Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Děkuji za výborný článek!
  • To nechápu ... když Infinite vyšel, všichni ho opěvovali jako jednu z nejlepších her a teď skoro po 4 letech ho začali všichni kritizovat a nenávidět? Zaspal jsem něco?
    • Vogon
      Infinite byl vždycky kritizován. Samozřejmě, ta kritika se ti asi nějak nezdá, protože hru kritizují jedinci typu neregistrovaný návštěvník diskusí na Games.cz, ale najdou se i kritici, kteří jsou inteligentní a hrám rozumí. Například tohle rozsáhlé video - https://www.youtube.com/watch?v=VdNhwb7iuI4 , dobrá pasáž videa je třeba ta, která rozebírá nezvládnuté téma cestování časem, začíná okolo 14:50.
    • Pár místních křiklounů naštěstí nejsou zdaleka všichni *4*
  • Pro mě byl BS Infinite jedním z největších zklamani minule generace.
    Slibovali nám návrat k System Shocku 2 a místo toho jsme dostali v podstatě singleplayerovou verzi Unreal Tournament. Totálně tupá střílečka s imbecilnimi nepřáteli, jejichž jediným AI je hnát se za vámi jako čokl. A hřebíčkem do rakve byl ten respawn, kdy co jste stihli pokosit, zůstalo pokosené, takže jste mohli hrát jako totální pako a stejně bylo vítězství jen otázkou času.

    V porovnání se SS2, kde člověk naopak počítal každý výstřel, lekal se každého podezreleho zvuku... Ty dvě hry nemají společného vůbec nic
    • Yep, BioShock je meh, poslední naději vkládám do SS3 na kterym dělá i Spector.
  • Lukass
    Paradoxni je ze to byla strilecka v ktere melo byt daleko min strileni. Rozehral sem hru podruhe ale uz me vubec nebavila, pribeh a prostredi paradni ale toho strileni bylo moc.
    • Mi prisla strelba a boje zajimave a poutave, slo to resit vice zpusoby, atd. Co bys chtel lepsiho? Nebo lepe - jakou jinou hrou se inspirovat?
    • To je jako případ Spec Ops: The Line. Bylo to hlavně o příběhu, občaspočet nepřátel to rušil.
    • Draken69CZ
      Hraj to na nejnižší obtížnost, teď nemyslím že by jsi to nezvládal, ale střílecí pasáže nebudou tak obtěžovat a můžeš se víc věnovat příběhu a prostředí.
  • Dohral jsem, ale postmortem vize me bavi vic nez zamlzeny vzpominky. Uvidime jestli se Levinovi podari dostat do, anebo postavit kolem sebe tym, co by dalsi z jeho napadu spolecnou snahou posunul dal a doprovodil takovy projekt i ke zdarnemu konci.
  • Pěknej článek. Díky!
  • MickeyMutant
    I když mám rád oba první Bioshocky, do Infinite jsem se nemohl dostat. Dvakrát jsem ho rozehrál, ale strašně rychle skončil. Možná obsahuje úžasnou příběhovou a filozofickou linku, ale pokud mě nepolapí zajímavé herní mechaniky, tak si ji neprožiju. To si pak o tom radši třeba něco přečtu a nemusím protrpět celou hru na vlastní kůži*4*
    • N0isy
      Nevím, kde jinde než v Bioshocku bys chtěl hledat zajímavé herní mechaniky. Už jen plasmidy jsou kapitola sama osobě.
  • Mimořádně kvalitní článek s vysokou přidanou hodnotou
    • MickeyMutant
      Tohle prosím vás radši nepište, ještě to někdo napráská a vlítne sem Bureš.
  • Infinite na mě působil jako neskutečně ambiciózní projekt plný kreativních konceptů, kterým bohužel chyběla přesná jednotící vize, a tak se dohromady smíchalo tolik nápadů a ty prošly tolika verzemi, že ve výsledku vznikl zoufale slepený salát nesplněných slibů, populárních klišé, nevyužitých témat a roztříštěných mechanik.
    • Aj takto sa to da povedať, to je otazka, či je pohar poloprazdny, alebo poloplny...
      V každom pripade drviva večšina hier s jednosmernym pribehom ako ich pozname, su v porovnanim s touto hrou NEZAŽIVNE...nuda a bída... a hratelnosť TAKY NIC MOC *1*
      ...niekto sice môže povedať, že je to pribehovy zlepenec, ale tolko hernych polôh, v ktorych sa hrač nachadza, som nevidel nikde, od največšieho blaha, až po totalne zufalstvo, moja poklona...
      nepametam sa, čo všetko slubovali, cestu do vesmiru, sex s veveričkami, ale mňa tato hra naramne uspokojila, možno nie som taky naročny hrač, ale nemam dôvod klamať...
  • Hnisavec
    nedávno som dohral opat ten remaster na PS4...samozrejme v mode 1999, kde nesmie hrač nič kupovat, nemá ukazoval na mape, kde má íst a kde dve tri rany rovná sa reštart checkpointu (btw.po smrti sa obnoví zdravie bossom aj Handymanovi a hráč príde o 100 dolárov). Len takto hra ukáže aká je premyslená, vyvážená a akou geniálnou hratelnostou disponuje: príklad finálny súboj sa dá prejsť klasicky strielaním všetkého, ale na 1999 je to extrémne tažké. Takže dá sa generátor oblepiť tým pohlcovačom guliek a má čas zhora sniperkou ostrelovat útočníkov. Alebo príde na to, že shock jockey pasca nezmizne a kompletne celé okolie generátora tým obhádže.

    Oproti jedničke mi prekáža extrémne domotaný príbeh, v ktorom sa sám Levine musel zamotať a kur..í aj geniálny priamočiary storytelling neprekonatelnej jedničky a dvojky. Iné reality vnímam ako barličku, ktorou sá dá vysvetlit všetko a vyhnúť sa lepšiemu premysleniu príbehu aby dával ozajstný zmysel. Na konci to skrátky posobí trápne a smiešne narozdiel od katarzie v Bioshock 1. Ale DLCčka boli super a stále to je vysoko nadpriemerná hra.
    • Tak to bych mel dotaz: kdyz pri oziveni prijdes o 100$ a dojdou ti penize, tak je totalni konec? Nebo kdyz nemas, neprijdes a kdyz mas prijdes? Pokud nesmis nic kupovat, tak se v tom pripade nic nedeje, ne?
    • Suhlas, tie alternativne reality boli už riadne cez čiaru, daval som si gebulu do zveraka, aby som pochopil ako sa ten pribeh vyvijal, čo po čom nasledovalo, a čo s čim suviselo, no napriek tomu je to velmi hlboka hra s velkym rozmerom, čo z nej robi UNIKAT...BTW vyborna strilečka...
      škoda še na PS4 čeština nebude...brachač by si to rad zahral...ale v EN nepochopi NIČ...
      • Mě to přijde docela pochopitelné, máš multiverzum, kdy se s každou další volbou vytvoří nový vesmír, Booker se po masakru u Wounded Knee nechal/nenechal pokřtít a tak vznikly dvě reality, v jedné má Booker dceru Annu, ale je z něj karbaník a má dluhy, v té druhé, kde je pokřtěný, se z něj stane Comstock, diktátor co založí Columbii, ale nemůže mít děti, tak si dojde do jiné reality pro svou biologickou dceru Annu/Elizabeth, ze které později udělá dedice a mučenim a vymytim mozku diktátora jako je on sám. Booker se vydá do Columbie pro dceru, ale je to vždy stejná smyčka/paradox, scéna s mincí ukazuje, že tam byl už mockrát, jediný způsob, jak se z toho dostat , je uzavřít rovinu kdy se z něj stane Comstock, tedy ve chvíli kdy se nechává pokřtít, což je moment, kdy se to zlomilo. Nechá tedy Elizabeth, aby ho utopila, Comstock nikdy nevznikne a Booker žije dál v realitě s dcerou Annou. Jednodušší to být ani nemohlo *1*
        • Hnisavec
          áno ja tomu rozumiem, ale príde mi to pritiahnuté za vlasy. Ale upresním ti to....potom čo sa nechá utopiť, nič z toho čo si zažil nevznikne, pretože ty si konštanta a keď zanikne konštanta zaniknú všetky premenné svety.
    • N0isy
      1999 mód je těžší, ale říct, že je v něm něco extrémně těžké je přehnané a to jsem též jel s tím, že si nesmím nic koupit od Dollar Billa kvůli platině. Na finální souboj stačí vzít snipinu, raketomet a se Songbirdem je vyhráno, až jsem se divil, že jsem nemusel právě použít ten štít. Stroji zničili čtvrtku a byl konec. Možná jsem měl lepší upgrady než ty, kdo ví.
      • Na stroj utocily hordy raketometciku, kteri snesli nekolik headshotu :( Ani nevim, jestli stit fungoval i na RPG.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit