Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Já jsem se díval,tak nechápu Tiscali,že píše podnikatel ? Ten muž měl charisma nebezpečného psychopata propuštěného z vězení,jen do tohoto pořadu a vystupoval jako asociální psychopat,který měl vycházku a s doprovodem se zůčastnil tohoto pořadu,aby odradil poslední naivky v tomto státě podnikat či pracovat pro takové tzv. podnikatele...
    • díval jsem se též a naprosto souhlasím
  • 60000 Wietnamců= 60000 nezaměstnaných a desítky miliard úniku na daních a clech
    20% přesčasů /mnohdy neplacených/ = 120000 nezaměstnaných
    + cizinci pracující na černo za otrockých podmínek = to nikdo ani neví
    ono kdyby se chtělo, tak by to šlo

    a ještě poslouchat řeči o středověku, být tam, tak mu snad dám po hubě

    volím komunisty
  • Právě proto, že nejsme v tom středověku je třeba uznat a pochopit to.., že stejně tak jak každý nemá na VŠ vzdělání případně jiný talent na něco.., tak jsou i lidi co se neumí a neví, jak se o sebe "podnikatelsky" postarat, což však vůbec neznamená, že to hned musí být lidi nekvalitní, neúspěšní, líní či vůbec nedůstojní lidé a pracovníci..V tomto bych byl velmi opatrný ve slovech. Líní, hloupí, vyčuraní i jinak zparchantělí lidé a gauneři byli, jsou a budou v jistém počtu vždy a všude ..Pokud naši uprdění, lokajští a velmi dobře zaplacení představitelé evidentně neuměli a stále neumí a zřejmě ani možná nechtějí hájit zájmy své země a svého lidu kromě těch svých osobních v tom, že dopusitli, aby se tu zrušilo, kde co, co se týká zaměstnanosti a tradiční výroby toho co umíme rovněž stejně jako jinde..i možností podpory na dopravu, aby tedy ti lidé mohli za tou prací jezdit a měli důstojnou motivaci pracovat pro důstojné podmínky svého života, protože cizím dávali a dávají všemožné podmínky i výhody, ale pro své lidi to udělat a řešit neumí, kromě cikánů .. tak pak jsou tohle všechno ty výsledky, které vyvolávají a budou vyvolávat systém zoufalých situací a stejně tak zoufalých činů od lidí s tím, že např. o volbách ti lidi půjdou z nouze klidně i do extrémů, když už jim nebude nic zbývat. Zbytek jsou jen pokrytecké rozeštvávací kecy co mají zamaskovat skutečné příčiny i viníky, aby se lidi nesjednotili a někdo měl zase plné koryto díky věčnému slibování a oblbování s tím, že výsledek bude opět každoročně tradiční..zdražovat a zdražovat a dělat lidím ty životy ještě horší bez výhledu na nějakou slušnou budoucnost do doby až přijde zas s klackem v ruce nějaká změna..
    • Oto naprostý můj souhlas a dodávám,že takové kamarádšovty tady nikdy nebyly jako teď,kdy jsou do funkcí dosazováni lidé z fotbalu,ze školy z hospody apod.Vrchol marazmu byl Klaus a jeho amnestie vč.čistých rejstříků.Ovčané nedopustťe,aby ODS měla ještě nějakou váhu jděte k volbám a volte levici pokud tady tzv. pravice bude.Již teď je 5 min po 12.
  • Podnikatelé by si měli uvědomit, že zaměstnanci očekávají patový růst a ne že za jaké peníze nastoupí tak také s těmi umřou.
  • postupně vyjde skutečná pravda najevo - MLÁDEK ŘEKL JENOM PRAVDU ! - z hlediska bilancí tento systém umožňuje "podnikatelům" PARAZITOVAT na zaměstnancích.
    • Slepý? Ne , BLBÝ !
  • ...pan podnikatel je zčásti kapánek mimo realitu!!!!
    A´t zkusí dojíždět 50 - 100 km za 12000 Kč hrubého.....tlučhuba..... a vyděračské praktiky těchto rádoby podnikatelů ničí celý sociální systém této země a zločince typu Kalousek ,Klaus, Nečas a spol.zločinné vlády je v tomto ožebračování občanů jen podporují....hnus a hyenismus....to je výsledek těchto ubožáků a zlodějů ketří kazí jména poctivým živnostníkům a podnikatelů kteří dodržují zákony této země!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§
    Proč pan podnikatel neřekl kolik platí svým zaměstnancům a zdali jim platí celé soc.pojištění nebo v rámci oloupení nás všech jim vyplácí část mzdy načerno????
    Známy praktiky těchto zločinců....ale přijde den ....a potom si tomu můžete říkat třeba nový únor 1948...ale bud to jen výsledek vašich zlodějen a dehonestace občanů ....
    • pan podnikatel zaměstnává jen jednoho zaměstnance ale nadělal řečí jako majitelfirmi o 500 zaměstnancích,tady je škoda slov
    • Máte naprostou pravdu. Ten pán měl značně zjednodušený pohled na svět. Kdo nepracuje je u něj přísavka. Za socializmu to byl příživník, v tom se pan podnikatel s komunisty shoduje. Ovšem za komunistů nebyl problém sehnat práci. Teď ano. Osobní zkušenost: 14 měsíců bez práce, cca 120 výběrových řízení a to i výběrová řízení na takové profese jako údržbář, školník a pod., hledání práce mimo domov (ale nezlobte se dojíždět denně 100 km za 14 hrubého fakt nešlo), účast na rekvalifikačním kurzu cca 1 měsíc. A stálé propadání do větší a větší beznaděje. Práci se mně nakonec podařilo získat přímým oslovením ředitele jedné organizace. Začínal jsem samozřejmě od zcela nejnižší pozice. Věk 45 let, vš vzdělání.
  • Tak by mě zajímalo, jestli by pan Toman zaměstnal mě!? Matka 2 děti, jedno předškolní,druhý první stupeň základní školy. Jsme bez babiček a otec pracuje často mimo bydliště.... Úplně ho vidim, jak mě vítá s otevřenou náručí!! Asi jako každej zaměstnavatel, na kterého jsem narazila.. *16*
    • Když jsem tam toho pána psychopata viděl tak bych k němu nešel pracovat ani náhodou pro zachování svého zdraví.Také měl jednoho pracovníka asi příbuzného.K těm ostatním : doporučil bych,aby každý z nich prošel praxí tj.vyhozen z práce,návštěvou a buzerací na ÚP od tamějších referentek.Moje zkušenost z vyhození tři roky před důchodem a naštěstí vůdčí povaha jsem tam nešel se žmoulající čepicí v předklonu,ale jako občan.Pokus o točení se mnou jsem se nenechal a dokonce jsem získal sympatie ostatních úřednic.Nikdo nikdy mě neponížil jako tento režim a ještě dnes mám z toho poškozené zdraví a opravdové kamarády to bylo pozitivum do dalšího života.
    • Džejn, tak proč máte dvě děti, když je nedokážete zajistit...
      • Víš proč má děti ona, hňupe?Protože ty jsi býk zbavený varlat.....
      • Příspěvek takového hou-va-da jako je ZED jsem zde snad zatím nečetl.
      • Ale fuj !
      • Já jsem ale šla na mateřskou ne z pracáku,ale ze zaměstnání,které bylo na 3 směny!! Bylo mi 26!! Pro děti jsem měla a mám finanční prostředky,aby nechodily nahé a neměly hlad!! Ale ráda bych se do práce vrátila,což ovšem není tak jednoduché. Na tři směny se vrátit nemohu, nemám hlídání, protože babičky ještě stále pracují a dědečkové leží v urnovém háji... Takže další rada od Vás?
        • Džejno, ono to možná tak vypadá, ale nebyla to reakce konkrétně na vás. Samozřejmě vás neznám, a proto nechci ani mi nepřísluší komentovat vaši situaci. Já jsem prostě jen obecně vyjádřila k problému, že rozhodnout se pro to mít děti je pro hodně lidí snadné, ale pak chtějí po zaměstnavatelích, aby zohledňovali jejich situaci. Já sama mám dvě dospělé děti, které studovaly, nejsme žádní boháči, dovolenou v zahraničí jsme neměli 20 let. Dvě děti byly tak akorát, abychom jim mohli dopřát školu, sport, tuzemské prázdniny, pojištění. Snažili jsme se spoustu věcí odsouvat nebo prostě nemít, hlavní bylo to, aby se děti někde bezprizorně neflákaly. A babičky? Máme jednu, která je spíš takové rozmazlené třetí dítě *7* . Ale k těm zaměstnavatelům. Ty situace, které jsem ve svém příspěvku popsala, jsou bohužel velmi, velmi časté. Holky si pořídějí pár děcek, protože to je přece in, mít dítě........ a pak se státe postarej. Nechají se zaměstnat a pak tam nejsou, protože jejich dítě je přece nemocné....... tak co po mně chcete? Chápu, že to kolikrát není lehký, zvlášť pro člověka, který chce a nemá moc na výběr. Ale já kritizovala tu tlupu těch ostatních.
          • Zuzano, já jsem jen chtěla říct,že jsem si dobře rozmyslela,jestli chci mít děti a jestli jim budu schopná dát to, co potřebují. Jen jsem dávala příklad,že jsem šla na mateřskou a zaměstnavatel mi po jejím skončení už nevyšel vstříc s prací na jednu směnu. A jinou práci budu zřejmě shánět dost těžko. Protože já opravdu potřebuju pracovat na jednu směnu,ale ne od 9:00 do 17:00, protože tak dlouho mi v družině a ve školce dítě nikdo nenechá. A druhá věc, že pokud si tu práci už náhodou najdu a syn bude marod stejně jako ten první,tak o tu práci honem rychle zase příjdu, protože ho nebudu mít kam upíchnout jako maroda....Štve mě,že mě někdo nazývá parazitem na sociálních dávkách, protože já se snažím najít práci a chci jít zase zpátky mezi lidi a vydělávat víc než 3800, které mi stát dá. Ať se na mě nikdo nezlobí,ale začlenění matek po mateřské zpět do pracovního procesu tu trošku pokulhává. Neříkám nikomu,aby to zařídil za mě, ale pánům podnikatelům by nezaškodilo popřemýšlet třeba nad vytvořením pár pracovních míst na poloviční úvazky.
            • Já vim, že dnešní mámy to mají těžší. Samozřejmě v této situaci by se měl o finance hlavně postarat chlap /pokud je/. Ten můj měl v době mé mateřské dvě práce, později začal podnikat, a proto vím, co to obnáší. Napřed byl jen sám, ze začátku to šlo. Pak přestal být zájem o jeho obor, tak živnost omezil jen jako vedlejší a nechal se opět zaměstnat. Později založili s kamarádem firmu, která funguje už skoro 20 let a mají i několik zaměstnanců. V práci je i tak nejméně 10 hodin denně. Největší problém je sehnat tolik zakázek, aby měli lidi práci, aby na sebe vydělali. Mnohokrát se stalo, že byto tzv. hubenější období a několik měsíců si se společníkem nevyplatili ani korunu. Ale zaměstnancům vždycky. Odvody do ZP, daně a soc. pojištění, DPH, to se zaplatilo vždy. NIkdy ne naopak. Často má hodně starostí, protože odběratelé neplatily faktury, takže peníze prostě nebyly. Takže vymáhání, problémy. A největší starosti byly, když se třeba moc nedařilo a my se báli, abychom nemuseli říct našemu studentovi, že mu musí stačit maturita, že nebude moct jít na VŠ. Nakonec jsme to zvládli, studenti už pracují a začínají mít svoje vlastní problémy *4* . Zatím jsou svobodní, tak jsou v klidu. Proto věř, že i ti podnikatelé, kteří chtějí být poctiví, to nemají snadný. A hlavně, manžel je sice podnikatel, ale v šampaňském se nekoupeme. Můj zaměstnanecký plat se vždycky hodil. Je pravda, že já jsem měla štěstí. Po mateřské jsem nastoupila do stejné firmy, i když dočasně na kratší úvazek a na jiné místo....... Ale to bylo v roce 1995, kdo ví, jak by to bylo dneska. Přeji ti, abys našla pěknou, solidní práci a aby sis po 20ti letech taky mohla oddechnout *14* Moje blesky v dřívějších příspěvcích jsem neházela ne tebe a lidi, kteří si hledají práci a nedaří se jim to, ale na ty........ vždyť víš který *16*
          • To je první příspěvek od vás,s kterým musím částečně souhlasit.Mít děti a rodinu je přáním každé normální zdravé ženy.Mám také dvě.Dobře vychované.Stát před r.1989 mi umožnil podnikový byt/jsem elektrikář/ ne bývalý člen KSČ,ale syn podnikatele do r.1949,proto můžu srovnávat.Z toho platu jsem byl každý rok u moře,kluci chodili na fotbal ,jazyky,do tanečních apod.Jeden má VŠ a druhý SŠ.Dnes jsem u moře nebyl celých 23 let pro někoho blahobytu.Natrvalo okraden o část důchodu po 43 letech práce a navíc nevrácen majetek po rodičích.To je rub tzv.demokracie u nás.Poslední případ dnešních dnů je smrt studentky na maturitním plese.
            • Fajn, ale já přesto v této demokracii žiju raději než dříve v totalitě, kterou jsem také, už jako vdaná s dítětem zažila. Takže také můžu srovnávat. Dovolený v zahraničí mi doteď nechyběly, hlavně povalování na plážích nepovažuju za dovolenou. A aktivně se volný čas dá provozovat i v Čechách. Teď jsou děti dospělé, též jeden VŠ a druhý SŠ a pracují. Tak třeba dojde i na nějakou dovolenou v cizině......... a nebo v českých horách nebo na Lipně. To je fuk. Ale to je každýho věc. Toto jsem ale řešit nechtěla. Ani toto téma, co tady dnes zapáleně řešíme a stejně nevyřešíme není o nás. Každý člověk má nějaké možnosti a záleží jenom na něm, jak je využije. I já si uvědomuji, že jsem nevyužila všechny, které bych mohla..... nenaučila jsem se pořádně jazyky například. Měla bych širší možnosti, možná lepší práci, možná víc peněz. Ale je to jenom na mně. Sobě můžu nadávat. Proto znovu říkám, vadí mi lidi, kteří by mohli a nedělají nic, jenom nadávají, kritizují a závidí. O tom jsou všechny moje příspěvky. Nikdy nechci urazit někoho slušného.
      • Trefa. Děti se narodí, ale málokdo řeší, co s nimi dál. Pořídit si dítě je většinou, opakuji většinou snadná, romantická záležitost, ale když přijde na řešení, jak je uživit a vychovat z nich plnohodnotné dospělé lidi, kteří budou zodpovědní k sobě i ke svým dětem, to už není taková sranda. Jakmile přejde ťuťuťu, ňuňuňu. tak přijde realita, na kterou zůstanou rodiče většinou sami. Proč by měl potencionální zaměstnavatel matky řešit, že má nezaopatřené dvě děti.......... on potřebuje plnohodnotou sílu, která za své peníze odvede stoprocentní práci a ne urvanou zaměstnankyni, která je 80 % pracovní doby mimo. Kdo mu tam tu práci udělá? On sám? Tak to pak nemusí nikoho zaměstnávat.
        • Děti jsou to nejdůležitější na světě. Upřednostňovat životní úroveň před dětmi je zcestné. Ve světových válkách se rodilo více dětí než dnes.I ty cikáni to chápou. V našich rodinnách je už snad víc psů než dětí.
          Zuzanko nenech se zhloupnout. V civilizované společnosti má zaměstnání víc funkcí, než jen vytvářet hodnoty a to hlavně funkci sociální. Opravdu si myslíš, že ženy, které mají děti patří vyhnat z fabrik, nebo je vůbec nezaměstnat?
          • Děti jsou fajn a důležité. To je pravda, ale nemůžu si pořizovat 10 dětí, když vím, že sotva užívím 2. Každé dítě si zaslouží jíst, pít, obléci, chodit do školy, do kroužků na sport a na to prostě rodiče mít musí. Cikáni nechápou nic. Ti rodí děti proto, že to tak příroda prostě přinese a stát dává dávky, za které se oni ožírají, kouří a fetují. Zaměstnání může mít klidně sociální funkce, ale musí na to být...... Vím, že mámy malých dětí to nemají snadné a systém jim v tom vůbec moc nepomáhá, ale těžko můžete přimět malou firmu, aby vytvářela sociální místa. Jo, a s těmi psy máte mimochodem pravdu.... někdy přemýšlím, že dnes je domácnost bez psa jaksi nekompletní *1*.
        • Paní Zuzano z vašeho vyjádření mám pocit,že jste 5% a nebo neplodná či mladá.Nechtěl bych vás mít doma to by byla itálie.
          • Hodně se pletete, pane glosátore. Vaše glosy jsou hodně mimo.
            • Pro vaše zcestné názory určitě.
        • ano,proto dnes nikdo děti nechce a když si najednou vzpomenou že by chtěly založit rodinu tak už je většinou pozdě ,pak už čekají jen na zázrak zdravotnictví.Ono je docela smutné vidět 45 letou matku jak vede dítě teprve do školky a 60letý otec jde na rodičák na základku,zaměstnavaleté a podnikatelé tohle utčitě ocení.Chtělo by to metál.
        • ano,proto dnes nikdo děti nechce a když si najednou vzpomenou že by chtěly založit rodinu tak už je většinou pozdě ,pak už čekají jen na zázrak zdravotnictví.Ono je docela smutné vidět 45 letou matku jak vede dítě teprve do školky a 60letý otec jde na rodičák na základku,zaměstnavaleté a podnikatelé tohle utčitě ocení.Chtělo by to metál.
          • Ono to nemusí být až tak katastrofální....... Tyto případy nejsou o těch, kteří nejsou zajištění, ale tito lidé zajištění jsou až až a děti si v tomto věku pořizují spíš s rozmaru a proto že "je to moderní". Dokonce jsem se setkala s takovými, kteří měli už dospělé děti a mimino si po 40tce pořídili z "nudy". To je ukrutný. Co můžou tomu dítěti dát? Jenom nudu. Děti si zaslouží mladé, ale rozumné rodiče *5*
      • Za tuto sprosťárnu bys zasloužil pár facek, že se nestydíš.
        • souhlasím s vámi Honzo ,já jsem třeba 26 letá vdova s 2 dětmi
        • souhlasím s vámi Honzo ,já jsem třeba 26 letá vdova s 2 dětmi
  • Pan podnikatel by si mel uvedomit jednu zasadni vec. Vetsina tech nezamestnanych, mimo cigose, pracovala, nekteri treba i 30, 40 let a odvadeli dane a ruzny poplatky do statni kasy. Platili si, aby se v pripade potreby stat postaral a to co cerpaji si vlastne mnohonasobne predplatili. A samozrejme, ne kazdemu se chce pracovat za minimalni mzdu, ktera je taky zakladni platovou slozkou u nekterych podnikatelu - parazitu.
  • Za nějakej chytrej a nedostižnej pan podnikatel. Media nemusej furt vyrábět nějaký hrdiny současnosti. To už jsme tu svým způsobem taky měli.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit