://www.metacritic.com/game/pc/act-of-aggression ) i na Steamu (aspoň přímo od hráčů).
      • Zrzzek
        lepší = lépé hodnocená hra
        • (Jinak tak to bylo myšleno.) Takže hru bych nezatracoval. :-)
        • Bylo to myšleno trošku jako narážka na recenzi. *3* Ne ze všim co bylo zmíněno souhlasim.
  • Co jsem zbežne videl videa tak mi vadí že vrtulníky se pohybují v hejnu a ne ve formaci a chtelo by to taky vetší zoom.
  • S recenzi, respektive verdiktem, se da do jiste miry souhlasit, ale z trochu jinych duvodu - proste udelali odvar Act of War. A to po vice strankach, nez je ta hratelnostni. Bohuzel skutecne jen odvar, AoW byl lepsi, napaditejsi, tech par vylepseni a zmen v AoA nejsou nijak extra uzasne.

    Nicmene dovolim si par poznamek - banky nedavaji ropu, ale dolary. Pri najeti mysi na ikonku se to hlasi jako penize, vsude se to ukazuje jako penize, vsude na hrace koukaji dolarova $$$. Ale budiz, to je prkotina.

    Spis nechapu tu cast, kde se pise, ze "napodobování Command & Conquer her začíná v případě Act of Aggression už u válčících stran" a "byl by dojem z kopírování C&C dokonalý". Vzdyt ty strany v AoA _nejsou_ ani s primhourenim oka nejakym obrazem Generals, naopak, jsou prakticky jedna ku jedne prevzate z AoW. Stejne tak hratelnost, jednotky, budovy, mise, to vsechno je AoW a ne Generals.

    Coz je samozrejme pochopitelne, kdyz to delal, kdo to delal, a kdyz se to jmenuje, jak se to jmenuje. Jenze prave - tady v recenzi to pusobi tak, jako by si spojeni AoW - AoA nikdo nebyl vedom a misto toho tam na silu cpal CnC proste proto, ze ty narozdil od AoW zna... jasne, oboje jsou rts, ale treba u klasickeho koridoroveho Call of Duty byste cekali prirovnavani k dalsim CoD a ne k otevrenemu Far Cry, zejo...

    Kazdopadne bohuzel, jak jsem psal, i coby nastupce AoW to pokulhava. Napln misi, hratelnost, pribeh a filmecky... ze AoW neprekonali je lehke zklamani, ale ta skutecnost, ze alespon vysla dostatecne zabavna variace na AoW to vyvazuje.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit