Přejít na výpis diskuzí

Kurt Cobain

OSOBNOST 31.12.2006 
467 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Nirvana a nejvýznamnější? Nebuďte směšní. Tento titul patří možná kapelám jako Beatles, Rolling Stones, Led Zeppelin apod. A tu věc z těma fanouškama - kdyby jste se trochu víc zajímali o hudbu a nezůstávali jen u jedné kapely, tak by jste zjistili, jaké nesmysly tu plácáte. Nechci aby to vyznělo, že nemám Nirvanu rád. Mám ji rád, ale todle přechvalování je opravdu zbytečné a když čtu příspěvky těch zaslepených imbecilů typu "kurt je bůh!" "Nirvanka je boží, Kurtík je nejhezčí a nejlepší člověk", tak se k té kapele raději neznám. Nedivím se Kurtovi, že ho ta sláva nebavila, když 70% jeho fanoušků byly takové vygumované palice jako tady.
    • Re:

      Nám se třeba zase nelíbí GREEN DAY atd. Nirvana je pro někoho zkrátka punkový nebe a pro někoho směšní kašpaři.Tak neber ostatním jejich názory *13*
  • Strašně mě mrzí, že jsem ho nezažila a ani nikdy nezažiju. V době, kdy umřel, jsem se já zrovna chystala přijít na tento svět... moc bych si na něj chtěla pamatovat. Neuvěřitelně mně inspiroval. Byl - a pořád je - výtečný muzikant, úžasný zpěvák a silná osobnost. A navíc neuvěřitelně hezkej chlap. Nikdy nepochopím, proč si vzal život. Jasně, dítě rozvod vždycky poznamená, ale to neznamená, že by mu to mělo zničit život. Každý se s tím asi vyrovnává jinak a po svém...
    Strašně mě štvou lidi ve škole. Všechno jsou to stejný vymytý mozky, a jejich hudební vkus je příšerný. Z toho hip-hopu aby člověku hráblo. A jedna holka se do mně dokonce začala navážet. "Cooože, ty posloucháš Kombajna?! Vždyť to byl feťák!" Slepice jedna, přitom s těma špekama sama vypadá jako kombajn a navíc si jednou na mejdanu už i šňupla pervitinu. Ona má tak co říkat... měla víc štěstí než rozumu, že si neuhnala závislost.
    Tfuj, už je mi mnohem líp. *3* Potřebovala jsem si postěžovat. Lidi, dál následujme jeho kult a jeho hvězda tak nikdy nezanikne! Koneckonců, kdybysme tady nebyli my, asi už by kvalitní hudba dávno vymizela...
    • Krásně a pravdivě napsaný, to samé je u nás ve škole ;)
      • Myslím si, že lidé nemájí, co narážet na Kurta, že fetoval.
        Většina hopérů "zpěváků" fetuje taky a ta většina je hodně velká, prostě HIP-HOP nemá budoucnost!! *1* *7* A to tady přece víme všichni ;)
  • Škoda že tu už není. *13* Ta dnešní hudba je totiž humus! Kdyby uslyšel jen kousíček toho co se teď posouchá tak se zhrozí! Každý říká jak jsou ty hip-hopové texty skvělé ale kdyby si pustili Nirvanu tak změní názor (ale jen ti kteří mají alespoň trochu hudební vkus) Chce to sakra trochu cyniky ne jenom samé jou jou jsem bohatej a slavnej! *16* R.I.P. Kurt *9*
    • Hip- hop?? Tyvole, co to jako je?
      Není tomu skoro ani rozumět, protože to odmelou strašně rychle..
      Texty stojí pěkně za h*vno, v hip-hopových textech rapujou jenom o penězích, d*vkách a sexu a o tom, jaký jsou to "kingové".. Nic normálního od nich slyšet neni ;) *13*
      • Hej přesně! Naprosto s tebou souhlasím, ale v poslední době to poslouchá skoro každý! A to mě štve... každý zpěvák dělá duety s nějakým ´´borcem´´ takže třeba i z dobré písničky vznikne nejhorší slátanina, kterou jsem kdy slyšela. Texty jsou většinou o tom, jakou mají super káru a na každém prstu jednu holku (která je samozdřejmě SEXY!), ale nad opravdovými problémy se nezamyslí... Ale písničky o problémech asi nikdo poslouchat nechce. to si radši poslechnou písničku o tom, jak někdo sbalil holku a potom sbalil další a pak si koupil bourák a pak si užil atd. atd. Já to prostě nedokážu pochopit...
  • Zkuste porozumět.........

    Nazdar lidi,ja tady celkem pzoroju ty vaše neshody a je tady pěkná mela mezi fanoušky a laiky. Ráda bych řekla teda něco těm laikům, kteří by se nad tím měli zamyslet. Zajímali jste se někdy o hudbu jako takovou? Nemyslím ty hovadiny co teďka frčí v klubech,to upřímně nemá žádny smysl, člověk z toho moc nepobere a nijak ho to nemůže ovlivnit. Jenže právě hudba, kterou skládal Kurt Cobain měla tuhletu podstatu. On jenom neskládál písničky. On do těch textů a tónu dával všechno ze sebe. Vyjadřoval své rozpoložení, své pocity, které hluboce vnímal. Hudba pro něj neznamenala to, že se postavil na pódium, zaspíval si a čekal, jestli mu budou lidi tleskat. Hudba a texty byly jeho nástrojem, jak se vyjádřit, říct něco světu. On si nepotřeboval něco dokazovat, nepotřeboval fanynky. Žil svým životem a proplouval svýma myšlenkama a právě ty se odrazily ve jeho tvorbě. V dnešní době umí každý debil vzít do ruky mikrák a zaspívat si, ale už málokdo umí něco vyjádřit. A to říkám jako osoba, která už mikrofon v ruce před lidma držela a řeknu Vám, že málokdy dokážu unést tu situaci, že lidi nepříjdou kvůli mě a hudbě, ale aby si zapařili. V dnešní době se to všechno absolutně vytrácí. Vlastně je to uplně absurdní. Už kvůli toho bych se chtěla vrátit do starších let. Chápete už konečně co tím myslím? A co vy? Řešíte tady takovou stupiditu, jestli Kurt zašlápl křečka nebo ne. Preoboha vzpamatujte se a zkuste naslouchat jemu. Zkuste z jeho textu poslouchat a porozumět mu sami. Přece nepotřebujete si o něm přečíst nějaké rozbory,co to bylo za člověka. Když ho budete poslouchat, tak ho poznáte líp, než když dáte na řeči jiných, kteří kolikrát prd ví. A poku se Vám ta hudba nelíbí, tak je to opravdu smutné,sic vám ji nevnucuju, ale právě vy nemáte pochopení a nejspíš jste absolutně slepí a ovlivněni až přílíš moderní dobou a všemi těmi novými styly, které nemájí absolutně žádny smysl. Je mi vás líto. Myslíte si, že sem nějaká stará baba nebo co? Omyl, je mi 19, ale já mám pocjopení a naslouchám tomu, co slyší moje uši. Néco vidí moje oči. Díky *4*
  • Kurt je skvelej,ale vsichni ho videj jen jako toho uzasneho zpevaka,kterej se zastrelil.Zkuste si nekdy precist jeho dopis na rozloucenou a zjistite,ze presne tohle on nechtel!!!Delate z nej boha,proti tomu nic nemam,protoze vim jak byl jedinecny clovek,ale on se zastrelil presne kvuli tomu!!!!!Nikdo se nestaral o to,jak mu je,vsichni jen chteli nove CD,koncerty a jeho to pritom hrozne vycerpavalo,takze ty,ktery pisou:Kurt je muj sou dost na hlavu protoze on uz nikdy nebude vas!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • :(

    Chtěla bych vidět, jak by vypadala dneska hudba, kdybys tu byl. To co se hraje v rádiích se pomalu ani nedá poslouchat...

    R.I.P. Kurt
  • :)

    Kurtova hudba a hlavně texty ovlivnily miliony lidí na celém světě včetně mě. Například píseň od Leadbellyho Where Did You Sleep Last Night nikdo nezahrál líp, nikdo do ní nedal tolik prožitku a citu jako Kurt. A vůbec nechápu, jak můžete polemizovat nad tím, jestli se zabil sám nebo to byla vražda, vždyť napsal písničku o smrti, o tom, že se chce zabít (You Know You´re Right) a za čtvrt roku, co ji nahráli se zabil, každý, kdo tuhle píseň zná a pochopil ji, nemůže o vraždě vůbec vést řeč.
  • love

    Ať je to feťák nebo cokoliv jiného, je mi to upřímně jedno. Dělal muziku a dělal ji sakra dobře. To co bylo v jeho soukromém životě to není moje a ani ostatních lidí věc. To, že byl jaký byl to se všechno odráželo v jeho hudbě a v jeho textech. Pro mě to je neuvěřitelnej člověk a dala bych cokoliv za to, abych ho mohla poznat abych pochopila jaky byl..co doopravdy citil. Protože to tady nikdo neví, ani jeho rodina ne. Lidí jako je on by mohlo být víc. Je to člověk který ukáže cestu dál a to co mě mrzí je že svět spěje tam kam spěje ( Hip-Hop,Disco atd.) Milujeme


    Je lepší shořet,než vyhořet
    • Brát drogy je, pokud kvůli tomu, abyste si na ně vydělali, neokrádáte babičky, čistě věc daný osoby a pro mě je ničit sebe sama morálně čistá věc. Důležitý je, jak se choval k ostatním a podle toho soudím povahu a dobrotu lidí. Kurt byl heráček, ale povahou, názory a smyslem pro humor taky zatraceně super chlap. A to je to jediný, co hodnotím a proč ho žeru už 10 let. No, talent taky pomohl *1* ...
    • maria.johanna

      Re: love

      je to fakt, fetaky nenavidim, ale on i neco umel..nebyl jak ostani a v ty dobe byl fetak kde kdo
    • Re: love

      holá pravd anemeleš hovna
      • Re: Re: love

        cože?nechápu tě promiň(nejsem přihlášená
    • miley1cyrus

      Re: love

      přesně byl úžasný člověk a jestli byl feťák nebo nebyl nikdo nemohl vědět jak se cítil a jak mu bylo jaký byl přesný důvod proč to udělal nebo proč fetoval ale pokud vím tak je to "Je lepší shořet,než vyhasnout"
  • -m.a.t.l.a-

    R.I.P

    Chtěla bych říct: Všechno nejlepší k narozeninám, ale... můžu říct jen: Odpočívej v pokoji. *9* Snad je Ti tam nahoře lépe, než Ti bylo tady dole a snad i vidíš, že je tu stále pár lidí, kterým fakt scházíš.
    Byl to fakt neuvěřitelnej člověk, třebaže feťák, ale neuvěřitelně hlubokej, citlivej, nadanej.. Myslim, že kdo četl knížku Těžší než nebe, bude se mnou souhlasit.
    No nic, tak se měj a občas se na nás mrkni tam shora, prosím. <3
    • Re: R.I.P

      četl jsem ji a souhlasím... nezbývá,než zvedat hlavu výš, než byvá stage... všechno nej Kurte :))
  • jaka svine? jak muzes neco takovyho rict o cloveku ktereho vubec neznas? uvedom si nasledky toho co rikas nez neco vypustis protoze potom uz muze byt pozde...jestli ti neco rika nazev vanity fair tak snad vis o kam mirim a pokud ti to nic nerika tak tim spis courtney nepomlouvej

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit