Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • ucho
    Joystick: ne, já ten chlast opravdu nikde nevytáhl. rovněž jsem nikde nikoho neodsuzoval za to, že si stahuje hry, takže jsem nemoralizoval. je mi fuk, co si kdo doma dělá. reagoval jsem POUZE na uváděnou cenu her 1000 Kč a vysvětloval, že dotyčný argumentuje chybně. asi ses v těch 14 nenaučil číst. ale aspoň máš tu kytaru...
  • A jinak viz tvoje jina reakce. Pises neco o chlastu. Chlast ve 14cti? No proc ne, ale v osme tride jsme chlastali tak leda vino na skolnim vylete. Asi bych moc neusetril. Brigady? No nic moc, kdyz chodis do skoly. A o prazdninach? To zase setris na elektrickou kytaru. Leda, ze bych si tenkrat koupil misto kytary predplatny u jrc a ted nemohl balit baby na koncertech, protoze bych na ni nemel. Dekuji nechci pana moralisto. Bych chtel videt kolik jsi toho uspesne stahnul, nez si se stal eee fizlem? :)
  • http://www.youtube.com/watch?v=Fw-MFeR8Frw
  • risa2000
    Překvapilo mne, že v diskusi o warezu nikdo nezmínil jednu zásadní věc (i když Lukáš Macura k tomu byl blízko), totiž, že na začátku všeho jde o to, zda mám nebo nemám respekt k vývojářům a k jejich rozhodnutí (nebo vůli) hru prodávat.

    Přijde mi, že ten kdo si hru stáhne, nejen že svým způsobem pohrdá, nebo se směje těm ostatním, co si to koupili (jak řekl Lukáš), ale hlavně se směje vývojářům, kteří se rozhodli hru prodávat. Z tohohle pohledu diskuse o tom, jestli z pirátění vzniká nějaká skutečná škoda, jaká a komu je zcela irelevantní.

    Což souvisí obecně s morálkou a úctou k práci a právům ostatních.
  • A ktera z tech dvou to teda je?
  • Ta kouřová clona byla teda místy moc i na mé plechové ostravské plíce...
  • DangerousDave
    pomer predaných a upirátených kópií niektorých druhov sw sa pohybuje u čísiel vyšších ako 1 ku 100 len preto, že osoba A ten program crackne, osoby XY ho rozšíria po internete a tisíce ďalších osôb sw stiahnu - povedať, že pri tomto procese nikdo nikoho neokráda, straty sú fiktívne a o nič iného ako porušovanie autorských práv sa nejedná je naivita prvej kategórie.

    Napísal si, že straty sa vyčísliť nedajú, to je na 100% pravda lenže rovnako je pravda to, že tam strata vzniká (reálna, nie fiktívna) a podiela sa na nej každý kdo by si inak bol nútený sw zakúpiť, preto ak niekdo napíše, že v tom vidí krádež nemám s tým najmenší problém.

    Už sme to tu dosť zasr*li takže v debate končím.
  • Amylee.Anderson
    Ale můžeš si šáhnout na život *15*
  • Black_Hand
    jiste, stejne jako kradez je poruseni prav cloveka a poruseni prava na vyhradni distrbuci je taky poruseni jeho prav. jen jineho druhu. ok, muzes namitat mensi problem ve strukture vztahu, ale chtel jsem rici toto.

    ad realne/fiktivni ztraty. tezko vycislitelne. drtiva vetsina piratu si to stejne nekoupi, coz je samozrejme skoda, ale tezko s tim neco nadelam. je to skoda. a tezko to takhle muzes rozlisovat. realnou ztratu bys mel v ucetnictvi jako "nabourane auto", "neprodane vyrobky", "vyrobky odcizene z obchodu" atd. asi nejvetsi problem, ze to proste neni BUD realne NEBO fiktivni. ale proste to neni ta sama kategorie.

    "A v dôsledku pirátstva vznikajú nie fiktívne ale reálne straty vďaka ktorým už mnohé sw spoločnosti vyhlásili bankrot" - nikoliv, vyhlasili bankrot z toho duvodu, ze se jejich licence na kopie nedostatecne prodavaly. nelze to takto primocare spojovat. nikdo jim nic po ceste k jejich zakaznikum nesebral. nikdo jim nic neznicil. porusili jim prava na distribuci.
  • DangerousDave
    vražda v princípe JE zabitie ale zabitie NIE JE vždy vraždou. A v dôsledku pirátstva vznikajú nie fiktívne ale reálne straty vďaka ktorým už mnohé sw spoločnosti vyhlásili bankrot ... ľudia z týchto firime rozhodne nemajú pocit, že by piráti odcudzili iba fiktívnu hodnotu a že nič v skutočnosti nechýba.
  • Black_Hand
    proc by nemoh? proste protoze to kradez neni :). to co rikas nestaci k tomu jestli je to kradez. musi neco vylozene chybet. najednou zmizet z vlastnictvi poskozene osoby. obdobne by si mohl argumentovat, ze vrazda a zabiti je vlastne to samy. jenze cert je schovan v detailech a michat takhle vyrazivo nicemu neprospiva.
  • ucho
    podle profilovky ne? jak jinak...
  • ucho
    o "prochlastání" mluvíš ty. já zmiňoval hospodu. to může být klidně společný čas s přáteli, kdy popíjíš limonádu, nebo si dáš třeba něco k jídlu. místo "prochlastání" by se to mělo rozvést spíše stylem utrácení ve volném čase a dala by se tam zařadit pizzerie, mekáč, zmrzlina... :) každý nějak utrácí peníze. já reagoval pouze na to, že dotyčný vytahoval tisícovku za hru. to je lež. většina i úplně nových titulů se dá koupit levněji. a pokud to někomu přijde hodně, není problém půl roku, rok, dva počkat.
    ono dnes není problém koupit si nějakou hru za 50,- a užít si s ní spoustu hodin zábavy. ale tyhle hry si většinou lidé s tisícikorunovým argumentem taky nekupují, proto je to argument mimo... :)
    jinak máš zajímavé vrstevníky, z mého okolí nikdo "nechlastá" :D maximálně něco párkrát do roka...
  • Amylee.Anderson
    Teď mi ale řekni kdo prochlastá ty dvě hry (nemluvim o těch za stovku) na limonádě v hospodě :) Ty jsi konspirátor... Já mam s alkoholem problém takový, že je pomalu nutnou součástí života a hlavně mí vrstevníci maj potřebu se při každý příležitosti ožrat, to je můj problém. Proto mi argument "Tady říkáš, jak jsou ceny her vysoké a přitom to stejný prochlastáš" přijde prostě už trapný...
  • DangerousDave
    nie je to krádež podľa zákonnej definície ... ak to ale niekto chce nazývať krádežou nevidím dôvod prečo by nemohol. Autor je jednoducho ukrátený o reálne peniaze ktoré mu mali právom patríť, pričom niekdo iný využíval jeho vytvorenú hodnotu bez zaplatenia. jeden to nazve porušeným autorských práv, druhý krádežou ... ani s jedným nemám problém.
  • 1. Tolik, kolik jich na tom HDD NEzůstane, když zmizne v křemíkovém nebi.
    2. Pak bude asi třeba v rámci slušnosti ty hry, co na něm zůstali, zaplatit *1*

    Resp. pokud ty data v čas vymažeme, stejně jako vrátíme ukradenou mikrovlnku, měla by být hodnota minimální. *4* Taková menší teorie, věřím že bude někde háček no :D
    ikdyž se tomu pořád říká krádež, takže jsme zasa nazačátku :D (nezaplacení "výpujčného")
  • Jen tak ze zájmu - unikla ti pointa? V nasi krasne zemi to mame nastavene tak, ze pirat je proste kazdy. Zakon to predpoklada. Tudiz by asi bylo dobre se toho drzet a vzit si na co mam narok a co mam zaplaceno?

    Samozrejme by bylo lepsi mit nejaky oficialni cenik, abych vedel co stahnout, v jake hodnote a kdy uz budu pres limit. ;) Na druhou stranu, ty sis urcite hned predstavil spickovou a drahou AAA hru, ty filuto. Muzu prece ukrast (pardon, vzit si co mi patri) nejakou blbost na telefon, hloupy dil tupeho TV serialu, nebo pisnicku od Ivetky?
  • Black_Hand
    tak to je poruseni prav na vyhradni distribuci kopii plynouci z copyrightu (to je copyright). to neni kradez. to neznamena, ze je to ok. znamena to jen ze pletes jabka s hruskama.
  • ucho
    Amylee.Anderson: nechápu, proč mluvíš o alkoholu. psal jsem snad něco o alkoholu? podstata mého sdělení byla o cenách her. hry jsou levné, i za stovku koupíš hru a výběr v téhle cenové relaci není rozhodně malý... a myslíš si, že lidé, kteří brečí, jak jsou hry drahé, nechodí někdy někam za jinou zábavou?
    jestli máš teď potřebu mluvit o tom, že jsi tam neměla žádný alkohol, vypadá to spíš, že máš jinak s alkoholem problémy...
  • Nemluvil, ale zase se tvářil, že něco nehmotného se nedá ukrást. Tak jsem se mu snažil dát příklad, na kterém by mu došlo, že napsal blbost.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit