Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ronox
    K tomu pirátství si myslím, že to je hlavně věkem. Přiznám se, že jsem stahoval, když jsem byl na střední. Kupoval jsem jen doopravdy pecky, který jsem měl rád a dohrál je. Od doby co pracuju, tak mi nedělá problém riskovat a nakupovat hry naslepo. Ono kdyby to nebylo tak jednoduchý to stáhnout, tak by to bylo taky úplně jiný. Kdyby se dupalo po těch share serverech a dávaly se jim solidní pokuty.
    • přesně tak je to i umě
    • Ne je to pouze vekem ...Stahuji jen deti, chudaci bez koruny a ubrecenci typu je to drahe, nemam penize...Blablabla
    • porad ty samy blemzy o warezu, nenudi vas to uz? Rozebrano zprava zleva. Tabor A, tabor B.
    • smejki
      Nejúchylnější je, že ač jsou teenageři skupinou s nejmenší schopností a ochotou platit za hry, zaměřuje se na ně nejvíc marketingových kampaní a i většina her je jim šitá na míru.
      • Kupní síla jsou rodiče. Není nad plakající děťátko, které dělá očička na maminku a tatínka, že chce novou hru.
        • smejki
          asi žiju v jinym světě, ale mezi teenagery a rodiči většinou nepanují harmonické vztahy. a ta nejsilnější grupa (14+) už dávno nepláče.
          • rict ve 14cti mamine o tisicovku i petikilo na hru tak nemam sanci. Mas pravdu. A to jeste si predstavit, ze by ten litr mela mit jednou dvakrat do mesice?? Bez sance. Programy to same. A ty nestoji tisicovku. Takze blhorecim warezu. Mladej clovek nemuze cekat az mu da nekdo milodar. Musi mit na cem se ucit i bavit se.
            • ucho
              o "prochlastání" mluvíš ty. já zmiňoval hospodu. to může být klidně společný čas s přáteli, kdy popíjíš limonádu, nebo si dáš třeba něco k jídlu. místo "prochlastání" by se to mělo rozvést spíše stylem utrácení ve volném čase a dala by se tam zařadit pizzerie, mekáč, zmrzlina... :) každý nějak utrácí peníze. já reagoval pouze na to, že dotyčný vytahoval tisícovku za hru. to je lež. většina i úplně nových titulů se dá koupit levněji. a pokud to někomu přijde hodně, není problém půl roku, rok, dva počkat.
              ono dnes není problém koupit si nějakou hru za 50,- a užít si s ní spoustu hodin zábavy. ale tyhle hry si většinou lidé s tisícikorunovým argumentem taky nekupují, proto je to argument mimo... :)
              jinak máš zajímavé vrstevníky, z mého okolí nikdo "nechlastá" :D maximálně něco párkrát do roka...
            • Amylee.Anderson
              Teď mi ale řekni kdo prochlastá ty dvě hry (nemluvim o těch za stovku) na limonádě v hospodě :) Ty jsi konspirátor... Já mam s alkoholem problém takový, že je pomalu nutnou součástí života a hlavně mí vrstevníci maj potřebu se při každý příležitosti ožrat, to je můj problém. Proto mi argument "Tady říkáš, jak jsou ceny her vysoké a přitom to stejný prochlastáš" přijde prostě už trapný...
            • ucho
              Amylee.Anderson: nechápu, proč mluvíš o alkoholu. psal jsem snad něco o alkoholu? podstata mého sdělení byla o cenách her. hry jsou levné, i za stovku koupíš hru a výběr v téhle cenové relaci není rozhodně malý... a myslíš si, že lidé, kteří brečí, jak jsou hry drahé, nechodí někdy někam za jinou zábavou?
              jestli máš teď potřebu mluvit o tom, že jsi tam neměla žádný alkohol, vypadá to spíš, že máš jinak s alkoholem problémy...
            • Amylee.Anderson
              ucho: Mě udivuje, jak někdo vytahuje furt tu hospodu. Ne každej musí být neustále vylitej. Já třeba za ten večer v BIO OKU utratila stovku a neměla žádnej alkohol ;)
            • ucho
              tady je hezky vidět, že sis v životě žádnou hru nekoupil. pak bys nevytahoval tu tisícovku za hru. za jeden večer strávenej v hospodě se dnes dají pořídit dvě hry...

              edit: ceny her dnes klesají hodně rychle. například Sleeping Dogs, hra která vyšla letos v srpnu a má dobré hodnocení. dva měsíce po vydání se dá na steamu koupit za 380,-. The Darkness 2, hra z února, tedy půl roku po vydání, se dala koupit za 120,-. samozřejmě je něco jiného, pokud chceš po mamince peníze na předobjednávky, ale v takovém případě jsi blázen :)
    • To dupání nepomáhá,nebo jen krátkodobě a pirátství je na tolik rozlezlé,že se těm firmám spíš vyplatí to tolerovat než neustále platit právníky.
  • Neni Dan = nezajem. Sry
    • Lebo o tvoj nazor mame zaujem vsetci
  • Trochu mě zklamalo, že o stahování her se mluví jako o krádeži a docela mě to od redaktorů games zklamalo.

    Upozornění: Hry kupuju
    • Já krádež vnímám, jen jako ukradnutí něčeho hmotného. Ať to je chleba, balíček kondomů nebo cokoliv jiného.
      Jakákoliv data, na ty si šáhnout nemůžete, ne?
      • Amylee.Anderson
        Ale můžeš si šáhnout na život *15*
      • tak na ne nesahej...
    • Black_Hand
      tak ono to mozna nebylo slyset, ale karel drda zminoval, ze spousta lidi smesuje tyto dve ruzne veci.
    • Mato1987
      keby redaktori dôkladne poznali copyright a práva s tým súvisiace tak by takéto nezmysli netrepali.
    • conflig
      stahování her je nelegální... tak co je to, když né krádež??.. *7*
      • Kopírování (to že je to nelegální je věc druhá),krádež by to byla pokud by to vydával a šířil jako svůj výtvor
        • 13_11
          Takže když zloděj čórne fáro od Ferrari, vydává se za Lucu Cordera di Montezemolo? Tys měl pravděpodobně na mysli plagiát.
    • Kdyz to neni kradez, tak co teda? *7*
      • Vypůjčení souborů *1*
        • Vypujceni? Klidne bych tomu rikal vyuziti predplacene sluzby. Nezapominejme na poplatky, ktere platime z kazdeho prazdneho media, flashky, pametove karty, harddisku, tiskarny... a kdo vi z ceho jeste. Tam se prece automaticky predpoklada, ze zakaznik na to nahraje nelegalni hudbu, film, software.

          Vsichni mame predplaceno, zaplaceno a meli bychom teto sluzby vyuzivat, no ni? :)
          • Jen tak ze zájmu - kolik myslíš, že máš předplaceno her z toho hard disku, na které si je stahuješ? A druhá otázka: Až ten "limit" vyčerpáš, půjdeš si koupit další harddisk?
            • 1. Tolik, kolik jich na tom HDD NEzůstane, když zmizne v křemíkovém nebi.
              2. Pak bude asi třeba v rámci slušnosti ty hry, co na něm zůstali, zaplatit *1*

              Resp. pokud ty data v čas vymažeme, stejně jako vrátíme ukradenou mikrovlnku, měla by být hodnota minimální. *4* Taková menší teorie, věřím že bude někde háček no :D
              ikdyž se tomu pořád říká krádež, takže jsme zasa nazačátku :D (nezaplacení "výpujčného")
            • Jen tak ze zájmu - unikla ti pointa? V nasi krasne zemi to mame nastavene tak, ze pirat je proste kazdy. Zakon to predpoklada. Tudiz by asi bylo dobre se toho drzet a vzit si na co mam narok a co mam zaplaceno?

              Samozrejme by bylo lepsi mit nejaky oficialni cenik, abych vedel co stahnout, v jake hodnote a kdy uz budu pres limit. ;) Na druhou stranu, ty sis urcite hned predstavil spickovou a drahou AAA hru, ty filuto. Muzu prece ukrast (pardon, vzit si co mi patri) nejakou blbost na telefon, hloupy dil tupeho TV serialu, nebo pisnicku od Ivetky?
  • Přesně jak jsem se obával, opět vaše primitivní kamery nedokázaly zachytit moji božskou přítomnost.
    • Tebe by nezachytili ani v CERNu. Taková blbost nemůže existovat ^^
  • Díky moc za video a navíc na youtube :-)

    Konkurenci překračujete o míli, držím palec ať vyjde Lupa.
  • To jste natačeli v hospodě ?
    • ucho
      v tom kratičkém textu se o tom píše...
      • to by se musel namahat se ctenim clanku...Neblbni chtel sem proste jen neco vyzvracet

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit