Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Morlang

    “A co takhle se mrknout na mechaniky a gameplay uspesnych predchozich Star Wars her, jako je Jedi Academy, KOTOR apod.?”


    Takovej ten meme jak sef vyhodi typka z vokna.

  • MishKonn

    Naprosto souhlasím s recenzentem, co se týče pomalého začátku. 

    Je tak prominentní, že za mě hře zcela láme vaz.  

    Nejen nuda, šeď, otravný backtracking a hloupě rozmístěné checkpointy (Souls chápou, že checkpoint je před bossem a ne 4 platformy a pětiminutové prolézání díry před bossem), archaický level design (hle, sem lze zcela očividně jít, ale neodemkla se ještě abilita) a nicotný immersion ("Respawn" po smrti? Chápu, že se tak jmenuje studio, ale jinak je to úplně rozbíjí jakýkoliv roleplay. To samé s meditací - proč se nepřátelé respawnují? Nikde není vysvětleno, jednoše jsou zkopírované mechaniky souls, kde to má ale na rozdíl odsud podklad v lore) a hra, která se tváří, že je zcela generickou skládačkou různých jiných her (které převzaté motivy zpracovaly lépe), ale hlavně ten neodbytný pocit, že hlavní postava je naprostý nobody, a stejně dobře by mohl mít meč a a používat magii, a tedy to spíš působí jako Star Wars reskin nějakého fantasy. Krátká zastávka na Dathomir ze zvědavosti a kyje, luky a zombies (really?) tomu pouze dále nasvědčují. Jak bylo řečeno v komentáři níže, nebýt hrou ze Star Wars, k "těm dobrým částem" bych se zcela jistě ani nedonutil dopracovat. 

    Ale jak je řečeno v recenzi, někde v polovině Fallen Order začne hrát na tu správnou notu. V tu chvíli, kdy z Kala přestane být úplný ňouma a nabyde alespoň pár force powers, začíná hra působit jako Star Wars. 

    Tak proč "láme vaz"? Protože naplno mě hra vtáhla asi dvě hodiny před koncem. Když už si začínáte věřit, začínáte být právoplatný Jedi, postavy se konečně trochu projevily a nejsou "za-každou-cenu-nezajímaví-panáci-protože-sjw-nutnost-everybody's-a-hero", tým a lightsaber jsou kompletní, máte poslední misi (která nelze zopakovat, mimochodem) mimo dostupné planety, a KONEC. 

    A co mě zklamalo zcela nejvíce, je fakt, že nikdo se neobtěžoval vysvětlit, proč Kal není v žádném z filmů po Ep3. 

    Kvůli těmto problémům tato hra má potenciál klidně na 10/10 a na určitých místech jsem si ji užíval takovým způsobem, že bych ji klidně označil za hru desetiletí, nicméně s nimi je to nejlépe na 7 z 10. Spíše hůře, protože první polovina byla čirá frustrace. Grafické problémy a pocit, že Respawnu chybí animátor 3rd person pohledu jsem ani nezmiňoval. 

    Pokud si tedy opravdové ukončení a vysvětlení příběhu EA neschovává na DLC, jako tomu bylo třeba v Mass Effect 2. 

    • "Souls chápou, že checkpoint je před bossem" - blbost, u spousty bosů je v Souls sérii nutno běhat jako k*k*t. Naopak si nepamatuji, že bych u nějakého bose ve Fallen Jedi musel někam složitě běhat (hraji na normální, 2. obtížnost).


      EDIT: kde je v Souls vysvětleno respawnování nepřátel a proč se tedy v DS2 respawnují jako v jediném dílu jen omezeným počtem?

      • MishKonn

        Příklady: 

        Finální boss na Dathomiru - když umřeš, musíš zabít tři nepřátele a projít kilometr dlouhou chodbu. 

        Oggdo Boggdo hned v první mapě - Musíš přeskákat 3 lešení, pět platforem a projít jeskyni. 

        Second Sister dále ve hře na Boganu - Musíš prolejzat hloupou škvíru. 

        Hrál jsem (již dohráno, ca 23 hod) na Jedi Master, takže i ti 3 nepřátelé mohou představovat problém. Navíc jsem u bossů kvůli té obtížnosti umíral hodně, takže když už přes díru lezeš popáté nebo se přes 3 nepřátele probíjíš pošesté, je to fakt otrava. U všech soulsů, co jsem hrál (nejsem velký fanda série) byla před bossem "mlha". 

        Vysvětlení, co se mi líbí nejvíce: "As you die, you actually DO die in that particular world forever, but due to time being convoluted, you're moved to a different one where you didn't." Ale je v podstatě jedno, co se použije. V obskurním japonském fantasy plném démonů a nemrtvých, vracení se nepřátel po naší smrti nebo odpočinku dá rozum. Jaký ale proboha lore důvod to má ve Star Wars? Kdyby alespoň byla trochu změněna poloha nepřátel a bylo to podáno tak, že se v době meditace na místo vrátili...ne, odehrávají se i ty stejné animace a souboje. Ve Star Wars to prostě nedává smysl, a je to jedna z mnoha věcí, které mě u této hry vytrhávaly z prožitku a zcela ničily "immersion". 

        • tak zrovna ti 3 nepratele na Dathomiru sli v pohode presprintovat a ani jednou se me nedotkli...

          jinak u DS ty respawn pointy pred bossem taky nebyly vzdy pobliz...u jednicky jsi musel casto projit relativne dlouhou cestu plnou nepratel, dvojka a trojka byly trochu benevolentnejsi, ale rozhodne ne vzdy a to nemluvim o tom, ze v DS tech bossu bylo nasobne vic nez tady ve FO. Posledni boss ma respawn primo pred dverma, fight v arene te respawne taky primo pred branou, ,,devata,, to same, respawn temer primo pred akci...o tomhle se ti v DS ani nesnilo.

    • Carnage666

      Nevim jak hra končí, takže předem sorry jestli píšu kravinu ale není důvod nedovysvětlení osudu hlavní postavy ten, že určitě udělají sequel?

      • MishKonn

        Já nevím, alespoň mohli říct, co budou dělat dál. SPOILER: Na konci máme dva plnohodnotné silné Jedie a jednoho nadstandardně silného force usera. Pokud všechny nesmázne Vader, budou muset jako Revan odletět do jiné galaxie hledat já-nevím-co. 

        • no ja nevim, ale v galaxii muze byt 500miliard az bilion hvezd, pokud se 3 lidi rozhodnou nevmesovat do v podstate pro galaxii nepodstatnou sarvatku dvou politickych systemu, tak si proste proziji sve zivoty mimo, na nejake z miliard moznych planet

          • Walldstein

            Viděl jsi někdy mapu galaxie Star Wars? Ona to zase až tak bezvýznamná šarvátka nebyla.

            • existuje nejaka mapa SW galaxie kde je aspon 1 miliarda hvezd ?...pche budme velkorysi...kde jich je aspon smesnych 1milion ? Coz je asi 100 tisickrat min nez by mela mala galaxie obsahovat

          • Ilusiveman

            V Galaxii far far away bylo přes 3.2 millioů obyvatelných systémů. 

          • Planeta a obyvatelna planeta je nieco trocha ine. Vlastne ani nevieme aky je ich pomer. Ale 1:1000000 je optimisticke cislo. 

    • Ravenor

      Souhlas prakticky se vším a přidávám otázku za 100 bodů: odkud se berou ta lana pro skákání, kdo je tam zavěsil, jak je tam kdo zavěsil a PROČ? 

      • MishKonn

        Ravenor>Tak s tím jsem ani nezačínal. Odsud "archaický level design". Veškeré skluzavky, odrazové rostliny na Kashyyku, výtahy a spousta z logických úloh je samoúčelných jen proto, aby je hráč mohl řešit, ale při krátkém rozmýšlení zcela nejdou logicky vysvětlit. 

        Narozdíl třeba od Uncharted, kde to nebylo tak do očí bijící. 

  • Žádnou nudu v úvodu jsem nezaznamenal. Naopak, takhle dobrou hru už jsem dlouho nehrál a to nejsem žádný Star Wars fanatik.

    • tak to samozrejme zalezi kdo co od te hry ocekaval...ja treba ocekaval ze kdyz uz to vsichni srovnavaji se ,,souls,, tak tam bude nejaky aspon jednoduchy craft, co nebude mit jen kosmeticke efekty, ocekaval jsem vic zajimavych bossu, lepsi zapracovani force schopnosti do combat systemu, asi tak o 50% mene skakani, houpani, splhani a doufal jsem, ze ta zenska s vykulenyma ocima umre nekde v prvni tretine hry

      • twicer
        No ono jestli nebude problém hlavně vtom že ti "všichni" začali dávat nálepku souls-like na cokoliv co má pohled z třetí osoby a vyžaduje mačkání víc než jednoho tlačítka ikdyž to vlastně nemá absolutně nic z vlastností co dělají souls soulsem
  • Dřív než jsem recenzi otevřel mi bylo jasné, že hra bude mít známku 8......

    Asi klasické hodnocení každé AAA hry :) 

  • dworkin

    Velká chyba byla dát do beden prakticky jen kosmetické doplňky. Vůbec mě neláká se k nim dostávat. Tohle od Tomb Raidera neodkoukali správně  a je to škoda. Jo, několik málo beden má upgrady. Ale jinak je to sto tisící první varianta na cudlik na zapínání meče. Otázka je, jestli to takhle chtěli, nebo jestli to prostě nestihli vyvinout tak, aby to bylo vybalancovane. Hra na me v tomhle působí nedokončene. To samé platí o absenci střelných zbraní. Největší výtku mám ale k surround zvuku, který mám zabugovany a dialogy znějí jak z kovové piksly (PS4 PRO, AVR, 5.1 setup). Musel jsem to ztlumit, aby to nebylo tak slyset. Zvlášť po výborném Death Stranding je to jak pěst na oko. Jinak hra po rozpacitem úvodu skutečně nabrala tempo a baví mě (rozhodně víc, než jsem čekal, protože soulsy úplně nejsou můj šálek kávy). 

  • lito

    Kdyby to nemělo SW licenci, tak po tom nestekne pes. Jedi Academy nepřekonaný.

  • Od KOTOR Konečne pořádná jedi jízda tech 15 let zklamaní máme konečne za sebou

    Začátek mi nepřišel jinak nudný  spíš naopak  plný lore a zajimavostí  samozdřejme  postupně získaváte schopnosti v jako každé hře časem takže hned na začatku po nikom lightsaber nehodíte ale na hratelností to určite neubere ,  samotný příbeh ma kolem 20 hodin 

    Hra ma užasnou atmosféru a vtahne vás do světa starwars jako nikdy

    Předtím si puste první  2 Díly Mandaloriana a ste ready se pořadně ponořit do této jízdy !

    • No nevím, já jsem svět SW pravidelně opouštěl pokaždé, když jsem o milimetr netrefil lano, nebo neskočil přesně na místě, kde to šílený level designer chtěl a neustále umíral.

      A nebo když už jsem se někam konečně vydrapal, jen proto, abych tam našel tlupu stormtrooperů, kteří určitě nešli tou cestou, co já...

  • uher

    Je pravda, že tam světelným mečem nemůžete provádět amputace na lidech, ale jen na zvířatech? Připadá mi to jako naprostá hloupost a moc se mi tomu nechce věřit, že by šli zcela proti filozofii filmů, když už mají licenci, ale jistota je jistota. Víte o tom něco?

    • Veskoslav

      Všiml sis například, že ve filmech těch amputací moc není? Kromě hlavy, ruky, ruky a dvou noh?

    • J.V.Stalin

      Jo, taky když sem to četl, tak sem si myslel, že si dělají srandu. Ale i tak sem ji koupil a za sebe silně nedoporučuju. Ta hra je postavená na tom, že vykrádá (a ještě k tomu nechutně okatě) mechaniky z her jiných, ale sama je navíc dělá mnohem hůř. O technickým stavu raději pomlčet. Jen je na tom nelepený Star Wars štempl a dělá se kolem toho šílené haló.


      Za mě 5/10

    • Ano, po více jak deseti letech se objevuje SP hra z prostředí SW a jediné co Vás trápí je, že se lidem nedají amputovat světelným mečem různé části těla..... Ale to je skvělééé....

      • uher

        Mě to spíš přijde smutné, že tam nedají něco, co by tam logicky mělo být. Když to tam evidentně mají implementované pro zvířata, tak by to snad už takovýproblém být neměl ne?

        Navíc jako potenciální zákazník mám smad právo mít výhrady ne?

    • Ano, víme a je to tak. Ale upřímně zrovna toto je to poslední, co by mi na hře vadilo.

      • uher

        Hm, tak to je teda zklamání. Dají hráči do ruky zbraň, kterou v podstatě moc věcí nezastaví a pak udělají tohle... ☹

        • yeniczek

          Ve filmech se take amputuje jen, kdyz se to hodi.. Proste to tak je no.

          • uher

            Nevzpomínám si že by se ve filmech někdy po "řezu" něco neuseklo. Máš na mysli nějakou konkrétní scénu?

            • Derp_1337

              Ve velkých soubojích (třeba Obi Van vs Anakin Skywalker) po zásazích světelným mečem samozřejmě upadávají končetiny, ale když Jedi (nebo Sith) bojoval s "potravou pro kanóny" (tj. Stormtroopeři nebo obyčejní rebelové), tak nepřátelé většinou jenom padali na zem a divák moc létajících končetin nevidí. Teď je jenom otázkou, jestli to bylo kvůli rozpočtu a nebo protože si někdo myslel, že desítky useknutých rukou je moc.

  • Hra ma skvelu atmosferu, hudbu a hratelnost  ale nebola by to hra od EA keby jej sucastou nebolo sklamanie - hra ma tak 10 hodin. V piatok mi hru dorucil kurier a v nedelu som mal hru prejdenu.

    • madPav3L

      Hm, na konkurenčním webu psal jeden redaktor, že hru prošel za 13 hodin a ty píšeš deset.

      Já jsem se zrovna včera koukal a po 13 hodinách jsem příběhově na 54%, jestli vše půjde jako doposud, tak v tom nějakých 10-12 hodin ještě strávím nebo ten konec má nějaký rychlý spád nebo nejsou žádně další planety, či co? Teď jsem odemkl přitahování a mám tři planety prozkoumané na nějakých 75% v průměru.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit