Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • To jako vazne...?
  • Vždycky som hodnotil hry podla toho, ako ma dokazali vtiahnuť do seba...je to proste komplex 1000 maličkosti, ktore vytvaraju celok. Nie je to iba bla bla bla grafika, alebo bla bla bla hratelnosť , alebo inteligencia nepriatelov. Ide o to, či ja uverim tomu, že som ten, na ktoreho sa hram, a TEJTO serii, sa to darilo znamenite, tekže BRAVO...to je všetko, ďakujem.
  • @101 Zombáci, kteří během poplachu dokážou člověka najít mezi 20 místnostmi, aniž by ho viděli nebo slyšeli. Ta AI je prostě špatně navržená a vševědoucnost jinak hloupých nepřátel funguje jako jednoduchá a nedomyšlená záplata.

    Jenže ono to není jenom RPG, je to akční RPG. SS1 měl tempo hry a souboje přizpůsobené neohrabanému ovládání, ale SS2 má ovládání a mechaniky akčních her. Snažit se někoho umlátit francouzákem je v té hře vyloženě noční můra.

    Můžeš mi říct, jak jde automatický respawn nepřátel a šetření munice dohromady, zvlášť bez možnosti stealthu? Kdyby to byl nějaký náhodný respawn, který by měl hráče překvapit, nebo by musela uběhnout nějaká doba od poslední návštěvy, tak trochu chápu, ale SS2 má respawn vyřešený příšerně a zabíjí tím jakékoliv napětí a taktizování. Když hráč překoná nebezpečného nepřítele nebo těžkou situaci, nemá pocit zdolání problému, protože za 5-10 minut se tam ten problém objeví zase.

    Shodan nemá s Big Daddym nic společného, v Bioshocku hraje její roli Fontaine a částečně Ryan. Nejbližší příbuzný Bid Daddyho je tak možná Rumbler.
  • Ne ne, tvojeho, to je ten vtip. Smutný je, že si to neuvědomuješ. Si to totiž ty, kdo má problém s tím, že někdo neholduje zjednodušování her. Asi jako kdybys postával před luxusní restaurací, kam chodí vzdělaní lidi s vybraným vkusem na jídlo a pokřikoval na ně, že si hrajou na výjmečný a intelektuály, zatímco ty žeřeš párky a stačí ti to. Prostě jen typická primitivnost a zakomplexovanost...
  • Jo, to by mohla byt jedna z pricin jejich chovani...
  • Btw, Shodan > Big Daddy, kdykoliv, kdekoliv....
  • Příšerná AI? U zombáků, pavouků a opiček? Překvapivé.
    Detekce zásahů a hrozné souboje? U RPG, kde poškození určujou statistiky a ne skill hráče? Ok. Tady někdo nechápe, že se jedná o spojení FPS a RPG, ne o akční hru.
    Respawn je běžná věc ve spoustě her a u survival hry, kde hraješ jediného přeživšího naprosto logický design, stejně jako SS2 málo munice a rozbíjení zbraní. Některý hry neuměly ani střelbu a chůzi najednou, že ano.
    Ošklivé šedé lokace? Zajímavé. Asi sem hrál jinou hru (nebo sem si jen nastavil větší gammu), protože SS2 má naprosto výbornej level design.
    Stealth mi nechyběl, vzhledem k tomu, že i tak hra nabízí víc možností hraní + replayabilitu, než většina dnešních her včetně BioShocka.
  • Tady někdo trpí komplexem méněcennosti...
  • S tvojimi dojmami z jednicky uplne suhlas, ale Infinite je ovela lepsia co sa tyka hratelnosti a atmosfery, tak si to skus zahrat a uvidis ze sa oplati.
  • Zaujatost proti AI? Klidně tu hru zbožňuj a užívej si ji, ale ani ze srandy mi nemůžeš říct, že SS2 měl dobrou AI. Nepřátelé jsou naprosto tupí a obtížní jsou jenom proto, že vidí skrz zdi a třeba pri spuštění alarmu dokážou proběhnout půlku lokace a jít přímo k nějaké přihrádce za stolem v zavřené mistnosti bez kamery, kde se hráč schovává. Je to o to větší zklamání, protože Looking Glass, kde Irrational začínali, ukázali před i po SS2 jednu z nejlepších stealth AI všech dob.

    Co se týče zbytku hratelnosti, tak prakticky všechny prvky byly líp zpracované a vybalancované v Deus Ex (RPG prvky, level design, akce, různé herní styly), nebo v Bioshocku (hackování, art styl, superschopnosti).
  • Díky za zajímavý článek. Osobně je pro mě Bioshock jedna z nejlepších her ever. Včetně všech tří dílů. Nedávno jsem si po delší době zase přejel celou kolekci (tentokrát na PS4) a vychutnal jsem si naprosto vše. Vizuál, příběh, hratelnost, všechno parádní. A to jsem se toho už za život hodně nahrál. *4*
  • Proc mam pocit, ze ti nejvetsi boreckove tady jsou uz tak yntelechtualne navysi a naprotsto vyjimecni mimostadni jedinci, ze uz ani nic nehrajou protoze vsechno je konzolemi spraseny mainstream/trapne hipsterske indie a kdyby to hrali, nebyli by uz tak jedinecni a skveli...
  • Čo sa týka FPS tak klasiky ako NOLF, kingpin alebo quake 2. Celkovo FPS z prelomu storočí. Tie hry sa na nic nehrali. Hlavná bola hratelnost, na ostatné sa aj tak zabudne. Za 10 rokov si nikto na nejaký Pozéršok ani nespomenie.
  • viz můj nick *3*
  • ano, byla, ale nebyla to pozérská hra o ničem. Mě asi nejvíce zpětně bavila dvojka, tedy abych to upřesnil, nejvíce si ji pamatuji co se týče pozitivních věcí, které přebíjí ty negativní.
  • Raději patřit mezi ovce, než mezi zanedbatelné % opičích potratů tvého ražení (mehtypíčo).
  • jednička byl taky konzolový mainstream
  • Kamo ty uz to nehul, fakt ne. Tvoje vtipna zaujatost hlavne proti AI, ktera je pravdepodobne chytrejsi nez ty sam, je fakt neskutecna. Vem si brejlicky, knihu a zmizni prosim te. Neskutecny tyhle paka.
  • Dalsi pan Netusil
  • Jednička ne ale Infinite je jeden velký hypetrain a nic jiného za úspěchem té hry není.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit