Přejít na výpis diskuzí

Michal Viewegh

OSOBNOST 31.12.2006 
80 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • ahoj

    dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda bude probíhat autogramiáda k vaší nové knížce i na Moravě? karlovy vary sou fakt z ruky. díky *4*
  • Pár vět

    Dobrý den pane spisovateli,

    nedávno jsem obdržela několik vašich knih od svých přátel či jiných blízkých. Nejsem si sice jistá, jestli se k Vám můj příspěvek vůbec dostane, ale chtěla bych Vám moc poděkovat za knížku "Krátké pohádky pro unavené rodiče". Všem dětem, kterým jsem ji četla, nikdy nestačila pouze jedna kapitola. Mně osobně se líbila taky a chtěla bych se zeptat, jestli ještě plánujete knížku podobného zaměření, jako je tato.

    Zároveň bych chtěla reagovat na Váš doslov u audioknihy Andělé všedního dne - nemyslím si, že by se tato kniha neprodala, mě osobně vcelku pozitivně překvapila.

    Mějte se báječně a užívejte si krásných letních dní. S pozdravy Monika
  • Re: kritika

    Vyhypovaný průměr, místy mířící rovnou ke dnu... ale s kritikou opatrně, autor ji bere dost osobně:>
  • Re: petice

    Nějakou petici si určitě najdete, v dnešní době se jich podepisují mraky, není třeba tedy být smutná z toho, že nepodepíšete zrovna tuhle.
  • kritika

    Pane Viewegh, shlédla jsem nedávno Vaši "Třináctou komnatu" na ČT 1 a nemohu si pomoci abych vyjářila naprostý šok z toho, že jste si dovolil se přirovnat k takovému spisovateli jako je Irwing. To je nehorázná nesoudnost, třásla jsem s nevolí. Vaše spisovatelské umění mu nesahá ani po kotníky,(i to je slabé vyjádření)! Jste z těch, kteří píší jen pro peníze a Vaše knihy si kupují pouze mladí, kteří chtějí být "in" a Vy jste "in", tak ty Vaše
    plácaniny čtou. Netříbený vkus jim ani nemůžeme mít za zlé, těm -áctiletým. Vám ale ano. Ale to vše je mi fuk, jen to srovnání s geniem Irwinga je strašlivá nehoráznost. Styďte se za svou nabubřelost!
  • petice

    lidi, neví náhodou někdo, kam bych mohla jít podepsat petici proti bulváru, kterou sepsal Michal Viewegh s Markem Vašutem???? ráda bych jí podepsala, protože s nimi plně souhlasím
  • Re: vyborne knihy !!!

    Ahoj, taky mam 'vieweghovskou"cteci manii. Ziji v Kanade a precetla jsem snad vsechny jeho knizky. Par jsem si jich koupila na www.czechbooks.com. Viewegha bych nekdy chtela potkat a podekovat mu osobne za vsechny jeho pribehy.
  • Autogramiáda

    Mrkněte na autogramiádu Michala v Brně:

    http://www.moravskatelevi ze.cz/spolecnost/michal-viewegh/

    *5*
  • Viewegh v anglictine

    Mily Michale,

    neni jednoduche najit na Vas kontakt. Nebo neumim googlovat... Snad jsem
    se dokousala spravne.

    Ziji 7 let v Anglii, ucim tady deti s tzv. "specialnimi vzdelavacimi
    potrebami" (a vim ze to zni hrozne, kdyz to takhle prelozite), a kazda
    dobra ceska knizka je tu jako poklad. Cechu je nas tu par, kdykoliv
    nekdo zavita domu a priveze neco ceskeho (mimo Vysociny, chleba, hrube
    mouky a susenych hub), podelime se jeden po druhem vsichni. Muj posledni
    ulovek z letise Ruzyn - nekdy nestihnu ani ten Luxor - byli Andele vsedniho
    dne (a Sabach).

    Minuly tyden jsem docetla Andele a u kamaradky v knihovne narazila na
    "Brining up girls in Bohemia". V cestine jsem tuhle knizku necetla,
    o to vic me lakala v anglictine.
    Smutna cast: Jsem na strance dvanact a nemuzu se prokousat dal... Jsem
    si vedoma sloztitosti nebo dokonce nemoznosti prekladu stylu spisovatele,
    ale kdyz to doslo po par odstavcich tak daleko, ze jsem presne vedela
    jak dobre dana veta vypadala v cestine, dala jsem si tu praci z postele
    s kapesnikem u nosu vylezt a do hledani kontaktu na Vas se pustit. Ten
    dotycny by mel prekladat maximalne navody k pouziti a mozna soudni spisy...

    Mrznou mi nohy a pujdu si zpatky lehnout, jenom uz zase neni co cist.
    Ta knizka se v anglictine fakt neda... Celkem by me zajimalo jestli
    je nas vic, co jsme se ozvali ohledne kvality prekladu. Dejte kdyztak
    vedet.

    Hezkej podzimni tejden preje z oskliveho destiveho Kentu

    Jana Truhlarova

    PS: Pardon za chybejici hacky carky, lenost a zvysena teplota. Na stroji
    bych si dala praci i s nima, slibuju.
  • Re: prosím mail

    Dobrý den, prosím Vás, jestli zjistite ten e-mail na pana Viewegha, že mi ho pošlete?J8 mám taky pár dotazů:)..Děkuji
  • prosím mail

    Prosím, mohla bych někde získat e-mail na Michala Viewegha- měla bych jeden dotaz a nevím, jak jsou tyto stránky aktualní-poslední příspěvek je tu z roku 2006. Děkuji za každou zprávu
  • Ozvete se,chcete-li.

    Vazeny pane spisovateli,hledam moudreho mudrce a napadl jste me prave Vy.Citite-li, ze by Vas mohlo zajimat to ,co mam na srdci,ozvete se mi.Libil jste se mi v poradu Sama doma s panenkou pro UNICEF. Doufam,ze bych se mohla stat vyvolenou,proto budu nejakou dobu vyhlizet dopis ve schrance.Deirote PS:Sama doma nejsem,televize byva pustena kvuli psovi.
  • l

    Smrdí
  • Následující příspěvek jsem psala já... pořád někam pospíchám, tak jsem zapomněla nahodit jméno (asi na něm příliš nezáleží), ale... *5*
  • To musí být nuda číst těch tisíc řádků, kde se hlavně chválí. Jenže já budu taky nudná. Michale, poklona *5* . Deník, Vybíjená a Román pro ženy. Zbytek přečtu natuty. Na srdci je toho spousty, ale sem to nevmáčknu... Mezi všemi příspěvky by se to ztratilo. Mluvíte mi z duše.
  • autogramiáda

    Ahojky, jsem velkým fanouškem Michala Viewegha. Už jsem přečetla hodně jeho knich, moje nejoblíbenější je Román pro ženy a moc se mi líbí i filmové zpracování.. A strašně bych si přála mít tuto knihu i podepsanou, ale nedaří se mi nějak zjistit termíny jeho případných atogramiád. Jsem z Brna. Může mi někdo poradit. Předem děkuji. Momentálně čtu deník (už dvy dny a jsem u října, maslím že zítra to dorazím) také se mi to moc líbí.. *3*
  • vyborne knihy !!!

    Dobry den,ziji uz 9 let v Americe a jeste nedavno jsem vubec nevedela, ze existujete.V lete mi kamaradka pujcila knizku Tri v haji a Pripad neverne Klary ,timto u mne zacala cteci manie zvana Viewegh.Zatim jsem precetla 6 knih. Vybijena a Roman pro zeny se vam moc povedly.Dnes jsem docetla Denik,nepredpojate,protoze jsem nikdy necetla zadnou kritiku ani Vas nevidela v televizi.Opravdu krasne pisete,moc mi tady chybela ta krasna cestina.Mam dva prcky (1,5 a 3,5 roku) a mam na cteni cas jen v noci , kdyz spi.Ale to nevyspani stoji za to.Dekuji,ze jste. Petra, Chicago. P.S.: Nevim ,proc ceske ucebnice anglictiny porad tlucou lidem do hlavy I'm going by a car. Tady vsichni rikaji I'm driving. To jen tak , pro zajimavost...
  • vyholená

    Dobrý den Michale, jestlipak víte z které vaši knihy mi v hlavě utkvělo skovo vyholená?Jasně že z Deníku. Mám nápad napsat knihu z prostředí prostituce a nočních klubů a nazvat ji Vyholená je lepší než Prostitutka. Spíš to bude komedie než sociologický průzkum do podsvětí.Já se tedy za prostitutku nepovažuji, ale mám skvělý námět a velmi důvěrný zdroj z druhé strany barikády. Můžu vám poslat první kapitolu?Jitka
  • fandím

    Dobrý den, fandím Michalovi v jeho tvorbě, v jeho životě a v jeho názorech. Myslím že porovnání s novodobím Čapkem je na místě. Máte prosím na pana spisovatele mail? Díky Jitka
  • deník

    Michale , jsem skoro stejně stary tak ti snad můžu tykat . U deníku jsem se skvěle pobavil . Začal jsem včera v deset a skončil ted . Nešel jsem ani do práce. Celkem me to pohltilo. Někdy se celkem lituješ , ale to já taky. Prostě takový obyčejný život , u tebe komplikovaný bulvárem u mě partnerkama. Vždycky když si myslim , že mám složitý život , tak se najde někdo - třeba ty proti komu jsem břídil . Takže ti přeju hodně síly a zdraví všechno zvládat . P.S.Mimochodem kdysi jsme spolu propili noc u Bolka v Brně a bylo to super .

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit