Přejít na výpis diskuzí

Alžběta Báthory

OSOBNOST 31.3.2007 
295 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • ...

    jak se někdo můžete hádat nad takovou blbostí,nikdo o tom nevíte absolutně nic,nežili jste v tý době tak nechápu co řešíte,to je taková hovadina tohle řešit a ještě se kvůli tomu hádat! *8*
  • Alžběta Bathory

    Kdo v té době něco takového nedělal jak sami víte tak sami uherští šlechtici zabíjeli své poddané jen aby nevyzradili jejich tajemství ....

    Pravda není dokázaná nikdy hledat se musí v církvi tam je pravda.....pořád....

    Alžbětu bych rád měl i když by byla krutá:) *14* *14* *14*
  • Domněnky

    Celí tento příběh je založen jen na domněnkách. S určitou přesností můžeme říct že žila a to že ji několik lidí za podovných okolností usvědčilo z vražd mladých dívek. Ale když se nad tím zamyslíme příde my zpíš důvěryhodnější ta možnost že to bylo zpiknutí protože peníze už tehdy dělali z lidí lačnící stvůry co se nezastaví před ničím a kdyš se podíváme na ty zpousty honů na čarodějnice které byli uzkutečněni z pravidla jen z toho důvodu aby církev dostala majetek odcouzených tak mi tahle varyanta příde zpolehlivější. A pro ty co tu píší že je článek podle knihy tak si uvědomte že autor knihy musel dodržet historyckou přesnost(byť si zvolil jen tu krvavější možnost) tak je logický že tento článek se bude v mnoha věcech zhodovat.
    • Re: Domněnky

      To mas jedno, ale je to legenda
  • kiki

    možná to není tak jak se říka je i druhá verze alžběta mněla svou sestru krutou , zlou a podlou . v té době se dívky opravdu ztrácely ale co když to byla její sestra ? jak vyprávý ta druhá verze je to že ona byla úzpěšnou , krásnou a hlavně pro tehdejší polityku pokud se to tak dá říct moc chytrá umněla kolikaťi jazyků , a cestovala do zahraničí mněla krásnou roďinu ale její ubohá zlá sestra jí to záviděla že je lepčí než ona a proto že se bála že to s těma dívkama praskne svedla to na alžbětu ,a ta nic už udělat nemohla protože plán podlé sestry byl přímo na 1.................................. ................................... ............ *13*
  • HANS MATHESON:)))

    NEVIDELI JSTE PROSIM HANSE MATHESONA NEKDY NEKDO NA VLASTNI OCI??? *14*
    • Re: HANS MATHESON:)))

      Hans je v pohode a velkej profesional. *5* Parkrat jsem se s nim potkal behem nataceni Bathory.
    • Re: HANS MATHESON:)))

      *9* *9* to ne, ale potkat ho tak asi blahem omdlím *3* *3* *3* *14* *14* *14* *14* *14* *14* *14* *4* *4* *4* *4* *4* *4* *4* *4* *4*
      • Re: Re: HANS MATHESON:)))

        Jé holky, já jsem se na Hansíka tak těšila že přijede do KV na fest a on nikde... *9* *9* *9* ale je to mocky krásnej mužskej a ty jeho očiska to je prostě náádhera *14* *14* *14* *14* *3* *3* *14* *14* *14*
      • neni to oyruta

        *13*
    • Re: HANS MATHESON:)))

      boužel... *9*
  • blbinci

    no nefim ale na tento portal sem sla s toho duvodu ze se tu bude klebetit o Bathoriove ale jak tak vidim ...mame tady same pubertaky co se dohaduji o jmenech ..a co ja se jmenuju Alzbeta a nic neresim ...ste divni fakt *7* *7* *7*
    • Re: blbinci

      Máš naprostou pravdu!!.. *5*
  • Alzbeta Bathory

    Film je velmi pekny ale mna zaujima aj cela Alzbeta Bathoriova!
  • Alžběta Báthory

    Erzhebeth Báthory byla opravdu psychycky narušená, už jen to ža její matka s otcem jsou sestřenice s bratrancem.Já si osobně myslím že zabít někoho v nějakém cca 16 století nebylo nic neobvyklého.jestli vraždila tak né 650 osob.To je nomožné jako se koupat v krvy.
  • pokracovani

    jo a jeste....zabit 600 lidi???to by musela bejt fakt magor....predstavte si ze by ste meli panstvi...a snazili by ste se ho rozsirovat....ae ono by se nerozsirovalo ptz by ste si zabily 600 lidi....to by ste museli byt na hlavu...a fakt newim kde by tolik holek a navic ete pannen nasla????...to by dlouho hledala....
    • Re: pokracovani

      Víš vůbec,kolik panství vlastnila?A navíc na holkách v tehdejších Uhrách moc nezáleželo,jalovice měla pro hospodáře větší cenu než dcera-takže tím,že by si "vymlátila" 600 nevolnic by fakt nezchudla,navíc když seš sadistickej psychopat,tak takhle nepřemýšlíš... *3*
      • Re: Re: pokracovani

        jenze ona nebyla sadistickej psychopat
        • Re: Re: Re: pokracovani

          Aha-tady všichni viděli akorát tak ten film a teď to jsou odborníci na Uhry na přelomu 16.-17.století a na rod Bathory-v tom rodě bylo víc "cáklejch" osobností...
          • Re: Re: Re: Re: pokracovani

            Lidé chtějí věřit bludům a pověstím,protože je to přitahuje.Fantazie lidí z různých dob je přece mnohem krásnější a zábavnější,než fakta.Ale lidé,kteří nemají zájem pouze o fantazii a zábavu,přece nemusí podobným kecům věřit.Otevřete oči máme přece tolik politických a mnohem pravděpodobnějších důkazů o její nevině.Nechci a nemohu nikomu vnucovat svoje názory,ale zato vás mohu poprosit,aby jste tuto ženu nechali v klidu odpočívat,protože mi možná vidíme jenom její špatné stránky,ale jistě měla i dobré o kterých možná nevíme a díky kterým ji Bůh už dávno odpustil.Odpustme ji tedy i mi,at už byla tato žena kdokoli.
      • Re: pokračování

        Mě se film taky nelíbil, udělal z ní neskutečnou chudinku.
        600 pannen? V té době byly všechny panny, pokud nebyly znásilněny, až do svatební noci. Vždyť se brali jen po prvním setkání nebo po letech odloučení! V knize je takových případů několik. Svobodná dívka byla brána jako panna. Jo některý věci v té době byly fakt hezký...
  • Minirecenze

    Taková moje minirecenze, jo.. Tak začínám - První část, naprosto úžasná, druhá část - už méně úžasná, ale pořád velmi zajímavá a třetí část.., u té jsem se bohužel chvílema už nudila. Občas tam zazněly nějaké vtipné repliky. Moc jsem ale nechápala, proč Mádl byl jako za "vlka" a Polívka za "DaVinciho", Caravaggia s Bathoryovou tam mohli dát víc.. Jinak - jako nejlepší herecký výkon hodnotím Karla Rodena, za ním Annu Friel a bronz dávám Hansovi Mathesonovi. Nechal se totiž krásně mlátit a urážet. Snové vize ve filmu byly dokonalost sama, bez ironie. Hodně to film pozvedlo. Nahoty tam naopak mohli dát méně a ty drastické scény nebyly zdaleka tak drastické, jak jsem si myslela, ale stačily..

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit