Přejít na výpis diskuzí

Alžběta Báthory

OSOBNOST 31.3.2007 
295 příspěvků

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • V té době byly služky laciné,snadno schánitelné zboží.
  • To mě taky zajímá.ve filmu tvrdí že potomci jejího syna žijí dodnes.
  • Ted Bundy(1946)za 4 roky 30 až 100 obětí. Anatoly Onoprienko(1936)za 3 roky nejméně 52 obětí.kdyby byli na jejím místě a v jejím postavení, nemluvilo by se o 600,ale o 6000 zabitých žen.(A.B.jich mohla s fouknout v pohodě i víc než 600 a nikdo by si ani neusral;-) film se mi líbil, zajímavá myšlenka.
  • nadherne napsano *3*
  • Vina ci nevina, nikdo v te dobe nezil, nikdo ji neznal. Takze rekla bych jenom tohle. Bathory je historicka postava je znama,diky vyznamu sveho rodu, diky povesti, at to bylo kvůli intrikám a lžím anebo to,skutečně i bylo což železná panna ehmm lidi dokáží někdy přibarvovat tak to nejde vratit a diskuzi přenechejme odborníkům.
  • Film se mi líbil. Nejen zpracováním, kamerou, hereckými výkony, příběhem, historickým exkurzem do té doby vůbec, i zajímavými efekty.... Líbí se mi Jakubiskovo pochybování o tom, co všichni považují ne za legendu ale za jasnou pravdu. Asi se nikdy úplně nedozvíme, jak přesně to bylo opravdu. Ale všichni víme, jak v té době byla všemocná církev a inkvizice a jak dovedla vyrábět důkazy o vině čarodějnic, jak dovedli vyvolat davovou histerii proti obviněným - davy jásaly při popravách a mučení...Za takovou vlastně označili i hraběnku Bathory. Možná byla nemocná a možná i v nějakém afektu, tranzu... někoho zabila. Ale masové vraždění? to snad přece jenom ne. Kromě toho - už jste se zkusili koupat nebo jen mýt ruce třeba jen v prasečí krvi?
  • Film je forma umění a pan Jakubisko jistě neměl v úmyslu hledat historickou pravdu. Jeho zpracování je osobité a nemá povinnost bát v souladu s fakty.
    Co se týče zvyklostí a chovaní vysoké šlechty, panovníků, vůdců a zkrátka silných osobností, těžkou budou měnit své zvyky staletím zakořeněné. Tak jak je vedli od dětství tak se chovali. Myslím, že bylo těžké z toho vybočit v rámci té dané doby a společnosti, s ohledem na dědictví předků, moc, degenerace rodů-a z toho vyplývajících psychických poruch.
  • Elsébet Nádashi :DD Niekto tu chcel pôsobiť asi veľmi múdro, ale nevyšlo. Keď už tak Erzsébet Nádasdy, či to má byť v nejakom pre mňa neznámom jazyku?:D
  • nikdo nikdy už nebude vědět co se tehdy dělo.já bych jim taky dala kartáč kdybych veděla že dělají něco co se mi nelíbí.nikdo nemůžeme vědět co byjsme dělali mít moc a peníze!!!!!
  • Pardon, ale nemůžete odsuzovat lidi podle toho co o nich kdosi napsal nebo natočil neznali jsete a nežili jste v jejich době, tehdy to bylo opravdu jiné.
  • Hmm lidi zajímalo by vás jestli ještě žije někdo,kdo má alespon' kapku její krve v sobě??????Mě docela jo....ale změním téma nechtěla bych být její služka ani poddaná... *6* *6* Fuj!!!!Nechápu takový co jsou třeba masochisti nebo tak něco.. *8* *8* Obdivuju toho Ficzka a její další kámoše co jí v tom pomáhali..Jo a tento vzkaz JE PRO dagíís:NEZAPICHOVALA JIM ŠPENDLÍKY DO PRSOU ALE POD NECHTY!!!!!!!!!!!!!!!!!! *16* *16* *16* *16*
  • Re: All

    Zklapni slováčko. Tady jseš na panovnici.cz né panovnici.sk!!! *5* *1*
  • Panovníci

    Jen mi uniká smysl umístění této ženy na těchto stránkách. nebyla
    * Královna
    * Carevna
    * Císařovna
    * Faraon
    * Papež
    * Prezidentka
    O její vině, či nevině kolují pověsti a zkazky, nikoliv důkazy. film je zde brán za bernou minci, jako by autor byl přímým svědkem. nebyl. nechal bych to historikům k diskuzi, ne nám, amatérům, neznalým věci. pro lidi s kratším vedením: ne pro nás, blbce bez znaslosti historie
  • Re: Re: http://diskuse.panovnici.cz/alzbeta -bathory.php?id=15369&page=12#25332 5

    takovým způsobem začínají pogromy a lynč. nebo to je podle sebe soudím tebe??? odstup pěti staletí nic neomlouvá a taky už nic nedokazuje. vina zůstává v její době a do dnšní nemá smysl ji tahat.
    TeReZ je to trapné a není to názor. je to jen kec zapšklé osoby, která neumí prozentovat názor, jen umí šířit nenávist. Nezhédl (a) jste se v tom filmu??
  • Re: Re: Viděla jsem film,četla knihu-věřím že byla obětí intrik-je nevinná

    na tom to strašlivem pribehu melo podíl snad cele dvorstvo v čele z panovniky a thursem ona byla osamela a je vedecky dokazano ze v jejim starem žalari leží telo jejiž kosti jsou tak silne že je ani vrtacka neposkodi protože ta stara kostra patrila nejspíš lečitelce (čarodejce ona se domnivala ze hrabence bude lepe kdyz ji nikdo nebude stat v ceste a co vi o tom vlastne mužete vedet co kdyz ji soudite nepravem co kdyz soudite toho kdo neni ten jehoš srdce je skažene telami mladych dev je to od vas uraska a hamba jsem už velice stara a tím čím sem se v živote nejvíce zabívala byli dejiny nemam zadneho pribuuzneho jsem osamela a bydlim na slovensku ma teta me vzi učila psat italsky cesky latinsky a madarsky zahodila jsem cely svuj zicot jen pro alžbětu bathoriovou a neverim ze je vinna byla naprosto inteligentni a nadherna žena
  • Re: http://diskuse.panovnici.cz/alzbeta -bathory.php?id=15369&page=12#25332 5

    Byla To Zkurwená Swině!! *16*
  • Re: Re: bathory

    Přečtěte si něco od renemovaných historiků, kteří se seriozně zajímali o hraběnku Báthory a zjistíte, že důkazy jsou a hraběnka byla sadistka se spoustou nevolníků ve vlastnictví. Dále pan Jakubisko odmítá důkazy v podobě soudního zápisu s ohledem na mučení, tak jenom na okraj mučení jako metody při výsleších bylo používáno až do nedávné historie a nikdo nezpochybňuje jejich výpovědní hodnotu.
  • Re: Re: Bathory..

    K tý krvi-právě brutálně zavražděným lidem,kteří před smrtí prožili veliký stres,se krev sráží mnohem pomaleji,to je poměrně známá věc.A kdybyste se o to aspoň trochu zajímali,tak byste věděli,že církev neměla z jejího "neodsouzení" žádnej prospěch,ani se v tom příliš neangažovala...Je teoreticky možné,že ji Thurzo z nějakého(snad politického?) důvodu chtěl odstranit,ale to neznamená,že to nebyla brutální vražedkyně-pokud tomu tak bylo,tak toho jen využil jako záminky,když mu ji poskytla(viz případ Gillese de Rais,kde však šlo vyloženě o majetek).Já tomu ale nevěřím,myslím,že se Thurzo snažil jen zachránit čest jména Nádashdy a tak to ututlával jak mohl.Ostatně,co z toho nakonec měl?Všechno zdědil její syn Pavel a to díky Thurzovi,král Matyáš chtěl její popravu a konfiskaci majetku,čemuž Thurzo zabránil.Ti,co na něj teď házej špínu,by se měli stydět-možná neměl A.Báthoryovou rád,ale pro její potomky udělal co mohl...A teď se z něj dělá gauner a z vražedkyně světice...
  • Re: Re: Re: Krev ji nepomohla

    bože ty si ale pipkáá...A.Bathory..byla píííča nejvěčíí... *3* ...
  • Re: Re: Krev ji nepomohla

    kde si to zas nabral/a... *15* ...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit