Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • vyházet všechny ty komediantský darmožrouty a divadlo zavřít,stejně jich máme tři prdeele...každá díra má dnes svoje divadlo...k ničemu,předražený vstupný,aby se ta hoovada mohla napakovat a ožírat se..at jdou raději něco dělat.
  • Nepřistoupit na vydírání a Buriana vyrazit hned!! Ti co chtějí odejít stejně nejsou herci ale atrapy!! *2* *2*
  • Běž do řiti kapitalisto!
  • Vážení spoluobčané já si myslím,že hrát divadlo v dnešní době je stejné podnikání jako každé jiné podnikání tak bych jim žádné dotace nedával at se uživí jak umí a když neumí tak at jdou dělat něco čím se uživí vono žít z toho co jiným seberu to umí kdejaký trouba.
  • Nevím jak vám, pane Buriane, ale mě vaše podmínky znějí jako nepřijatelné vydírání, kterému by se nemělo ustupovat a jako další stupňování konfliktu. Chápu, že vám asi nic jiného nezbývá vzhledem k vydírání od vašich podřízených, ale takové bezzásadové ustupování herecké hysterii je prostě nepřijatelné. Výměna ředitele je běžný nástroj na které má právo každý vlastník. Nedovedu si představit, že by kdekoliv jinde dělníci dali hromadnou výpověď kvůli výměně ředitele bez adekvátního právního dopadu. Ale chápu herec to je něco jiného, tam se musí vyhovět, že?
  • Národ sobě !
    Za celou dobu existence ND nedošlo k tomu, aby si herci diktovali kdo bude ředitelem divadla. Národní divadlo symbol české kultury a historie proměnili intrikáni jako Donutil a Rösner včetně mladého Prachaře a ostatních k tomu, že národ tam nechodí a již k ND neshlíží jako ke své kapličce. Místo hraní se více vedou diskuse, protesty a realizují experimenty , které od divadla odpuzují. Prostě herci si z divadla udělali " divadlo pro sebe ".
    Doufal jsem , že po antichartě se z jeho prken vytratí politické deklarace. Z toho mě vyvedla umělkyně Hrzánová a chvalozpěvy Krause s Chýlkovou na Havla při udělování Thálie.
    Je mi jedno, že Balvína nemusím, ale po pravdě celé ND potřebuje rozprášit a obsadit lidmi, kteří chtějí národ bavit a vzdělávat a neřešit pouze své ambice.
    Pro mě je již předonutilováno , spíše z něho cítím honbu za penězi než za uměním a to mi vadí.
    Nedivím se , že odešel Munzar s Hlaváčovou.
  • Je úsměvné jak se tady o Národním divadle "odborně" vyjadřují "kulturně vyspělí" jedinci s rozhledem k WC v hospodě v jejich Horní Dolní.
    • Každej má právo na svůj názor a samosoudce ty miluju. Stahni chvost a zalez máš to z vedra. *15*
    • Ty jsi dobytku Pišto alias tečko v divadle nikdy nebyl, tak stáhni ocas a mazej za kozou, tam je tvá kultura!!!! *12* *12* *12* *12*
  • Kdybych tak mohl mávnout nějakým kouzelným proutkem, tak bych nejraději zařídil, aby pan Jan Burian vůbec nebyl ředitelem Národního divadla, ale aby byl přímo ředitelem tohoto státu, tedy prezidentem. To by byl prezident par excellence! Na to můžete, Češi, vzít jed! Takových kvalitních a noblesních lidí je tu jak šafránu.
    A toho povýšeného a namyšleného Balvína, toho bych poslal na několik let k lopatě, ať pozná jak tvrdě vydělávají peníze ostatní lidé v dělnických profesích.
    • Ty tomu Nemo rozumíš jako koza petrželi.
    • To jsem rád, že nerozhodujete o tom, kdo půjde k lopatě a kdo bude prezidentem. Noblesní člověk by nepřicházel s dalším nepřijatelným vydíráním.
  • Já bych založila BSP, které by překračovali plán i v Národním divadle *14*
  • ND není tak kvalitní jak bývalo. Dnes stojí za houby, většina herců jsou jako pohybující se dřevěné desky, bez výrazu a intonace. Plochý obličej, plochá mluva a pak - hercům nevěřme - nikdy nevíte co hrají na veřejnosti. Stát - ministerstvo kultury by mělo být nezpochybnitelně vlastníkem budov a pozemků jak ND tak Státní opery atd. hercům a ředitelům by se mělo pronajímat. Stát by udržoval budovu a soubory by se mohly střídat na základě výběrových řízení. Žádný ředitel a herci by neměli mít jistotu, že tam budou do konce života. Dnes záleží jen na známce ND, ale jinak tam už nejsou a nebudou nejlepší herci Česka - to skončilo minulým systémem. Takže budova je pro ně zbytečná, nechceš hrát běž jinam, pronajme se to jinému nebo z toho bude muzeum pro národ. ND není pupek světa a herci nejsou pro nás tak důležití jak se tváří. Většina národa má jiné starosti (s obživou atd.) a herci na většinu národa serou. Starší něco uměli a ti mladší nic neumí! Ať poznají i jiné stránky života - a ne jen dejte nám! my chceme! my požadujeme! Jsou jako cikáni - znají jen svý nároky a nechtějí se znát k povinnostem! Proč by tedy měli žít z našich daní? Ať žijí za svý! Ať si vydělají na sebe!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit