Přejít na výpis diskuzí

Irena Obermannová

OSOBNOST 27.10.2008 
49 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Paní Irenko, přehltla jsem Tajnou knihu za jediný den. Napínavé, hluboce lidsky prožité, výtečně napsané. Spontánně upřímné. Mám jednu věc, na kterou bych se Vás chtěla zeptat. Proč "centrála" s malým "c"?. Své vysvětlení mám, to Vaše by mne zajímalo. V knize jsem našla jednu jedinou neuvěřitelnou věc: že by si Největší Čech šel pro svůj důchod na poštu *1* .
    Nenašla jste svého Jacka Reachera. Odpusťte mu, prosím. Ten nejpravdivější z Čechů nakonec selhal. Tomu obrovskému tlaku nečelil jako zdravý muž na vrcholku sil, nýbrž jako velmi nemocný člověk, nevědomě vnímající blížící se smrt, třesoucí se strachem před vlastní nemohoucností a osamoceností. Co dělal své první ženě, dělal i druhé ženě. Pro mě je to u veřejného činitele neomluvitelné, ale je to pouze můj názor.
    Na svém příběhu jste vyrostla. Opravdový růst vždycky k smrti bolí. Když se zadíváte zpět, co všechno se Vám událo za poslední rok a půl...Přeji Vám hodně životní síly, zdraví a pýchy na své krásné dcery. A dokonalost už nehledejte, nikdy ji nikdo nenašel. Neboť Vy sama jste Jack Reacher. transpersona@seznam.cz
    • Anonym stejná k..va jako ta trhlá Obermarka....jdu blejt Velebnosti
      • zato vy jste se povedla *3* *3* kuk
  • Tváříte se do kamer jak světice ve skutečnosti jste tou blbou knihou ukázala jak neskutečná špinavá mrcha jste.Číst se to nedá a připadá mi to jen jako vaše zbožné přání a ne jako skutečnost.Měla byste chodit kanálama.Tam charakterově patříte.
    • jindro jste blb
    • Nemohu souhlasit.Číst se to dá.Co jste napsal vy? Rád bych si to veledílo přečetl. M.Nosek.
  • Dobře, zamilovala jste se do p. Havla a jemu bylo ve vaší přítomnosti také dobře. ALE - proč máte potřebu tuto skutečnost zveřejňovat? Poslouchala jsem vás dnes v rozhlase a také v TV Show Jana Krause. Chováte se v těchto hovorech o vztahu s p. Havlem jakoby tajuplně, ale naprosto skutečnost vztahu odhalujete,abyste sama vypadala zajímavě a vyjímečně. Tak se chováme všechny, když jsme zamilované, dělá nám dobře když se svěříme kamaráddce ... ale ve vašem případě bylo nutno více přemýšlet rozumem. Není divu, že se p. Havel k tomuto vztahu nechtěl veřejně přiznat. Vám bylo toto psaní určitě příjemné, to taky zamilované holky dělají, ale svěřují se opravdu tajné knize, což bývá osobní tajný deníček. Tohle se vám, milá paní, opravdu nepovedlo.
  • Vaše kniha je výborná, i Vám věřím, že jste Václava Havla upřímně milovala. Přesto až do konce života budete nepochybně žít s výčitkami svědomí, že jste milovanému muži ztížila poslední dny jeho života a urychlila jeho smrt (a ublížila jste i ženě, která se o něj starala v době jeho nemoci). To je Váš trest, který si nepochybně zasloužíte.
  • Děkuji za Tajnou knihu, Irenko Obermannová. Krásně a neotřele napsanou. Pohoršovat se nad ní mohou jen pokrytci. jsem Vaším obdivovatelem.
  • Dobrý den, paní Obermannová,
    kniha se mi moc líbila. Je mi jedno, jaká je pravda, pobavila mě a to je důvod, proč beletrii čtu. Došla jsem díky ní pouze k názoru, že Největší Čech byl pouze Obyčejný člověk.
    • Musím se přidat k tomuto názoru. Píšete skvěle. Vážím si Vás a Vaší práce. Knihu jsme si postupně předávaly s přítelkyněmi a kolegyněmi, a všechny jsme se shodly na jedné a té samé věci: VĚŘÍME VÁM!!!!!!!!
      • Naprosto souhlasím. Jak říkáte v rozhovorech - na nevěru musejí být dva .. a Vy jste nebyla ta, která by měla doma partnera. Opravdu je morálka v Čechách naprosto zvrácená. A co se týče pana Havla, kdo chce o něm poznat pravdu, ten si ji zjistí, zdrojů je poměrně hodně - naprosto mluví za vše jak zareagoval, když zjistil, že jste o vašem vztahu vydala knihu a jak se k vašemu vztahu postavil *16* .. Jen mě vážně udivuje, kolik lidí té jeho masce humanisty, bojovníka za pravdu a lásku, slepě věří .. Snad jsou za tím vyšší cíle (viz. např. zviditelnění se u přejmenování letiště Ruzyně) nebo jen prostá naivita .. držím Vám palce, s českou povahou čtenářů to budete mít ještě hodně těžké :(
  • Dočetl jsem se, že hodláte svoji Tajnou knihu "předhodit" filmařům k natáčení. To už mi připadá skoro jako hyenismus a pokus o zviditelnění za každou cenu. Část této knihy jsem přečetl, ale pak jsem ji odložil, neboť na mě působila dojmem chlubící se pubertální holčičky. Je to nechutné a ubohé zvláště u ženy, která vystupuje jako "krásná intelektuálka". Styďte se.
  • Sešly se mi na nočním stolku tři knihy. Michal Vieweg - Další báječný rok, Irena Douskouvá - Darda a Vaše Tajná kniha. Kupuji si Vás všechny a těším se na každou novou knihu. Je pravda, a omlouvám se Vám za svou neomalenost, že některé z Vašich knih jsem odložila dříve než jsem je dočetla (to se mi u Viewega nebo Douskové nestalo), ale přesto jsem Vám fandila, držela palce a strávila s Vašimi knihami kus svého čtenářského života.
    Nelze si nevšimnou nápadné podobnosti Vaší Tajné knihy s Dalším báječným rokem. Např. stejného způsobu, kterým čtenářovi dopřáváte vlastní tvůrčí prostor ve Vámi navozené situaci.. Okamžiky, kdy se ve filmu kamera cudně skloní, aby ustoupila divákovi a jeho vlastní fantazii...
    Bez "Největšího Čecha" by byla Vaše Tajná kniha jen ódou na sebe sama, "dobrotu a čistotu Vašeho srdce". Narozdíl od Viewegovo hrdinů je Vaše hrdinka zbavena jakékoli lidské chyby, je jakýmsi milujícím nadčlověkem, dobrem samým. Dobrem, se kterým se mnoho čtenářek rádo a velmi snadno ztotožní..
    Každopádně jste se alespoň pro mne dopustila PODRAZU! Připravila jste se, jen abyste využila, vytěžila, zneužila a ublížila. To je v přímém kontrastu s tím, co se o sobě a "své čisté lásce" snažíte vypovědět. PROPADLA JSTE. JE MI LÍTO, VAŠE KNIHY SI UŽ KUPOVAT NEBUDU.
    PS: Myslím si, že tak, jak jste ublížila nyní, ublížil i někdo Vám. To je můj způsob jak se snažit Vás pochopit.
  • Mně se knížka moc líbí.. Nemám na čtení moc času, ale jak můžu, tak ji beru do rukou a hltám.. :). A mimochodem, celý národ ví, že spisovatelka nebyla zdaleka první milenkou Největšího Čecha, ale byla první ženou, která se rozhodla s tím vyjít ven, tak asi proto to její odsuzování... Nebo že by závist..? *15*
  • Paní Obermannová,
    Vaše kniha je pěkná. Myslím, že panu Havlovi jste neublížila, píšete o něm s láskou. Kdo si knihu přečetl, ví o čem mluvím. Tajná kniha je hezky psaná, s profesionalitou a vaším zajímavým stylem. Je jedna z těch, ke které bych se v budoucnu vrátila, i kdyby se jednalo o jiného muže než Největšího Čecha.
    První díl TV seriálu mně zaujal. Vzhledem k mému věku je mi téma blízké.
    Přeji hodně štěstí v životě

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit