Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • "Když už si člověk navykl na mechaniky jedné části, Spore udělala „cvak“ a veškeré učení postupů začalo nanovo"

    pro mne vždy bylo prozkoumávání nových herních mechanik to nejzábavnější na SP hrách..
    pamatuju na osmibitech jak každá hra byla unikátní a přinášela nové herní zkušenosti, chyba spore byla v přílišné jednoduchosti žánrů a infantilnosti
  • Podla mna mal Spore dva problemy. Evolucia nebola evolucia, ale najeky divny druh hrania sa na Boha a obliekania si Barbie. A druhy na ktory som tesil ked bola hra vo vyvoji, multiplayer vo vesmirnej casti. Kazda planeta by predstavovala samostatneho hraca.
  • Trisska
    "Revoluce se nekonala, ačkoliv hra měla ty nejlepší předpoklady ji naplnit. Kde se stala chyba?"

    Jo, tak to vám můžu říct naprosto přesně, chyba totiš nastala v tom, že nedali do hry pořádnej nášup krve! To bi hnedka dostávala všude hodnocení 9-10/10 a měla bi už nejméně 3 pokračování. Holt hry bez krve v dnešní krvelačný době prostě nefrčej. *9*
    • to neni o krvavosti ale o tom že většina hráčů je natolik zdegenerovaná že neni ochotná (možná ani schopná) přijmout nic jiného než chození se svou postavou a zabíjení jiný postavy *9*
    • Trine 2, Portal 2, Reus, Journey, To the Moon, FEZ, Botanicula, Vessel, Walking Mars, Cubesis, The Swapper, Incredipede, Solace, Proteus, Monaco, Eurotruck Simulator 2, Starseed Pilgrin, Pepo & Yo, Braid, The Night of a Rabbit ...

      Hry z posledních letAni v jedné hře není ani kapka krve, prodávají se, hrají se, je vidět, že o máš velmi chabý pohled na věc, Trissko...
      • Ale predstav si, ze by si skutocne mohol vytvarat aliena a podobne kreatury. A tie by sa nasledne trhali navzajom a tiekli by potoky krvi... Malo by to nieco doseba
      • Trisska
        Pche, vždyť to sou samý indie hry a pořádná 3D tříáčková hra žádná. Což jen potvrzuje moji teorii a jasně vyšlo najevo že můj názor vůbec chabej není.
        • Bavila ses ale o násilnostech. Dal jsem dostatek příkladů - to je oč tu běží. A mimochodem, Eurotruck 2, Portal 2 a brzo vycházející Take on Mars jsou 3D....
          • Trisska
            Vím, ale pořád je to jen velmi málo her, navíc pořád jen indie. Ani sem nic z toho nehrála, Eurotrack mě fakt neláká a portálů se bojím. *9*
            • Jinac o uspesnosti Spore s krvi... souhlasim s tebou. Taky si myslim, ze kdyz ta hra nebyla uz Buh vi co v nicem dobra, tak aspon mohla byt absorutni a plna krve! :-) Hned by se na to lepe koukalo, kdyz se potvurky rezou! A osobne sem zastance nazoru, ze krev patri k hram kde je primarni zamer nasily. (konflikty, valky) Spore tohle nechtelo, chtelo hybridni SIMSi, no nefungovalo to. No a taky nechapu, ze v dnesni dobe neExistuje detsky zamek! Kdysi to v hrach bylo... stacilo ho zapnout, a najednou zadna krev, zadne streva vzduchem. Aspon by mel kazdy to, po cem touzi. :-)
            • Hlavne never blbostem, ze decka zabiji po vzoru her. V jedinci jde jen o impulz, ktery ho primeje k vrazdeni... chapej to tak, ze kazdy ma svuj vypinac a slabe povahy ho maji skoro VSUDE! Takze staci Hra, Film, sexualni tematika a i jine veci k tomu, aby sel zabijet. Zabiji se lide denne a taky masove vsude, jen v nasi "pokrocile" spolecnosti se dela ze vseho humbuk. Hlavne z politickych duvodu.

              Ja jako malej (cca 12let) sem hral vsechno mozne... krev cakala, kopalo se do hlav, absurdita neznala hranice! No a nikdy sem nemel potrebu nekoho zariznout. Hra te jen MAX nauci kde spravne ten nuz zatlacit, ale nevnuti ti myslenku "zabijej". Protoze tva mentalita tomu nepovoli uzdu. Spise je ubohe vinit hry z nasili a nevinit toho spratka, ze je narusenej slaboch, ze rodice si nevi uhlidat decka. To je v US bezne, tak se haze vina jinde...
            • walltar
              Tady v diskuzi žádná krev není a někdy, když to čtu tak mám si chuť zastřílet ... *7*
            • Trisska
              Ano, hodně štěstí, to je právě to o čem mluvím... Skoro žádný 3D áčkový hry bez krve totiž nejsou a když náhodou nějaká vyjde tak v recenzích propadne, protože hráčská obec je na krvavost naučená a bez krve a vraždění už jim to nic neříká. A potom se nedivme, že si jdou jednoho dne zastřílet do školy do svejch spolužáků. *7*
            • To byl jen zlomek... Takže ty chceš AAA hru (což je relativní, protože každý může považovat za AAA hru cokoliv) ve 3D a ještě bez krve? Hodně štěstí.

              To, že si nic z toho nehrála, ti nevyčítám, ale pak si nestěžuj, že trh nic nenabízí, když ti není nic dobré.
        • pri cteni toho ze portal 2 neni poradna 3 ackova hra mi cervene zasvitilo pred ocima
    • stačilo by kdyby ubrali infantilnost..
  • hra byla vyborna... ale potopily ji dementni recenze jako je tahle, proto nemela uspech takovy jaky si zaslouzila
  • Khanemis
    Ona Spore nebyla špatná hra. Dovolím si tvrdit, že na první zahrání byla i docela výborná (samozřejmě pokud se někdo nezaseknul třeba na té infantilní grafice), byl to zajímavý koncept, tvorba postavičky byla skvělá, bylo co objevovat. Problém je spíše v tom, že na sandboxově se tvářící hru Spore nenabízí prakticky žádnou znovuhratelnost. V podstatě vše je stejné, jen je rozdíl mezi agresivním a mírumilovným přístupem, ale ten není tak úžasný, podle mě, aby z toho dělal hned dva zcela odlišné zážitky. I kdyby, tak se dá hra zahrát tak dvakrát a pak jste tak nějak z ní vytěžili vše a můžete si hrát už jen s editorem (i když skvělým a na svou dobu opravdu technologicky revolučním). Přitom samotná délka jedné hry není příliš dlouhá, hlavně proto, že vás hodně rychle táhne stále do dalších období. Ano, vesmírná fáze hry je ve své podstatě nekonečná, ale popravdě ta mi přišla ze všech fází nejnudnější, není tam zase tolik co dělat. Vesmírná fáze těžko ospravedlňuje to, že do ní hra celou dobu děsně spěchala, jen aby si člověk potom dlouhé hodiny lítal vesmírem, unášel příšerky, upravoval zdlouhavě planety a občas rozstřílel nějakou tu lodičku. Hloubka tam možná je, ale příliš hráče nevede k tomu, aby si ji opravdu zkoušel najít a užít.

    Takže ve výsledku pak člověku zbude jen ten celkem fajn editor a začátek hry, tedy přežívání mezi dalšími prvoky (ta část mi přišla asi nejzábavnější ze všech, dobrá minihra) a první kroky po souši (i když ty taky rychle omrzí), ale dál už nic moc nemotivuje pokračovat, radši si vytvoří zase novou příšerku, pokud vůbec.

    U sandboxově se tvářící hry, která se ohání maximální simulací všeho, je to celkem smutné. Po prvním dohrání, kdy se člověk celkem baví, už nenabízí nic moc dalšího.
  • fizola
    Najvacsia zabava bola pre mna sutaz s kamosom, kto urobi divnejsiu priseru. vyhral on ked urobil nieco co vyzeralo ako dvaja ludia v polohe doggy :)
  • Trochu nechápu proč se v autor v článku zmiňuje o star wars ale jinak to ujde.
  • Spore mělo pokračování v loňském Dark Spore ne ? *8* *8*
    • snad predloni nebo tak, ale uz to nebylo od Willa Wrighta, takze je to asi tak pokracovani Spore jako Fallout 3 pokracovani Falltout 2 o.O
  • Zabralomi to 2 minuty googlení: serial Bar Karma realizován byl, sice jen jedna serie (12 epizod), ale v clanku se pise ze nikdy nebyl realizován. Radsi nepsat nic nez si vymyslet *7*
    • Vymyslet? Tak treba nemel tak precizni informace jako ty... Kdo chce psa bit...
      • precizni informace? rikam staci to minutu googlovat...
        To si snad autor mohl dovolit, tu minutu navic a overit si svoje zdroje.
  • Mne se nahodou prvni dva dily libily hodne, moznost delat si vlastni zviratko a moznost volit ruzne strategie preziti byla paradni. Treti cast byla slabsi a ctvrta me nebavila, to uz jsem si sel radsi tvorit nove zviratko. Skoda vypusteni te vodni faze.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit