Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • si tak člověk říká, jak těžký může bejt překonat herní mechaniky 20 let starý hry, inu, asi těžší než se zdá
    • zkus si původní ufo pustit ... možná si vzpomeneš, že ty mechaniky nebyly až tak světoborné z dnešního pohledu - no tehdy to bylo jako zjevení dokonalost . )
    • S UFO je to podobné jako s Jagged Alliance . Od roku 1999 kdy vyšlo Jagged Alliance 2 nebyl nikdo schopen udělat hru na podobné úrovni . Výborná kombinace tahové a real - time mechaniky , množství předmětů , postavy na sebe reagovaly ( drobnost ale přidá to na atmosféře ) , možnosti střelby . A to se stačilo jen inspirovat ..
      • mrkni na 7.62 High Calibre s modama je to užasná hra i když ruská a tedy s bugama.
        • Zkusil jsem a silně nedoporučuji. Ruská špatná napodobenina, co moc nefunguje.
    • To si pis ze je, dnesni hry jsou silne postizeny konzolovymi trendy a vubec vplyvem konzumu. Navic moderni vyvojar je z nejakeho duvodu presvedcen, ze hrac je d*bil, co musi mit vse nanejvys zjednodusene, s mnoha napovedama, pomuckama, obrovskyma ikonkama, atd...
      Tezko tak muze hra prekonat mechaniky, ktere ve sve dobe takovymhle pristupem netrpeli...
      • Psychotic
        Hmm... a nebo se počítá s tím, že dnešní hráči, jejichž průměrný věk se přehoupl přes třicítku, už nemají dost času ani trpělivosti na to luštit složité ovládání a herní mechaniky? Možná se přišlo na to, že je lepší nechat hru dohrát i průměrného Pepíka a pro über-hárdkór gamery jako jsi bezpochyby ty nechat nějaké easter-eggy nebo nejvyšší obtížnost, aby si tu hru užili všichni a ne jen patnáctiletí no-lifeři?

        A nebo je takové uvažování až moc konzolové a konzumní? *3*
        • Degenerace lidstva v přímém přenosu co jsi teď předvedl. K čemu taková hra, která dělá všechno za tebe ? Mám 30+ a necítím se, že bych měl mít nižší IQ a prahnout po tupých konzolovkách. Naopak, chci hru, co za to stojí se vším všudy, tak jako dřívv, jinak je to o ničem.
          • TheGGG
            né každý hraje hru pro nahonění ega...
          • Psychotic
            Ó ano, subjektivní preference lidí jsou "degenerace lidstva" a co nepotřebuje investici stovek hodin herního času jsou "tupé konzolovky" a pro lidi s "nižším IQ". Jasný, rozumím a jsem zahanben tvou genialitou a nadřazeností tvého vkusu.
            • a já si myslel, že hlavní zápletka Falloutu 2 je Enkláva, která si před válkou ukryla zásoby ropy pod mořem a pak na nich chtěla neuvěřitelně zbohatnout, hledání G.E.C.K. bylo spíš způsob, jak tě k tomu příběhu přivést
            • Hej dele, tak doufám, že máš manželku a kupu dětí a předáváš své skvělé geny dál ať to lidstvo tak moc nedegeneruje, pokud tedy budeš jen brečet u diskuzí a pořádně někoho neojedeš, tak s tím nic neuděláš, tak se chlape postav(dvojsmysl haha) k tomu čelem.
            • del0
              Psychotic: Popírání faktů je známkou fanatismu. Nevím, co víc bych na to řekl.

              EDIT: A haháček nahoře už začal naklikávat. Chudák degenerovaný. Ke štěstí mu stačí hodně málo. *15*
            • Psychotic
              del0: Vše, co jsi označil za fakta, jsou osobní názory. Nevím, co víc bych na to řekl.
            • Psychotic
              Muff: Sám už začínám bědovat, že jsem blíž a blíž k hrobu, a zvažovat nákup drahého vozu jako náplasti na tu duševní krizi, takže klid, pro veterány mám pochopení :-) Jen mě mrzí, že jsem součástí minority hráčů, kteří pomalu každou "chybu", na kterou si někteří "odborníci" stěžují, vidím i v těch starších hrách. Příklad:

              Ve zdejším Fight Clubu si Smejki stěžuje, že Fallouty 3 a 4 jsou "blbě napsané" a že hlavní dějové linky jsou o ničem. A jaksi pozapomíná, že jeho (i můj) milovaný Fallout 2 má jako hlavní zápletku prachbídný fetch quest. A v pustině, kde pobíhají gangy nájezdníků se samopaly, bez větších problémů sto let existuje vesnička, kde borci poskakují v bederních rouškách a oštěpy loví gekony, a to prosím co by kamenem dohodil od největší základny otrokářů v oblasti. To ho do nosu nepraští? Ale u moderní "konzolovky" si sebemenší nelogičnosti všimne hned.

              Chtěl bych požádat, abyste zase vy veteráni chápali mě, když mi takové věci přijdou trochu frustrující :-)
            • del0
              "Ale kdepak. Pokud někdo nechce, abych si myslel, že chce jen machrovat, pak stačí... nemachrovat."

              Hmmm. Nějak si se nám do toho zamotal. To, že jsou konzole "casual" herním zařízení, je fakt. To, že se hry obecně zaměřují na tzv. lowest common denominator neboli "průměrného konzumenta" (ať už to zní jakkoliv urážlivě, je to jedno, jedná se o marketingovou terminologii a strategii), je fakt. To, že jsou hry většinou stavěný tak, aby hráče vedly za ručičku, je fakt. To, že dřív měly hry mnohem větší hloubku, je taky fakt. Možná si pleteš dojmy s pojmy, ale on tu nikde netvrdí, že lidi, co hrají na konzolích, jsou hlupáci. Jen, že ty hry jsou navržený jak pro hlupáky a on se jim necítí. To, že s tím máš problém...ehm... není náš problém. Chtělo by to trochu líp číst mezi řádky a méně vztahovačnosti. Mimochodem, to, že lidstvo degeneruje, je taky fakt. Několikrát vědecky prokázáno.
            • Jsem lehce pod 40let. Pravda je na obou stranách. Samozřejme dnes jsou jiné trendy a nemá cenu brečet nad tím co bylo. Na druhou stranu pochop nás starší, hráli jsme hry co dokázaly vtáhnout příběhem, měly atmosféru a daly se hrát dlouho (v dnešním herním světe bohužel už neznámé), člověk měl strach, stačila malá chyba a postava umřela, mise prohraná, při smrti nedejbože ztráta XP! :D Dneska má každá hra automatické obnovování života, i u koridorovky je mapa a pro jistotu ještě šipka. Nuda... Omluv prosím nás staříky, že si povzdechneme nad naším herním mládím :)
            • Psychotic
              Ale kdepak. Pokud někdo nechce, abych si myslel, že chce jen machrovat, pak stačí... nemachrovat.

              Kdyby řekl "Mám rád komplexnější hry", neřeknu ani popel, maximálně mu slušně připomenu, že ta hra není dělaná jen pro něj a jistě vycházejí i jiné hry, které mu budou koštovat. Když ale začne cintat něco o vyšších a nižších IQ a jejich spojitosti s "tupými konzolovkami", tak to pardón, že z toho čichám jakýsi pocit nadřazenosti...
            • del0
              Líbí se mi (ne)logika lidí typu Psychotic, kteří si myslí, že když má někdo rád komplexnější hry (vlastně komplexnější cokoliv), tak to dělá jen proto, aby mohl machrovat před okolím.

              "jsem zahanben tvou genialitou a nadřazeností tvého vkusu"

              Typická vztahovačnost a zakomplexovanost. Hej, ty preferuješ něco, co já ne a to něco je sofistikované, takže si automaticky hraješ na něco víc, než já. Lolík.
      • tj, já hrál původní UFO někdy kolem toho roku 94 prakticky bez znalosti angličtiny, to byla challenge sama o sobě, učitelka pak docela koukala, když jsem ve třetí třídě znal výrazy jako Mind Probe, Alien autopsy a Interceptor *1*
      • +1
  • S pozornosti jinde jsem na pul oka videl nejaky zabery z hrani. A kdyz pominu uchylne kosatou customizaci vojand a vojaku, tak jsem docela dostal chut se na velitelskej mustek vratit. Protoze novy moznosti, vybaveni, emzaci a cile misi. Po pachuti z oznameni doprovozenyho zabery z nejaky nepovedeny mapy se slehla zem.
    • TheGGG
      customizace je nejlepšíííí *14* *14* *14*
      • Tutove klicova cast navazovani vztahu k tymu. Jen se pri definovani jejich vizualu budu muset brodit kupou az grotesknich variant a tunou vylozene vejce—vejci podobajicich se moznosti. Pritom stacilo o malo rozsirit uz tak perfektne ucelu slouzicim moznostem dilu prvniho.
        • TheGGG
          šak si vybere každý co se mu hodí a ostatní může ignorovat
  • Po delší době článek od Lukáše a je skvěle napsaný, díky!
  • Vogon
    Zdá se mi to nebo se zrzek vrátil? Znamená to, že se konečně Calm Agreement Maybe Slight Friendly Disagreement Club navrátí zpátky k formě Fight Club?
    • Jestli chces pravidelne politicko - feministicke - idealisticke okenko tak ano. Snad se vrati.
      Ten clovek by snad milovat a doporucil zcela zabugovanou hru, jen kdyby tam byla jedna skvela vec a to hrani za emancipovanou zenu :D

      fanatik ktery uprednosti jeho ideal nad praktickou kvalitou a neumi se drzet tematu. Snad se bude delat neco jineho. treba psat pro LEVEl
  • TheGGG
    V EW se mě hrozně líbilo, že jsem mohl vybrat jazyk, jakým budou mojí vojáčci mluvit... Snad ještě přidaj nějakou čínštinu a japonštinu, možná zvlášť britskou a americkou angličtinu... Prostě cokoliv, abych si mohl stvořit svůj all stars team...
    • Je tam hodně druhů angličtiny(Není tam ruština a činština) . AngryJoe má na YT gameplay.
      • TheGGG
        tak ruština tam být musí, ta byla aj minule a já ve svým týmu jednoho ivana chcu... asi se zas vykvajzly na asijský jazyky... škoda...
        • TheGGG
          damn, díval jsem se na Ajoea a není tam ani čínština, ani japonština a ani kuva ruština... Jak si teď vytvořím svýho veterána specnazu a ex PLA komando? Damn, ale je tam britská angličtina, tak alespoň něco...
      • nebo japonština už nevím
  • Hlavne aby tam byly roboticke oblecky. Ty byly super.
  • to ja teda jiny nez triggerovany particky nepotkaval, ze si videl nekoho bloudit bylo leda tak, kdyz si nesejmul celou particku najednou nebo spustil vic triggeru najednou, vzdycky tam staly jak tydyti, dokud je hrac neaktivoval
    • Říká ti něco battle scanner? *1* Triggerovaný byly jen speciální mise, jako třeba mise se Zhangem a podobně. I tam ale jsou skupinky nagenerované na začátku a triggerem jsou spouštěny jen ty posily.
  • zase lahostajna redakcia ku vsetkym trollom. a potom budu vyplakavat vo fightcluboch aka je ta diskusia zla. velmi tazke porozdavat bany.
  • Paulcz
    Když pomineme, že to je takový nepovedený pokus o turn-based strategii. Ta stylizace se někomu líbí? Megacoolutradrsný vojáci a vojačky a jejich teplý kolegové, zbytečný animace a hrozný hlášky..
    • TheGGG
      animace nejsou zbytečný, ale chápu, že vy hipstříci absolutně nesnesete cokoliv cool nebo drsné... Asi kdyby tam byla partička zarostlých pobudů v kostkované košili s patkou a brílemi s tlusou obroučkou, líbilo by se ti to víc...
      • Tak vzhledem k tomu, že to vypadá jako by se dalo módovat úplně cokoliv... on se dočká možná itěch dřevorubců s obroučkami. *1*
    • Psychotic
      Mně se to tedy líbí. Vůči realitě přestřelené tak akorát, aby to nebyla nuda ani úplná pakárna.
  • Moje tri tydny stare vzpominky na prvni XCOM ? Priserne konzolove ovladani, otravny gameplay a Steam refund. Pokracovani necht si strci za klobouk.
    • pravda, prvni xcom nic moc ale datadisk to o neco vylepšil a když si tam das mod long war, už je z toho docela zajimava hra

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit