Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • RPG roku hra Greedfall určitě bude, když mohlo být RPG roku The Witcher III wild hunt. Greedfall se totiž Zaklínači moc podobá... samé filmy, cutscény a hraní žádné...

  • Derp_1337

    Co na to říct? Někomu to sedne, někomu ne. Proto se lidi většinou nikdy neshodnou na číselném hodnocením. Lepší je soustředit se na text a popis hry.

  • Derp_1337

    Hodně novinářských webů chce upustit od číselného hodnocení, protože to je velmi nepřesné a zavádějící. Lepší je vždycky si přečíst text a z toho každý hráč rozpozná, jestli je hra pro něj a nebo ne. Co jednomu vadí, to se jinému může zase líbit...

    Takže je potřeba brát číselná hodnocení s rezervou a spíš se soustředit na text.

  • Derp_1337

    Uvádět hodnocení ze Zing a IGN?!! LOL

  • A kde jsem já konkrétně napsal, že hra si zaslouží jiné hodnocení? Mluvím o tom, že je ta recenze prostě špatná. Když už na mne reagujete, můžete prosím mluvit k věci?

  • Já mám spíš z recenze dojem, že to nedohrál recenzent. Celkem okatě se soustředí na věci, které je možné zhodnotit tak po jednom dni hraní. Nikde nic o tom, jak do sebe zapadají důsledky hráčových rozhodnutí v kontextu celé hry (myšleno po uzavření příběhu). Holt práce kvapná, málo platná :)

  • TheSuffering

    Ta recenze je opravdu smutné čtení - a to nemluvím o kvalitách hry, kterou zatím nemohu posoudit.


    A to je na tom právě to nejtrapnější, co tu všichni předvádíte. Nikdo z vás to vlastně ještě nehrál, ale všichni už víte, že to bude určitě RPG roku, a tak se navážíte do autora.

  • Bumtaratabumbumbum

    Přístup některých zdejších komentujících spočívající v tom, že pokud autor recenze má názor na hru jiný než čtenář, tak jde o recenzi špatnou, mi přijde velmi podivný. Pokud někomu přijde, že autor v recenzi dostatečně nevysvětlil své hodnocení, pak chápu čtenářovu kritiku, ale už nechápu to, když se kritizuje samotný názor autora na hru, byť odlišný.

    Mně se recenze líbí. Mám pocit, že pěkně nastiňuje, co od hry mám a můžu čekat. Pokud si hru někdy zahraju, utvořím si vlastní názor, pak můžu s názorem a hodnocením autora souhlasit či nesouhlasit, ale i kdybych nesouhlasil, stále to nic nevypovídá o kvalitě recenze.

  • Vaše recenze ale působí spíše jako kdyby nové album Iron Maiden hodnotil fanda vesnických tancovaček. A to nemluvím o výsledném čísle pod recenzí, ale o jejím obsahu. Vyčítat RPG titulu, že mají některé herní výzvy více řešení, ale pro využití většiny z nich potřebujete odpovídající skilly? To jako vážně? Slyšel jste někdy o tom, že hry můžete projít více než jednou a při následujícím playthrough zkusit jiný přístup? To, že se ztrácíte v možnostech dialogu, když nejsou jednotlivé reakce dostatečně černobílé (je snadné rozlišit, která reakce vás posune tím "správným" směrem) je také spíš vaše chyba než neschopnost autorů hry. Ta recenze je opravdu smutné čtení - a to nemluvím o kvalitách hry, kterou zatím nemohu posoudit.

  • skotak.pavel

    Díky za komentář. Na obranu malých studií bych rád doporučil asi svoje vlastní články tady na Games, mezi kterými se těch AAA titulů moc najít nedá. A pokud tě můžu nějak přesvědčit, tak doporučuju třeba https://store.steampowered.com/app/762610/Russian_Subway_Dogs/ nebo https://store.steampowered.com/app/505730/Holy_Potatoes_Were_in_Space/, u kterých autoři věděli o svých silných stránkách, přijali je za své, a postavili na nich celou hru bez zbytečných oklik a okras, které by výsledku jen uškodily :)

  • skotak.pavel

    Díky za komentář, jsem rád, že moje články někdo čten :) Nezpochybňuji nijak fakt, že se určitě spoustě lidem bude GreedFall líbit. Hodnocení umění, do kterého se řadí i videohry, ale bylo a je subjektivní. Myslím si, že člověk, který o hře do teď pořádně neslyšel, by měl vědět, do čeho jde. A pravdou je, že ta hra má k dokonalosti daleko. Je to průměr, stejně jako Technomancer, kterého jsem taky recenzoval.

    Nicméně stavět čistě na recenzích se nedá. Je to jako diskutovat o kvalitách Iron Maiden. Já je rád nemám, preferuju Judas Priest. Ale mění to něco na tom, že jsou úspěšní a slavní? Ne, nemění, svoje fanoušky mají a objektivně je třeba uznat, že ví, co dělají. Jen to nemusí být pro každého a je potřeba vypíchnout věci, které můžou být diskutabilní.

    Takže tak, a ještě jednou díky za komentář :)

  • Maxianimal

    Přeloženo: Jinde určitě najdu recenzi, která mě utvrdí v mém již předem připraveném názoru na hru. GG

  • FakinAdsso

    Pavel Skoták je obecně jeden z horších recenzentů na Games.cz. Velká škoda, že mu připadl titul, který dle mnohých skýtá mnoho RPG fanouškům lahodících prvků. Na jeho obranu, je vskutku pravda, že většinový názor bývá vždy dobrý a není se za co stydět, když si obstojně obhájíte protinázor. Autor článku mi však v textu moc obstojný nepřišel a jen mě utvrdil v tom, že kvalita tohoto serveru jde pomalu ale jistě níže a níže. Ještě že trh s herními magazíny a komentátory se činí a je kde hledat jinde.

  • lito

    Kolik lidi tady z těch, co prohlašuji, ze je to 8, to dohráli?


    Velké RPG a všichni to mají dohrané. Já teprve včera zjistil, ze to vyšlo.

  • Maxianimal

    Jakmile někdo zmíní poslední dva portály, co jsi napsal, automaticky z toho dělá šaškárnu, jelikož ty dva servery nikdo nemůže brát v dnešní době vážně.

  • Maxianimal

    Jo no, hrůza. 

    Age of Wonders 9/10, Blazing Chrome 8/10, Etherborn 8/10, Steel Division 2 8/10, Outer Wilds 9/10

    Vyloženě se tady po menších studiích vozí. Co prostě jen uznat, že ta hra zkrátka není tak dobrá, jak si spousta lidí vysnila?

  • JohnyTheZik

    A GTA V je teda o 5 bodu lepsi nez Greedfall! To je zas komentar..

    > mám to brát tak...?

    Ne, nemas.

    Porovnavas dve uplne odlisny hry od dvou recenzentu. Nicmene jestli sem chodis jen pro potvrzeni vlastnich nazoru, tak pak chapu rozhorceni.

  • Lukass

    Tak to je klasika Games,  vozi se po mensich titulech a nudny a genericky AAA hry tady dostavaji osmicky a devitky. 

    Lze si toho vsimnout ze maly studia tady uplne vzdycky strhaji. 

  • Montella

    Steam 82%

    Metacritic Userscore 79%

    Metacritic Metascore 75%

    Zing 8/10

    IGN 8/10


    Games.cz 5/10 ... mně to stačí :-) Už dlouhodobě tu pozoruji úpadek. 

  • meister_kosa

    Zda se, ze mistni diskutujici zapominaji na jednu podstatnou vec: recenze je subjektivnim nazorem recenzenta, nikoli objektivni hodnoceni.


    Hra zni zajimave ale ne tak moc abych to kupoval za plnou cenu. Pockam si na slevu.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit