Přejít na výpis diskuzí

Michal Viewegh

OSOBNOST 31.12.2006 
80 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • :o)))

    Zdravím zdravím, po nějaké době mě přepadla chuť číst a protože jsme koupili babičce k narozeninám Vaši knihu Účastníci zájezdu a gratulace zatím ještě neproběhla, rozhodla jsem se, že se jí kapku proberu... No a skončilo to tak, že abych jí ji neumatlala, šla jsem si ji raději půjčit do knihovny, abych ji mohla v klidu dočíst... NA konci mi bylo líto, že skončila. Byla jsem z toho opravdu nešťastná a říkala si: Co teď??? *7* Vzala jsem se a utíkala znova do knihovny a půjčila si Výchovu dívek v Čechách a Báječná léta pod psa *4* a nemohla se dočkat, až se do toho pustím. Ve Výchově sedím už dva dny a předpokládám, že ji v průběhu dneška, zítřka dočtu... Těmito dvěma knihami jste se pro mě rázem stal mým nejoblíbenějším spisovatelem *14* . Přeju hodně štěstí v dalším psaní *4* . Těším se na Vaše další románky *14*. Taky zkouším občas něco sepsat, ale nemám odvahu ty mé práce někam zaslat k prozkoumání a vlastně ani nevím JAK. Takže do asi zůstane jen u toho psaní "do šuplíku" *4* . Ale i to je fajn *3* . Mějte se moc hezky, s pozdravem, Vaše nová čtenářka Katka. *4*
  • Bez psani byste nemohl prezit

    a tim nemyslim finance ale stav Vasi psychiky,hloubka Vaseho mysleni Vas vice absorbuje nez Vam dava pocit ulevy a uspokojeni.Vase schopnost realneho pohledu na zivot ma v sobe neco patologickeho.Jste ted "in" lide se premyslenim moc neunavuji ani nazory si sami netvori, na to jsou preci media!Vase potreba psat prameni z povahy Vasi duse, je to jeji jediny lek. Bude se Vam dost spatne starnout, Vase romany jsou zajimave ale vnimavou dusi vic rozpolti nez osvezi.Dnes je ovsem vnimavych dusi malo, takze ok.Na deprese zkuste neco co se neda zhnusit: obrazy, kytky napr.
  • Teď práve čtu váš román Vybíjená. Opravdu se mi líbí jako ostatně všechny vaše knihy. Vaše díla patří mezi mé nejoblíbenější. Pište dál, ať mám co číst *3* .
  • Nic jsem od vás nečet a ani se na to nechystám
  • Ahoj Pane Vieweghu,ted čtu zrovna váš deník,měl byste však písat tlustší knihy,když se totiž začtu tak za jediný den jsem schopná přečíst 150 stránek ,vážně jste šikovnej a taky bych chtěla říci že vás obdivuji jak neustále odoláváte neřestem(ŽENÁM),no stál byste za hřích,to vám povím.I když jste již starší muž,pořád jste k světu.Mě je 24 let,mám vaše psaní ráda a zůstávám věrná vašim knihám.......Kačenka.
  • Zdravím

    právě jsem dočetla váš deník, a to se stejnou hltavostí jako všechny ostatní vaše knihy.Konečně někdo,kdo má naprosto stejný pohled na sex jako já :-) asi budu muset navštívit nějaké vaše LIVE čtení a pak vás stopovat do přilehlého baru,abych se s vámi mohla setkat... ;-)
  • pozdrav

    Zdravim, opravdu na techto strankach cte prispevky Michal Viewegh?? Pokud ano, rada bych vam rekla, ze prave ctu vas denik, po pravde receno, cekala jsem neco vice humorneho, ale ci zivot je jedna velka legrace? A uprimnost se ceni. Vas styl se mi libi, zatim mam nacteny jen Roman pro zeny, Napady laskaveho ctenare a Ucastniky zajezdu, ale hodlam zdolat vsechno vase dilo. Nejvice ocenuji posledni Ucastniky zajezdu. Velmi jsem se tesila na filmovou verzi, ale dost me to zklamalo. Vynechanim nekterych postav a zamenou spisovatele za zpevaka to akorat tratilo, kam zmizely duchaplne Maxovy myslenky...? Vim, ze nemate kritiky moc rad, ale toto je pouze neodborny nazor mlade studentky ceskeho jazyka, coz neni to tak hrozne, ze :) Mejte se krasne, pane Michale a piste piste *3* S pozdravem, Irca
  • Díky moc!!!! Za vypracovaný domácí úkol!!! *1* *1*
  • Kdo je šílená opice?
  • fn

    you are crazy monkey
  • je to snadne pro prekladani ? nekdo ho uz prekladal do bulkharstiny ?
  • příběh se kterým se chci svěřit

    Můj příběh začíná v 60. letech, tehdy jsem se narodila jako třetí dcera mých rodičů. Nejaké vidiny mám dodnes, že můj otec byl z toho, že má třetí dceru dost nešťastný a má matka zklamaná, že on je nešťastný. Spala jsem s matkou v podkrovní místnosti a cítila lítost nad nezájmem mého otce. Nevím, zda je toto vůbewc možné, ale vidím to takhle. Dětství bylo velmi neradostné, rodiče se stále hádali, někdy dokonce docházelo i k fyzickému násilí ze strany otce, ovšem z matčiny strany to bylo zase psychické násilí. Otec byl starý gazda z menšího gruntu, který si zakládal na polích, koních a lesech, matku jsem vlastně možná málo znala, protože podle jejich výkladů to byla ideální rodina, ale mně se to, posuzujíc její sourozence, moc nezdá, nějaké výkyvy tam určitě byly. Tak já jsem měla pocit, že o mě ve skutečnosti moji rodiče nestojí, by vlastně jsem bokem jejich myšlení, protože stále řešili jen sami sebe. Často jejich trpělivost vybuchla a já byla na obtíž. Přitom jsem byla svědkem jejich střetú. Hádali se a často bili, mě zavřeli ve vedlejší místnosti, hlavně proto, že jsem začla šíleně řvát, ve strachu, že otec ublíží matce. Jeden takový moment byl, že se zase hádali a otec matku něčím uhodil, ta jakoby upadla do bezvědomí, i když dnes si myslím, že to byl psychický stav. Otec pak zavolal doktora, matka dostala injekci a za nějakou doibu se z tohoto stavu probrala. Já jsem samozřejmě šíleně plakal ve strachu o matku. Můj otec když mě chtěl poilichotit, tak mě nazýval jmény, jako kastrolku nebo podobně, neuměl to lépe vyjádřit. Moje matka pracovala často celou noc a já taky brzy nemohla spávat. Dokud nebyl v domě klid, já nespala, možná ze strachgu, co se bude dít. Matka mně po poradě s lékařem začala dávat léky na spaní. Brzy jsem si začala vysnívat, že mě má někdo rád. Nebo, že budu umírat a někdo bude hodně plakat, že umírám a bude chtít, abych tu zůstala. Ve škole jsem žárlila na mé kamarádky když byly v kolektivu uspěšnější a mě si málo všímaly. Ty samé pocity jsem měla i k učitelkám. Samozřejmě došlo i na průšvihy z těchto pocitů, abych taky na sebe upozornila. Třeba se dvouma kamarádama jsem šla domů potom co jsme byli všichni po škole. Všichni jsme nadávali na pani učitelku, ale ti dva to honem donesli pani učitelce a mně průšvihářce nikdo nevěřil a pak jsem nemohla jet na školní výlet. Dál je to ještě dost zajímavé (dnes mám 4 děti, stále mám velké problémy - rakovina, průšvihy dětí, psychika atd.), jestli stojíte o mé vyprávění - napiště, obdivuji
  • *14*
  • téma

    Dobrý den,mám ráda vaše knížky.Rozhodla jsem se vám nabídnout téma z mého života,který je skutečný,který jsem prožila ,ale když to někomu vykládám tak mi nevěří..Byli i názory abych to nabídla jako téma. Zkráceně-žena ,děti z prvního manželství,druhý manžel-manžel s kamarádem vymyslí jak zpeněžit manželku- bití,vydírání,dlužní úpisy,útěk manželky,rozvod,po deseti letech,kdy vše zapomenuto se znovu ozývá jeden z těch dvou a opět oficiálně žádá své...V podrobnostech jsou i takové věci,že vlasy stojí hrůzou.Rády bych vám svůj příběh vyprávěla osobně,jestli budete mít zájem.Nechci žádné peníze,jen aby múj příběh někdo napsal a tak ukázal co se odehrává mnohdy za dveřmi bytů a člověk s tím nic neudělá,nenajde nikde pomoc,i když všude se hlásá jak se ženám pomáhá.Jsem z Moravy a vím,že jezdíváte na letní školy do Luhačovic,třeba se setkáme i dříve,pokud vás můj příspěvek zaujme.Na schledanou šárka
  • Díky pane

    Dnes jsem si Vás poslechl na ČR2. Udělal jste mi velkou radost, což je po ránu 2x fajn. Bulvár nečtu, ale byl jsem rád, že jsem se dověděl, co jste říkal o našem "tatíčkovi" ... Mooo hezký :o) Rád bych se přidal k Vaší "iniciativě" na vytvoření konta pro soudní ochranu osobnosti lidí, kteří si to finančně nemohou dovolit, leč byli poškozeni ... zjednodušeně řečeno. Můžete mne prosím příležitostně kontaktovat ? Koukněte se prosím na www.moraviapatent.com pro bližší informace o mně ... také nemám rád anonymy. Děkuji a zdravím Vás s :o)) Martin K.
  • jsi dobry tipek narodil jses ve stejny den jak ja *3* *16* *8* *16* *8* *15* *5* *4* *4* *13* *13* *13* *13* *13* *13* *13* *13* *13* *13*
  • což takhle Bílé barony

    Pokud se líbili Černí baroni, mohu dát podklady pro Bílé barony aneb jak jsme privatizovali za Klause. Pokud by někdo toto zpracoval a zfilmoval, vznikne neskutečný dokument o nových kapiatlistech v Čechách.
  • Nemá někdo e-mailovku na Viewegha?
  • Zajdi si na ipetrov.cz
  • Michal Wiewegh

    prosim vas nemate nekdo nejakou jinci stranku na michala wiewegha??? jeho recenzi na knizku Výchova dívek v Čechách a nebo Báječná léta pod psa??? prosim vas napiste děkuji!!!!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit