Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tento den se zapíše do dějin. Potvrdilo se, že diskuzi na Games.cz navštěvují pouze a jen velcí znalci her. Slavme a pomiňme alespoň dnes válku PC vs "konzole". SLAVME
  • h0p3
    O Vánocích jsem zase hrál SWTOR. Což takhle jednou za rok nainstaluju a zahraju storylinku za classu, kterou jsem ještě nehrál. A přišlo mi až udivující o jak velikej kvalitativní rozdíl se jedná, co se postav/main story/side questů/apod. týče. Prostě regulérní mmo je na všech frontách daleko v předu a má víc příběhu než jeho pseudo-sp-bratranec DA:I.

    Nevim co víc k tomu říct protože G3ronimo to dost vystihl. Já se taky považuji za fanouška DA série, Ale porád v sobě najdu (aspoň myslím) dost objektivního smýšlení abych si dokázal přiznat, že DA:I prostě není dobrá hra.
    • flash789
      Tisi lidi. tisíc chuti..ale to ze nekomu nechutna svickova neznamena ze je spatna:)
      • Tak pokud budeme používat analogie s jídlem, tak DAI je na první pohled štavnatý steak a až do něj kousneš, zjistíš že je vyrobeny z masokostni moučky :-)
  • Magister_Peditum
    Pořád mi nikdo nevysvětlil, proč je DA:I tak špatná hra. Když vyšla, tak se tu na ní ze všech stran pěly ódy, jaké je to milé překvapení po dvojce. A teď tu na ni místní ultras dští síru a oheň. *15*
    • To ti klidně vysvětlim, proč to považuju pro mě za zklamání z pohledu fanouška Bioware a Dragon Age a Mass Effect serií. Musim uznat, že aspoň co do designu a velikostí levelů se z DA2 poučili, to vypadá dobře. Ale tím to tak pomalu hasne.vOdpustil bych i, že všechno dobrý a zajímavý na DA okleštili a zredukovali na primitivní rubačku, holt aby to i konzolisti zvádli těma dvěma čudlíkama ovládat.vPříběh je to nejjednodušší a nejběžnější, co lze, vůbec ničím se ho nesnažili ozvláštnit, takže už po pár odehranejch hodinách (ty 4 hoďky po Skyhold) je ve všem jasno a nastává nekonečná nuda a stereotyp. Vadí mi, že prostředí působí pustě a prázdně, Val Roeaux je výsměch, na Skyholdu by mohli klidně natáčet zakletou Šípkovou Růženku. Vadí mi noname hrdina ve světě, kterej už má hrdinů dost. Klidně to mohlo pokračovat s Hawkem nebo Hero of Ferelden, člověk by se hned víc do dění vcítil. Vadí mi nevýrazní a sterilní parťáci. Tlupa nudnejch hňupů. Vadí mi špatný podání většiny událostí. Ten quest s quanarijskou lodí? Vdyť to je naprostej výsměch, snažit se podat příběh takhle trapně. Vadí mi Orlesiánci, ale extrémě, Takovýhle kašpaři že dobyli Ferelden? Vadí mi pošahaná kamera v rozhovorech. Vadí mi zaostalá animace v cutscénách. Všichni vypadaj jak oživlý voskový mrtvolky. Držky jim poskakujou, ale mimika žádná.
      Vadí mi, že se člověk brzo stane největším drsňákem ze všech drsňáků okolo a zbytek hry už se jenom prosekává nezajímavejma nepřítelema a prohrabává lootem hluboko pod úroveň.
      Vadí mi absence nastaveníchování parťáků, takhle je vydanej napospas podivný AI.
      Vadí mi nulová variabilita vlastního vybavení. Vadí my zbytečný desítky surovin pro zbytečnej krafting, když to stejně dělá ve finále 4 různý věci.
      Hra je vycpaná spoustou voleb. který (i na poměry BW) nemaj naprosto na nic vliv. Cca dvě volby něco lehce ovlivní.
      Pro mě to má naprosto nulovou znovuhratelnot. Svět neni tak zajímavej, abych si ho prohlížel dvakrát, pevně danej příběh bez voleb za to taky nestojí a lidi v něm už vůbec ne. Zbytek nuda a šeď. Bojim se, co bude dál... Tohle je cesta do pekel... é pardon.. do MMO...
      • flash789
        a myslis ze tohle z tebe dela lepšího člověka ? :)
        • Proti spoustě dalších přispěvatelů rozhodně. Kolega vejš se slušně zeptal, já mu slušně (a věcně) odpověděl, žádný neopodstatněný výkřiky do tmy. A opravdu že jo, hned se cejtim jako lepší člověk.. ;)
    • DA:I není špatná hra. je to solidní RPG od bioware na kterém se (opět) podepsalo to že EA jim do toho kecalo. Hra to je kvalitní, zábavná a v dnešní době 4hodinových her kde všechno exploduje a ty se 4 hodiny nezastavíš prostě DA:I přineslo starší koncept dlouhotrvající hry kde ale holt všechno není tak natřískané jako jiných hrách. Lidem vadí určitá MMO stavba vedlšjších úkolů. Ale zapomínají na to, že je nikdo nenutí tyhle úkoly dělat. Ty tam slouží jen jako obohacení světa a jako hlubší pochopení souvislostí.
      • To taky neni tak uplne pravda,pro postup pribehovyma misema potrebujes power,kterej dostava clovek za ti priblblý fetch questy,takže tu mame co? ano C je spravne,umely natahovaní hry nudnou MMO vatou.
      • ..a ovladanie, na pc je stale (nastastie) domena K+m..hlavne to ovladanie
    • Morraw
      Mám teorii, že časem to bude podobně jako s DA2. Taky se všude psalo jaká je to bomba a všichni víme jak to bylo. Třeba na PC je ovládání pořád rozbité a nevím jestli to někdy opraví. A přitom bych si to rád zahrál.
  • To je zvláštní, že Inquisition bylo pod palbou takového FlaKu, a následně s více než dvojnásobným náskokem vyhraje RPG roku, a o nějaké tři stovky hlasů i GOTY...
    • http://giphy.com/gifs/facepalm-sherlock-bbc-mycroft-holmes-yHpvgfOKKBAD6
      • Ah, přesně dle očekávání.
  • wenceslaus
    Eeehm... a co to jako dokazuje? Nejčtenější deník je tu Vlesk a nejnavštěvovanější film Babovřesky.

    Je zajímavý si prohlídnout čísla, ale že by mně to nějak zasáhlo? To opeavdu ne.

    DA:I vypadá jako průměrný MMORPG.
    • martin.mares.984
      Ber to sportovne, je to jako kazda ankteta v zasade pro zajimavost....

      Tvuj argument o "nejnavstevovanejsi a nejctenejsi" je obavam se trochu lichy... kdyby to platilo v tehle ankete, tak by diky prazdne kolonce a moznosti zvolit svou vlastni volbu z hlediska nejhranejsich her vzhral Hru Roku titul jako Minecraft, DOTA 2 nebo World of Warcraft a to se nestalo....
    • Jo a nejprodávanější kniha v dějinách ČR je Kuchařka Vládi Hrušky :D :D některý informace jsou prostě děsivý *1* *1*
      • sevastopol
        Ne, některý informace jsou prostě zfalšovaný, nebo nepřesný. Nevěř všemu, co čteš.
        • Ok díky za info, nebudu teda věřit tomu co si napsal *1* *1* *1*
          • sevastopol
            Ty jsi vůl, úplně jsi mi zničil mojí dokonalou odpoveď! *15*
            • To s prostě nabízelo samo *1* *1*
    • Redakce zvolia a čtenáři zvolili. To je jako u České lva kde ti volí komise a pak diváci. Prostě se s tím smiř.
      • No tak ted jsi to zazdil :-D
      • wenceslaus
        Jako že na to nesmí mít nikdo negativní názor? :-D
        • Ano jenže je rozdíl mezi názorem a hatem protože DAI je opravdu hra roku takže problém je v tobě ne ve hře
          • wenceslaus
            Že mi ta hra nepřijde tak dobrá je hate? To ani nezkoušejb
        • Ale jistě pokud netrolí na nepíše tady hajty jen proto aby byl zajímavý tak může. Jenom se zeptám, dohrál jsi tu hru ?
          • wenceslaus
            Doposlouchal jsi do konce všechna alba Justina Biebra?
          • wenceslaus
            Samozřejmně, že ne. To bych byl blázen, abych dohrával hru, co se mi nelíbí.
  • Nejlepsi zavodni hra a oni tam ani nenominuji Assetto Corsa? WTF?
    • Je to excelentí simulátor, nicméně u nás to hraje maximálně stovky hráču, které možná ani anketa na Games.cz nezajímá. Ono když se za celý rok nenapíše o této hře jediný článek, radši se honí trika nad Forzami (což nemám za zlé), tak se není čemu divit.
  • "Vaše hlasy se rozpustili" - tak to mi stačí.
  • Morraw
    Zkusme se spolu zamyslet nad RPG roku. Určitě se dá souhlasit, že prodává mainstream - konzole - casual - velké značky. To DA:I splňuje. Hype, potažmo celá mediální masáž, byl velký. Hra by musela být hodně zprasená, aby to dopadlo jinak.
    A teď se podívejme na místa 2-4. Velmi těsné počty hlasů. D:OS - překvapení, návrat ke kořenům, indie, izometricke oldschool RPG v moderním kabátku. South Park - výborné RPG, ale spíše pro pokročilejší angličtináře, kteří dokážou ocenit vtip a narážky ve hře Dark Souls 2 - RPG s početnou základnou, ale spíše pro zkušené až hardcore hráče.
    Nedělám z DA:I špatnou hru, ale když ji srovnám s těmi nahoře..tak to vůbec nedopadlo tak špatně, jak se některým může zdát. Na jedné straně tu máme 1400 hlasů pro (mediálně) největší RPG loňského roku a na druhé 1600+ hráčů, kteří dali přednost něčemu více... doplňte si sami.
    • Keyz
      Ostatní příčky potěší.

      Ale ten rozdíl v počtu hlasů mezi prvním a druhým je zcela jasný...

      Ono těžko se shodnou na něčem co nemá jasnou definici jako třeba fyzika. Dokonce ani není shoda na elementárních věcech u kterých by se to dalo čekat, protože nejsou tak zcela pocitové a obtížně uchopitelné jako třeba příběh.
      Na chybách není shoda (někdo je zcela odpustí anebo přeskočí), na nesplněných slibech také není shoda (někdo to zcela přejde a je mu jedno co kdy nakecali atd) a lze pokračovat. Pak se logicky nedá dobře dohodnou a něco vymezit... I recenze jsou zcela různé. Někde se šije do chyb a jinde se to přejde apod.

      Kdyby se takto posuzovala třeba vozidla to by dopadlo. Není možné požít topení a tedy ho nebudu používat. Namísto aby to bylo označeno za chyby a byl tlak na nápravu.
    • prudislav
      přesně tak - jiný mainstream AAA RPG loni ni nevyšlo - paradoxně za úspěch DA:I může především CD Projekt s jejich odkladem 3. Zaklínače , kterej byl prakticky jeho jediná konkurence
      • Keyz
        Nejhorší je, že od herního hlavního proudu dnes ani není možné očekávat to co u filmové tvorby.

        Chodím také na hity jako Hobbit a je to klišé, hloupoučké atd... Ale vždy tam je ta nejlepší technická stránka, bez zásadních chyb, nejlepší herci, vhodná hudba atd...

        Tohle u her neplatí. Grafika? Často zaseknutá na úrovní konzolí, o chybách ani nemluvím atd.
        Pouze Poláci se snaží dát to her ten benchmark aby jsi mohl mít to nejlepší když na to máš...
        V minulosti třeba Crysis na PC.
        • Doporučuji rovnou jen sledovat benchmarky a vůbec nehrát hry. Pěkně s hromádkou papírových kapesníčků, až nebudou rodiče doma. To bude jízda, hlavně 120FPS a superhypermakrocool vyhlazování. Přece ty železa za 50 000,- musíte využít. Nebo, pokud máš tak mocný stroj, kup si 4K monitor. Nebo mi snad chceš tvrdit, že rozjedeš DA I na ultra s 60fps ve 4k? Protože oba víme, že to je lež. Každopádně to pry podle Andreje Anastasova vypadá ve 4K moc dobře, tak upaluj utrácet další předražený HW. *5* *5*
          • del0
            Vždy mě pobaví, když si fanboyové tvého typu sami sobě a pěkně nahlas musí ospravedlňovat, že hrajou na low platformě. Netvrdil si náhodou, že je důležitý gameplay a na grafice nezáleží?

            Bohužel, možná ti to asi ještě nedošlo (příliš nas*ano v mozku), ale tak trochu si odporuješ, protože horší grafika > input lag. Je mi líto, že se musíš smířit s lockem na 30fps, protože SONY se rozhodlo, že zastaralý HW je třeba ukázat v lepším světle. Tudíž se začíná obětovat gameplay (60fps->30fps) ve prospěch zlepšení grafiky, na které podle tebe a dalších SONY asslickerů nezáleží. Hmmm. Pěkně vám kálí do hlávky. *15*

            Musim se smát, když čtu Miyazakiho, jak blábolí o optimalizaci a magickém výkonu PS4 (bez které by údajně Bloodborne nemohl vzniknout - lolík) aby následně prohlásil, že 60fps bude velmi těžké dosáhnout. Každý herní vývojář včetně Miyazakiho ví, že 60fps je pro gameplay lepší, než 30fps. Bohužel, když je někdo kašpárkem SONY, tak holt ze sebe musí dělat blbce, zvlášť když ho za to královsky platí. Mno, alespoň ho platí. Ty naopak platíš jim a blbce ze sebe necháš děláš jako bonus. *15*
            • del0
              "...30FPS je absolutně dostačující..."

              "Vždy mě pobaví, když si fanboyové tvého typu sami sobě a pěkně nahlas musí ospravedlňovat, že hrajou na low platformě."

              A už je to zase tady. *15* Možná to stačí tobě, to ale nemění nic na faktu, že 60fps hra se hraje mnohem líp. Takže naposled, bež si zahrát Last of Us Remastered, ať vidíš, o čem je tady řeč a přestaň už konečně sr*t hubou. Input lag je input lag bez ohledu na to, jak velké fanboy hovénka ti lezou z úst.
            • Prde*áč zase lže, zřejmě taky proto, že nemá ani PC ani konzoli na které by DAI rozjel.
              1. 30FPS je absolutně dostačující, je to tady tvůj jediný argument proti konzolím a už začínáš docela nudit.
              2. "Netvrdil si náhodou, že je důležitý gameplay a na grafice nezáleží?"
              LoL kdypak sem to tvrdil? Grafika je důležitá, zvlášť když dojde na na retro indie slátaniny a hnusné barevné zvr*tky od pissardu. Ovšem nic se nemá přehánět a hnát se za ultra reálnou grafikou jako tady fanatik Keyz je špatné. PCtard jako ty který uznává jen totální Pong styl grafiku, nebo hyper realitu to asi nepochopí.
              3. Konzole nejsou low end. Pořád je tu víc jak polovina PC hráčů co nemají stroj na úrovni next gen.
              Možná mezi ně patříš i ty?
              4. Sleduješ Myazakiho? Copak, proč radši nesjíždíš nějaké turnaje v Botě. Předpokládám že taky sjíždíš gameplaye všech konzolových exklusivit a pak jim na metacriticu dáváš závistivých 0/10 jak se na kkty tvého formátu hodí. Jistě ty účty na Metu, co existují jen proto aby dali všem konzolovým hrám 0/10 nevznikají sami. *6* *6*
              5. Jsem pyšný na to že jsem si koupil PS4, na dalších 5-6 let mám vystaráno s tunou skvělých her. Kdypak nvidia ofečkám vyjde další předražená grafická karta? Nebo už to ta firma vzdala a vyklidila pole?
          • Keyz
            4k,8k je na nic když tam máš stejný styl grafiky a omezené efekty.

            Pouze budu mít hezčí textury a to je celé (navíc tam nejsou všechny textury podobné a zejména vedlejší věci vypadají otřesně).
            I když jak pravil klasik "Já jsem hrál nějakou konzolovou hru na plátně přes projektor a to bylo něco". Tedy ano, existuje zde skupina které si myslí, že větší = lepší i když to má pořád stejné rozlišení.

            U filmů (hlavní proud) to je zcela jinak. Technologický vrchol na který lákají lidi. Navíc vývoj techniky ve filmu není uměle zaseknutý jako u konzolí, kde máš cykly podle toho jak se rozhodne vedení.
            • Jack1947
              Ty titány za 20hardů taky budeš potřebovat taky 4. *4*
            • Jack1947
              Jo ale grafika která prostě u hry stejná se měnit nebude jen to bude max vyhlazenější a jemnější.

              Navíc lol víš že na 2k ti stačí TITAN tak tak a na 4k si fakt budeš muset koupit desku který výjde na 10klacků protože má 4sli a ani pořádně ti to nepojede... tak jo hezké nemluvě ozbytečném monitoru tedy pokud nemáš 4x24" ale to asi nebude ten pravý zážitek co? *2*
            • Podívej se na obrázky z hraní ve 4K. Grafika je neskutečná, pokud ti toto nestačí pak jsi jen rozmazlený hlupák co neví co chce. Viděl jsem obrázky co dal na net Andrej Anastasov, který pracuje v průmyslu, jenž mu dovolí nákup PC jenž utáhne 4K a ta grafika je prostě maso. Otravné brblání některých lidí, pokud jde o grafickou stránku hry je už otrava.
          • To by si musel koupit konzoli, kdyby chtěl předražený HW:
            • někdo si za 10 000,- koupí konzoli a v klidu si hraje a jiný si koupí grafickou kartu. No, když vám to rodiče platí.
        • Jack1947
          Když už jsme u té grafiky tak je známý fakt že od Crysis nevyšla podobně našlapaná hra, tedy především co by provětrala dnešní stroje a to už cirka uplynulo krásných 8let. Třeba zas něco bude 2017... nějaká podobně zlomová hra která zase nikomu nepojede dalších 5let.
      • flash789
        nebyl..nemel by sanci..americani maj radsi Dragon Age...ale tady by vyhral urcite.
  • Zajimalo by me, jak by dopadlo hlasovani, kdyby u kazde kategorie bylo vypsanych alespon 100 her.
    • Rejsek
      Uplne stejne jako ted. U kazde sekce jsi mohl napsat i vlastni hru, ne jen ty predvolene a vysledek vidis sam. I kdyz je mozne, ze psychologicky efekt dopredu vybranych her a zdechlost hlasujicich napsat vlastni hru, mohou vysledky jistym zpusobem ovlivnit. Nicmene to cele zastinuje prosty fakt, ze hadat se kvuli takove pi*ovine muzou jen skutecni hlupaci.
  • Neeeeeee *1*
    • Keyz
      Tak to prostě je.
      Musíš se s tím smířit a danou hru (hry) si zahrát! *1*
      • Dělám si srandu... až na DA s tím souhlasím... jen mě překvapuje, že to vyhrálo i čtenářské hodnocení *1* Pro mě prostě nejlepší hra byl South Park... dlouho jsem se takhle u hry nepobavil... a to je dle mě u her nejdůležitější *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit