Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pochybuju, nevypadá, že by měl zrovna dvakrát pod čepicí.
  • MickeyMutant
    Bioshock vyšel na Playstation víc jak rok po PC. To bych viděl jako nepochopitelnou křivdu, kterou bys neměl jen tak mávnutím ruky odpouštět.
  • Přesto je první SS většinou kategorizován jako RPG. Prostě se to vžilo i když to tak není. Je to něco podobného jako s izometrickým pohledem. *1*
  • proti system shocku je to jen hodně slabé šidítko.
  • Původní System Shock prakticky žádné RPG prvky nemá (bez urážky, osobně jej považuji spolu s dvojkou, Deus Ex a Planescapem za nejlepší hry všech dob). Až dvojka má zkušenosti (či jejich obdobu) a vývoj postavy, což jsou zase prvky, které u Bioshocku absentují (bez ohledu na to, jak kvalitní "chytrá střílečka" to je).

    Desítky bych určitě neřekl. Krom System Shocku 2 mě napadá Deus Ex 1, 3, 4, Hellgate London, série Borderlands, série Dead Island / Dying Light, Sabotain, E.Y.E., Neuro Hunter, Dark Messiah a asi trochu nové Fallouty. Sérii Witchaven, Daikatanu, Xenus 1,2 nebo sérii STALKER bych určitě neoznačil za FPS s RPG prvky, ale za FPS.
  • Doporucuji pouzit vic mozkovych bunek, mozna na to prijdes.
  • Hnisavec
    Najlepšia hra aka kedy vyšla, Blade Runner medzi hrami *14* *14* *14*
  • Inquisitor
    Však originál vypadá pořád dobře.
  • No, tak ja jdu zase na /v/..
  • ravux
    Pokud nekdo mluvi o necem, cemu nerozumi (ted hovorim obecne, takze nemusis byt vztahovacny), je to otazka kompetence, ne diskreditace. Diskreditace se tyka duveryhodnosti, kompetence znalosti. Chapu, ze se nekomu vyznamy techto cizich slov pletou nebo je nezna, nicmene kdyz uz jimi argumentujes, dovolim si te opravit. Vsimni si, ze se na rozdil od tebe obejdu bez pejorativnich vyrazu jako "tahni," nebo "tluchuba."
  • Inu, jednicku jsem nehral tolik, co bych byval chtel, ale dvojku mam projetou nekolikrat.
    Mimochodem, jestli argumentujes tim, ze se snazis diskreditovat oponenta, tak tahni treba ma Reddit, tam neni tluchubu nikdy dost.
  • ravux
    Jestli mezi SS a BioS vidis stejnou bliznost, jako mezi Thief a Dishonored, tak hadam, ze jsi SS v zivote nehral a maximalne jsi videl 10 minut z nejakyho YT videa.
  • ravux
    Taky nereknes, ze Kingdom Come je duchovni nastupce Mafie, protoze za obema stoji Vavra. A FPS s RPG prvky jsou desitky, ale zadna o sobe tupe nehlasa, ze je duchovni nastupce System Shocku.
  • Škoda, že remaster verze stojí technicky za prd. Sice se to zlepšilo patchem ale stále originál je kupodivu méně problémový.....
  • mne celá tahle serie minula, resp. jsem se jí vyhnul
  • Asi jako Thief a Dishonored, vid?
  • Tak obě dvě jsou od stejného vývojáře a obě dvě jsou akční hry s prvky vylepšování dovedností postavy a více možnostmi jak řešit jednotlivé akční situace. Velmi podobné mechaniky, ale jiný název a příběh, to mi přijde jako přesný význam slova duchovní nástupce :-D
  • ravux
    Fakt nechapu, kde se vzala fama, ze je BioShock duchovni nastupce System Shocku a proc tento bullshit porad nekdo opakuje. Ty hry nemaji zhola nic spolecneho, s vyjimkou slovicka "Shock" v nazvu.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit