Přejít na výpis diskuzí

Zkrocená hora

FILM 4.3.2007 
218 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • mimi.for.love

    Ahoj!

    Tak já jsem tenhle film ještě neviděla, poněvadž ho němůžu nikde sehnat *9* Nevíte někdo o nějkém odkazu na netu, kde bych si ho mohla stáhnout anebo se na něj podívat on-line? Nikde ho prostě nemůžu sehnat a je mi to hrozně moc líto, protože je to určitě podle kritiky super film, kde hraje můj miláček Heath Ledger. Dávali ten film už v televizi nebo ne?? Děkuju moc za odpověď, budu vám moc vděčná.
    • ferrerrka

      Re: Ahoj!

      Ahojky:)mno tak stahnout nevim kde by sis ho mohla,ale v televizi ho jste nedavali,ale ve videopujcovnach ho maji:)tak to zkus tam *3*
  • Nejlepší film, co jsem viděl!

    Zdarec ;-)
    Tak abych vám řekl pravdu, tak tenhle film mě dostal, jak nevíc mohl. Neskutečně silnej zážitek, jako bych se vžil do role hrců někoho z filmu.
    Myslel jsem si, že to bude totální blbost podle toho, co mi říkali lidé, co to už viděli. Asi jsem zatím narazil na tupce. Po shleédnutí filmu jsem byl plnej uvědomnění a otázek. Dokonale zpracovanej film, podle nejhezčího příběhu, co jsem slyšel.
    • ferrerrka

      Re: Nejlepší film, co jsem viděl!

      tak přesne takhle jsem to chtela rict,ale neslo to:)tak diky zes to rekl za me:)naprosto souhlasim:)
  • heath.4ever

    skvělý film

    ten film sem viděl tak před půl rokem a musím říct že se mi hodně líbil a díval sem se na něho i několikrát.Heath a Jake to zahráli hodně dobře.prostě byli skvělí.úžasný film.10 bodů z 10.ale hlavně mi je líto že Heath už nenatočí další takový skvělý film.
  • rennny

    no nevim

    zdarec lidi, film mě trošíčku opakuji trošičku zklamal ve střední části filmu byl takovej utahaneh, nevim jak bych to popsala, ale výkony obou herců byli opravdu výborný a na úrovni, ale.....jenom sem se chtěla zeptat jakej názor na to jak se asi museli cítit hlavní hrdinové při natáčení choulostivých scén *7*
  • jéje

    Tak tuhle reakci jsem našla na jednom blogu...absolutně nesouhlasím s tímto názorem ale přece jenom,je to sranda,alespoň už nemám,po shlédnutí tak krásného filmu stáhnutý žaludek a dokážu myslet na něco jiného...


    Děj začíná v 60. letech ve Wyomingu, kde se sejdou dva mladí hezounci, kteří hledají práci. Tu dostanou a jdou hnát stádo tisíce ovcí kamsi na horu Brokeback. Jeden bydlí na kopci a vaří večeře a druhý spává s ovcemi dole. Jednou za den se sejdou … Pak se, odloučeni od zbytku světa, po nějaké době spolu opijou, schoulí se k sobě do stanu a jdou na to … Tohle antre od seznámení k prvnímu pánskému spojení bylo na můj vkus moc krátké na to, aby mi dalo uvěřit tomu, že to celé způsobila samota dvou mužů v horách. Po sezóně plné ovcí, lásky a jednom chabém pokusu o oživení děje scénou s medvědem, se oba rozcházejí na opačné konce Států. Jeden si vezme svou stálou přítelkyni, plodí děti a snaží se je uživit. Druhý se pustí, ne příliš úspěšně, do svého vytouženého rodea, kde potká ženu, jíž pojme také za choť. Její tatík ho nemá moc v lásce, blablabla … Po čtyřech letech si hoši napíší, sejdou se u toho prvního, líbají se jak o závod, což vidí manželka, ale nic nedá najevo …
    Po další dlouhé roky se průběžně scházejí (údajně na ryby) a rozdávají si to. Po dvaceti letech se jeden rozvádí a druhý následně umírá nějakou “spravedlivou rukou”. A pak jakýsi ten závěr a tak …

    No, upřímně, čekal jsem víc. Oba protagonisté nám byli představeni jako sotva dvacetiletí, což se moc nezdařilo, neboť se po celých 25 let děje téměř vůbec nezměnili. Zřejmě se dost šetřilo na maskách.

    Hlavní otázka, kterou si z filmu odnáším, je ta, zda byli skutečně homosexuální, vlivem přísné společnosti v tomto utlumení a na kopci se jim to rozjelo, nebo zda to celé způsobila jen společná samota v horách. Pak ale pochybuji, že by z toho vznikl vztah nadosmrti.
  • :o)

    Je to krásnej,úžasnej film..aby tě děti nerušily?No...vlastně já sem taky ještě pořád dítě...přece jenom...15...ale rozhodně si myslim že bych se do tohohle filmu zamilovala i kdyby mi bylo míň...
  • :)

    Máte pravdu, tenhle film je nekrásnější ze všech Heathových filmů. Už jsem si ho dlouho nepustila, ale brzy to napravým. *3* Hned jak budu doma sama, aby mě děti nerušily. Už teď se na něj zase těším. *3*
  • x

    je to dobrej film.heath a ten druhej jsou borci heath byl co tam předvedli ja bych to asi nezahrala *14* *14* *14* *4*
  • Gabinka

    Dneska jsem Zkrocenou horu viděla poprvé. Strašně silnej zážitek z ní mám, ale bohužel taky hodně smutno u srdce...smutno z toho, že tak pozoruhodnej a nadanej herec s tím největším možným charismatem už nechodí po tom stejným světě, co my... *9*
  • :)

    Ahojda. No takže, nemám k tomuhle filmu co dodat, nejen, že v něm hraje nejoblíbenější herec mého srdce Heath Ledger, ale ještě je to ten nejlepší film, kterej sem kdy viděla. Nemůžu si pomoct, ale strašně se mi líbí síla té lásky, kterou k sobě chovají. Je pravda, že podle mě do toho namočil Jack Ennise, kterej se zezačátku hodně bránil, ale potom už to jelo samo. Ani po 4 letech na sebe nezapomněli. Líbí se mi, jak se za to zezačátku ( spíš Ennis) stydí, ale potom, jak spolu jezdí "na ryby" *14* a prožívají spolu spoustu nádherných chvil. Také se mi na tomto filmu líbí to, že končí smutně. Možná to zní divně, ale vezměte si většinu těhlectěch přiblblejch americkejch filmů, ktery jsou jako z pohádky a končí tak, že se vezmou a žijou spolu štastně až do smrti. Tenhle film končí pro Ennise smutně, nejen, že ztratí svoji rodinu, ale ještě ztratí svoji lásku, a jak ještě na končí brečel, to mě dostalo *9* *9* musím se přiznat, že málo kterej takovejhle film mě dojme, ale tady u toho jsem řvala jako želva, je to smutnej ale nádhernej film, na kterej koukam pořád dokola. Dalo mi strašnou práci tenhle film sehnat a ted na něj koukám tak 2 krat denně. mám pocit, že už mi z toho haraší. Každopádně krásnej, ale mooooc smutnej film, kterej miluju stejně jako Ennise del Mara alias Heatha Ledgera *9*
    • Re: :)

      Naprosto s tebou souhlasim...tenhle film jsem po prvý viděla včera...dost jsem o něm slyšela-spíš to negativní(ve smyslu,že je to akorát film o dvou buzerantech) ...no a prostě všichni v mém okolí kdo tenhle film viděly ho hanily...včera,když jsem ten film dokoukala,tak jsem si připadala strašně zvláštně...na nic jsem neviděla,protože sem od breku měla v očích řasenku a ta mě pálela jako čert *16* ...celej ten film byl strašně dojemnej a zanechal ve mě hlubokou emocionální stopu...co se týče hereckého obsazení,tak musím říct,že měl režisér šťastnou ruku...Nejvíc musím vyzdvihnout Jacka v podání Jaka Gyllanhaala,který byl naprosto úžasný *14* Ty jeho pohledy mě prostě vždycky dostanou na kolena *14* Zkrátka tak citlivej a dojemnej film jsem už dlooouho neviděla
    • Re: :)

      mam na ten film upa stejnej názor jako ty...poprvý jsem z toho byla taky tak hotová že sem si to druhej den musela pustit znova...viděla jsem to asi před tejdnem a pořád cejtim pokušení vzít si to a kouknut ještě jednou...film mi dal obrovskej zážitek..film na kterej se nezapomíná...herci podali neskutečnej výkon.Fakt bomba
      • Re: Re: :)

        Nejhorší je, že tento příběh nemohl v té době za žádných okolností skončit št´astně-nebo snad ano? Snad jen v případě, že by Jack nebyl tak odvážný a nepoodkryl to, co se Enis v sobě snažil udusit. Eniss mohl žít poklidný spořádaný život, ale celý život by si jen na něco hrál a nikdy by nezažil..Možná by se nerozvedl, možná ano..Jack byl předurčen k záhubě už od začátku-on se nechtěl skrývat, láska k Enissovi (uskutečńovaná společně několikrát do roka v izolaci hor)ho chránila-dokud ho Eniss neodsunul na vedlejší kolej před prací. Už když ho jednou poslal pryč, jel se zlomený Jack uspokojit do Mexika-vybral týpka podobného Enissovi... Po druhém "odmítnutí" šel do jiného vztahu, pravděpodobně ne už tak utajeného a v místě bydliště a to ho stálo život. Po celou dobu měl doma, ve svém pokoji u rodičů Enissovu košili-s jeho krví z pranice-, o které si Eniss myslel, že ji zapomněl v horách. Přes ní měl svou košili, taktéž z oněch vzácných chvil, kdy byli spolu. Choval ho v srdci celou tu dobu, od onoho roku 1963 a co ho Eniss odkazoval jen na občasné realizování vztahu v horách. Eniss po jeho smrti obě košile vzal a dal Jackovu košili pod tu svou, nyní ho choval v srdci on a věděl, že se přinejmenším na jaře, kdy Jacka viděl naposled, měl rozhodnout jinak. Proto opustil dobrou práci a rozhodl se jít na svatbu své dcery....
        Neštěstí je ale v tom, že i kdyby se rozhodl jinak, vše si přiznal, tak jeho vztah s Jackem by ani těch 20let netrval, možná by byl intenzivnější,otevřenější, ale o dost kratší, společnost by se postarala o to, aby jejich lásku drasticky zahubila.

        Naštěstí dnes už mají takoví lidé šanci na slušný život a společenské mínění se trošku posunulo. Snad!

        Nojo, prostě dojatá heterosexuálka-romantička-podán
        • Re: Re: Re: :)

          podání neberu do důsledků-raději čtu knížky, kde si vše utvořím podle svých představ, ale film byl nádherný. Zjistila jsem, že stejný režisér natočil i jiný můj oblíbený film Rozum a cit. Takže pořád téma s velkým t-pro mě *14*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit