Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pan Toman byl v pořadu uveden jako podnikatel a zaměstnává jen 1 člověka. To je fakt. Takže nikoho nezneužívá jako bohatý podnikatel. Nikdo ho nezaměstnává. Zaměstnává se sám. Jak jste si všimli měl nervouvou poruchu. Takže pro něho se prosadit muselo znamenat extrémní úsilí a vůli. Proto má takový názor jaký má. On se přes to vše, co ho zdravotně potkalo postaral sám o sebe. Tu samou volbu mají všichni ostatní. Každý může zkusit sport - hokej, volejbal, atletiku. Nebo zkusit hudbu či něco jiného. Když to vyjde, pak bude vydělávat asi velké peníze. Když ne, tak je 15 let zahazeno a k ničemu. To je náš osud a úděl. Jsou mezi námi rozdíly - jsme silní a slabí. Tento systém je založen na samostatnosti a starání se sám o sebe a my to nezměníme. Všichni ale máme tu možnost volby rozhodnout se věnovat tomu či onomu. Každý vidí jen když někdo je ůspěšný a vydělává spostu peněz. Zvlášť obvyklé je to u sportovců. Nikdo už nechce vidět, že tito lidé obětovali 15 let přípravy a věřili, že to prostě vyjde. Kritici většinou tyto mladé roky promarnili. Bohužel je to o vůli a snaze se prosadit v budoucnu a jen minimum lidí to vyjde.A pak ta většina závidí a chce ty samé peníze. Ale v tom to je. Jsou mezi námi rozdíly. Žijeme v tomto zřízení a musíme se přizpůsobit. Před 15 lety jsem byl v USA a bydlel jsem 1 měsíc u mého českého, ale již amerického občana.Jeho manželka odvážela každý den 13 letou dceru ráno ve 4.30 25 km do centra města na nějaké taneční kurzy. Pak okamžitě do práce a odpoledne ji zase vyzvedla a odvezla domů. To vše pro to, aby jejich dcera měla jednou výhodu a náskok při sehnání nějakého místa. Představ te si to celé probíhalo celé prázdniny - 2 měsíce. A to vše proto, protože věděli, že mít se lépe než ostatní není zadarmo. To my tady ještě neznáme a to chtěl pan Toman vyjádřit. Chtěl asi říci, že spousta lidí nedělá vše pro to, aby práci sehnala. On si ji vytvořil sám pro sebe a asi žádný podnikatel nebo stát mu v tom asi nepomohl. Co měl dělat?
    • Když se neumí ovládat, tak ať jde do pr....Je to ho,vado. Lidé jsou nešťastní , že nemohou najít práci a hlavně, že nemou živit rodiny a takový hulvát se takto vyjadřuje o lidech. Ksicht mu rozmačkat,
    • Překvapuje mě,že jste tam nezústal,když je to tam tak výborné.Ale já jsem rád,že žiju v civilizované Evropě,proto uznávám tady tu kulturu a ne cizí pro mě i moje generace.Jinak další problém života tady a tam vám píšou jiní přispěvovatelé.Mám tam příbuzné ,kteří tam jsou 100let.Tolik psychopatů co je v USA nikde není.A to já tady rozhodně nechci.Mě obohacuje Německá a Rakouská kultura.
    • Ne, že bych nesouhlasil. Ale je třeba vzít v úvahu rozdílné podmínky v různých oblastech světa. Např. v USA, při cirka poloviční ceně benzínu, než je u nás, si mohou dovolit jezdit za prací nebo vozit děti do škol i stovky kilometrů. Pokud by toto chtěla praktikovat běžná rodina u nás, tak vydělávaj jenom na benzín.
    • Život není jen o práci.
      • říká Gejza Kotlár - Mižigár *1*
  • Můžeme být rádi, že tu nějaké úřady pro nezaměstnané vůbec jsou. Může se do budoucna stát, že přijdeme o tyto instituce jako je úřad práce či sociální. Je pravda, že i v této době tam jsou lidé, co tam být nemusí, ale uznejte sami. Komu se chce pracovat v technických službách, pokud se snažil vyučit ekonomem a dokonce na studie investovala jeho rodina nebo dokonce on nemalé peníze. Pokud chce stát šetřit, pak by měl šetřit ve svůj prospěch a prospěch lidí a ne naopak. Proč nutí lidi šetřit, utrácet peníze jinde v jiných zemích a ztrácí po stovkách pracovní místa pro občany? Státní infrastruktura se od té z před třeba 10 lety nezměnila a peněz do ní teče stále zbytečně mnoho. Jen se občas porozhlédněte kde je kolik zaměstnanců, jestli jsou většinou vytížení a zamyslete se nad tím, zda by tuto práci nezvládl dělat třeba jeden z Vás. V podstatě zjednodušeně řečeno. Co státu zbylo jako silnice a podobně, tak se ještě z toho snaží vše zpoplatnit a hlavně se o nic nestarat. Můj názor je, že by se takto fungující stát měl rozpustit, vytvořit pouze kraje jako mini státy a ty ať se o vše postaraj, tak jak vlastně se staraj. Neboť stát má v úmyslu všechnu odpovědnost převést stejně na kraje. Poté budou mít poslanci s vládnoucí garniturou klid, všechny problémy, rozpory atd budou řešit radní z krajů. Až se toto zákonodárcům podaří, ještě si na rozloučenou zvýší platy a můžeme jim být víte kde.

    Mé stránky umožňují získat zboží co nejlevněji a pokud možno kvalitní. Na inzertním serveru www.inzerce.czsluzby.com si dokonce můžete třeba o proti konkurenci vkládat inzeráty zdarma i při hledání zaměstnání nebo vkládání firem a služeb.
    • Váš úřad neslouží k zaměstnávání nezaměstnaných ,ale k zaměstnání pouze VAšich úředníků,z mojich peněz což mne hodně s...re.
    • Strč si tu reklamu do konečníku,nejhorší server na trhu.
  • Jsem stavební inženýr, praxe 28 let. Zaměstnávám sám sebe jako živnostník-OSVČ. Bohužel, stavebnictví jde už 5 let do "kopru" a zlepšení je v nedohlednu. Slušně placené zaměstnání v oboru u nás v Moravskoslezském kraji spíše nenajdu (prostě tu nejsou), mohu tedy skončit na pracáku. Může mi někdo říct, jak a na co lze potom smysluplně rekvalifikovat stavebního inženýra, který svoji profesi vykonává většinu života ?
    • Rekvalifikace kavlifikovaného jsou vyhozené peníze státu.Regulaci bych viděl hned v školství.Proč produkujeme tolik ekonomů asoc. pracovníků ekologu a dalších lukrativních zam. když je trh nasycen.Je to jenom kšeft pro ty konkretní školy.Jsem pro aby bylo z čeho vybírat ale velký přebytek je špatně.
    • Smysluplnost je v tom, že nechcípnete hlady.
    • Řidič kamionu nebo skladník
  • Je zajímavé že se většinou ozívají lemplové kteří se přiživují na práci druhých.Za komoušů by jste všichni šli do lochu a tam by jste museli makat.
    PS.Chtěl bych vědět kde berete peníze na připojení k netu když jste takoví chudáci??? *14*
    • Máš pravdu ne všichni můžou být Tykačové,Krejčířové,Grossové.Ale ty dle tebe lemplové zde píšou svoje zkušenosti s takovými jako jsi ty.
    • Když kritizuješ, tak kritizuj alespoň gramaticky dobře *12*
      • konkretně prosím????
        • Ozývají a ne ozívají... *3*
          • On inteligent myslel že lemplové zívají. *4*
    • No to by se Ti líbilo, vzít nezaměstnaným internet aby nemohli diskutovat a projevit svůj názor...
      Jenže oni tu žijí ještě slušní zaměstnaní a těm není jedno co se v tomto státě děje...
      A komunisty si Ty raději ani neber do huby, protože o tom nic nevíš...
      A kde ty bereš takové smýšlení a empatickou zaostalost??? *16*
      • diskuze je k tomu aby se demokraticky diskutovalo. Každý má nárok na svůj názor. Je jednodužší někoho napadat, než mu logicky oponovat. *3*
  • Pan podnikatel kecá hovadiny
  • Já souhlasím s razantním podnikatelem. Já sám jsem 3 roky bez práce a protože jsem pracoval v zahraničí - arabský svět - tak jsem nikdy neměl nárok na žádnou podporu v nezaměstnanosti, ačkoli jsem platil sociální pojištění vždy a nepromeškal jsem ani 1 den. Na úřdu práce mi řekli, že jsem neudělal žádnou chybu, ale dle zákonů prostě nemám nárok. Já si nestěžuji. Ty tři roku sám studuju 16 hodin denně a připravuji se sám na to, abych vydělával peníze. Bohužel za 3 roky se moje úspory hodně snížily, protože jsem nedostal od nikoho ani korunu. Já od nikoho nic neočekávám. Kdo mi vytvoří pracovní místo? Nikdo. Musím to udělat sám a starart se o sebe. To je realita života. Bohužel je smůla, že někteří lidé nemohou najít práci a jsou ochotni dělalt v podstatě cokoli, alespoň za trošku solidní plat. Obzvláště na vesnicích. Tam je opravdu problém. Ve městech to je ale jiná kapitola. Lidi jsou vychcaní a nechce se jim dělat cokoli a raději naříkají a nejsou ochotni pro to skoro nic udělat. Odmítají práci, protože to neodpovídá jejich vzdělání. Lidé probuďte se. To je realita. Asi o to co umíte není zájem v této společnosti a tudíž - to, co umíte- nikdo nepotřebujete a tudíž vy nic neumíte. To je realita. Podívejte se na živnostníky, co si kdysi před 10 lety otevřely DVD půjčovny. Tehdy to frčelo a dne to zkrachovalo. Doba se změnila a lidé si to ztáhnou z internetu. Takže tito lidé museli přejít na něco jiného. Podívejte se na minirestaurace nebo jídelny, kde jsou větnamci nebo na jejich krámky. Proč to nedělají naši lidé. Oni tam jsou 16 hodin denně včetně sobot. Proč si ti nezaměstnaní neotevřou sami kadeřnictví, prodejnu rohlíků, vína, počítačů atd. Možností je milion. Jenže jsou vychytralý. Nebudou žádat o půjčku v bance, když neví, zda jim jejich business půjde. Tak na to kašlou. Tudy ne - to je lepší se nechat zaměstat někým jiným, kdo to musel ale sám absolvovat. Lidem na vesnici věřím, že jediné řešení je odejít do města za prací, ale lidé ve městech nejsou ochotni jít pod svoji úroveň a odmítají se podívat do zrcadla a přiznat si, že jejich úroveň je úplně jiná. Jinak by se sami postarali sami o sebe. Co na tom, že vysokoškolák bude dělat dělnickou profesi. Když nenajde uplatnění ve své profesi, vlastně nemá na vybranou. A kdo mu bude hledat práci? Soused?
    • S těmi názory se vrať do arabského světa.A té vesnici také něco vím je vybydlená mladými.A má podnikání háček.Já než bych chodil k holiči a platil za obyčejné ostříhání strojkem za 80-100 Kč tak jsem si ho koupil a střiháme se sami pouze za cenu el.enrgie.A polopaticky, tomu se říká podnikání po česku.K těm Vietnamcům .Pro ně je tento Absurdistán tady rájem na zemi.Nikdy jsem jim nedal za zboží požadovanou cenu,protože se zabývají šedou ekonomikou.Můj syn byl ve Vietnamu a zíral jak tam jsou pilně pracující lidé,kteří tam žijou a nemají takový blahobyt ze stánků jako tady,protože tam je pořádek a disciplína.
    • Dobrý názor, ale nestuduješ už moc dlouho. Měl bys to urychlit a jít dělat, než ti dojdou úspory. *11*
    • Naprostá pravda. Lidi nechtějí být za sebe zodpovědní, ale chtějí všechny výhody a vymoženosti světa. Ne všichni samozřejmě, ale hodně vysoké procento.
      • Jistě, nejsou zloději, jako ty, tak to jsou prostě nezodpovědní, že ano ???
        • Já jsem zloděj?
    • To denni, 16ti hodinove studium, bych chtel videt. Mozna tak u telky na gauci nebo v hospode u piva, tam bych si vas, soude dle tech reci, dokazal velmi zive predstavit. I ten pravopis je dost hruza a rozhodne neodpovida cloveku, co studuje 16 hodin denne...
    • Neví proč studujete a připravujete se stejně vás v 58 létech nikdo nezaměstná. Nebo je vám víc?
      • Je mi 51. A zaměstám se SÁM.
        • tak hodně štěstí, jen aby o tvůj produkt byl nějaký zájem
          • Když ne, tak zkrachuju. Ale to je moje smůla, moje schopnost či neschopnost. Ale já to tak chápu. Mě se samozřejmě nelíbí spousta věcí v této republice, ale já to nezměním. Musím se starat sám o sebe.
            • tak to není měl by se starat ten o koho se starášty nyní a to je stát. TOmu platíš daně.
  • Pan podnikatel......komouš největší!!! víme o něm
    • Člověče, nejste nemocný ? Když má někdo jiný názor, je to hned komouš... ?
  • Pepo. A´t si všihni otevřou malou živnost. Bude tu obrovsé množství podniků, služeb atd. Nikdo ale nebude vydělávat závratné částky, protože se to vše rozmnělní mezi ostatní. To ale bude pro všechny znamenat daleko větší pracovní nasazení. Soboty v práci a 16 hodin denně je samozřejmostí a bude velká konkurence mezi všemi. Drtivá většina lidí do toho raději nepůjde. Buď ze strachu nebo prostě z pohodlnosti a nedostatku sebedůvěry či odvahy. Raději se nechají zaměstat. OD KOHO - ode mne? Od souseda? A proč? Proč se nezaměstáš sám? Proč neodjedeš do Anglie na rok uklízet ulice? Co sám pro to uděláš?
    • Hele, ty 3 roky nezamestnanej a studujici 16 hodin denne nebo kolik. Divim se, ze uz 3 roky radsi nepodnikas. Ale to by znamenalo zacit neco delat ze *1*
  • Vidím problém v platech.Proč se 20let po převratu setkáváme s tím ,že za stejnou práci jako v německu dostane pracovník jen almužnu.Pokud nejsou peníze v platech a jsou vyvezeny do daňových rájů ,tak si lidé nemůžou zaplatit služby(nemají na to)a proto ve službách zase chybí ty ukradené peníze.Politiku nešpinavých peněz a večeře s podnikateli tady nastavila jedna strana ajeden člověk.Zadlužit stát na 30 let bez mandátu to taky víme kdo to udělal.Jen je třeba už to konečně utnout .Vyházet pakáž do Vltavy a chodit poctivě k volbám.Jěště by to chtělo možnost nevolit strany ale lidi.Apak se už konečně dočkám té demokracie. *9*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit